mieszkania socjalne

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 11 mar 2007, 11:56 Re: mieszkania socjalne

Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 11 mar 2007, 16:36 Re: mieszkania socjalne

chodzi mi o to czy to sa wlasnie takie mieszkania z councilu czy to sa jakies zewnetrzne agencje, ktore maja dostep do jakis tanich mieszkan i je wynajmuja. wiem, ze jak mieszkasz w roznych mijescach to sa inne nazwy.
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez cyrkon1 » 11 mar 2007, 17:22 Re: mieszkania socjalne

Witam. W stevenage jednak jest owa agencja, nie znam jej nazwy, więc pójdę i zapytam. Myślę jednak, że najsensowniejszym rozwiązaniem jest złożyć aplikację w Councilu i cierpliwie czekać. Dostał już ktoś mieszanie za pośrednictwem agencji? Czy ktoś z forumowiczów dostał mieszkanie socjalne z Councilu? Gdzie się krócej czeka jeżeli chodzi o flata? Zależy mi na czasie, więc chyba nie będę kaprysić i złożę aplikację o double flat, tylko gdzie... Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
cyrkon1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 376
Wiek: 43
Dołączyła: 19 lut 2007, 17:35
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 11 mar 2007, 17:26 Re: mieszkania socjalne

to sa zewnetrzne agencje, jesli mozna je tak nazwac. i z tego co wiem szybciej jest z agencji, tez sie czeka i wymagaja roznych dokumentow. zloz papiery tu i tu i zobaczysz, glowy ci nie urwa.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marfefka26 » 13 mar 2007, 13:13 mieszkanie z council

a powiedzcie mi czy bedac w UK dopiero 8 mies. mogę się starać już o w/w mieszkanie?

marfefka26
Rozeznany
 
 
Posty: 160
Wiek: 42
Dołączyła: 26 lut 2007, 09:46
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez cyrkon1 » 13 mar 2007, 15:54 Re: mieszkania socjalne

Witam, muszę ruszyć dupkę, pochodzić i popytać, jak z tą agencją i Councilem. Z tego co wiem (ktoś napisał na tutejszym formu), że były przypadki iż ktoś dostał flata po 7 miesiącach, a niektórzy piszą, że staranie się o mieszkanie z Councila można rozpocząć po roku legalnej pracy, nie wiem jak to jest w przypadku mieszkań z agencji. Podobny temat był poruszany na forum w dziale INFOMACJE OPINIE I RADY >> SZUKAM INFORMACJI>> temat: Mieszkanie z Counilu, jak dostać?, z dnia 19.02. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
cyrkon1
Stały Bywalec
 
 
Posty: 376
Wiek: 43
Dołączyła: 19 lut 2007, 17:35
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez aska » 24 maja 2007, 14:27 Re: mieszkania socjalne

czesc, chcialam sie podzielic tym co wiem na temat mieszkan socjalnych, a wiec, ja osobiscie bylam na ulicy Newhall Street, w centrum, gdzie znajduje sie glowna siedziba tych wszystkich biur, ktore przyznaja mieszkania, poniewaz tez nie wiedzialam do ktorego rejonu naleze. wiec tam mi dali aplikacje, ktora ma dobrych kilka stron do wypelnienia, po wypelnieniu odnioslam i czekalam. dostalam po tygodniu pismo juz z mojego rejonu, ze chca dokumentow aby mnie wpisac na liste oczekujacych. te dokumenty to: kopia paszportu, kopia numeru NI, kilka ostatnich pejslipow, jesli sie ma dzieci to kopie akt urodzen, a przede wszystkim udokumentowane moje przebywanie legalnie na terenie anglii przez ostatnie dwa lata, wraz z kim sie mieszkalo, dokladne daty, i to nie moze byc pisane recznie. najlepiej miec kopie umowy wynajmu lokalu z agencji.
te dokumenty wyslac na podany adres ktory oni wam wskaza i czekac.najprawdopodobniej czeka sie kilka miesiecy( jak sie ma szczescie:))
pozdrawiam,

aska
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 24 maja 2007, 14:08
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ciszą krzyczę » 9 cze 2007, 19:28 Re: mieszkania socjalne

a ja mam pytanko.po jakim czasie od przyjazdu można się starać o mieszkanie socjalne z Councilu?czy trzeba coś wcześniej zrobić aby mieć potwierdzenie ile się czasu już przebywa w Angli?trzeba gdzieś się zarejestrować?czy wystarczy wypełnić aplikacje i złożyć?

ciszą krzyczę
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Wiek: 41
Dołączyła: 9 cze 2007, 14:36
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez aska » 30 cze 2007, 10:05 Re: mieszkania socjalne

cze, o mieszkanie mozna zlozyc aplikacje po otrzymaniu numeru insurance, home officu, czyli praktycznie po kilku miesiacach przebywania.wpisanie na liste oczekujacych moze dosc dlugo trwac. w aplikacji ktora sie wypelnia jest rubryka gdzie wpisuje sie adres obecny zamieszkania i poprzednie, wiec jesli wpisze sie nieprawde to nie ma sie tego potwierdzenia, poniewaz nie moze byc napisane przez znajomych, musi byc potwierdzone przez agencje, od ktorej sie wynajmuje mieszkanie. do kazdej aplikacji musza byc dokumenty potwierdzajace. szanse w pierwszej kolejnosci maja rodziny, z osobami tak zwanymi "single" sprawa jest troche gorsza bo sa bardzo male szanse na takie mieszkanie.pozdrawiam

aska
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 24 maja 2007, 14:08
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mamuśka twins » 23 paź 2007, 13:32 Re: mieszkania socjalne

Mam pytanie doteyczace mieszkania socjalnego. Czy wypelniona forme sklada sie w Birmingham City Council (czyli stamtod co pobralam ta forme)? Z gory dziekuje za odpowiedz.
Avatar użytkownika
mamuśka twins
Stały Bywalec
 
 
Posty: 369
Wiek: 42
Dołączyła: 19 mar 2007, 19:23
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Agatula » 21 maja 2008, 12:15 Re: mieszkania socjalne

a jesli ja mam tylko Inshurance a pozatym jestem samotna matka z dzieckiem to jak to wyglada z tej perspektywy?
Avatar użytkownika
Agatula
Raczkujący
 
 
Posty: 60
Dołączyła: 13 lut 2007, 16:23
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez wsiaz » 21 maja 2008, 17:02 Re: mieszkania socjalne

Samotna matka z dzieckiem, to musisz isc do councilu najlepiej przyjedz do Oldbury z west bromu bus 404 council jest po prawej stronie, mieszkanie dostaniesz od reki, tylko trzeba przyjsc, powiedziec o swojej sytuacji, mozesz sie umowic to ci wezma tlumacza.
Avatar użytkownika
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posty: 833
Dołączył: 23 sty 2007, 23:03
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ewelina Wagner » 28 cze 2008, 23:17 Re: mieszkania socjalne

wiecie co a ja mam pytanko czy ktos ostatnio dostal chatke z consilu? jak to realnie wyglada w ostatnich miesiacach? bo ja zlozylam podanie mam swoj nr i mam szukac na urbanchoise...

Ewelina Wagner
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 24 lut 2008, 00:45
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez DD » 30 cze 2008, 13:16 to zalezy

zalezy od Twojej sytuacji. Kuzynka mojej pieknej dostala pol roku temu fajne pol domku w Quinton. czekali pol roku, w zasadzie byloby krocej ale 3 razy nie pasowala im okolica, zbyt daleko. Dostali 3 bed tyle, ze maja 3 dzieciaczkow.

Procedure rozpoczelas tak jak oni - PIN + UrbanChoice

Powodzenia

DD
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 49
Dołączył: 29 maja 2006, 08:30
Lokalizacja: Dickens Heath
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ewelina Wagner » 30 cze 2008, 18:28 Re: mieszkania socjalne

Dziekuje za odpowiedzi ale ja chyba jednak wybieram kupno dzisiaj zlozylismy oferte...
jak cos pojdzie nie tak wtedy counsil...

Ewelina Wagner
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 24 lut 2008, 00:45
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE