Landlord grozi mi wyzuceniem z domu.

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

KobietaPostNapisane przez lagunax3 » 2 maja 2012, 15:16 Landlord grozi mi wyzuceniem z domu.

Stracilam prace na okres dwoch miesiecy przez co nie moglam placic za dom regularnie. Teraz staram sie to upozadkowac i dokonuje wplat co tydzien, ale moj landrold grozi mi wyzuceniem z mieszkania. Czy moze to zrobic z dnia na dzien i wyzucic mnie na ulice, nawet jezeli mam dzieci?

Jezeli tak, to co moge zrobic by tego uniknac, gdzies to zglosic tym bardziej, ze od dwoch lat staram sie o mieszkanie socjalne.

Bylabym wdzieczna za pomoc.

lagunax3
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 15 lip 2011, 11:40
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zwierzakfm » 2 maja 2012, 15:53 Re: Landlord grozi mi wyzuceniem z domu.

masz umowe spisana? jaki masz okres wypowiedzenia mieszkania?
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez lagunax3 » 2 maja 2012, 15:55 Re: Landlord grozi mi wyzuceniem z domu.

umowe przedluzalam co 6 miesiecy, ale w ostatnich 12 miesiacach nie dostalam zadnej pisemnej umowy.

lagunax3
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 15 lip 2011, 11:40
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 2 maja 2012, 16:57 Re: Landlord grozi mi wyzuceniem z domu.

czy na piśmie czy na słowo i tak musi dac ci miesiąc a z dziecmi nie moze cie wczesniej wyrzucic,powodzenia

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez wielkimar » 2 maja 2012, 17:43 Re: Landlord grozi mi wyzuceniem z domu.

Najpierw musiał by dać ci pisemną decyzję, następnie dać sprawę do sądu i dopiero po orzeczeniu sądu może kazać ci opuścić lokal. Tak więc bez nerwów, będzie dobrze :wink:

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posty: 203
Dołączył: 3 cze 2007, 21:09
Reputacja: 25
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez VA » 2 maja 2012, 18:03 Re: Landlord grozi mi wyzuceniem z domu.

Tak jak wielkimar napisał, jeżeli się nie chcesz wyprowadzić, to bez decyzji sądu nie może Cię wyrzucić. Nawet jeżeli w ogóle nie płacisz.
Gdyby jednak próbował zawsze możesz wezwać policję.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agna78 » 2 maja 2012, 18:07 Re: Landlord grozi mi wyzuceniem z domu.

Witam

Landlord musi dac Ci 2 miesieczne wypowiedzenie tzw Section 21 Notice, co oznacza, ze dopoki tego jeszcze nie dostalas to caly czas masz przed soba te dwa miesiace.
To jest takie pisemne powiadomienie, ze masz dwa miesiace na opuszczenie nieruchomosci.
Nie moze wyrzucic Cie z domu bo to nielegalne. Jednak gdy da Ci ten dokument to masz dwa mies na wyprowadzenie sie. Pozniej musi wyslac dokumenty do sadu co mu sie pewnie nie bedzie oplacalo bo z czego sciagna pieniadze skoro nie masz nawet na rent.
Mimo wszystko postaraj sie jednak wyprostowac to zadluzenie uczciwie.
Ponadto mozesz z tym pojsc do councilu i pokazac im, oraz powiadomic o zadluzeniu w czynszu i wtedy oni postaraja Ci sie jakos pomoc.
Ponizej wyjasnienie dot Sec 21.

Section 21 of the Housing Act 1988 as amended by the Housing Act 1996 requires that the landlord provides tenants of an Assured Shorthold Tenancy (AST) with a minimum of two months' notice in writing, stating that possession of the property is sought. The two months starts when the tenant receives the notice not when the notice was written/posted.

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 2 maja 2012, 20:18 Re: Landlord grozi mi wyzuceniem z domu.

natychmiast do socjala to moze pomóc i przyspieszyc twoja sprawe jesli powiesz ze staniesz sie bezdomny

jesli masz dzieci tolandlord se moze wiesz co bo musisz miec mieszkanie zastepcze zeby mógł cie wywalic
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez snowman103 » 3 maja 2012, 05:53 Re: Landlord grozi mi wyzuceniem z domu.

Niby tak jest jak piszecie aczkolwiek w praktyce to bywa roznie to zalezy jaki jest landlord czy ugodowy czy nie ja widzialem takie sytuacje gdzie z dnia na dzien zmieniali zamki i mieli to gdzies prawa itp a pozniej mozna sie dochodzic ale juz po fakcie jak ktos jes na bruku wiec to chyba indywidualna sprawa.Mimo to zycze pomyslnego rozwiazania sporu jesli masz problem zeby sie z nim dogadac to np moze dobrym sposobem byloby gdyby ktos porozmawial z nim w Twoim imieniu ktos kto mowi dobrze po ang w przypadku oczywiscie gdybys sobie nie radzila.Domyslam sie ze landlordem jest albo Hindus albo Pako:)Pozdrawiam

snowman103
Początkujący
 
 
Posty: 42
Dołączył: 3 maja 2012, 05:31
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 3 maja 2012, 11:26 Re: Landlord grozi mi wyzuceniem z domu.

landlord nie ma prawa cie wyrzucic , by moc to zrobic musi zglosic sprawe do sadu i z wyrokiem sadu jezeli ten sie przychyli wtedy moze
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Iwona^ » 3 maja 2012, 17:44 Re: Landlord grozi mi wyzuceniem z domu.

hm-po pierwsze jesli jestes zadluzona powyzej miesiaca -wtedy landlord jest na prawie tzw i moze cie wyeksmitowac z dnia na dzien-max 2 tyg.
-po drugie-jesli juz bedzie sad to skoro juz jej tak doradzacie -nie wiecie chyba ze koszta sadowe musi ona pokryc.
-po trzecie-zglos sytuacje do urzedu tam gdzie sie starasz o socjalne lokum-jestes priorytetowo bezdomna.z tego co piszesz.
-umowa........mowisz ze nie masz umowy?rachunki sa na ciebie?to
wazne bowiem na tej podstawie mozesz sie ubiegac o szybki socjal-directly tzw.
bylam w takiej sytuacji jak ty-i wlasnie dlatego dostalam szybko socjalne lokum.
jedyny plus ktory jest na twoja korzysc to taki ze nie masz umowy-czyl;i landlord generalnie nie ma prawa-cie wyrzucic z domu-dzieci.......podstawa..(.niestety ktos tu napisal b madrze ze zycie jest inne anizeli prawo mowi....)
zycze powodzenia i sie nie poddawaj.

Iwona^
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączyła: 14 gru 2011, 13:05
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 3 maja 2012, 22:10 Re: Landlord grozi mi wyzuceniem z domu.

ja tlumaczylam jednej kobiecie i pracownik socjalny powiedzial wyraznie ze bez zgody sadu landlord nie moze jej wyrzucic a jezeli bedzie to chcial w niedozwolony sposob ja wyrzucic to ma dzwonic na policje. i to landlord pokryje koszty sadowe
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Iwona^ » 4 maja 2012, 11:10 Re: Landlord grozi mi wyzuceniem z domu.

ok-dziewczyna z dwojka dzieci i ma dzwonic na policje?tzn ma sobie zafundowac traume?czy wy zdajecie sobie sprawe co znaczy taka porada?
powtarzam to nie jest tak klarowne jak sie doradza-trzeba uzyc wszystkich wyjsc by bez policji wlasnie i sadu opuscic dom......ja tez mialam lipe na maxa i dogadalam sie z landlordem-owszem kosztowalo mnie to psyche ...ale warto bylo-bo kiedy juz bym miala wyzsze instancje na glowie-to serio-szkoda slow.
warto wiec porozmawiac i sie dogadac...to procentuje na przyszlosc.

Iwona^
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączyła: 14 gru 2011, 13:05
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 4 maja 2012, 15:51 Re: Landlord grozi mi wyzuceniem z domu.

wieksza traume ma myslac ze w kazdej chwili landlord przyjdzie i bedzie chcial wyrzucic. Nawet pani z fundacji powiedziala ze dzwonic na policje i pozniej do nich .
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Iwona^ » 5 maja 2012, 11:22 Re: Landlord grozi mi wyzuceniem z domu.

ok-czy pani z fundacji zajmie sie tez ochronka - pokierowaniem tej dziewczyny dalej?
to w porzadku w takim razie.

Iwona^
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączyła: 14 gru 2011, 13:05
Reputacja: 3
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE