Koszty ogrzewania 3 bed house?

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

KobietaPostNapisane przez iwona38 » 26 paź 2012, 20:10 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

Kitka poprzednio mielismy 2=bedroom house,domek cieplony okna porzadne poddasze ocieplone placilismy tez 60funa miesiecznie jak przychodzilo rozliczenie co 3mce to zawsze bylo nadplacone zdarzalo sie ze bywalo po 15-180 funta raz do roku dostawalam zwrot w granicach 200funtow teraz dom nie jest ocieplony tylko poddasze okna tylko 2 wymienione na reszte musze czekac bo do wymiany,teraz wiem ze bedzie duzo wieceksze zuzycie nie licze na nadplate ale zobaczymy,ja awsze bylam z BG i nigdy nie narzeklam.
Napewno dam znac

iwona38
Rozeznany
 
 
Posty: 267
Dołączyła: 28 kwi 2008, 10:53
Lokalizacja: Krakow/Pensnett
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mustafa75 » 26 paź 2012, 21:44 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

No ja mam licznik na kluczyk i jest to drogie rozwiązanie bo mam charge/week 2.01 £
Czyli miesięcznie jakieś 8,7 £ za frajer.
"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." (Stanisław Lem)

Mustafa75
Rozeznany
 
 
Posty: 134
Wiek: 114
Dołączył: 27 lut 2007, 22:14
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agna78 » 26 paź 2012, 21:49 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

Ja mialam poprzednio tez w British Gas i nie narzekalam, teraz przeprowadzilam sie do 3 bedroom w dodatku z poddaszem zaadoptowanym na pokoj, tam rowniez mam grzejnik a pokoj duzy, czyli w sumie 4 pokoj na gorze. Na dole mam duzy otwarty salon z dwoch pomieszczen przedzielony lukiem, kuchnia duza. Musze powiedziec, ze przy obecnym dostawcy E-on wcale o wiele wiecej nie place. Dzis probuje przelaczyc ogrzewanie na tryb ciagly, podobno piec przy zalaczaniu pobiera najwiecej gazu dlatego chce go wyczuc. Duze znaczenie ma tez to czy sciany maja tzw cavity insulation i jakie sa grube. Ja mam podobno to cavity, tak mowil landlord, ale nie widzialam EPC ( enegry performance cerificat) to taki wykres, na ktorym jest pokazane zuzycie energii w domu na ogrzewanie i oswietlenie.

Jesli masz EPC to mozesz sprawdzic, kazdy landlord a takze agencja musza Ci to pokazac na Twoje zyczenie, tak wiec jesli masz dom z agencji- zapytaj.

agna78
Rozeznany
 
 
Posty: 222
Dołączyła: 4 lut 2010, 23:33
Reputacja: 52
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 27 paź 2012, 08:02 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

Ja mam 3bed house , podwójnie szklone okna plastikowe , średni salon za salonem kuchnia z wyjściem na ogród ,łazienka z ubikacją i u góry duża , średnia i mała sypialnia. Ogrzewanie mam od 6 rano włączone na czujnik z temperaturą 20st wyłanczam przed pójściem spać ok 22ej. Przez cały rok miałam ustalony direct debit na 64 f , po roku przyszło mi, że mam nadpłacone 350f i zmniejszyli mi automatycznie direct debit na 36f . Dostawca N Power.
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez xerdox » 27 paź 2012, 08:40 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

ja place okolo 30 miesiecznie za 3 bed house, tyle ze mam nowe okna i sasiedzi tez grzeja. W domu nie spada mi ponizej 20.5 stopnia, poprosilem w npower average using i tyle wyszlo tyle ze mieszkam w wolverhampton nie wiem czy to robi roznice. Generalnie mniej wiecej zobacz ile zuzywasz na liczniku gazu odejmij 40 kwh i bedzie ok bo w okresie letnim nie grzejesz, wiec sama kuchenka duzo nie naciagnie reszta to jest tolerancja bledu. Wtedy placisz nie duzo wiecej miesiecznie i przy rozliczeniu mila niespodzinka zwrocik. Od 2 lat tak robie i nie doplacalem nic a nawet dostawalem zwroty. Do porownania mozesz uzyc moneysupermarket. Jak potrzebujesz jakis konkretniejszych wiadomosci moge ci policzyc na podstawie wielkosci domu i mocy boilera, wielkosci i typu grzejnika oraz powierzchni grzewczej zuzycie biorac pod uwage zeszloroczna temperature w uk

xerdox
Rozeznany
 
 
Posty: 131
Wiek: 31
Dołączył: 14 lip 2010, 19:44
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Czarna123 » 27 paź 2012, 12:42 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

o co chodzi z tym czujnikiem temperatury?? czy dostawac moze podlaczyc mi takie cos w domu??? w salonie mam termostat dzieki ktoremu wlanczam bojler i zawsze ustawaiam ten termostatn na 25 stopni.bojler mam w kuchni zabudowany dosc nowy firmy Vaillant. i na bojlerze sa 2 przekretla.jeden na wode z kranu 2gi na kaloryfery.ustawiona mam temperature na kaloryfery 50-55stopni. dostawca jest SSE.mamy direct debit na 60f.niewiem jak to zrobic zeby nie nabic sobie mega duze rachunki.gdyz na poprzednim domu mielismy przez 6msc direct debit 80f pozniej 120f przez 4 msc po wyprowadzce przyszedl rachunek ze mamy doplacic jesczsze 450f :((( i do dnia dzisiejszego splacam gaz i prad ze starego domu.chcialabym uniknac ponownego placenia tak duzego rachunku. teraz zuzywamy ok 40KW gazu na msc od 1 wrzesnia.niewiem czy to duzo czy malo??? jak ktos zna sie na tym bardzo prosze o porade jak uniknac duzych rachunkow..z gory dzieki

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posty: 191
Dołączyła: 31 maja 2012, 17:52
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Luk4sz » 27 paź 2012, 12:51 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

Siemanko

Ja cos od siebie - 4 bed (przerobiony strych), stary wiktorianski dom (1908), okna plastikowe ale raczej te z tanszych, nie sadze zeby podlogi byly odizolowane, na pewno sciany nie sa. Combi boiler starej generacji. Sasiad z jednej strony nie grzeje w ogole! Wiec jak widzicie wszystko wskazuje na to, ze rachunki sa duze ;-) Zeszlej zimy miesieczne rachunki za prad i gaz przychodzily w okolicach 200 funtow. Najwiekszy 300 funtow na miesiac. Uzgodnilem z EDF, ze bede placic ryczaltem i obecni place przez caly rok 140. Mam nadzieje, ze to co nadplacam w lecie wyrowna niedoplate zima.


A, najwazniejsze..... W domu nie jest b. cieplo. Ba nawet niektorzy twierdza, ze jest zimno :shock:

Luk4sz
Raczkujący
 
 
Posty: 94
Dołączył: 21 lut 2011, 17:13
Reputacja: 11
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 27 paź 2012, 14:26 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

Mustafa75 ja nie płace charge week...ty sprawdz u operatora bo moi znajomi te zpłacili a potem dostali list ze zaszła pomyłka i juz tez nie płacą... bo tak faktoza 9 funa wywalać za damski...
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Kitka » 27 paź 2012, 19:42 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Wszystkie cenne i dające do myślenia. Widzę jednak, że u każdego to inaczej wyglada i ciężko coś przewidzieć...

Jak rachunek, który przyjedzie nie będzie mi się podobał :wink: to przechodzimy do N Power, bo wychodzi mi na stronach, że u nich będzie najtaniej.
Od listopada zeszłego roku zużyliśmy dokładnie 961kw. Wiem, bo po kupnie domu mieliśmy zmieniony licznik na nowy. Nie wiem czy to dużo czy mało :? ??? ale prawda taka, że mało grzalismy. Najpierw remont i praktycznie się nie grzało, bo nikt tu nie mieszkał. Potem byliśmy w PL przed 3 tyg w okresie grzewczym.

Dzisiaj było 0 stopni w nocy od razu czuć różnice w domu :wink:


Mustafa75 Nie płacę żadnej dodatkowej opłaty, jak nabijam kluczyk do prądu.

ankacyganka Myślałam o salonie, bo u nas to najchłodniejsze miejsce w domu, przez wejściowe drzwi :roll: Boiler mam na górze w małym schowku między pokojami. Proszę o namiary na hydraulika na priv, znam dwóch ciekawa jestem czy to któryś z nich :wink:

iwona38 Ja tez nie liczę na nadpłatę, ale chciałabym nie dopłacać :wink:

agna78 Mam cavity wall insulation i ocieplony strych. Muszę tylko wybudować ganek/wiatrołap, bo jednak od wejściowych drzwi mi wieje (mimo, że nowo wymienione :roll: )

malaroksi Przy takim grzaniu gratuluję takich niskich opłat !!! Ciekawe czy to gdzie mieszkamy ma znaczenie :?

xerdox 30f miesięcznie całym rokiem :shock: :?: Kuchenke mam elektryczną, woda w kranach na gaz :wink:

Czarna123 40kw na miesiąc to chyba mało, mi wychodzi wiecej :? Też mam boiler ustawiony na 50-55 stopni.

Luk4sz Nie fajnie rachunki :?
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agg » 27 paź 2012, 21:07 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

Kitka napisał(a):Nie wiem czy to dużo czy mało ???

malo ;)
ja od marca do wrzesnia (6 m-cy) zuzylam 4286kWh :shock: prawie 2 x wiecej niz w roku poprzednim :/ do zaplaty za ten okres mam £260:6 = niecale £45 m-c. w domu tylko kuchenka na prad, reszta gaz. grzalam nawet w sezonie letnim sporadycznie, bo wszyscy wiemy jakie mielismy mokre m-ce wiosenno-letnie :roll:
jednak gaz to nie tylko ogrzewanie, a ilosc i dlugosc kapieli/prysznicow, gotowanie i zmywarka pobiera ciepla wode.
prad za ten okres wyniosl mnie £180:6= £30 m-c
jeszcze zerknelam na okres zimowy za zeszly rok i placilam tylko £313, a grzalam prawie non-stop :?
DD wzrosl z £68 na £81. No i dostalam w tym tygodniu list o podwyzkach cen :? :twisted:

Dodano: -- 27 paź 2012, o 21:10 --

malaroksi, az trudno uwierzyc, za mamy tego samego dostawce! :shock:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Kitka » 27 paź 2012, 22:52 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

No i jest rachunek (od wczoraj już był dostępny, ale nie zajrzałam na konto).
Mamy 102f CR uf :D Z 55f miesięcznie zmienili na 34f :shock:
W sumie to nie wiem czy dobrze, przecież zima idzie i z pewnością będziemy wiecej grzać niż w poprzednim roku. No nic potem nam podniosą :wink:

Za to teraz widzę, że na rachunku jest, że zużylismy 957 units, a to daje 10684 kWh :shock: :roll: :?
Ja myślałam, że to co na liczniku to kWh :? :oops:

Jeszcze raz dzięki za wszystkie odpowiedzi!
Dobranoc :555:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez iwona38 » 28 paź 2012, 07:22 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

Kitka ja bym troszke zawyzyla miesieczna oplate,lepiej miec nadplacone a pozniej jak jest zwrot to zawsze ekstra gotowka w kieszeni,ja zawsze zawyzam co najmniek o 5 funtow.

iwona38
Rozeznany
 
 
Posty: 267
Dołączyła: 28 kwi 2008, 10:53
Lokalizacja: Krakow/Pensnett
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Czarna123 » 28 paź 2012, 09:54 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

Kitka napisał(a):No i jest rachunek (od wczoraj już był dostępny, ale nie zajrzałam na konto).
Mamy 102f CR uf :D Z 55f miesięcznie zmienili na 34f :shock:
W sumie to nie wiem czy dobrze, przecież zima idzie i z pewnością będziemy wiecej grzać niż w poprzednim roku. No nic potem nam podniosą :wink:

Za to teraz widzę, że na rachunku jest, że zużylismy 957 units, a to daje 10684 kWh :shock: :roll: :?
Ja myślałam, że to co na liczniku to kWh :? :oops:

Jeszcze raz dzięki za wszystkie odpowiedzi!
Dobranoc :555:

Kitka a jakiego masz dostawcę?? Gaz masz na licznik a prąd na kartę? Dobrze zrozumiałam i masz bojler ustawiony na 50-55 stopni i grzejesz cały dzień? A spisujesz sobie ile msc wychodzi zużycia gazu na liczniku???

Dodano: -- 28 paź 2012, 10:54 --

Kitka napisał(a):No i jest rachunek (od wczoraj już był dostępny, ale nie zajrzałam na konto).
Mamy 102f CR uf :D Z 55f miesięcznie zmienili na 34f :shock:
W sumie to nie wiem czy dobrze, przecież zima idzie i z pewnością będziemy wiecej grzać niż w poprzednim roku. No nic potem nam podniosą :wink:

Za to teraz widzę, że na rachunku jest, że zużylismy 957 units, a to daje 10684 kWh :shock: :roll: :?
Ja myślałam, że to co na liczniku to kWh :? :oops:

Jeszcze raz dzięki za wszystkie odpowiedzi!
Dobranoc :555:

Kitka a jakiego masz dostawcę?? Gaz masz na licznik a prąd na kartę? Dobrze zrozumiałam i masz bojler ustawiony na 50-55 stopni i grzejesz cały dzień? A spisujesz sobie ile msc wychodzi zużycia gazu na liczniku???

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posty: 191
Dołączyła: 31 maja 2012, 17:52
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kitka » 28 paź 2012, 17:27 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

iwona Na rachunku napisali, że zmniejszają kwotę i automatycznie od 16 listopada będę tyle ściągać przez DD. Nie będę sie z nimi specjalnie kontaktować, żeby zmienili tą kwotę. Teraz już na bieżąco będę podawać stan licznika, niech sami ustalają płatności.

Czarna Dostawca Eon, prąd na kluczyk, reszta się zgadza. Nie grzejemy cały czas i w nocy baaardzo rzedako, jak na razie. Ogólnie w poprzednim roku nie grzalismy dużo juz o tym pisałam :wink: Dlatego myślę, że niedługo podniosą nam ta miesięczna opłatę :wink:
Nie spisywałam zużycia, ale właśnie chcę zacząć :wink:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez MariuszJ » 28 paź 2012, 18:55 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

Ja zaczynałem w kwietniu od 65f miesięcznie, ostatnio podniesli mi do 85f bo zapomniałem wysłać stan licznika eh... mam nadzieje że, wiele więcej nie podniosą :)

MariuszJ
Początkujący
 
 
Posty: 30
Wiek: 36
Dołączył: 18 gru 2011, 16:39
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE