Azbest w mieszkaniach

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

KobietaPostNapisane przez karolina81 » 11 lut 2013, 16:44 Azbest w mieszkaniach

Witam
Dowiedziałam sie od pewnej znajomej, ze mieszkanie counsilowskie na które zamierzam zamienić sie z pewna rodzina moze zawierać azbest. Przeraziło mnie to, zaczęłam w internecie poszukiwać informacji na ten temat i faktycznie starsze budynki moga zawierać azbest zarówno w kafelkach,podlogach, ścianach, rurach.Czy ktoś spotkał sie z podobnym problemem, zgłaszał to do counsilu?
Pozdrawiam
Karolina

karolina81
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 26 sty 2010, 11:55
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 11 lut 2013, 19:28 Re: Azbest w mieszkaniach

asbest jest teraz zakazany w budownictwie. jesli w mieszkaniu czy domu jest cos z azbestu, mozna to zglosic, al e czy usuna to nei wiem. to jest dosc kosztowne. kolo 1500-2000f za tone.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez xerdox » 13 lut 2013, 07:50 Re: Azbest w mieszkaniach

Jak ja dostawałem mieszkanie w Wolverhampton counsil poinformował mnie o azbescie mówili poprostu żeby w tych miejscach nie robić dziur to wszystko co powiedzieli. Podejrzewam ze są to sladowe ilości azbestu raczej mało szkodliwe chociaż kto wie. Znajomi mieszkają 5 lat w takim samym jak moje i nic im nie jest dzieci tez nie chorują. Wydaje mi sie ze wystarczy pujsc za rada counsilu a wszystko będzie dobrze

xerdox
Rozeznany
 
 
Posty: 131
Wiek: 31
Dołączył: 14 lip 2010, 19:44
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 13 lut 2013, 17:32 Re: Azbest w mieszkaniach

Azbest leżący sobie spokojnie w ścianie/suficie sam w sobie nie jeszt szkodliwy. To nie jest radioaktywny materiał.
To co jest szkodliwe, to jeśli sie go nawdychasz - pył. Spróbuj wdechnąć ścianę :P
Więc jest bardzo szkodliwy w momencie jak się go usuwa, no bo siłą rzeczy się pyli.
Jest szkodliwy jak jest baaaardzo stary i ze starości zaczyuna się łuszczyć i drobiny przedostawać do powietrza którym oddychasz. Ale to znów też kwestia technologii - w czym był. No i dlatego powiedzieli, żeby nie wiercic w ścianie, no bo powstanie pył/kurz, który jest szkodliwy.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez karolina81 » 13 lut 2013, 18:02 Re: Azbest w mieszkaniach

Ok rozumiem, ale problem tkwi właśnie w tym, ze zamierzam robić tam generalny remont(usuwać stare kafelki,obniżyć sufitu itp) a co za tym idzie napewno tu bedzie wiercone, tam cos przybijane a wtedy właśnie moge całkiem nieświadomie naruszyć gdzieś ten nieszczęsny azbest.Z tego co sie już zdążyłam zorientować moge zamówić sobie specjalistę który pobierze mi próbki do Laboratorium, pytanie tylko czy ludzie z którymi mamy sie zamienić wyraża na to zgodę :?

karolina81
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 26 sty 2010, 11:55
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jaarecki » 13 lut 2013, 21:10 Re: Azbest w mieszkaniach

Witam! Z tego co ja wiem to prawie w kazdym starym domu w UK jest azbest.Kupiłam dom i podczas opisu opinii wyczytałam że jest w nim azbest. Byla to rura wentylacyjna na zewnątrz budynku.Jest problem z usunięciem takich rzeczy bo nikt nie chce tego zrobić lub jest po prostu drogie i robią to firmy specjalnie do tego przygotowane.Ja dobudowywałam patio i firma która mi je robiła usunęła rurę-warunek ze jest ona już nie użyteczna i nie pełni swojej funkcji ale jeśli nawet pełni to lepiej wymienić.

jaarecki
Raczkujący
 
 
Posty: 62
Dołączył: 4 lip 2009, 16:39
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez xerdox » 15 lut 2013, 02:25 Re: Azbest w mieszkaniach

U mnie w umowie pisze gdzie dokładnie znajduje sie ów azbest, zapytaj może tamci u siebie maja tak samo. U mnie jest w zmocnieniu drzwi wejściowych i w ścianie nosnej w łazience do tego ta ściana jest w takim miejscu ze nie ma nawet co na nią zawiesić. Poszukaj w dokumentach tamtej rodziny lub poprostu udaj sie do counsilu

xerdox
Rozeznany
 
 
Posty: 131
Wiek: 31
Dołączył: 14 lip 2010, 19:44
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 16 lut 2013, 19:15 Re: Azbest w mieszkaniach

Ale mnie przestraszyliście teraz, a jak własnie jestem po remoncie łazienki.
Jedna ściana wyburzona, w kilku wyryłem rowki żeby schować rury, kurzyło się jak cholera :-/
Powiedzcie mi czy ściany działowe w domach z lat 60-tych maja jakis azbest?
Dla mnie wyglądały one na bloczki betonowo-żużlowe.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 16 lut 2013, 20:21 Re: Azbest w mieszkaniach

Thomas, pomyśl - skąd my mamy wiedzieć z czego zbudowane Twoje mieszkanie? lol...
Pytasz czy używali? Odpowiedź jest - oczywiście.
Pytasz czy w Twoim mieszkaniu? Odpowiedź - Nie mam bladego pojęcia.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 17 lut 2013, 13:44 Re: Azbest w mieszkaniach

Nie oczekiwalem raczej takiej odpowiedzi a jedynie informacji czy cegly ktore opisalem wyzej mogą zawierac azbest. Wieze ze tego rodzaju cegiel uzywano w wiekszosci domow z lat 50-70tych wiec jest prawdopodobienstwo ze ktos z was mial wyszczegolnione takie cegly jesli zawierałyby azbest.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez chmiel » 13 wrz 2013, 20:33 Re: Azbest w mieszkaniach

Witajcie,

a ja juz po zbiciu płytek PCV z podłogi, dowiedziałem się, że mogą zawierać azbest. Czy z płytek podłogowych, które zostały usunięte przecinakiem (dłutem) mogły sie uwolnic jakieś mikrowłókna?
Co z tym teraz zrobić, nie uśmiecha mi się umierać na raka płuc :(


Z góry dziękuję
A
:-))

chmiel
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Wiek: 41
Dołączył: 5 sty 2008, 16:07
Lokalizacja: West Midlands
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez paczo » 14 wrz 2013, 13:40 Re: Azbest w mieszkaniach

tak, plytki pcv zawieraja azbest ale w bardzo małej ilości (mniej niż 1%).
pracowałem troche przy azbescie w irl i jedyna praca jaka wykonywalismy bez masek ochronnych to wlasnie bylo usuwanie płytek pcv. to było 6 lat temu. jak na razie zyje :D

paczo
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączył: 22 maja 2007, 20:01
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez chmiel » 14 wrz 2013, 20:53 Re: Azbest w mieszkaniach

Dzięki :D
:-))

chmiel
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Wiek: 41
Dołączył: 5 sty 2008, 16:07
Lokalizacja: West Midlands
Reputacja: 13
Neutralny

KobietaPostNapisane przez KinaroUK » 20 wrz 2013, 21:10 Re: Azbest w mieszkaniach

Po czym poznać czy jest w czymś azbest? da się w ogóle cy trzeba oddawać próbki do labo.?

KinaroUK
Początkujący
 
 
Posty: 19
Dołączyła: 29 lip 2013, 20:48
Reputacja: 4
Neutralny


Powrót do MIESZKANIE