Jaki boiler do ogrzewania gazowego?

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

KobietaPostNapisane przez magdam151280 » 20 mar 2013, 08:37 Jaki boiler do ogrzewania gazowego?

witam, kapie nam woda z boilera, mechanik nie dał rady naprawić, zastanawiamy się nad kupnem nowego,ale jaki?
jeszcze pozostaje kwestia montażu, firmy sprzedające mają swoich fachowców czy muszę kogoś szukać?

magdam151280
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączyła: 20 mar 2013, 08:29
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez piopaw » 20 mar 2013, 13:27 Re: Jaki boiler do ogrzewania gazowego?

Nie lepiej kupić piecyk gazowy dwu funkcyjny.
Jest oszczędność bo grzeje wodę tyle ile trzeba.

piopaw
Rozeznany
 
 
Posty: 158
Wiek: 42
Dołączył: 7 gru 2007, 18:43
Reputacja: 5
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mack » 20 mar 2013, 14:37 Re: Jaki boiler do ogrzewania gazowego?

Czesc, jestem Gas Safe Engineer, odezwij się do mnie na priv to cos poradzimy

Mack
Początkujący
 
 
Posty: 26
Dołączył: 30 kwi 2010, 12:57
Lokalizacja: sam nie wiem
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Nadijka » 20 mar 2013, 16:44 Re: Jaki boiler do ogrzewania gazowego?

Vaillant albo Bosh, podobno dwie najlepsze firmy od boilerow. My niedawno kupilismy Vaillanta, poki co chodzi bez problemow :)

Nadijka
Rozeznany
 
 
Posty: 148
Wiek: 40
Dołączyła: 11 maja 2009, 12:12
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zwierzakfm » 20 mar 2013, 19:15 Jaki boiler do ogrzewania gazowego?

5 lat mam w domu dwufunkcyjnego Vaillanta, odpukac, bez zadnych problemow.
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 20 mar 2013, 20:58 Re: Jaki boiler do ogrzewania gazowego?

A my mamy dwufunkcyjny piec firmy MAIN.

Nawet jesli stosunek jego zywotnosci do ceny bedzie wprostproporcjonalny do Vaillantow, Boshy i Worcesterow to i tak jest spora szansa, ze po okresie eksploatacji, za ktory zaplacilismy zakupimy cos wykonanego w bardziej wydajnej/ekonomicznej technologii.

Jesli ta marka Cie zaintersuje, daj znac na priv, moge wyszukac namiary skladu budowlanego, w ktorym nabylismy nasz piec w naprawde kozystnej cenie.

Mam tez kontakt do dwoch hudraulikow z waznymi uprawnieniami do podlaczenia urzadzen gazowych.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez mloda mama » 21 mar 2013, 06:09 Re: Jaki boiler do ogrzewania gazowego?

my wlasnie jestesmy po wymianie bojlera mielismy FERROLLI I dokladnie jak tobie ciekla woda z niego ,przyszli fachowcy I powiedzieli ze to jest najgorszy z mozliwych piecow, bo wiecznie sie psuja-tak moge tylko ci pomoc niestety,ale landlord znowu kupil piecyk tej samej firmy,pododbno nowszy I lepszy-zobaczymy.

mloda mama
Początkujący
 
 
Posty: 20
Dołączyła: 5 lip 2010, 10:09
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Forti 45 » 24 mar 2013, 15:44 Re: Jaki boiler do ogrzewania gazowego?

Mam Ferroli juz 5 lat i nie narzekam.Nie mam z nim problemow dlatego,ze co roku przed okresem zimowym robie jego przeglad.Przyjezdza gosciu sprawdza co trzeba i po krzyku.Ostatnio zakupilem jeszcze do niego programator bezprzewodowy.Byc moze sa lepsze ale obojetnie jaki masz piec, warunkiem jego dlugowiecznosci jest coroczna kontrola.

Forti 45
Początkujący
 
 
Posty: 49
Wiek: 61
Dołączył: 4 mar 2012, 18:08
Lokalizacja: Birmingham/A.G.
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez magdam151280 » 10 kwi 2013, 07:11 Re: Jaki boiler do ogrzewania gazowego?

umówiliśmy się z dwoma ekspertami od firm które montują te boilery, przyszli obejrzeli , wycenili:
1) 4300Ł za boiler z zamontowaniem , na pilota, wymiana rurek
2) 3600Ł to samo z czyszczeniem kaloryferów z kamienia, dłuższa gwarancja
wydaje mi się drogo
ile płaciliście za całość ,
czy kupiliście piecyk sami a potem szukaliście montera?

magdam151280
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączyła: 20 mar 2013, 08:29
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 10 kwi 2013, 12:37 Re: Jaki boiler do ogrzewania gazowego?

U nas montaz centralnego- nowe rury, kaloryfery , boiler Mains wraz z kosztami zakupu wszystkich niezbednych materialow zamknal sie w o ile sie nie myle £2.5

Prace instalacyjne (polozenie wszystkich rur, montaz kaloryferow i dwufunkcyjnego pieca) wykonal dla nas bardzo sprytny polski remontowiec wraz z pomocnikami , ktorzy byli odpowiedzialni za caly remont.
Podlaczenie gazu, testy i odbioru wraz z niezbedni certyfikatami byl wykonany przez uprawnionego hydraulika. Koszty pracy hydraulika pokryl remontowiec w ramach swojego uposazenia.
Bylo to dla nas tanszym rozwiazaniem niz zlecenie calego zadania hydraulikowi bezposrednio, niemniej warto to sprawdzic

Jak napisalam wczesniej na forum mam namiary Na dwoch hydraulikow , moge tez sluzyc kontaktem do naszego majatra- remontowca.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Kitka » 2 sty 2014, 12:46 Re: Jaki boiler do ogrzewania gazowego?

Po raz kolejny mamy problem z piecem grzewczym firmy Glow- warm :roll:
Myślę nad zakupem nowego pieca na raty, czy ma może ktoś namiary?

Dodano: -- 3 maja 2014, o 17:56 --

Miarka się przebrała! :evil: W styczniu wymieniliśmy płytkę główna w piecu i znowu mamy problem. Ponawiam pytanie, czy ktoś kupował boiler na raty :?: Interesuje mnie firma Bosh/Worcetster.
Proszę o szybka odpowiedź plisssssssss :!:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE