Pytanie o mieszkanie

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

KobietaPostNapisane przez nisia99 » 13 kwi 2013, 11:29 Pytanie o mieszkanie

Witam,
razem z mezem staramy sie wynajac mieszkanie przez agencje. Ja w Anglii jestem juz ok 2 lat, natomiast moj maz przyjechal w styczniu tego roku, od kwietnia rozpoczal prace jako manager, w firmie dystrybucyjnej. Zalatwil juz NIN, a odnosnie konta w banku ma spotkanie, pozniej oczywiscie zostanie jeszcze self- employed - czyli mozna powiedziec, ze wszystko jest w toku :) , ja natomiast wszystkie potrzebne warunki spelniam, no wiec, czy jesli jedno z nas ma wszystkie formalnosci zalatwione, zarobek na tyle wysoki, by spokojnie wynajac one bedroom itp, to czy agencja moze robic nam jakies problemy???

Z gory dzieki za odpowiedzi!!!

nisia99
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 13 kwi 2013, 11:19
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez MadRide » 13 kwi 2013, 19:29 Re: Pytanie o mieszkanie

To zalezy jaka agencja. Trzeba tam zapytac
Avatar użytkownika
MadRide
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączył: 10 sty 2012, 17:33
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez gatha » 13 kwi 2013, 20:48 Re: Pytanie o mieszkanie

Witaj,
Nie powinni robić żadnych problemów i tak ciebie i twojego męża będą musieli sprawdzić (taka procedura). Powodzenia.

gatha
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 13 kwi 2013, 20:30
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez rkuk » 14 kwi 2013, 06:01 Re: Pytanie o mieszkanie

witam
credit score to jest najwazniejsze do wynajecia-kupna.historia kredytowa jest chyba najwazniejsza w anglii do wszystkiego-rachunki na siebie kontrakt na tel karta kredytowa -jesli nie mieliscie rachunkow na siebie to wasz credit scor bedzie cienki

rkuk
Początkujący
 
 
Posty: 20
Dołączył: 21 cze 2012, 07:33
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 14 kwi 2013, 07:58 Re: Pytanie o mieszkanie

witam
credit score to jest najwazniejsze do wynajecia-kupna.historia kredytowa jest chyba najwazniejsza w anglii do wszystkiego-rachunki na siebie kontrakt na tel karta kredytowa -jesli nie mieliscie rachunkow na siebie to wasz credit scor bedzie cienki
niekoniecznie...
agencja bierze pod uwage..wysokosc dochodow rocznych badz z ostatnich kilka umiesiecy czas zatrudnienia umowe o prace a jak nie spelniasz jakichs tam warunkow potrzebny jest poreczyciel
ja nie mam karty kredytowej, umowy na stale i co/ mieszkanie dostalam bez problemów musialam wplacic kilka depozytow
wszystko poprostu zalezy jaka agencja
w mojej wolali dochod roczny min 19000 meza nie sprawdzali nawet do pracy nie dzwonili poprosili o jeden rachunek z poprzedniego mieszkania i to wszystko
takze powodzenia i milego mieszkania;)
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez tomtor » 14 kwi 2013, 09:04 Re: Pytanie o mieszkanie

Z mojego doswiadczenia w Oulsnam i Fishers:
1. Fishers w Harbourne, jako ze wynajmuja w okolicy Uniwerku, to sa przyzwyczajeni do ludzi z niekompletna historia i biora poczatkowo wyzsza kaucje (bodajrze 1.5 lub 2.0 razy czynsz) - maja tez znacznie lepszy serwis jak cos sie popsuje i na koniec wynajmu
2. Ouslnam (jedna z najwiekszych na poludniu Bham) nie chcieli z nami rozmawiac bez referecji od poprzedniego brytyjskiego landlorda, ktorych z oczywistych powodow nie mielismy. Po roku u Fishersa nie bylo juz zadnych problemow.

tomtor
Raczkujący
 
 
Posty: 58
Dołączył: 10 sty 2008, 02:06
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez nisia99 » 14 kwi 2013, 22:20 Re: Pytanie o mieszkanie

Ja rachunki na siebie mam, dochod roczny ok 24000, mieszkanie o ktore sie staramy tansze od poprzedniego, takze wydaje mi sie ze bedzie OK. tylko martwilam sie o meza ktory niedawno przyjechal i dostal prace a co za tym idzie nie wszystko ma jeszcze zalatwione...

nisia99
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 13 kwi 2013, 11:19
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 15 kwi 2013, 18:26 Re: Pytanie o mieszkanie

Ja wynajmowalem kilka tygodni temu dom. Agencja zapytala na kogo ma byc kontrakt na mnie czy na moja dziewczyne stwierdzilismy, ze na mnie i agencja sprawdzala tylko mnie. Nie mialem przy sobie zadnego potwierdzenia, ze pracuje wiec poprosili zebym podal nazwe firmy i miasto gdzie sie znajduje ta firma oni sobie reszte ustala. Poprzednie adresy i tyle. Tez sie troche obawialem czy przejdziemy sprawdzenie bo czasem z lenistwa nie placilem w terminie rachunkow za prad i wode ale nie bylo problemu. Na dochody roczne jakie wymagaja ma wplyw wysokosc czynszu. Ale zazwyczaj to jest mniej niz 20000£ lacznie.

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez nisia99 » 15 kwi 2013, 20:04 Re: Pytanie o mieszkanie

Ok Dzieki wielkie! mamy nadzieje, ze wszystko sie uda!

Szczerze powiedziawszy to nas nie zapytali na kogo ma byc kontrakt, z gory zalozyli, ze na nas oboje;/ z jednej strony dobrze, bo mezowi hstoria wzrosnie:)

A moze ktos z was wynajmowal mieszkanie przez Connellsa? (nasze wlasnie tez od nich) jesli tak to jakie macie opinie??

nisia99
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 13 kwi 2013, 11:19
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez xerdox » 16 kwi 2013, 16:53 Re: Pytanie o mieszkanie

ja wynajmowalem z connellsa w wolverhampton mila obsluga nie robili zadnych problemow jak zarabiasz ponad 12 razy tyle ile miala bys placic rentu, potwierdzenie w moim przypadku robili u pracodawcy dlaczego nie mam pojecia. W kazdym badz razie agencja nie stwarza jakiegokolwiek problemu.

xerdox
Rozeznany
 
 
Posty: 131
Wiek: 31
Dołączył: 14 lip 2010, 19:44
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez nisia99 » 18 kwi 2013, 09:47 Re: Pytanie o mieszkanie

Ok dzięki za odpowiedzi!

nisia99
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 13 kwi 2013, 11:19
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez patrykslus » 23 sie 2013, 10:39 Re: Pytanie o mieszkanie

Witam.
Wynajmuje z dziewczyna 1 bedroom flat przez agencje.
Podczas credit score ona zostala zdyskfalifikowana poniewaz wowczas pracowala na kontrakcie 0 godzin.
Ja pracowalem dopiero miesiac w nowej pracy z kontraktem minimum 30h, poniewaz przenieslismy sie do Walsall. Dostalismy mieszkanie bez problemu :)

Dodam tylko, ze oboje nie mamy zadnych dlugow...a najsmieszniejsze jest to, ze juz po tym jak dostalismy mieszkanie, chcialem wziac sobie telefon na abonament i....nie dostalem go :)
Przyjechalismy tu razem i przedstawilismy identyczna historie, a moja dziewczyna wziela tego samego dnia 2 telefony na abonament...nie wiem jak to dziala heh. Pozdrawiam :)

patrykslus
Początkujący
 
 
Posty: 28
Dołączył: 11 kwi 2013, 15:52
Reputacja: 4
Neutralny


Powrót do MIESZKANIE