Tenancy deposit scheme

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

MężczyznaPostNapisane przez konecho » 24 cze 2013, 20:57 Tenancy deposit scheme

Witam.
Chcialem przedstawic swoja sytuacje i mam nadzieje ze ktos mi pomoze co mam dalej robic.

Otoz:

Mieszkam w flacie od polowy listopada ubieglego roku. Wynajalem go od prywatnego landlorda. Wplacilem kaucje itp itd. Od marca zaczely mi sie klopoty, poniewaz starcilem prace i nie mialem za co placic za flata, ale dogadalem sie z wlascicielem, ze oddam mu wszystko pozniej, jezeli znajde prace, badz z Housing Benefitu, ktory otrzymalem z Councilu. Dopiero po dwoch miesiacach znalazlem prace, ale przez agencje, a wiadomo jak to wyglada, raz cie wezma a raz nie. Z czasem zaczalem splacac zadluzenie u landlorda. tylko roznie to wygladalo. Raz mu dalem wiecej, raz mniej, a raz dalem dopiero po dwoch tygodniach, poniewaz nie mialem pracy. I wlasnie doszlo do takiej sytuacji, ze landlord sie wkurzyl i poinformowal mnie ze mam sie wyprowadzic w przeciagu dwoch dni, uzasadniajac to wydaniem notice w kwietniu, gdzie tak naprawde takiej sytuacji nie bylo. Nic mi nie dawal w tym kwietniu. W ogole nie dawal mi zadnego notice'a. Powiedzial mi rowniez ze jezeli za dwa dni sie nie wyprowadze to zmieni zamki w drzwiach i nie bede mial wejscia do flata. To ja go postraszylem policja, to ten zasmial mi sie w twarz, ze on ma prawa cos takiego zrobic. Wiec powiedzialem mu jeszcze o tym ze mial obowiazek wplacenia mojej kaucji na rzecz tego TDS, bo takie jest prawo w UK i pojde z tym do sadu. To tez zaczal sie przerazliwie smiac, mowiac ze ok jest takie cos, ale to ze ja mam umowe krotkoterminowa na 6 miesiacy (w sumie w kwietniu zostala automatycznie przedluzona o kolejne 6 miesiecyy) to nie mam szans w sadzie. Ba, on sam dziala w sadzie to zna przepisy na wylot. Wygrana ma w kieszeni. I zglupialem. Nie wiem co robic. Czy on mam racje? Gdzie mam sie zglosic zeby ktos mi pomogl? Do Councilu? Prosze pomozcie mi.
Zaznaczam, ze caly czas mu place za czynsz, oczywiscie doplacajac do czynszu pare funtow na rzecz dlugu.

Dodano: -- 24 cze 2013, 21:06 --

Oczywiscie tej mojej kaucji nigdzie nie wplacil. A mial taki obowiazek, bo takie jest prawa w UK.

konecho
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 10 lut 2012, 17:40
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sandru$ » 24 cze 2013, 21:12 Re: Tenancy deposit scheme

A skad to automatyczne przedluzenie? Podpisales nowa z nim umowe? Jezeli nie to nic nie zalatwisz poza tym dalej masz u niego dlug facet mial prawo sie wkurzyc nie jest on instytucja charytatywna on pewnie z tego zyje ze wynajmuje mieszkania. Fakt ze troche krotkie to wypowiedzenie wiesz do sadu mozesz isc ale skad wezmiesz kase na prawnika jak nie masz na czynsz. Nie byles fer w stosunku do niego to teraz on Ci pokazal na co go stac. Brutalna prawda.
Wole być szczera i bezczelna, niż miła i zakłamana :)
Avatar użytkownika
sandru$
Rozeznany
 
 
Posty: 120
Dołączyła: 13 paź 2008, 19:35
Reputacja: 20
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 24 cze 2013, 21:17 Re: Tenancy deposit scheme

konecho, przykra sprawa ,nie daj się zastraszyć ,przedstaw sprawę może w CAB (biuro porad prawnych za darmo), jest też organizacja Shelter http://england.shelter.org.uk/get_advic ... te_renting poczytaj doszukaj się czegoś , wiem że council też ma dział zajmujący się prywaciarzami .
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez vanilia » 24 cze 2013, 23:00 Re: Tenancy deposit scheme

Jeśli będzie chciał Cię usunąć z domu musi załatwić Ci lokal zastępczy. Nie ma prawa nawet jednej Twojej rzeczy wynieść z mieszkania bo będzie musiał Ci odszkodowanie wypłacić. Bez nakazu sądowego nie ma prawa wyrzucić Cię z mieszkania rakie jest prawo w UK. Zadzwoń do councilu i CAB a sądem nie daj się zastraszyć bo na bank blefuje. Może to niezbyt legalne ale zmień sobie jeden z zamków żeby Ci ktoś uprzejmy nie wszedł a jak będziesz się wyprowadzał to zamień zamki. Nie daj się bo mimo iż mu nie płacisz to Ty jesteś nie do ruszenia bez nakazu sądowego. Pozdrawiam i życzę powodzenia
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

PostNapisane przez Guest » 24 cze 2013, 23:11 Re: Tenancy deposit scheme

Kazdy depozyt nawet przy wynajmie na 6 miesiecy musi byc wplacony do TDS. Wiem bo wynajmowalem mieszkanie i teraz wynajmuje dom w obu przypadkach od agencji i kontrakt tez byl na 6 miesiecy ale depozyt byl zawsze wplacony do TDS. Co do wypowiedzenia to raczej on Ci musi udowodnic, ze dal Ci je w kwietniu ale tego nie jestem pewien. Idz do CAB oni powinni pomoc w tej sytuacji. Jeszcze jedna sprawa jesli on nie wplacil tego depozytu do TDS to bedzie Ci go musial oddac i dodatkowo zaplacic jego trzy krotna wysokosc. Facet chce Cie zastraszyc i mysle, ze jak mu powiesz kilka faktow to mu tylek zmieknie bo mysli, ze nie znasz prawa. Najlepiej udaj sie do CAB oni Ci pomoga.

Sandrus co do automatycznego przedluzenia umowy wcale nic nie trzeba podpisywac to jest napewno napisane w pierwszej umowie co nastepuje gdy sie ona skonczy. Ja wynajmuje dom od agencji i w umowie jest napisane czarno na bialym, ze po zakonczeniu umowy jest ona automatycznie kontyunowana z miesiaca na miesiac i obowiazuje mnie miesieczny termin wypowiedzenia z tym, ze jesli czynsz place 20 kazdego miesiaca to wypowiedzenie musze im wreczyc przed 20, a moja agencje obowiazuje 2 miesiace wypowiedzenia.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez por.Borewicz » 25 cze 2013, 11:49 Re: Tenancy deposit scheme

vanilia napisał(a):Jeśli będzie chciał Cię usunąć z domu musi załatwić Ci lokal zastępczy. Nie ma prawa nawet jednej Twojej rzeczy wynieść z mieszkania bo będzie musiał Ci odszkodowanie wypłacić. Bez nakazu sądowego nie ma prawa wyrzucić Cię z mieszkania rakie jest prawo w UK. Zadzwoń do councilu i CAB a sądem nie daj się zastraszyć bo na bank blefuje. Może to niezbyt legalne ale zmień sobie jeden z zamków żeby Ci ktoś uprzejmy nie wszedł a jak będziesz się wyprowadzał to zamień zamki. Nie daj się bo mimo iż mu nie płacisz to Ty jesteś nie do ruszenia bez nakazu sądowego. Pozdrawiam i życzę powodzenia


Na koniec tych rewelacji dopisz kto będzie obciążony kosztami sądowymi i w jakiej kwocie...
Kolega(jeśli mieszka sam-bez dzieci) od dłuższego czasu nie płaci czynszu, więc sprawa w sądzie będzie tylko formalnością...

Konecho, dogadaj się z landlordem co do terminu wyprowadzki i twojego depozytu, zawsze jest jakieś wyjście.
W sumie to kłopoty zaczęły się z twojej winy nie landlorda...

Dodano: -- 25 cze 2013, 11:57 --

xxxx napisał(a):
Sandrus co do automatycznego przedluzenia umowy wcale nic nie trzeba podpisywac to jest napewno napisane w pierwszej umowie co nastepuje gdy sie ona skonczy. Ja wynajmuje dom od agencji i w umowie jest napisane czarno na bialym, ze po zakonczeniu umowy jest ona automatycznie kontyunowana z miesiaca na miesiac i obowiazuje mnie miesieczny termin wypowiedzenia z tym, ze jesli czynsz place 20 kazdego miesiaca to wypowiedzenie musze im wreczyc przed 20, a moja agencje obowiazuje 2 miesiace wypowiedzenia.


To zależy od rodzaju umowy, a to że Ty taką umowę masz nie oznacza że on również.
Ja mam umowę na 2 lata i o żadnym automatycznym przedłużaniu nie ma mowy.(wcześniej miałem 3 umowy po 1 rok)

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posty: 118
Dołączył: 10 mar 2013, 22:03
Lokalizacja: UK
Reputacja: 21
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez krzysmad » 25 cze 2013, 12:02 Re: Tenancy deposit scheme

vanilia napisał(a):Jeśli będzie chciał Cię usunąć z domu musi załatwić Ci lokal zastępczy.


Możesz to rozwinąć? Skąd ten lokal ? Z zasobów consilu, ma go zabrać do siebie, czy ma mu kupić jakieś mieszkanie? :lol:

krzysmad
Raczkujący
 
 
Posty: 62
Dołączył: 29 sty 2009, 13:04
Reputacja: 14
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez xerdox » 25 cze 2013, 13:55 Re: Tenancy deposit scheme

Popros landlorda o wystawienie ci dokumentu ze masz sie wyprowadzic. Jak zaniesiesz taki papier do councilu wtedy dostaniesz w bardzo szybkim czasie mieszkanie od nich, w takim przypadku znajomi czekali tylko 2 tygodnie.

xerdox
Rozeznany
 
 
Posty: 131
Wiek: 31
Dołączył: 14 lip 2010, 19:44
Lokalizacja: Wolverhampton
Reputacja: 5
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE