Potwierdzenie adresu

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

MężczyznaPostNapisane przez DoktorW » 7 paź 2013, 21:11 Potwierdzenie adresu

Witam wszystkich!


Sprawa wygląda tak; za kilka tygodni wraz ze znajomym przyjeżdżamy do Birmingham i chcielibyśmy podjąć pracę. Przeczytałem kilka poradników i mniej więcej mam połapane co i jak. Zastanawia mnie natomiast potwierdzenie adresu zamieszkania. Z tego co się dowiedziałem jest on potrzebny do otrzymania aplikacji z jobcenter plus, do założenia konta bankowego czy do rejestracji a agencji pracy. Pytanie jest następujące, co jeśli wynajmę pokój od osoby prywatnej? Czy zwykły list od tej osoby potwierdzający moje zamieszkanie wystarczy zarówno do otwarcia nowego konta jak i otrzymania nin i rejestracji w agencji pracy? Czy jest jakieś inne lepsze rozwiązanie, które mi umknęło? A może lepiej wynająć pokój przez agencję i od nich otrzymać potwierdzenie? Chyba, że muszę najpierw posiadać konto w banku żeby wynająć przez agencji cokolwiek?
Może ktoś jest obeznany i mógłby mi doradzić, jeśli nie na forum to zapraszam na pw.
Dodam, że szukam aktualnych informacji a nie sprzed potopu, stąd to pytanie (pewnie po raz setny się pojawia :)

DoktorW
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 18 wrz 2013, 20:11
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez luke_bhx » 8 paź 2013, 09:22 Re: Potwierdzenie adresu

Hej, mialam taka sama sytacje i list od osoby prywatnej nic dla nich nie znaczyl musisz miec jakis rachunek albo list z banku.

luke_bhx
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 24 lut 2013, 10:13
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jaarecki » 8 paź 2013, 10:44 Re: Potwierdzenie adresu

Witam Cię.
Sprawa nie jest taka prosta jak mi się wydaje.
Nie wiem jak teraz to wygląda, gdyż ja to przerabiałem lata temu.
Generalnie potwierdzenie adresu to rachunek. Rachunek za coś , czyli gaz, prąd, nie wiem co tam jeszcze mogło by być - woda ? To jest potwierdzenie adresu, które honorują banki i inne instytucje. Przy NIN wygląda to nieco inaczej , nie wiem co im na tę chwilkę potrzeba, kiedyś mówiło sie im że sie mieszka tu i tu i to wystarczało. Ja dostałem NIN na rachunek telefoniczny.
Z kontem jest prościej ponieważ możesz otworzyć sobie konto na paszport, nie jest to żadna rewelacja, bo kartą nie opłacisz nic, tyle że ewentualne wypłaty bedą wpływały ci na konto, a pieniadze wypłacać będziesz z bankomatu.
Natomiast , czy przez Agencję wynajęcie pokoju wogóle jest możliwe , to nie wiem. Kiedy ja przyjeżdżałem kazda Agencja chciała jakiś referencji , skąd jestem. Dla nich Polska znaczyło wtedy tyle co księżyc. Referencje ? owszem , ale z tąd ! od jakiegoś landlorda. Ale tego można uniknąć wynajmując pokój prywatnie. Wcale nie wychodzi drożej. Poza tym w Agencji napewno jest potrzebny nr konta, i potwierdzenie że się pracuje.
Co radzę ?
Załatw sobie pokój - to po pierwsze.
Znajdź pracę, z tego co wiem NIN teraz to nie problem, Otwórz konto , gdyz bez niego będzie ci ciężko . Wszystko to tutaj osiągniesz tylko nie odrazu. Poza bankiem i NIN reszte formalności załatwiasz przez telefon.
Potem ciesz sie życiem w Anglii
Wszystkiego dowiesz sie jak tu już zaistniejesz od rodaków, poza tym jest cała masa biur pośredniczących w załatwianiu takiego rodzaju formalności , ich reklamy znajdziesz na tym forum.
Z pozycji Polski niewiele sie dowiesz i nic nie załatwisz.
Powodzenia !

jaarecki
Raczkujący
 
 
Posty: 62
Dołączył: 4 lip 2009, 16:39
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 8 paź 2013, 15:25 Re: Potwierdzenie adresu

Do wynajęcia pokoju nie potrzeba ci potwierdzenia adresu,ale zwróć uwagę przy wynajmie czy możesz w różnych instytucjach podać ten adres.Rozmowa z wynajmującym czy można konto otworzyć na ten adres itd.Jeżeli znajdziesz pracę czy to przez agencje czy firmie możesz poprosić o pismo potwierdzające twój adres i umawiasz się na NIN.A w tym czasie możesz pracować pracodawca uzyje zastępczego NIN dokładnie nie pamietam ale była to data urodzenia plus coś tam symbole czy cyfry.Natomiast uważaj przy wynajmowaniu pokoju bo nie kiedy adres tego domu czy flatata może być na czarnej liście i nie załatwisz nic w banku.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez lesny69 » 9 paź 2013, 11:08 Re: Potwierdzenie adresu

Przerabiałem to rok temu z tym, że miałem już kiedyś otwarte konto. W każdym razie najpierw poszukaj mieszkanie lub pokój - skorzystaj z prywatnych ogłoszeń na bham lub gumtree. Zadzwoń do job centre żeby załatwić NIN dostaniesz listowne potwierdzenie umówionego spotkania jednak dzisiaj nawet to nie jest czasem honorowane jako potwierdzenie adresu. Konto musisz założyć jak najszybciej i tu sprawa jest zabawna - ponieważ czasem jedna placówka tego samego banku odmówi założenia rachunku a druga kilka ulic dalej zrobi to bez problemu. Więc chodzisz od placówki do placówki tak długo aż gdzieś Ci to konto otworzą. Na początku nie ma dla Ciebie znaczenia który bank i jakie konto byle cokolwiek Ci założyli. Jak już będziesz miał nr rachunku uderzasz d8 agencji im więcej tym lepiej bo każda jedna będzie obiecywać, że zaraz coś znajdą a w praktyce bywa różnie - ale teraz jest dobry okres, od stycznie będzie gorzej. To chyba tyle jak co to pytaj. Powodzenia
Avatar użytkownika
lesny69
Rozeznany
 
 
Posty: 125
Wiek: 35
Dołączył: 27 sie 2012, 06:47
Lokalizacja: Quinton
Reputacja: 43
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez magda90 » 9 paź 2013, 19:41 Re: Potwierdzenie adresu

do założenia konta w banku wystarczy tylko dowód osobisty lub też paszport , żadnych innych dokumentów bank typu potwierdzenie adresu nie może od Ciebie wymagać ponieważ jesteśmy obywatelami UE , wiem bo sama jakiś czas temu pomagałam koleżance której brat przyjechał do UK

magda90
Początkujący
 
 
Posty: 31
Wiek: 33
Dołączyła: 30 mar 2012, 10:38
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez lesny69 » 9 paź 2013, 19:50 Re: Potwierdzenie adresu

Magda90 pewnie masz rację tylko, że każdy kto próbował coś załatwić w angielskich urzędach, bankach, agencjach itp. wie jak bardzo kompetentni ludzie tam pracują. Dla przykładu powiem, że będąc jakieś 4 miesiące temu z kolegą w placówce Halifax chcieliśmy założyć konto. Pani poprosiła o dokument tożsamości i zniknęła na parę minut, po powrocie wytłumaczyła się, że musiała sprawdzić czy Polska jest w Unii Europejskiej...
Avatar użytkownika
lesny69
Rozeznany
 
 
Posty: 125
Wiek: 35
Dołączył: 27 sie 2012, 06:47
Lokalizacja: Quinton
Reputacja: 43
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 10 paź 2013, 15:27 Re: Potwierdzenie adresu

lesny69 napisał(a):(...)po powrocie wytłumaczyła się, że musiała sprawdzić czy Polska jest w Unii Europejskiej...


Rozumiem, że Ty, i Wszyscy Znajomi I Przyjaciele Królika bez zaglądania do netu wyrecytujecie z pamięci wszystkie kraje członkowskie Unii?

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez DoktorW » 10 paź 2013, 16:58 Re: Potwierdzenie adresu

Dziękuję wszystkim za informację, z pewnością się przydadzą a wszystko wyjdzie jak zwykle w praniu :)

Ps. Może ktoś ma wśród znajomych lub też sam jest landlordem, który zajmuje się wynajmem pokoi? Będę wdzięczny za takie informacje.

DoktorW
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 18 wrz 2013, 20:11
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez siklers90 » 11 paź 2013, 05:50 Re: Potwierdzenie adresu

Ja też bym prosił o informację o wolnych pokojach do wynjecia .. Zawsze jakaś informacja się przyda :)
Najbardziej by chodziło o dzielnicę Erdington

siklers90
Początkujący
 
 
Posty: 28
Dołączył: 8 paź 2013, 06:31
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 17 paź 2013, 16:03 Re: Potwierdzenie adresu

siklers90, to chyba nie w tym temacie. tu rozmawiamy o potwierdzeniu adresu a nie gdzie można pokój wynająć
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE