Aplikacja o mieszkanie socjalne

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

KobietaPostNapisane przez julka030308 » 2 lis 2013, 13:00 Aplikacja o mieszkanie socjalne

Witam czy wie ktos moze czy o takie mieszkanie mozna aplikowac online???
Z gory dziekuje za odpowiedz

julka030308
Rozeznany
 
 
Posty: 291
Dołączyła: 6 maja 2008, 16:05
Lokalizacja: solihull
Reputacja: -1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marek55 » 2 lis 2013, 14:19 Re: Aplikacja o mieszkanie socjalne

Raczej nie musisz osobiscie pofatygowac sie do odpowiedniego consulowskiego biura pobrac form wypelnic i wraz z wymaganymi dokumentami oddac w tym biurze tj pay slipy potwierdzenie zamieswzkania i jeszcze jakies nie pamietam po okolo 2 tygodniach otrzymasz numer i dopiero mozesz online zasznaczac swoje oferty ktore cie interesuja .Proponuje spoldzielnie marcian z ktorej ja otrzymalem mieszkanie ale mozesz zlozyc i w concilu i housing association zycze powodzenia jak bys chciala wiedziec cos o mercianie pisz na pryw

marek55
Raczkujący
 
 
Posty: 81
Dołączył: 23 maja 2010, 21:04
Lokalizacja: west bromwich
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Monaruss » 2 lis 2013, 16:55 Re: Aplikacja o mieszkanie socjalne

Czy mozesz napisac cos wiecej o tej sppol.marcian, bardzo prosze i z gory dziekuje...

Monaruss
Początkujący
 
 
Posty: 37
Dołączyła: 8 mar 2013, 08:18
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ela Eriska » 2 lis 2013, 16:55 Re: Aplikacja o mieszkanie socjalne

julka030308, Niekoniecznie trzeba osobiscie,mozna aplikowac online.To zalezy gdzie zamierzasz ubiegac sie o mieszkanie.
My aplikowalismy online w whg Walsall,na numer referencyjny czekalismy 5 tyg.
Z tego co pamietam w Dudley Council również aplikuje sie online i przypuszczam ze teraz to wszędzie można w ten sposob sie starac o mieszkanie.
Powodzenia.
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 47
Dołączyła: 13 maja 2011, 16:05
Reputacja: 31
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez julka030308 » 2 lis 2013, 21:25 Re: Aplikacja o mieszkanie socjalne

Dziekuje wam za odpowiedzi ale najlepiej i chyba najszybciej bedzie pojsc osobiscie :)

julka030308
Rozeznany
 
 
Posty: 291
Dołączyła: 6 maja 2008, 16:05
Lokalizacja: solihull
Reputacja: -1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Edy » 3 lis 2013, 12:43 Re: Aplikacja o mieszkanie socjalne

Z tego co wiem jesli nie mieszkasz na obecnej dzielnicy 5 lat nie masz szans na mieszkanie z counsilu. Powodzenia

Edy
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączyła: 13 lip 2011, 18:50
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mam37 » 3 lis 2013, 13:19 Re: Aplikacja o mieszkanie socjalne

Edy, ja mieszkalam w walsall 10 miesiecy i otrzymalam dom a wczesniej mieszkałam w londynie więc nie koniecznie trzeba mieszkać 5 lat w jednej dzielnicy i mozna aplikować online i nei ma znaczenia czy pojdziesz osobiscie i wezmiesz forme do domu czy zrobisz to w domku przez kompa . Numer Ci nadadza po 3 tyg i bedziesz mogła bidowacsobie domki
pozdrawiam

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 3 lis 2013, 15:01 Re: Aplikacja o mieszkanie socjalne

edy, mam37 Obie macie rację :) Kwestia dzielnicy. Jak sobie ustalą tak jest. Na jednych nie ma tego wymogu na innych jest 3, 5 lat.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Edy » 3 lis 2013, 16:06 Re: Aplikacja o mieszkanie socjalne

Hmmmm ja skladalam papiery jakies 3 m-ce temu i nie bylo mowy o 3 latach. Kurcze to niesprawiedliwe :evil:

Edy
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączyła: 13 lip 2011, 18:50
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ela Eriska » 3 lis 2013, 16:14 Re: Aplikacja o mieszkanie socjalne

mam37, jest dokladnie tak jak piszesz.
Ja aplikowałam do whg z Oldbury(mieszkaliśmy tam ponad 5 lat) w międzyczasie czekając na nadanie numeru przeprowadziliśmy się do Wolverhampton(ok 2 tyg po złożeniu aplikacji online) jak wiadomo to już zupełnie inny region,zgłosiłam zmiane miejsca zamieszkania co nie miało zadnego wpływu.
Reference number nadali po 5 tyg,a o dziwo po dwóch tyg bidowania dostalismy pierwszą ofertę :shock: niestety w bloku,więc odmówiliśmy.
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 47
Dołączyła: 13 maja 2011, 16:05
Reputacja: 31
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Mirella21 » 3 lis 2013, 21:27 Re: Aplikacja o mieszkanie socjalne

Edy, nie martw sie, bo nie ma regoly. tak jak pisal Adam, jedni czekaja 3, a inni 5 lat, a jeszcze inni tak jak ja 7 miesiecy. na pewno nie bedzieszcz czekala dluzej.

pozdrawiam

Mirella21
Raczkujący
 
 
Posty: 66
Dołączyła: 3 maja 2012, 22:53
Reputacja: 24
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 3 lis 2013, 21:46 Re: Aplikacja o mieszkanie socjalne

A więc można aplikować online dla przykładu strona Dudley http://www.dudleyathome.org.uk/Data/ASPPages/1/30.aspx
Teraz czas oczekiwania na takie mieszkanie to powiem tak jest to zależne w jakiej sytuacji się znajdujemy,mój kolega mieszkał u siostry która miała mieszkanie z cansilu mieszkała tam z chłopakiem dopisała brata a że to mieszkanie to sypialnia i salon gdzie on zajmował salon został mu nadany numer w casilu po złożeni dokumentów po okresie 3 miesięcy już może sobie wybierać mieszkanie.
Ale to zależności do jakiej grupy cię zaliczą kolega trafił że akurat dołączono go do band 2 z tego co wiem jest ich 5 i czym większa banda ty szanse szybsze na dostanie.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez pawelprezes1 » 4 lis 2013, 11:32 Re: Aplikacja o mieszkanie socjalne

Darwas to nie do konca tak ok im wyzszy band to szanse wieksze na wygranie licytacji ale wygranie licytacji nie gwarantuje jej wygranie,cansil jeszcze sprawdza kto jakie ma warunki ja bylam 3-cia i nieliczylam ze dostane dom a jednak udalo sie,mozna byc 10 na liscie i dostac mieszkanie.

pawelprezes1
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 19 sie 2013, 12:40
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Edy » 4 lis 2013, 17:07 Re: Aplikacja o mieszkanie socjalne

Mirella21 nie bede czekala bo odrzucili moj wniosek uzasadniajac ze nie mieszkalam ostatnie 5 lat np. w Sandwell :( nie interesuje ich to ze jestem 8-siem lat w uk :evil: dlatego to jest niesprawiedliwe :evil:

Edy
Początkujący
 
 
Posty: 27
Dołączyła: 13 lip 2011, 18:50
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 4 lis 2013, 19:07 Re: Aplikacja o mieszkanie socjalne

O koledze którym pisze wyżej jest może trochę ponad rok w UK i Dudley nie odrzucili,jak był na pierwszym spotkaniu to mu proponowali mieszkanie bez przydział do jakieś bandy ale to wieżowiec okolice Mery Hill mieszka tam znajomy i w budynku jest ok 60% pustych mieszkań.Może warto aplikować w Dudley.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE