Zna ktoś Landlordów współpracujących z Sandwelem?

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...
Witam, może ktoś mi będzie w stanie podpowiedzieć?
Obecnie jestem bezrobotnym, pobieram zasiłek JSA, wynajmuję pokój na który nie mam umowy a co za tym idzie nie mogę otrzymać haus benefit. Zaczęło brakować oszczędności i wychodzi na to że wyląduję na bruku. Ponadto uczęszczam do szkoły.
W west bromwich na pokój nikt mi nie da umowy i ludzie słyszeć nie chcą o benefitach, studio flat byłby ok ,ale prosty powód - kaucja. Wiem że w niektwórych miastach landlordzi współpracują z sandwelem w taki sposób że nie żądają kaucji, tylko są zadowoleni że mają pewny gwarantowany sposób zapłaty przez państwo czyli haus benefit. Czy spotkał się ktoś z czymś takim? Może jakieś namiary? Byłbym wdzięczny. Od razu dodam że na pomoc socjalną nie mogę liczyć, ponieważ nie przebywam na tym terenie dwa lata - pisemna decyzja councilu.

tomaszek46
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 28 lip 2013, 22:46
Reputacja: 0
Neutralny

Są agencje, które Ci wynajmą mieszkanie. Lecz musisz mieć gwaranta, kogoś kto za Ciebie poręczy. Znajomi w Ten sposób wynajęli flat. Oboje byli na JSA.

rad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Dołączył: 28 sty 2008, 21:07
Reputacja: 25
Pokojowy

tomaszek46, Bez urazy , ale nie lepiej i prościej poszukać jakiejś pracy , zarabiać ,odkładać itd...
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

Pewnie że lepiej, z tym że teraz troszke ciężko będzie w tym okresie a póki co żyć trzeba tu i teraz tak? Pracowałem cały czas i to nie tydzień czy miesiąc, płaciłem podatki to czemu teraz mam nie skorzystać z form pomocy od Państwa? Sorry ale jak nieraz ktoś coś palnie to aż żal.

Dodano: -- 5 sty 2014, 20:30 --

Za info o agencjach dziękuję, a można bliżej co dokładniej przedstawia gwarant. ? Jak to wygląda?

tomaszek46
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączył: 28 lip 2013, 22:46
Reputacja: 0
Neutralny

Jak ktos cos palnie to az zal :roll: jak sie chce to sie zawsze cos znajdzie tylko trzeba chodzic i pytac
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

tomaszek46 napisał(a):haus benefit.
kto palnie ten palnie...
Na chłopski rozum, przelicz sobie jak ci się to opłaca, no chyba że masz super info na temat tego ,że bedąc bezrobotnym państwo opłaca Ci wszystko... A rzeczywistość pokaże . Flat za darmo bo państwo pokryje koszty przez housing benefit da zniżkę 25% na council tax, więc jeśli będzie band A, to musisz dopłacać ok 65 f miesięcznie,jak wyższy to więcej, do tego woda ok 250f-350f na rok , do tego prąd i gaz(nie mniej niż 35f) , tv licence,telefon czy interent . Po prostu żyć nie umierać ... No ale niech młodzi siedzą ,czas starym pracować do emerytury...
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany


Powrót do MIESZKANIE