Dom z agencji a dodatkowy mieszkaniec po miesiacu

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...
Hej witam mam pytanie. Wkrótce będziemy wynajmować dom z agencji. Umowa będzie na 3 osoby. Moje pytanie brzmi czy po miesiącu lub dwóch kiedy dojedzie do mnie żona muszę ja zgłosić do agencji że od dnia tego i tego będzie dodatkowy lokator czy nie? Jak to wygląda w praktyce. Z tego co czytałem w umowach to każda zmiana w umowie to koszty i to nie małe. Wiem też że czasami są kontrole w domu ale zawsze mieszkańcy są informowani(więc żona może zniknąć na ten czas:-). Nie chodzi o to bym chciał coś zakręcić bo i tak prędzej czy później żonę zgłoszę do agencji, ale pytanie jak szybko to muszę zrobić:)
Dzięki za odpowiedź!!!
Avatar użytkownika
emilgdansk
Początkujący
 
 
Posty: 21
Dołączył: 19 cze 2013, 09:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 5
Neutralny

emilgdansk, a może powiedz w agencji jaka jest sytuacja i podczas podpisywania umowy odrazu ją wpisz, a jak już do Ciebie przyjedzie to wtedy niech się podpisze w umowie i po sprawie. Wydaje mi się, że powinni pójść Ci na rękę
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
Avatar użytkownika
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posty: 684
Dołączyła: 24 maja 2007, 12:04
Lokalizacja: Sheldon
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agg » 7 sty 2014, 09:16 Re: Dom z agencji a dodatkowy mieszkaniec po miesiacu

emilgdansk, zrob jak vanilia mowi (choc nie wiem czy nie bedziesz potrzebowal paszportu zony do wpisania danych) albo zwyczajnie w swiecie sie nie martw. Kontrakt to formalnosc, nikt Ci w lozko nie bedzie zagladal :wink: Nawet jak jest inspekcja to nikt sie Ciebie nie pyta czy gosci przyjmujesz I na jak dlugo ;)
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

Przede wszystkim zobacz co jest wkontrakcie na ten temat. Ja mieszkam z dziewczyną i znajomym a kontrkat jest tylko na mnie. Mało tego kiedy chciałem dopisać dziewczynę pan w agencji powiedział, że oni tylko jedną osobę wpisują na kontrakt żeby nie było niejasności kto ma płacić. Taka wymówka bo mu się pewnie kontraktu nie chciało zmieniać :D Myślę, że każda agencja ma indywidualne podejście do tematu ale bądź pewny, że dopóki płacisz i nie niszczysz mieszkania to nikt się nie przyczepi.
Avatar użytkownika
lesny69
Rozeznany
 
 
Posty: 125
Wiek: 35
Dołączył: 27 sie 2012, 06:47
Lokalizacja: Quinton
Reputacja: 43
Pokojowy

Dzięki za dobre rady jak zwykle można polegać na ludziach z forum:)PS agencji nie będę na razie informował o żonie, wymagają dokumentów i potwierdzenia od pracodawcy angielskiego a skoro jej tu nie ma to nie może spełnić tych warunków:)
Avatar użytkownika
emilgdansk
Początkujący
 
 
Posty: 21
Dołączył: 19 cze 2013, 09:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mam37 » 8 sty 2014, 12:49 Re: Dom z agencji a dodatkowy mieszkaniec po miesiacu

NIC NIEKOMU NEI ZGLASZAJ a jak bedziecie mieli kontrole to powiedz ze zona wpadla cie odwiedzic zawsze mozna odwiedzic męza na parre dni i nei masz obowiązku o tym nikogo zawiadamiac

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

dodatkowa osoba to okolo 30-50F w zaleznosci od agencji, kontrole sa z reguly raz na pol roku tylko po to by zobaczyc czy mieszkanie wyglada ok a nie czy sa lokatorzy na dziko. Chcesz byc fair zglos to i zaplac te kilka groszy, albo nie przejmuj sie niczym i jak beda mieli wpasc na te 10 min to niech sie przejdzie na spacer. W najgorszym wypadku mozesz powiedziec ze przyjechala na tydz w odwiedziny. pzdr
swiatem rzadza paradoksy...

marass85
Raczkujący
 
 
Posty: 54
Wiek: 39
Dołączył: 3 mar 2013, 13:45
Lokalizacja: B23
Reputacja: 17
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE