Mieszkanie z consil

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

MężczyznaPostNapisane przez por.Borewicz » 6 gru 2014, 16:48 Re: Mieszkanie z consil

Darwas napisał(a):Na ogół Anglicy nie chcą mieszkać w blokach dla tego jest tyle wolnych mieszkań.Znajomi mieszkają w dużym bloku tam 50% mieszkań od dawna jest wolna.


Znam jedno osiedle w okolicy Walsall, gdzie wynajęcie kosztuje średnio 550-650 funtów i jest duże zainteresowanie, a na innym osiedlu pół bloku jest puste, ale to nie dlatego że Anglicy nie chcą mieszkać w blokach, a dlatego że mieszka tam największa patologia.
Jeśli 50% w bloku mieszkań jest pustych to i jest przyczyna...

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posty: 118
Dołączył: 10 mar 2013, 22:03
Lokalizacja: UK
Reputacja: 21
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 7 gru 2014, 01:38 Re: Mieszkanie z consil

Dokładnie tak jak piszesz,w bloku gdzie kolega mieszka może nie widać tej patologi ale,ale jak bym to nazwał wszelkiej maści narodowości ludzie tam mieszkają.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez izap721 » 7 gru 2014, 22:53 Re: Mieszkanie z consil

Oni to mieszkanie dostali 3 tygodnie temu,remontuja je dopiero.
Nie mam pojecia dlaczego dostali takie duze,ale tak jak inni napisali,Anglicy nie chca w blokach mieszkac i pewnie Council woli je oddac komukolwiek niz ma stac puste.
Z tego co wiem to mieszkanie jest w dobrym stanie.
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez martha8 » 8 gru 2014, 16:09 Re: Mieszkanie z consil

izap721 dzięki za info na temat mieszkania Twoich znajomych, no to jest nadzieja, że rzeczywiście albo ludziom nie odpowiada położenie, bo daleko, albo bo wysoko ;) ale jest nadzieja, że mieszkanie nie jest zdemolowane. No nic, prawdopodobnie jutro na oglądaniu się okaże co i jak.

martha8
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 5 gru 2014, 12:14
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Zuza2014 » 9 gru 2014, 22:51 Re: Mieszkanie z consil

Hej. Mam pytanie, moze ktoś mógłby mi pomoc. Otóż dostałam mieszkanie z council, jestem samotna matka i tak tez wpisałam na aplikacje. Po urlopie macierzyńskim chciałabym wrócić do pracy na pełny etat i chciałabym aby moja mama zajęła sie dzieckiem. Moja mama mieszka sama w Polsce i jest juz na emeryturze. Czy ktoś moze wie czy council zgodzi sie aby moja mama zamieszkała ze mną i z dzieckiem ? Dodam, ze ta opcja powstała jak juz dowiedziałam sie ze mam mieszkanie - dlatego aplikując o mieszkanie nie wpisałam mamy.

Zuza2014
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 20 sie 2014, 23:37
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 10 gru 2014, 09:13 Re: Mieszkanie z consil

Zgłaszasz do councilu dopisujesz mamę i nie będzie żadnego problemu.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Zuza2014 » 10 gru 2014, 14:47 Re: Mieszkanie z consil

Darwas bardzo dziękuje za odp. Mam jeszcze tylko pytanie czy znasz kogoś kto był w podobnej sytuacji? Czy ja musze wypisać i zanieść 'changing circumstances form'? Dodam, ze mama nigdy nie mieszkała i nie pracowała w Anglii. Strasznie sie martwię, bo dostałam świetne mieszkanko i szkoda by było je stracić. Czy orientujesz sie moze jak długo bedą rozpatrywać moj wniosek i czy w ogóle dostanę to mieszkanie jesli im ten 'changing circumstances form' dostarczę ? Kurczę strasznie sie martwię o to mieszkanie :(((

Zuza2014
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 20 sie 2014, 23:37
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 10 gru 2014, 18:12 Re: Mieszkanie z consil

Jeżeli zgłosisz mamę nie będzie żadnego problemu,tu bardziej chodzi a tax i wszelkie opłaty związane z dodatkową osobą.Wiadomo śmieci woda ścieki itd.Co do podobnej sytuacji to do koleżanki przyjechał brat postanowił zostać bo znalazł fajną pracę ona się dowiadywała co i jak musi zrobić aby było wszystko ok i otrzymała info że jeżeli brat przyjechał w odwiedziny to może przebywać 6 tyg bez zgłaszania pózniej należy osobę dopisać do mieszkania i tak uczyniła dopisała go i nie robili żadnego problemu wręcz przeciwnie pomogli.Koleżanka mieszka z chłopakiem mają jedną sypialnie i salon brat zajmował salon pani podpowiedział aby brat aplikował o flata i tak zrobili mieszkał u nich 5 miesięcy po tym czasie dostał mieszkanie w bloku.
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez krzys12 » 7 wrz 2015, 11:25 Re: Mieszkanie z consil

To się dopne ,zaaplikowalem o chatę z council bham. Przyznali mi 40 punktów po paru miesiącach dali jeden extra suma 41 point, po roku nie dali żadnych extra punktów mija dwa lata dalej 41 i jak zalanczam jakiś dom to ciemno to widzę i co tu zrobić jest jakąś opcja przyspieszenia tego ?
Avatar użytkownika
krzys12
Raczkujący
 
 
Posty: 81
Wiek: 37
Dołączył: 20 maja 2009, 20:24
Lokalizacja: Birmingham/Gorlice
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez andrzejj » 7 wrz 2015, 12:27 Re: Mieszkanie z consil

Idź do pracy
Avatar użytkownika
andrzejj
Raczkujący
 
 
Posty: 63
Dołączył: 8 lip 2012, 19:45
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 7 wrz 2015, 15:39 Re: Mieszkanie z consil

oni nie przyznaja extra punktow to nie gra w ktorej punkty dostajesz za nic :lol:
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 33
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Dariusz83 » 8 wrz 2015, 16:48 Re: Mieszkanie z consil

Pewnie ze jest opcja. Zostan uchodzca z syrii to po pierwsze no ale malo realne, dwa zostan bezdomnym znam dwa przypadki gdzie sie tak stalo dostali mieszkania w trybie przyspieszonym trzy zaloz wielodzietna rodzine i zamieszkaj w warunkach w ktorych nie moga mieszkac dzieci. W tych wypadkach dostaniesz napewno extra punkty, a ktoras opcja napewno bedzie Ci odpowiadac lub mniej bardziej :) jak widzisz u reszty polakow spotkales sie z hejtem bo albo juz maja mieszkania z concilu albo juz sa takimi zarobasami a ich portfele pekaja od pensow ze jestes tylko dla nich kolejnym elementem z Polski :)

Dariusz83
Rozeznany
 
 
Posty: 264
Dołączył: 16 mar 2012, 19:56
Reputacja: 26
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez andrzejj » 9 wrz 2015, 09:05 Re: Mieszkanie z consil

Darek ty tez idz do pracy i z bham przezuc sie na sjp
Btw nie widze zadnego hejtu wyzej poza twoim postem
Avatar użytkownika
andrzejj
Raczkujący
 
 
Posty: 63
Dołączył: 8 lip 2012, 19:45
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Dariusz83 » 9 wrz 2015, 09:17 Re: Mieszkanie z consil

No ja pracuje akurat, ale dzieki za radę :). No a wysyłanie do pracy kogos bez komentarza. Jezeli ma warunki lub moze sobie je stworzyć by dostać mieszkanie z concilu to niech to robi. Ale my Polacy mamy typowa zazdrość w sobie jak to on dostanie a ja nie, niech pracuje tak jak ja moze bedzie miał jakie to typowo Polskie.

Dariusz83
Rozeznany
 
 
Posty: 264
Dołączył: 16 mar 2012, 19:56
Reputacja: 26
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 9 wrz 2015, 09:33 Re: Mieszkanie z consil

Ale ja tu zazdrosci zadnej nie widze , wiec ty chyba masz jakis problem sam ze soba
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 33
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MIESZKANIE