Dom z 5 procentowym wkladem wlasnym

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

KobietaPostNapisane przez Laza11 » 4 lut 2014, 12:45 Dom z 5 procentowym wkladem wlasnym

witam. czy ktos kupowal dom z 5% depozytem? slyszalem tez o opcji z pozyczka od panstwa na nowe domy oraz na stare budownictwo od stycznia tego roku. Jak wygladaja mniej wiecej raty miesiecznie przy wplacie 5% depozytu? z gory dziekuje

Laza11
Początkujący
 
 
Posty: 28
Dołączyła: 6 paź 2009, 11:02
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez n0rb » 4 lut 2014, 16:45 Re: Dom z 5 procentowym wkladem wlasnym

Czesc.

1.Tak to prawda możesz kupić dom nowy bądź używany z 5% depozytem.
2.Nie to nie prawda że jest to możliwe od stycznia i nie jest prawdą że taki kredyt jest możliwy wyłącznie z pomocą państwa.
3.Rata spłaty zależy od wartości nieruchomości.

Ps
Jestem w szale zakupowym ;-)

n0rb
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączył: 3 mar 2010, 09:23
Reputacja: 19
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 4 lut 2014, 17:29 Re: Dom z 5 procentowym wkladem wlasnym

Niektore banki moga udzielic pozyczki hipotecznej przy 5% kredycie
Niemniej zalezy to od credit score i innych czynnikow, ktore banki biora pod uwage: ilosc kredytobiorcow, ich wiek, dochody, forma zatrudnienia, ilosc osob zaleznych finansowo od kredytobiorcow, inne zobowazania finansowe itp.
Poza tym banki dosc czesto zmieniaja swoje wytyczne odnosnie kredytow.
Najlepiej poszukac w necie kalkulatorow kredytow hipotecznych, albo udac sie do jakiegos doradcy kredytowego (niezaleznego w firmie swiadczacej uslugi finansowe lub takiego, ktory pracuje dla agencji nieruchomosci).
Porada raczej na pewno nie bedzie odplatna.

Projektow rzadowych dla kupujacych pierwsze mieszkanie nie znam dokladnie.
Podejzewam, ze chodzi Ci o cos takiego: http://www.rightmove.co.uk/help-to-buy. ... -guarantee
Na pewno doradcy finansowi beda znali szczegoly
Warto pamietac, ze zwykle rzadowe projekty sa ograniczone w czasie .
Moga tez obowiazywac limity wielkosci zakupionej nieruchomosci (np ilosc sypialni nie wieksza od ilosci mieszkancow)

Przed podjeciem ostatecznej decyzji warto dokladnie porownac wszystkie elementy kredytow dostepnych na wolnym rynku i tych gwarantowanych przez rzad.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

PostNapisane przez Guest » 5 lut 2014, 00:23 Re: Dom z 5 procentowym wkladem wlasnym

Jakiś czas temu gdy wynajmowalem mieszkanie z ciekawości w angencji zapytałem o kredyt na dom z 5% wkładem własnym i doradca od kredytów z tej agencji powiedział mi, ze owszem są takie opcje ale są one bardzo nie korzystne i żeby znaleść jakiś dobry kredyt trzeba mieć minimum 10% wkładu własnego.

Z tego co wiem to lloyds dogadal sie z rządem i jeśli masz 5% wkładu własnego rząd dokłada kolejne 20% i od tego pierwsze 5 lat jest bez odsetek pózniej jeśli Ci sie nie uda tego spłacić zaczynaja sie odsetki. Wsumie spoko tylko spłacać dwa kredyty do banku i dla państwa to dość duże obciążenie budżetu domowego.

Tak poza tym moim zdaniem (choć zaden ze mnie ekonomista) rząd za wszelka cenę próbuje pobudzić branże budowlana, a to jest pompowanie balona do granic wytrzymałości, ktory jak pęknie wywoła kolejny kryzys.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez n0rb » 5 lut 2014, 01:00 Re: Dom z 5 procentowym wkladem wlasnym

Dużo gdybania i domysłów a mało faktów.
Szczegóły dotyczące kredytu hipotecznego można znaleźć np. www.natwest.com
Rządowy pakiet pomocowy www.gov.uk
Ceny nieruchomości www.zoopla.co.uk i www.rightmove.co.uk
Masz jeszcze jakieś pytania?

n0rb
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączył: 3 mar 2010, 09:23
Reputacja: 19
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 5 lut 2014, 01:20 Re: Dom z 5 procentowym wkladem wlasnym

xxxx napisał(a): dom z 5% wkładem własnym i doradca od kredytów z tej agencji powiedział mi, ze owszem są takie opcje ale są one bardzo nie korzystne i żeby znaleść jakiś dobry kredyt trzeba mieć minimum 10% wkładu własnego.

Zwykle nizszy depozyt oznacza wyzsze oprocentowanie kredytu
Niemniej warto na konkretnym przypadku wartosci domu policzyc o ile wyzsze bedzie takie oprocentowanie, zastanowic sie np ile czasu zajeloby dozbieranie depozytu nie zapominajac, ze zasady przydzielania i oprocentowania kredytow i sa zmienne.

xxxx napisał(a):Tak poza tym moim zdaniem (choć zaden ze mnie ekonomista) rząd za wszelka cenę próbuje pobudzić branże budowlana, a to jest pompowanie balona do granic wytrzymałości, ktory jak pęknie wywoła kolejny kryzys.

Ceny nieruchomosci utrzymuja sie od jakiegos czasu na stosunkowo niskim poziomie.
Poza ekonomia i tym jak zmienia sie wartosc nieruchomosci warto zastanowic sie nad innymi czynnikami (jak dlugo chcemy uzywac ta nieruchomosc, plusy i minusy zwiazane z zakupem- brak mobilnosci, ograniczenia w poszukiwaniu pracy w przyszlosci, brak umiejetnosci przewidzenia swojej sytuacji zyciowej i finansowej za kilka lat, poczucie bezpieczenstwa, niezaleznosc, budowanie kapitalu, mozliwosc zaaranzowania domu wg wlasnych potrzeb itp)

n0rb napisał(a):Dużo gdybania i domysłów a mało faktów.
(....)
Rządowy pakiet pomocowy http://www.gov.uk

ten link jest bardzo na temat i nie pozstawia pola do zadnych domyslow
n0rb napisał(a):Masz jeszcze jakieś pytania?

przydalby sie link do googli....

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez P-C » 5 lut 2014, 05:17 Re: Dom z 5 procentowym wkladem wlasnym

ktosienka, www.google.co.uk

A zaszaleję! Lubie pomagać:-)

PC
Ponad wątły umysł Twój bądź...
Avatar użytkownika
P-C
Stały Bywalec
 
 
Posty: 377
Wiek: 52
Dołączył: 5 cze 2011, 16:18
Lokalizacja: Chelmsley Wood
Reputacja: 61
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 5 lut 2014, 08:12 Re: Dom z 5 procentowym wkladem wlasnym

P-C napisał(a):ktosienka, http://www.google.co.uk

A zaszaleję! Lubie pomagać:-)

PC

PC dziekuje!
Od teraz bede googlac kozystajac z Twojego linka!

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Fok@ » 6 lut 2014, 14:50 Re: Re: Dom z 5 procentowym wkladem wlasnym

n0rb napisał(a):Dużo gdybania i domysłów a mało faktów.
Szczegóły dotyczące kredytu hipotecznego można znaleźć np. http://www.natwest.com
Rządowy pakiet pomocowy http://www.gov.uk
Ceny nieruchomości http://www.zoopla.co.uk i http://www.rightmove.co.uk
Masz jeszcze jakieś pytania?

Ja mam pytanie. Chamstwo wrodzone czy nabyte ?

W nationwide robia 5% jak sie otworzy u nich konto save2buy i przez co najmniej 6 miesiecy wplaca min 50 funtów. Najlepiej zadzwonic i sie umówić na spotkanie. Niestety rata miesięczna dosyć wysoka.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Fok@
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączył: 11 maja 2006, 09:46
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 29
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez n0rb » 6 lut 2014, 15:05 Re: Dom z 5 procentowym wkladem wlasnym

Fok@ napisał(a):Ja mam pytanie. Chamstwo wrodzone czy nabyte ?


Nie bardzo rozumiem, podając linki udzieliłem odpowiedzi na pytanie.
Reszta jest "zadaniem domowym" dla pytającego.

Bo niby w jaki sposób można odp. na pytanie dotyczące wysokości raty nie znając wartości nieruchomości :?: ?

Ps
Na rożnych forach jest cała masa tego typu tematów, reszta to tylko kwestia chęci, których to ewidentnie wielu forumowiczom brakuje.

n0rb
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączył: 3 mar 2010, 09:23
Reputacja: 19
Neutralny


Powrót do MIESZKANIE