Problem z cisnieniem cieplej wody! Pomocy

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

KobietaPostNapisane przez edka1 » 13 lut 2014, 01:42 Problem z cisnieniem cieplej wody! Pomocy

Prosze o Jakies rady!! Wszystko do nie dawna bylo ok.. Przy zalanczaniu ogrzewania piec grzeje pare
minut i gasnie.. chwile slychac jak by chodzil i zaraz znowu sie zapala..

Ale najwiekszy problem tkwi w cieplej wodzie..
Po pierwsze ledwo co leci.
A po drogie raz leci ciepla woda raz leci zimna.

Gdy odkreca sie ciepla wode widac ze piec sie zapala ale zaraz gasnie i po chwili znowu sie zapala i gasnie..

Przyslali mi ludzi z agencji ale powiedzieli tylko tyle ze prawdo podobnie piec do wymiany.. sami nie wiedzieli (czyli zadni fachowcy z nich) i na dodatek ze ja mam z wlasnej kieszeni kupic ten piec..
Wynajmuje dom ponad 4 lata wiec chyba z tego wszystkiego landlord powinien o to zadbac prawda?

edka1
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 5 sie 2013, 21:39
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 13 lut 2014, 11:18 Re: Problem z cisnieniem cieplej wody! Pomocy

Ależ oczywiście ,że to nie ty odpowiadasz za kupno boilera , nie wiem co to za agencja , poszukaj umowy i sprawdź czy masz coś takiego napisane ,że wymiana pieca to twój interes , ja bym wysłała pismo z żądaniem natychmiastowej naprawy bądź wymiany , w przeciwnym razie zgłosisz to do councilu do private tenants i zrobią im kontrole oraz nałożą kary finansowe.

Dodano: -- 13 lut 2014, o 11:19 --

Ps.Oczywiście postraszenie wizją niepłacenia czynszu do momentu przywrócenia sprawności boilera ,też powinna przyśpieszyć sprawę .
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 13 lut 2014, 16:29 Re: Problem z cisnieniem cieplej wody! Pomocy

jak wyzej , to jest w obowiazku samego landlorda badz agencji zalezy kto za takie naprawy odpowiada w kontrakcie jest to napewno zaznaczone
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 13 lut 2014, 21:36 Re: Problem z cisnieniem cieplej wody! Pomocy

prawdopodobnie filterek zasilania w zimną wodę do pieca jest zapchany i po odkreceniu kranu z ciepłą jak tylko na początku woda zaczyna lecieć to piec wykrywa przepływ wody i zapala płomień ok, ale po chwili ciśnienie za filterkiem spada bo filterek przypchany , przepływ ustaje i piec myśli, że zakręciłaś wodę.Żabka + 0.5 godziny roboty i już wiesz, czy mam rację.
Jak w samochodzie masz zapchany filtr paliwa i po odpaleniu silnik zaraz gaśnie to wymieniasz na nowy samochód, czy filtr za 6 funtów? Zadaj to pytanie tym gościom z agencji!
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez agg » 14 lut 2014, 14:28 Re: Problem z cisnieniem cieplej wody! Pomocy

Ja mialam taki problem :) kazalo sie, ze jeden z filtrow potrzebuje wymiany. Przyszedl kolo I wymienil w pol godz. Oczywiscie jest to obowiazek landlord, zeby to naprawic.
Teraz mam podobnie, ale problem tkwi w mikserze od bateri w wannie :/ troche wiecej roboty mnie czeka bo wanna zabudowana.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez chmiel » 16 lut 2014, 21:06 Re: Problem z cisnieniem cieplej wody! Pomocy

Podłącze się pod temat :grin:


Mam bojler gazowy, który grzeje wodę i grzejniki.Woda z bojlera gazowego wędruje do ,,miedzianego pojemnika-bojlera, który posiada też grzałkę elektryczną).Jak odkręcam ciepłą wodę to woda ta leci tylko po ciśnieniem grawitacji (bardzo słabe ciśnienie na górze).

Moje pytanie brzmi, co trzeba przerabiać, żeby podłączyć gazowy bezposrednio pod obieg i ile to może kosztować?
Dziękuję :grin:
:-))

chmiel
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Wiek: 41
Dołączył: 5 sty 2008, 16:07
Lokalizacja: West Midlands
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 17 lut 2014, 22:06 Re: Problem z cisnieniem cieplej wody! Pomocy

takiego systemu jak jest u Ciebie nie da się przerobić na system typu Combi w którym Woda ogrzewa się w trakcie przepływu przez wymiennik ciepła i pod takim samym ciśnieniem płynie do kranów.Musisz miec piecyk gazowy typu Combi żeby taki system miec w domu.
Koszt przeróbki to po prostu koszt kupienia nowego piecyka gazowego Combi i po prostu podłączenia go z wyeliminowaniem zbiornika na ciepłą wodę.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez chmiel » 19 lut 2014, 16:01 Re: Problem z cisnieniem cieplej wody! Pomocy

Dzięki krisbrum,


mam oto taki bojler, który ma niespełna rok :(

http://www.plumbnation.co.uk/site/ideal ... tural-gas/


Rozumiem, że mój piec nie jest combi?
:-))

chmiel
Rozeznany
 
 
Posty: 204
Wiek: 41
Dołączył: 5 sty 2008, 16:07
Lokalizacja: West Midlands
Reputacja: 13
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE