Dom i Flat w jednym czasie co wybrać?

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

MężczyznaPostNapisane przez liber » 10 sty 2015, 08:54 Dom i Flat w jednym czasie co wybrać?

Od kilku lat z dziewczyną mieszkamy w Birmingham, jak i gdzie mieszkaliśmy to czasami był obłęd na jakich lokatorów trafiało się, ale nie o tym chcę napisać. 3 lata temu złożyliśmy papiery do Counsilu o jakiegoś flata, pilnowaliśmy aby zawsze bukować oferty mieszkań które Counsil proponował. Wyglądało na to że nasze szanse są marne na otrzymanie jakiegoś mieszkania i postanowiliśmy zdobyć trochę kasy i kupić jakiś dom. Schody były wielkie z kupnem domu ale udało się i być może że końcem stycznia dostaniemy klucze do domu. Umowę z bankiem mamy już podpisaną, czekamy na umowę od prawników że jesteśmy właścicielami ale coś się jeszcze przeciąga, tak jak wspominałem może końcem stycznia będzie koniec. Najlepsze jest to że przedwczoraj zadzwoniła babka z Counsilu mówiąc ze ma dla nas flata i czy jesteśmy zainteresowani? Co mamy zrobić ,jak to wygląda prawnie? Skoro nie jesteśmy właścicielami domu i nie posiadamy jeszcze nieruchomości? Czy mogę zrobić tak że idziemy mieszkać na flata a dom wynajmę ludziom? Jeśli jest ktoś obeznany w tym temacie to prosimy o pomoc?

liber
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 21 gru 2014, 21:52
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 10 sty 2015, 15:21 Re: Dom i Flat w jednym czasie co wybrać?

Ma mieliście już zrobione Exchange? Z tego co zrozumiałem to nie wiec raczej da rade się wycofać tylko czy na pewno warto? Nie warto mieć coś swojego zamiast być caucilowcem?
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez liber » 10 sty 2015, 15:36 Re: Dom i Flat w jednym czasie co wybrać?

To że możemy się wycofać to wiem. Wystarczy że powiem że kupujemy dom i flata już nam nie dadzą. Chodzi mi w dalszym ciągu o to że skoro dają to trzeba brać, tylko żeby dupy nie umoczyć.

liber
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 21 gru 2014, 21:52
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez liber » 10 sty 2015, 18:21 Re: Dom i Flat w jednym czasie co wybrać?

Ja wiem że można wycofać się, wystarczy ze powiem że kupujemy dom i flata nie dadzą nam. Chodzi o to że zazwyczaj jest tak ze jak dają to trzeba brać, ale jak ma się to w rzeczywistości, czy tak można? Nie chcemy sobie problemów narobić.

liber
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 21 gru 2014, 21:52
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez SzatanSerduszko » 10 sty 2015, 19:10 Re: Dom i Flat w jednym czasie co wybrać?

Hej.

Mi się wydaje, że jeśli kupisz dom to nie dostaniesz flata.
No chyba, że nie poinformujesz councilu iż jesteś właścicielem domu.

Pozdro.
Avatar użytkownika
SzatanSerduszko
Początkujący
 
 
Posty: 33
Dołączył: 29 sie 2011, 05:56
Reputacja: 13
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mepsi » 11 sty 2015, 00:08 Re: Dom i Flat w jednym czasie co wybrać?

liber napisał(a): Czy mogę zrobić tak że idziemy mieszkać na flata a dom wynajmę ludziom?


Co ty myslisz ze benefity i council domy to jakies kieszonkowe dla ludzi ktorzy chca se dorobic?

mepsi
Rozeznany
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 gru 2011, 03:42
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez liber » 11 sty 2015, 09:05 Re: Dom i Flat w jednym czasie co wybrać?

Co ty myslisz ze benefity i council domy to jakies kieszonkowe dla ludzi ktorzy chca se dorobic?

Odpowiem Ci tak masz głowę i ..... to kombinuj. Każdy chce się dorobić, jedni kradnąc a inni pracując. Ja nie widzę w tym nic złego, tysiące ludzi ma po kilka domów wynajmując.
Będę wdzięczny za odpowiedzi na mój post ,a nie insynuacje powodem zazdrości.

liber
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 21 gru 2014, 21:52
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 11 sty 2015, 13:05

Kombinuj ale za to jest wiezienie.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez liber » 11 sty 2015, 14:33 Re:

Thomas napisał(a):Kombinuj ale za to jest wiezienie.


Dla tego pytam jak się ma to prawnie i czy warto kombinować? Może jest ktoś kto zna taką sytuację a może ktoś znajduje się w podobnej?

liber
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 21 gru 2014, 21:52
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez mepsi » 11 sty 2015, 14:59 Re: Dom i Flat w jednym czasie co wybrać?

liber napisał(a):Będę wdzięczny za odpowiedzi na mój post


Moj post jest odpowiedzia na twoje pytanie. Mam Ci napisac jeszcze jaka kara Cie moze za to spotkac? Tego Ci nie powiem bo nie wiem ale jestem pewien ze nie chcialbys jej otrzymac.

liber napisał(a):tysiące ludzi ma po kilka domów wynajmując.


Ale ci ludzie "to glownie domena sikow" maja pozaciagane kredyty na te domy i je sobie wynajmuja, to nie jest zaden przekret tylko legalny interes.

mepsi
Rozeznany
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 gru 2011, 03:42
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 11 sty 2015, 15:05

Nie moge pojąć takich ludzi, przyjeżdża do innego kraju żyć i pracować a nadal myśli jak kombinować i ukraść.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez liber » 11 sty 2015, 16:26 Re:

Thomas napisał(a):Nie moge pojąć takich ludzi, przyjeżdża do innego kraju żyć i pracować a nadal myśli jak kombinować i ukraść.




Kolega chyba nie zapoznał się z postem. Proponuję jeszcze raz przeczytać i jeśli będziesz chciał odpisać to odpisz na moje pytania.

Czy inni też zgadzają się z tym, że Ci którzy kupili dom i wynajmują są kombinatorami i złodziejami?

liber
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 21 gru 2014, 21:52
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez ludzik50 » 11 sty 2015, 17:06 Re: Dom i Flat w jednym czasie co wybrać?

liber- Ci, co kupili dom i wynajmują to nie, ale Ty jesteś kombinatorem, bo chcesz i zjeść jabłko i mieć jabłko, czyli mieć i flata z councilu i dom- a to jest zasadnicza różnica.
Od razu Ci podpowiem- może w pierwszym roku nawet by to przeszło, ale flaty councilowskie, a dokładnie ich właściciele są sprawdzani każdego roku jak chodzi o finanse, więc w drugim roku to wyjdzie i dobiorą Ci się ostro do skóry- oprócz wysokiej grzywny możesz nawet iść do puszki- decyzja należy do Ciebie.
Poza tym 'Ja nie jestem kombinatorem' -ale 'masz głowę i ch..j to kombinuj' -sam to napisałeś- człowieku, zrozum że jesteś w cywilizowanym kraju, tu wystarczy się czegoś nauczyć i będzie cię stać na wszystko bez kombinowania...

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posty: 199
Dołączył: 26 sie 2013, 20:40
Reputacja: 38
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez magda90 » 11 sty 2015, 18:39 Re: Dom i Flat w jednym czasie co wybrać?

z tego co się orientuję to kupno domu (mortgage) też dostajesz inny kredyt na dom dla Ciebie a inny wtedy kiedy kupujesz dom po to by go wynająć i jeśli nie poinformujesz o tym banku i prawników to mogą Ci grozić poważne konsekwencje , więc kompletnie nie rozumiem tego Twego kombinowania! po co Ci ten flat?? rezygnacja kupna to strata wszystkich poniesionych kosztów które dotychczas poniosłeś.. no chyba że masz za dużo pieniędzy...
również wydaje mi się że council flat i house otrzymują ludzie , którzy nie posiadają własnych prywatnych domów... myślę że powinieneś się nad tym poważnie zastanowić po jeśli tak chcesz zrobić to i bank i coucil mogą wyciągnąć poważne kosekwenje za takie `zachowanie`...

magda90
Początkujący
 
 
Posty: 31
Wiek: 33
Dołączyła: 30 mar 2012, 10:38
Reputacja: 2
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez liber » 11 sty 2015, 19:51 Re: Dom i Flat w jednym czasie co wybrać?

liber- Ci, co kupili dom i wynajmują to nie, ale Ty jesteś kombinatorem, bo chcesz i zjeść jabłko i mieć jabłko,

Jednym jabłkiem się nie najesz ale kilogramem tak. Każdy kombinuje na swój sposób, takie życie. Uświadamianie mnie czy kombinuje czy nie nic nie zmieni. Chcesz coś mieć to pomyśl kombinując i rozważając czy dobrze? czy warto?. Ja właśnie kombinuje pytając Cię jak wygląda to prawnie czy można tak, jakie są możliwości? Czy ja napisałem ze biorę tego flata? sugeruję jak by było gdy bym wziął. Podpytuje bo chcę uniknąć problemów jeżeli są z tym jakieś związane, rozważam. Ale oczywiście muszą trafić się tacy co przez zazdrość bo ktoś może mieć lepiej trzeba mu nawtykać ( kombinator, złodziej i jeszcze okaże sie co tam jeszcze. )

człowieku, zrozum że jesteś w cywilizowanym kraju, tu wystarczy się czegoś nauczyć i będzie cię stać na wszystko bez kombinowania...

Swojego nie znacie a czyjeś chwalicie. A Polska to niby co jakaś gorsza? Ale nie będę rozwijał tego tematu. Za...... wszędzie trzeba samo nie przyjdzie a i nikt Ci nie da. Kombinowałeś w Polsce żeby przyjechać tu a teraz kombinujesz tu aby wrócić do Polski, albo żeby żyć tu godnie.

Dodano: -- 11 sty 2015, 20:08 --

Mój zamiar jest taki bo są ludzie którzy bardziej potrzebują flata niż ja w tej chwili. Czekałem parę lat na iskierkę nadziei ze dostanę mieszkanie z counsilu. Jeździłem tam, chodziłem, prosiłem, nawet było tak ze moja sytuacja bardzo tego wymagała. Nie dało się uprosić czy przyśpieszyć. Wziąłem sprawy w swoje ręce i zakombinowałem żeby mieć swoje i stało się, a że wyskoczyli mi teraz z propozycją to wstawiłem post aby dowiedzieć się cokolwiek na ten temat. Byłem ciekaw czy są ludzie którzy byli lub są w podobnej sytuacji.

Wszystkim zainteresowanym moim postem dziękuję. Jeżeli jest ktoś kto chce jeszcze coś napisać to proszę.

liber
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 21 gru 2014, 21:52
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE