Poradzcie ! :)

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

Kobieta PostNapisane przez lalalable » 24 cze 2015, 19:58 Poradzcie ! :)

Witam,

Za około 2 tygodnie lecę do Birmingham do pracy na wakacje. Wszystko było pięknie ładnie, mieszkanie wstępnie ugadane, ale pojawił się problem i niestety z mieszkania nic nie wyszło ... jesteśmy na lodzie,
szukam, dzownię, oglądam, ale każde ogłoszenie wydaję mi się podejrzane, słyszałem, że cyganie wynajmują mieszkania i można się na tym naciąć, jak znaleźć uczciwych wynajmujących ? Gdzie szukać ?
Co zrobić po przyjeździe do mieszkania ? Podpisać umowę ? Jak wygląda sprawa depozytu ? jest do odzyskania ? czy pokoje są zamykane na klucz dostępny tylko dla mnie ?

pozdrawiam, i liczę, że pomożecie i rozwiejecie moje obawy :) :idea:

lalalable
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 5 cze 2014, 19:07
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez maciej93ja » 3 lip 2015, 20:42 Re: Poradzcie ! :)

Witam Mam na imię Maciek.....potrzebóje pomocy ponieważ przez 2 lata mieszkałem u prywatnego landlorda na HillTop i 2 tygodnie temu przyszedł do mnie i siostry i powiedział że mamy 2 tygodnie na wyprowadzkę albo w trybie ASAP. Wiem że nie ma on prawa tak robić i mogłem to zgłosić do tego całego City Advice Bureau czy jakoś tak.....lecz moja natura i siorki jest taka że nie chcemy robić sobie problemu lub komuś innemu tym bardziej że nie zostaliśmy wyproszeni bo były jakieś problemy.Jesteśmy bardzo czyści wręcz pedantyczni nawet łyżki w szufladzie są ułożone tak więc wyobraście sobie dom...czysto i spokojnie...lecz taki lekkomyślny pan w turbanie od tak miał widzimisie.

Teraz mamy z siostrą dom dwupokojowy na WB z sąsiadami no bardzo głośnymi...no szkoda słów.
Co gorsze dom jest przez agencje co gorsze po oględzinach domu i spisaniu protokołu w agencji co mają zmiecić nic nie zrobili a jest to na papierze co powinni zrobić oraz mam zdjęcia stanu domu po otrzymaniu kluczy.
Co gorsze agencja na pytanie co zrobili odpowiada że to co prosiliśmy czyli sami wiecie popychanie tego w czasie by im kasa wpadła.
Nie podoba mi się mieszkać w takim miejscu i stanie domu ale cóż decyzja była szybka i popełniłem błąd.

Teraz choć nie zwykłem do tego proszę Was o pomoc ...rodaków którzy wiedzą więcej żyją dłużej w tym kraju lub mają jakiś pomysł lub znają DOBRĄ agencje nieruchomości bym nie miał czegoś jak teraz.

Bo naprawde nie wiem co ruszyć....jestem w kozim rogu.

Dziękuje
Avatar użytkownika
maciej93ja
Początkujący
 
 
Posty: 25
Wiek: 31
Dołączył: 25 maja 2012, 20:08
Lokalizacja: Birmingham West Bromwich
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bigspot2 » 4 lip 2015, 05:36 Re: Poradzcie ! :)

maciej93ja napisał(a):Witam Mam na imię Maciek.....potrzebóje pomocy ponieważ przez 2 lata mieszkałem u prywatnego landlorda na HillTop i 2 tygodnie temu przyszedł do mnie i siostry i powiedział że mamy 2 tygodnie na wyprowadzkę albo w trybie ASAP. Wiem że nie ma on prawa tak robić i mogłem to zgłosić do tego całego City Advice Bureau czy jakoś tak.....lecz moja natura i siorki jest taka że nie chcemy robić sobie problemu lub komuś innemu tym bardziej że nie zostaliśmy wyproszeni bo były jakieś problemy.Jesteśmy bardzo czyści wręcz pedantyczni nawet łyżki w szufladzie są ułożone tak więc wyobraście sobie dom...czysto i spokojnie...lecz taki lekkomyślny pan w turbanie od tak miał widzimisie.

Teraz mamy z siostrą dom dwupokojowy na WB z sąsiadami no bardzo głośnymi...no szkoda słów.
Co gorsze dom jest przez agencje co gorsze po oględzinach domu i spisaniu protokołu w agencji co mają zmiecić nic nie zrobili a jest to na papierze co powinni zrobić oraz mam zdjęcia stanu domu po otrzymaniu kluczy.
Co gorsze agencja na pytanie co zrobili odpowiada że to co prosiliśmy czyli sami wiecie popychanie tego w czasie by im kasa wpadła.
Nie podoba mi się mieszkać w takim miejscu i stanie domu ale cóż decyzja była szybka i popełniłem błąd.

Teraz choć nie zwykłem do tego proszę Was o pomoc ...rodaków którzy wiedzą więcej żyją dłużej w tym kraju lub mają jakiś pomysł lub znają DOBRĄ agencje nieruchomości bym nie miał czegoś jak teraz.

Bo naprawde nie wiem co ruszyć....jestem w kozim rogu.

Dziękuje


Zadzwoń do councilu jest tam prawnik który zajmuje sie takimi sprawami. Miałem problem z landlordem nie miałem żadnej umowy na wynajęcie mieszkania a po tygodniu kazał mi sie wyprowadzić, zadzwoniłem do councilu i po godzinie człowiek już rozmawiał z landlordem ze nie ma prawa usunąć mnie z mieszkania do którego mam klucz przez najbliższy rok, bo nawet bez umowy pisemnej istnieje umowa słowna, masz klucze, masz umowę. Jeśli chodzi o problemy z mieszkaniem to landlord lub agencja musi się stosować do standardów jeśli są problemy to muszą je naprawić asap.

bigspot2
Początkujący
 
 
Posty: 34
Dołączył: 22 gru 2014, 11:58
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 4 lip 2015, 09:28 Re: Poradzcie ! :)

to nie jest do konca tak ze nie ma prawa powiedziec ci zebys sie wyprowadzil
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez maciej93ja » 4 lip 2015, 09:32 Re: Poradzcie ! :)

Tylko ze ja juz sie przeprowadzilem...mój błąd....ale teraz chodzi o to by znaleźć dobra agencje nieruchomosci bo ta w ktorej jestem to wogule sobie z kulki leci delikatnie to ujmując. Dom zdali bez minimalnych standardów tak wiec ....nie wiem co mam robić...po prostu....brak mi mocy :-(
Avatar użytkownika
maciej93ja
Początkujący
 
 
Posty: 25
Wiek: 31
Dołączył: 25 maja 2012, 20:08
Lokalizacja: Birmingham West Bromwich
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bigspot2 » 4 lip 2015, 11:21 Re: Poradzcie ! :)

malenkagdz napisał(a):to nie jest do konca tak ze nie ma prawa powiedziec ci zebys sie wyprowadzil


ma prawo powiedzieć ale legalnie, czyli okres wypowiedzenia to 3 miesiące, a po tym okresie to jedynie sąd może cie wyrzucić. Nie musisz się zgadzac na 3 miesięczny okres wypowiedzenia i mieskac do konca umowy chyba ze landlord wystapi o eksmisje do high court. wtedy bez twojej wiedzy przyjda zmienia zamki i papa, jednak wczesniej musisz dostac pismo z sądu niższej instancji do którego lepiej sie dostosować.


Tutaj troche wiecej do poczytania. daj mi plusa jak pomogłem

What is illegal eviction?
A landlord’s right to get his or her property back from a
residential tenant can normally only be enforced through
the courts. A landlord seeking possession from an assured
or assured shorthold tenant must tell that tenant of his or
her intentions to start court proceedings by serving a
notice of seeking possession on the tenant. Depending on
the grounds on which the landlord is seeking possession,
the period of notice will be zero weeks, two weeks or
two months except in a few cases where the tenancy
agreement stipulates longer notice. A landlord seeking
possession from most other kinds of residential tenants
12
or licencees must serve a notice to quit giving at least
4 weeks’ notice. In either case, the tenant is not required
to leave the property until the notice expires, and even
then may not be evicted without an order of the court.
For fuller information, see housing booklets Assured and
Assured Shorthold Tenancies: A guide for landlords; or
Assured and Assured Shorthold Tenancies: A guide for
tenants; or Renting Rooms in Someone’s Home; or Letting
Rooms in Your Home; and Notice That You Must Leave.

bigspot2
Początkujący
 
 
Posty: 34
Dołączył: 22 gru 2014, 11:58
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez dr » 4 lip 2015, 17:03 Re: Poradzcie ! :)

Czy Ty czytasz to co piszesz i cytujesz?Jakie trzy miesiace? Nie wprowadzaj ludzi w blad.- the period of notice will be zero weeks, two weeks or
two months except in a few cases where the tenancy
agreement stipulates longer notice-
Avatar użytkownika
dr
Początkujący
 
 
Posty: 23
Dołączył: 18 maja 2010, 15:48
Reputacja: 9
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez bigspot2 » 4 lip 2015, 18:12 Re: Poradzcie ! :)

dr napisał(a):Czy Ty czytasz to co piszesz i cytujesz?Jakie trzy miesiace? Nie wprowadzaj ludzi w blad.- the period of notice will be zero weeks, two weeks or
two months except in a few cases where the tenancy
agreement stipulates longer notice-


Ty widze nawet nie rozumiesz tego co cytujesz.
tak wiec dla Ciebie napisze DUZYMI literami

TO CO ZACYTOWALES DOTYCZY EKSMISJI PO WYROKU HIGH COURT A NIE UMOWY Z LANDLORDEM

Dziekuje za probe zablysniecia na forum, nie udalo sie.
w przyszlosci jesli nie masz nic sensownego do napisania lepiej nie pisz wcale.

bigspot2
Początkujący
 
 
Posty: 34
Dołączył: 22 gru 2014, 11:58
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 4 lip 2015, 23:21 Re: Poradzcie ! :)

6. Your landlord wants to end your tenancy
If your landlord wants you to leave, they must give you notice in a particular way, including certain information and warnings. This depends on the type of tenancy agreement and its terms.

Assured shorthold tenancies (ASTs)
In some circumstances, your landlord can take back their property without giving any reason. To do this, all of the following must apply:

they’ve protected your deposit in a deposit protection scheme
they’ve given you at least 2 months’ written notice that they want the property back (‘notice to quit’) and the date you must leave
the date you must leave is at least 6 months after your original tenancy began (the one you had on first moving in)
you have a periodic tenancy – or you have a fixed-term tenancy and your landlord isn’t asking you to leave before the end of the fixed term
During the fixed term

If you’re still in the fixed term, your landlord can only ask you to leave if they have a reason or ‘ground’ for wanting possession that’s in the Housing Act 1988.

Examples of the grounds include:

you’re behind with your rent payments (‘in arrears’)
you’ve used the property for illegal purposes (eg selling drugs)
your landlord wants to move back into the property
The notice period they must give varies from 2 weeks to 2 months, depending on the ground they’re using.

Assured tenancies
Your landlord will need to use one of the reasons or ‘grounds’ for possession in the Housing Act 1988.

Excluded tenancies or licences
You’ll often have an excluded tenancy or licence if you live with your landlord as a lodger and share rooms with them.

Your landlord only needs to give ‘reasonable notice’ to quit. Usually this means the length of the rental payment period – so if you pay rent weekly, you’ll get 1 week’s notice.

The notice doesn’t have to be in writing.

Non-excluded tenancy or licence
Your landlord can end the let at any time by serving a written ‘notice to quit’. The notice period will depend on the tenancy or agreement, but is often at least 4 weeks.

Break clauses
If there’s a break clause in the tenancy agreement, your landlord can give you notice after this. However, your landlord doesn’t have a guaranteed right to possession during the first 6 months of the tenancy.

If you don’t leave the property
Your landlord can’t remove you by force. If the notice period expires and you don’t leave the property, your landlord may start the process of eviction through the courts.
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez maciej93ja » 5 lip 2015, 01:48 Re: Poradzcie ! :)

Tak ja rozumiem przepisy prawne tylko jak mu o nich wspominalem to stale myslał ze jest u siebie w Indiach...wtedy zrozumialem ze nawet ze spluwa przy głowie to by stale tkwil w swoim bledzie. Tak wiec on już jest przeszłością teraz musze ogarnac jakaś dobrą agencje znacie coś? I dziekuje za wsparcie jestem...szczerze wzruszony po prostu....ściągnął bym dłoń a panie przytulił .
Avatar użytkownika
maciej93ja
Początkujący
 
 
Posty: 25
Wiek: 31
Dołączył: 25 maja 2012, 20:08
Lokalizacja: Birmingham West Bromwich
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Darwas » 5 lip 2015, 04:07 Re: Poradzcie ! :)

bigspot2 dostali 2 tygodnie na wyprowadzenie się i nic nikomu nie zrobisz nikt cię na bruk nie wyrzucił.Co innego jak masz spisaną umowę że czas wypowiedzenia np. 3 miesiące to możesz walczyć a tak możesz się pocałować w d...
Avatar użytkownika
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posty: 693
Dołączył: 26 sty 2008, 11:01
Lokalizacja: Dudley
Reputacja: 58
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez bigspot2 » 5 lip 2015, 05:11 Re: Poradzcie ! :)

Darwas napisał(a):bigspot2 dostali 2 tygodnie na wyprowadzenie się i nic nikomu nie zrobisz nikt cię na bruk nie wyrzucił.Co innego jak masz spisaną umowę że czas wypowiedzenia np. 3 miesiące to możesz walczyć a tak możesz się pocałować w d...


To ze maja 2 tygodnie wypowiedzenia nie znaczy ze musza sie wyprowadzic jesli nie znajda nowego lokalu. Landlord nie ma prawa eksmisji nawet po okresie wypowiedzenia, nawet jesli nie placisz czynszu jest bardzo ciezko wyeksmitowac kogokolwiek. To nie Polska, tu masz wiecej praw niz obowiazkowypowiedzenia opcja to wyrok sadu nakazujacy eksmisje w terminie od /do a gdy landlord bedzie uparty to moze przekazac sprawe do high court a wtedy przyjada tacy mili panowie ktorzy dadza godzine na wyprowadzke. Kolejnosc musi byc zachowana, czyli: okres wypowiedzenia landlorda
Wyrok eksmisji, konkretna data
Wyrok high court, bezzwlocznie.

Wiem ze to tylko przeciaganie w czasie, ale jak nie masz gdzie sie wyniesc to dobre i to. A z nakazem eksmisji dostaniesz emergency accommodation od councilu.
nie ma sensu dalej drazyc tematu, takie jest prawo i tak to dziala.

Dodano: -- 5 lip 2015, 05:15 --

Darwas napisał(a):bigspot2 dostali 2 tygodnie na wyprowadzenie się i nic nikomu nie zrobisz nikt cię na bruk nie wyrzucił.Co innego jak masz spisaną umowę że czas wypowiedzenia np. 3 miesiące to możesz walczyć a tak możesz się pocałować w d...


To ze maja 2 tygodnie wypowiedzenia nie znaczy ze musza sie wyprowadzic jesli nie znajda nowego lokalu. Landlord nie ma prawa eksmisji nawet po okresie wypowiedzenia, nawet jesli nie placisz czynszu jest bardzo ciezko wyeksmitowac kogokolwiek. To nie Polska, tu masz wiecej praw niz obowiazkowypowiedzenia opcja to wyrok sadu nakazujacy eksmisje w terminie od /do a gdy landlord bedzie uparty to moze przekazac sprawe do high court a wtedy przyjada tacy mili panowie ktorzy dadza godzine na wyprowadzke. Kolejnosc musi byc zachowana, czyli: okres wypowiedzenia landlorda
Wyrok eksmisji, konkretna data
Wyrok high court, bezzwlocznie.

Wiem ze to tylko przeciaganie w czasie, ale jak nie masz gdzie sie wyniesc to dobre i to. A z nakazem eksmisji dostaniesz emergency accommodation od councilu.
nie ma sensu dalej drazyc tematu, takie jest prawo i tak to dziala.

Dodano: -- 5 lip 2015, 09:22 --

Jutro lece do pl wiec nie pomoge ale wyslij mi tel na priv po powrocie zadzwonie gdzie trzeba i ustawimy landlorda na angielskie przepisy

bigspot2
Początkujący
 
 
Posty: 34
Dołączył: 22 gru 2014, 11:58
Reputacja: 4
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 6 lip 2015, 22:17 Re: Poradzcie ! :)

Nie polece Ci dobrej agencji bo nie znam takiej w tamtych okolicach, ale uważaj na agencje Centrick Property z Birmingham gorszych dziadów w swoim życiu nie spotkałem.

Guest
 
 

MężczyznaPostNapisane przez edmun » 6 sie 2015, 14:42 Re: Poradzcie ! :)

Ja również wspomnę, żebyś nie używał agencji Ultrabarn na Erdingtonie, która często ledwo zipie a mieszkania jakie oferuje to często rudery (nie mówię że wszystkie). Dodatkowo agencja ta często nie szanuje prywatności lokatorów. W momencie jak zgłosiłem że przecieka dach, potrafili za pomocą dodatkowych kluczy wejść do mieszkania pod nieobecność lokatora, lub nawet kiedy moja żona była w domu ale pod prysznicem. Oczywiście wizyta nie była nic zapowiedziania.
Avatar użytkownika
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posty: 444
Dołączył: 27 paź 2011, 19:06
Reputacja: 48
Pokojowy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE