Oprocentowanie kredytu na dom.

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

MężczyznaPostNapisane przez cici86 » 6 kwi 2018, 22:22 Oprocentowanie kredytu na dom.

Witam interesuje mnie jakie dostaliście oprocentowanie na kredyt i ile płaciliście lub płacicie miesięcznie za kredyt. Ja mam 10 tys wkładu własnego. Dzisiaj byłem wyliczyć w agencji moja i mojej partnerki zdolność kredytowa No i wyszło nam ze możemy dostać 170tys. Pani kalkulowala nam kredyt i powiedziała ze jak weźmiemy kredyt na 38 lat przy fix 5 letnim to rata kredytu będzie Ok £760 na miesiąc a przy 2 letnim fix to £690. Czyli jakieś 4%. Wydaje mi się to duzo bo jak np patrzę na zoopla i przy tej kwocie kredytu rata wychodzi w granicach £645 na 25 lat.
Macie może jakieś podpowiedzi lub poleconych ludzi którzy zajmują się pomocą przy kupnie domu???

cici86
Początkujący
 
 
Posty: 20
Dołączył: 20 sty 2015, 19:08
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zaratrusta » 7 kwi 2018, 19:56 Re: Oprocentowanie kredytu na dom.

witam
zoopla odkąd pamiętam zawsze pokazuje niskie oprocentowanie osiągalne tylko jak masz naprawdę duży udział własny.
Niestety mi też nigdy nie udało się dostać tak korzystnej oferty. Obecnie przy 20% udziału własnego oprocentowanie to 2.61%

zostaje Ci albo dozbierać jeszcze trochę kasy tak aby mieć przynajmniej te 10% wartości domu albo poszukać jakieś nieruchomości tak do 100 000
pozd
Avatar użytkownika
zaratrusta
Rozeznany
 
 
Posty: 127
Dołączył: 24 mar 2008, 19:53
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez gofer85 » 9 kwi 2018, 12:06 Re: Oprocentowanie kredytu na dom.

Witam.

Tak jak moj przedmowca powiedzial. Wszystko zalezy od pierwszej wplaty. My obecnie jestesmy na fixed rate na 2 lata i mamy 1.54%, remorgage zalatwiany bezposrenio w banku. Proponuje dozbierac depozyt do minimum 10% i wtedy przy 25 latach, jesli wartosc nieruchomosci bedzie 180 tys. i 20 tys depozytu, 2 letni fixded bedzie w granicach 2.3% z rata okolo £700. Powodzenia w zalatwianiu. Z mojego doswiadczenia uwazam ze warto placic za swoj kredyt niz splacac go komus :)

gofer85
Początkujący
 
 
Posty: 42
Wiek: 38
Dołączył: 2 sty 2008, 14:04
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Voltix » 9 kwi 2018, 17:21 Re: Oprocentowanie kredytu na dom.


Voltix
Rozeznany
 
 
Posty: 106
Dołączył: 6 lut 2014, 12:59
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez cici86 » 12 kwi 2018, 01:10 Re: Oprocentowanie kredytu na dom.

Oki dzięki wielkie za poświęcony czas i za odpowiedzi

cici86
Początkujący
 
 
Posty: 20
Dołączył: 20 sty 2015, 19:08
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Szwierzak » 14 paź 2018, 15:16 Re: Oprocentowanie kredytu na dom.

Kupowałem dom jakieś 5 lat temu. Miałem oprocentowanie 5.2% więc i tak nie masz tak źle. Z tego co widze po sobie i po znajomych- wiele osób kupujących domy po raz pierwszy ma niski rating kredytowy (tak jak ja) stąd pierwszy okres kredytowania jest tak drogi. Mi osobiście oprocentowanie spadło przy pierwszym remortage do 2.2% a po ostatnim do 1.8%. Wystarczy w terminie płacić każdą ratę i po dwóch latach banki się biją ofertami żeby cię mieć ;)

Z tym, że... teraz jest chyba najgorszy okres na kupno domu. Brexit powoduje zwolnienie na rynku mieszkaniowym. Jeśli będzie kryzys poBrexitowy to ceny mieszkań runą- wtedy będzie dobry okres na kupno. Dodatkowo- do tego czasu możesz dozbierać żeby mieć więcej na depozyt.

Szwierzak
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączył: 14 paź 2018, 14:53
Reputacja: 6
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE

cron