Pierwsze spotkanie w agencji

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

MężczyznaPostNapisane przez cici86 » 12 kwi 2018, 06:20 Pierwsze spotkanie w agencji

Witam mam kilka pytań. Mianowicie właściciele nieruchomości zaakceptowali nasza ofertę. No i zostaliśmy zaproszenie do agencji na spotkanie. Wiec moje pytanie brzmi:
Czego mogę się spodziewać na tym pierwszym spotkaniu??
I drugie pytanie.
Będziemy mieli dodatkowe pieniądze na kaucje z PL od rodziców mojej dziewczyny. Wiec będziemy szykować pismo ze pieniądze zostały nam podarowane i ze są z legalnego źródła i Czy na tym pierwszym spotkaniu musimy już mieć całość kaucji czy możemy mieć ja później?
Z góry dziękuje za jakiekolwiek odpowiedzi

cici86
Początkujący
 
 
Posty: 20
Dołączył: 20 sty 2015, 19:08
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez andrzejj » 12 kwi 2018, 10:05 Re: Pierwsze spotkanie w agencji

Jesli z agencji o nic nie pytali to pewnie nie, przygotuj sie na kilka takich wizyt(do kilkunastu).
Avatar użytkownika
andrzejj
Raczkujący
 
 
Posty: 63
Dołączył: 8 lip 2012, 19:45
Reputacja: 6
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 21 kwi 2018, 09:55 Pierwsze spotkanie w agencji

Dobra rada to nie dajcie sie naciagnac na uslugi "mortgage advisora" albo jak niektore agencje nazywaja "financial advisora" ktory pracuje dla agencji (czesto pod przykrywka nazwy innej firmy) ktory podaje sie za doradce bezstronnego z mozliwoscia dostepu do "specjalnych" ofert ktore niby nie sa dostepne na otwartym rynku...

Dobra rada to umow sie na spotkanie w twoim banku jak tam oferta bedzie za droga to skorzystaj z Nationwide albo NatWest z mojego doswiadczenia te dwie firmy sa najlepiej nastawione na First time buyers, kolejna opcja jest przestudiowanie dostepnych kalkulatorow online to tak zeby nie isc "zielonym" do jakiegokolwiek advisora i liczyc ze bedzie dzialal w twoim najlepszym interesie.

Dobra opcja jest takze znalezienie swoich "conveyancing solicitors" z opcja no move no fee... A nie poleganie na solicitorach ktorzy wspolpracuja z agencja.

Dokladnie to samo tyczy sie ubezpieczen czy to na dom czy to na zycie ktore tak uparcie agencyjni advisorzy wciskaja.

Co do pieniedzy to polecam nie przywozic ich w kopercie a wplacic z konta pl na konto uk ulatwia to udowodnienie legalnosci tych pieniedzy jako ze bedziecir na 100% zapytani o ich pochodzenie pod pretekstem "money laundering prevention"

Do zakupy domu jak dom ma powyzej 40 lat polecam full structural survey domy w przypadku nowych domow zwykle survey wystarcza, pomaga tu wiedza troche na temat budownictwa jezeli takowa posiadacie...

Sent from my E6853 using Tapatalk
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE