Strona 1 z 1

Nowy kontrakt a kupno domu

PostNapisane: 30 kwi 2018, 00:39
przez cici86
Witam mądrzejszych ode mnie
Ma problem z moim landlordem. Mianowicie jestem w trakcie kupowania domu a niestety kontrakt kończy mi się 19 Maja i podczas rozmowy z moim landlordem powiedziałem ze chce kontrakt na 2-3 miesiące (mieszkam u niego już 2 lata) wiec mój szanowny Landlord stwierdził ze nie ma opcji na 3 miesiące bo najkrótszy kontrakt to na 6 miesięcy.
Wiec powiedzcie mi prosze co mogę zrobić by nie stracić kaucji przy wyprowadźcie No za miesiąc lub 2. Jak mogę się na to zabezpieczyć???
Lub co mogę zrobić w razie braku porozumienia (z moim landlordem) żeby sam mi wypowiedział umowę. Wiadomo chodzi mi o legalne sposoby np. Zadanie certyfikatów za prąd gaz itp??

Dodano: -- 30 kwi 2018, 01:43 --

I czy mogę wypowiedzieć umowę np za niebezpieczne wejście do domu brak wyżej wymienionych certyfikatów, brak uiszczenia kaucji na specjalnym koncie??? Będę ogromnie wdzięczy za jakiekolwiek odpowiedzi

Nowy kontrakt a kupno domu

PostNapisane: 1 maja 2018, 07:41
przez Alzak
Za duzo nie mozesz zrobic jak podpiszesz kontrakt na 6 miesiecy a wyprowadzisz sie po 3 to prawnie landlord moze nakazac Ci zaplacic pozostale 3 miesiace... Po to jest kontrakt zeby zabezpieczyc siebie i Ciebie...

Co do reszty to milego szukania igly w stogu siana jak przez te dwa lata nie przeszkadzaly Ci rzeczy wspomniane to watpie zebys cokolwiek zdzialal teraz.

Sent from my E6853 using Tapatalk

Re: Nowy kontrakt a kupno domu

PostNapisane: 13 maja 2018, 08:11
przez xxxx
Jeśli Twój landlord nie wplacil kaucji do banku depozytów, a w przeciągu ostatnich 5 lat nie zmieniło się prawo to bedzie musiał wpłacić Tobie deozyt x3, ale jak to załatwić nie mam pojęcia musisz poszukać informacji, albo skontaktować się z jakimś biurem porad prawnych.

Re: Nowy kontrakt a kupno domu

PostNapisane: 14 cze 2018, 08:14
przez Polonia-Anna
Mozesz podpisac tzw ''rolling lub periodic contract '' ktory odnawia sie z miesiaca na miesiac i obowiazuje wtedy miesieczne wypowieczenie.
Jesli chodzi o certyfikaty itp - napisz pw to wytlumacze co powinienes miec, gdzie powinien byc depozyt zarejestrowany i kiedy.

Pozdrawiam.