wybor okolicy

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

Nie wybranoPostNapisane przez maxim » 2 maja 2006, 17:29 wybor okolicy

Hej,
Z doswiadczenia wiadomo ze w kazdym wiekszym miescie są dzielnice lepsze i gorsze (wiadomo higher unemployment, higher crime). Jako mieszkancy mozecie chyba cos na ten temat doradzic? Ktorych dzielnic lepiej unikac, w których miejscach rozgladac sie za mieszkaniem?
Ostatnio edytowano 23 paź 2006, 18:18 przez maxim, łącznie edytowano 1 raz

maxim
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 maja 2006, 17:02
Lokalizacja: Poland
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Lee » 5 maja 2006, 19:48 Re: wybor okolicy

hello! ... ja polecam Acocks Green jest spokojnie (jak narazie)...i nie ma tez nic ciekawego tutaj... :)))..ale polecam i jest ok. Polecam tez Solihull wiekszed miasto i bardzo przyjemne ...

Pozdro!!!
"Szansa spotkania interesujących ludzi mniej zależy od tego, gdzie się bywa, a bardziej od tego, kim się jest"
Najnowsza moja muzyczna produkcja !!!
http://leebham.wrzuta.pl/film/a9iLJU4XS ... video_edit
Avatar użytkownika
Lee
Stały Bywalec
 
 
Posty: 510
Wiek: 43
Dołączył: 2 maja 2006, 21:44
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

Nie wybranoPostNapisane przez jfk4 » 11 maja 2006, 22:14 Re: wybor okolicy

:lol: no, tez szykam ladnej okolicy z dobra podstawowka. Czy ktos cos podzrzuci?

jfk4
Początkujący
 
 
Posty: 29
Dołączył(a): 18 kwi 2006, 08:20
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Elvis » 12 maja 2006, 06:00 Re: wybor okolicy

Zasadniczo, krótko mówiąc - fajnie się mieszka na Acocks Green, zach. Tyseley, King's Heath, Solihull, Harborne, Edgbaston (wbrew pozorom, ale z wył. pn. części Gillot Road), Quinton, Selly Oak i w centrum nad kanałem, gdzie bywają niedrogie mieszkania. Podobnież wielu rodaków zamieszkuje West Bromwich, ale nie wiem, czy tam jest spokojnie. Natomiast na Ladywood, Sparkbrook, Sparkhill, Winston Green i Handsworth niewątpliwie jest ciekawie, aczkolwiek mieszkać tam nie polecam (zarobić można i w ogóle). Na tym moja wiedza się niestety kończy.

Elvis
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Fok@ » 12 maja 2006, 11:34 Re: wybor okolicy

Bardzo duzo Polakow mieszka na Handsworth, jednak jest to niebezpieczna dzielnica, rowniez nie polecam Aston. W B'ham nie ma bezpieczncznych dzielnic - sa niebezpieczne i mniej niebezpieczne :) Mieszkalem wczesniej na Egbaston'ie - polecam. Aktualnie mieszkam na przedmiesciach b'ham gdzie jest cicho i spokojnie - miodowo :) W West brom mieszka sporo Polakow, ale z tego co widzialem jest to dosyc nie ciekawe miejsce :x W centrum mieszkac ? Co to za przyjemnosc ? :D
Pozdro
Avatar użytkownika
Fok@
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączył: 11 maja 2006, 09:46
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 29
Pokojowy

PostNapisane przez Elvis » 12 maja 2006, 12:08 Re: wybor okolicy

przyjemność żadna , ale do roboty i do dworca blisko jest

Elvis
 
 

MężczyznaPostNapisane przez marcin.p » 15 maja 2006, 23:31 Re: wybor okolicy

Hej wiwdzialem ze niektózy na Acocks Green mieszkaja, ja sie za miesiac wlasnie tam wyprowadzam , bo znalazlem fajny dom . Jak tam jest z lokalnymi rozrywkami, silownie , baseny , jakies klubiki , bary , resteuracje . Jak na razie mieszkam sobie w centrum i tu nie mozna nazekac . Do broad street 2 minutki Living Well pod reka. Fajnie bedzie miec dom z ogrodem na lato ale czy naprawde fajnei tam jest ??? Jak by sie ktos z okolicy pytal to bedzie house warming party . mozna sie na liste gosci zaczac wpisywac
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posty: 866
Wiek: 43
Dołączył: 15 maja 2006, 23:15
Reputacja: 3
Neutralny

PostNapisane przez Elvis » 16 maja 2006, 06:23 Re: wybor okolicy

Siłownia i basen na fox hollies fitness centre przy shirley rd. w przyzwoitej cenie i całkiem basenik też przyzwoity, co do klubików to nie wiem, ale pijalnia piwa jest jedna na greenie koło bibloteki i jeszcze są knajpy koło dawnego safewaya (a może to ciągle safeway jest?) Poza tym na greenie jest pełno barów szybkiej obsługi.

Elvis
 
 

MężczyznaPostNapisane przez Lee » 16 maja 2006, 18:37 Re: wybor okolicy

hej!
ja polecam z acocks green kregelnie.Jest zaraz przy randzie.Adokladniej zaraz za wulkanizatorem.Bardzo fajnie tam jest mozna browara wypic , zapalic i zagrac. Chyba z 10 stanowisk i ceny zdecydowanie nizsze jak w centrum.Ostatnimi czasy baluje tam co niedziele.
Jezeli chodzi o tutajesze bary to niestety sa to bary dla starszych osob tak od 40 tki w gore.Jakbym mial poleci cos z imprez to polecam china town w centrum! tam jest jest mega wypas!!! (tam jestem co sobote <LOL>)
Jezeli chodzi o cos na szybko do zjedzenia to polecam ten bar szybkiej obslugi ktory jest na przeciwko kregielni dodam jeszcze ze dwoch polakow tam pracuje.No i italino pizza tez nie jest zla.
:wink: :D
"Szansa spotkania interesujących ludzi mniej zależy od tego, gdzie się bywa, a bardziej od tego, kim się jest"
Najnowsza moja muzyczna produkcja !!!
http://leebham.wrzuta.pl/film/a9iLJU4XS ... video_edit
Avatar użytkownika
Lee
Stały Bywalec
 
 
Posty: 510
Wiek: 43
Dołączył: 2 maja 2006, 21:44
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

Nie wybranoPostNapisane przez jfk4 » 17 maja 2006, 11:00 kontakt

Fok@ napisał(a):Bardzo duzo Polakow mieszka na Handsworth, jednak jest to niebezpieczna dzielnica, rowniez nie polecam Aston. W B'ham nie ma bezpieczncznych dzielnic - sa niebezpieczne i mniej niebezpieczne :) Mieszkalem wczesniej na Egbaston'ie - polecam. Aktualnie mieszkam na przedmiesciach b'ham gdzie jest cicho i spokojnie - miodowo :) W West brom mieszka sporo Polakow, ale z tego co widzialem jest to dosyc nie ciekawe miejsce :x W centrum mieszkac ? Co to za przyjemnosc ? :D
Pozdro

hej, dziekuje za wyczerpujace dosc informacje . Bede w B. 28 maja i poszukuje domku z ogrodem i najlepiej GARAZEM w naprawde dobrej dzielnicy. Bede zobowiazana za kazda wiadomosc o dobrej szkole podstawowej . Mam synka -5lat, pozdrawiam :)

jfk4
Początkujący
 
 
Posty: 29
Dołączył(a): 18 kwi 2006, 08:20
Reputacja: 0
Neutralny

Nie wybranoPostNapisane przez jfk4 » 20 maja 2006, 17:08 miejcse

Lee napisał(a):hello! ... ja polecam Acocks Green jest spokojnie (jak narazie)...i nie ma tez nic ciekawego tutaj... :)))..ale polecam i jest ok. Polecam tez Solihull wiekszed miasto i bardzo przyjemne ...

Pozdro!!!

hej, Lee widze ze dobrze znasz okolice. Znlazlam dom do wynajecia w Selly Oak- czy moglbys mi napisac jak daleko jest do centrum? . Dzieki bardzo pozdrawiam! J.

jfk4
Początkujący
 
 
Posty: 29
Dołączył(a): 18 kwi 2006, 08:20
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Lee » 20 maja 2006, 18:32 Re: wybor okolicy

Witam!
JFK4:
a wiec do centrum masz tak samo daleko jak i ja.Jednym autobusem dojedziesz.
a teraz zeby bardziej zobrazowac to przesylam Ci linka z mapka.
Twoja miejscowosc jest w czerwonym koleczku...
oto link:
www.multimap.com

Pozdrawiam! :):):)
"Szansa spotkania interesujących ludzi mniej zależy od tego, gdzie się bywa, a bardziej od tego, kim się jest"
Najnowsza moja muzyczna produkcja !!!
http://leebham.wrzuta.pl/film/a9iLJU4XS ... video_edit
Avatar użytkownika
Lee
Stały Bywalec
 
 
Posty: 510
Wiek: 43
Dołączył: 2 maja 2006, 21:44
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

Nie wybranoPostNapisane przez mak » 20 maja 2006, 21:10 Re: wybor okolicy

jfk4:
mieszkam w selly oak, okolica calkiem fajna, w sumie sami studenci, ale ok,
dojazd do centrum jest swietny: jest stacja central trains, pociag co 10 minut, czas podrozy: 10 minut, miesieczny 28 funciakow, chyba ze sie pociagi ostro spozniaja to pozniej daja znizke nastepnego miesiaca :)
no i dojezdzanie pociagiem jest o wiele wygodniejsze niz autobusem
pozdrawiam

mak
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączył(a): 20 maja 2006, 18:55
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marcin.p » 25 maja 2006, 11:12 Re: wybor okolicy

Do Lee Hej stary ja sie do Greena przeprowadzam po 15 moze chcesz porobic za przewodnika, jak chcesz to ja ci moge centrum zaprezentowac . Wgryzem sie w te klimaty dosc dobrze /

Mam pytanie jak sie z tamtad dostajesz do centrum . Bo szczeze mówiac jeszcze nigdy nie musialem jezdzic tu autobusami. Potrzebuje jakis pass na miesiac , bo potem bede mial auto to nie bedzie problemu . Mi najlepiej by pociag pasowal , bo pracuje niedealeko New Street Station. pozatym wole pociagi , bo czystrze , szybsze i jakos mi sie tak z wakacjami kojaza.
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posty: 866
Wiek: 43
Dołączył: 15 maja 2006, 23:15
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Lee » 27 maja 2006, 13:33 Re: wybor okolicy

do marcin.p
a wiec tak jezeli chodzi o acocks green to wsiadasz w autobus nr 37 i przy dobry wiatrach lub nie w godzinach szczytu jestes w centrum na corporation st.w jakies 30 min... ale z reguly to musisz liczyc 45min..
Jezeli chodzi o pociag to zdecydowanie szybciej i spokojniej sie jedzie do centrum,mysle ze jakies 15 min.
"Szansa spotkania interesujących ludzi mniej zależy od tego, gdzie się bywa, a bardziej od tego, kim się jest"
Najnowsza moja muzyczna produkcja !!!
http://leebham.wrzuta.pl/film/a9iLJU4XS ... video_edit
Avatar użytkownika
Lee
Stały Bywalec
 
 
Posty: 510
Wiek: 43
Dołączył: 2 maja 2006, 21:44
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE

cron