wybor okolicy

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

MężczyznaPostNapisane przez oconner82 » 25 sie 2012, 14:02 Re: wybor okolicy

Jallaos - Rocket Pool to mieszane spoleczenstwo, ale ogolnie bardzo spokojne, bo troche odsuniete od miasta.
Dojaz do Bilston 530 lub z glownej drogi masz 79 i 39 do wolverhampton, wiec jakies polaczenia sa.

Jakis czas temu bylem co niedziele w barze ( great western ) ktory jest w centrum Rocket pool i powiem, ze naprawde wydaje sie ze ludzie znaja sie na okolo nikt zabardzo nikomu w droge nie wchodzi.

Ciezko mi okreslic dokladnie ludzi, ale szukalem tam swego czasu domu.
Avatar użytkownika
oconner82
Początkujący
 
 
Posty: 46
Dołączył: 24 maja 2012, 11:58
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Jollaos » 26 sie 2012, 17:16 Re: wybor okolicy

Dzięki za odpowiedz.Niestety przebili nasza oferte i stracilismy ten dom :( więc moje pytanie nieaktualne.Jestesmy w trakcie kupna nieruchomosci w Tipton,nie są to typowe angielskie,spokojne przedmiescia ale ... moze nie będzie zle.Czas pokaże.

Jollaos
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 28 lip 2012, 07:42
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez AniaL » 30 paź 2012, 21:08 Re: wybor okolicy

Witam, mam pytanie odnośnie szukania miejsca zamieszkania rodzinie z trójką dzieci w wieku szkolnym. Mąż obecnie jest w UK a dokładnie Erdington i mieszka u rodziny, zamierzamy dojechać do niego tylko na początek musimy poszukać szkoły dzieciom i mieszkania. Proszę o podpowiedź czy ktoś mieszka może w tej dzielnicy z dziećmi które chodzą do szkoły, czy lepiej poszukać gdzieś indziej. czy na początku szukać mieszkania a później szkoły w okolicy czy odwrotnie. dodam że dzieci sa w wieku 9 i 12 lat. Proszę o podpowiedź,

AniaL
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 18 wrz 2012, 19:57
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez oconner82 » 31 paź 2012, 01:01 Re: wybor okolicy

Aniu jezeli macie gdzies juz robic gniazdko rodzinne to pewnie trzeba patrzyc na to czy blisko jest praca. Jezeli maz ma stala prace to zawsze mozna przeprowadzic sie blizej jego pracy, a szkol jest tu bardzo duzo w kazdej okolicy.

Ja zawsze staram sie miec dom blizej pracy, a moj synek chodzi do szkoly, ktora jest 8 min autkiem z domu i nie jest tak naprawde z tego rejonu co mieszkam.

Proponuje tez dowiedziec sie czy dzieci beda mogly zaczac uczeszczac do szkoly w polowie roku szkolnego.
Avatar użytkownika
oconner82
Początkujący
 
 
Posty: 46
Dołączył: 24 maja 2012, 11:58
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez AniaL » 31 paź 2012, 18:40 Re: wybor okolicy

dziekuję Ci, no właśnie ciekawe czy są szanse na szkołę. Odnośnie szkoły to gdzie się udać jeśli mógłbyś doradzić? Wogole nie bardzo się orientuję jak to załatwić, czy jechać do męża i na początku poszukać szkołę i mieszkanie, bo lepiej mieć to już załatwione zanim wszyscy zjedziemy. Czy on sam to załatwi, chociaż woli żebym mu pomogła podjąć decyzję. Proszę o podpowiedź, dziękuję z góry i pozdrawiam.

AniaL
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 18 wrz 2012, 19:57
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez sznai » 31 paź 2012, 23:22 Re: wybor okolicy

Hej
mam pytanie odnośnie Aston. Jeśli ktoś mieszkał w tamtych okolicach bądź miał znajomych stamtąd to byłabym wdzięczna za opinie na temat tego regionu. Spotkałam się z opiniami, że jest tam niebezpiecznie. Pytanie tylko o jakie niebezpieczeństwa chodzi... włamania? pobicia? kradzieże?

sznai
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 31 paź 2012, 22:58
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez oconner82 » 1 lis 2012, 01:04 Re: wybor okolicy

AniaL

Proponowalbym zeby maz znalazl wpierw dom, ktory bedziecie wynajmowac, a dopiero wtedy zajsc do szkoly osobiscie ( napewno w rejonie bedzie kilka szkol ) i wytlumaczyc sytuacje. Dzieciaki beda pewnie musialy przejsc jakies male testy, by sprawdzic do ktorej klasy ich przydzielic i czy nie potrzebuja zajec dodatkowych by nadrobic ewentualne zaleglosci.

Liste szkol w Birmingham masz tutaj:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_sc ... Birmingham

W zaleznosci w jakiej okolicy byscie mieszkali do takiej szkoly mozecie sie z glosic by dzieciaki nie musialy dojezdzac do szkoly za daleko, bo to tez dla was bedzie duzo na reke.

Dom to podstawa.
Szkola zaraz po tym i kontaktujesz sie z sekretariatem szkoly i wydaje mi sie ze dzieciaki musialy by tutaj juz byc by je zarejestrowac.

Z tego co mi wiadomo czasami moze to troche trwac ( nawet do miesiaca ) zanim dzieciaki zaczna chodzic do szkoly. Wszystko zalezy od szybkosci dziala szkoly.
Avatar użytkownika
oconner82
Początkujący
 
 
Posty: 46
Dołączył: 24 maja 2012, 11:58
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez katbit » 5 lut 2013, 17:48 Re: wybor okolicy

Witam, Ładnie ktoś tu podsumował Gillott Road. Aktualnie mieszkam tu od roku i powiem szczerze ze jest zupełnie bezproblemowo. Tylko że ja mieszkam na samym początku ulicy od strony winson green.
30m do parku i 3min do jeziora, okolica przyjemna, lidl, polskie sklepy i blisko przystanki. Nie wiem jak dalej, słyszlam ze nie jest za wesolo ale jeśli chodzi o "początek" to jak najbardziej obalam mit ze nie jest bezpiecznie...
pozdrawiam
Avatar użytkownika
katbit
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Wiek: 34
Dołączyła: 26 cze 2012, 18:46
Lokalizacja: Winson green
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bija » 26 lut 2013, 12:00 Re: wybor okolicy

Witam, jestem tu nowa , niedługo zamierzam przeprowadzić się do Walsall- błagam o pomoc- może ktoś doradziłby mi spokojną i niedrogą okolicę z której nie będzie daleko do secondary school i walsall college, z góry ślicznie dziękuję i pozdrawiam :)

bija
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączyła: 26 lut 2013, 11:55
Reputacja: 0
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 27 lut 2013, 12:39 Re: wybor okolicy

Walsall jak dla mnie to 2 najgorsze miasto zaraz po West bromich a nazywać się to powinno Walsallstan od Pakistan. Jak dla mnie nie ma tu fajnej okolicy. Ja właśnie jestem w trakcie poszukiwań domu w okolicach Canock bo Walsall mam już serdecznie dosyć nie wiem czy posiadasz samochód ale jeśli tak przygotuj się na kosmiczne ceny ubezpieczeń.

Guest
 
 

KobietaPostNapisane przez bija » 27 lut 2013, 14:19 Re: wybor okolicy

No wiesz napisałam że jestem nowa bo tak jest ale w sumie to mieszkam jeszcze w Polsce, dopiero w czerwcu zamierzam wyjechać do Anglii razem z dziećmi a w Walsall ma znajomą rodzinę Anglików i tam mi jakoś ( tak myslę) będzie trochę raźniej, dlatego pytam o Walsall,:)

bija
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączyła: 26 lut 2013, 11:55
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez kurier1111 » 27 lut 2013, 16:39 Re: wybor okolicy

KA i PE napisał(a):No wiec moze warto odkurzyc nieco ten temat.

moze teraz, w swietle ostatnich kilku dni, znowu odezwa sie ci ktorzy mieszkaja na hansłorcie, śmietniku i innych takich socho rołdach. dalej uważacie ze mieszkacie w fajnych miejscach?
zapraszam do dyskusji..

pe



wiec Ty tez sie do nich zaliczasz ?

po 2.. nie ublizajac nikomu,ale jesli nawet ktos powtarza takie slownictwo ci ktorzy mieszkaja na hansłorcie, śmietniku i innych takich socho rołdach to sorry,ale widac z kim mamy doczynienia.. :!: :?:

Dodano: -- 28 lut 2013, 16:51 --

sznai napisał(a):Hej
mam pytanie odnośnie Aston. Jeśli ktoś mieszkał w tamtych okolicach bądź miał znajomych stamtąd to byłabym wdzięczna za opinie na temat tego regionu. Spotkałam się z opiniami, że jest tam niebezpiecznie. Pytanie tylko o jakie niebezpieczeństwa chodzi... włamania? pobicia? kradzieże?


witam . mieszkalem na Aston przez pol roku,kolo duzego Royal Mail.. w sumie ok,czysciutko,wszedzie blisko,troszke duzo kolorowych,chodzi mi o tych ciemniejszych :D no nie wiem jak to ladnie okreslic :D z ubezp. autka to tak sobie,w sumie drogo. Na nic nie narzekalem,oprocz... ok.
Pozdrawiam :D
...
Avatar użytkownika
kurier1111
Rozeznany
 
 
Posty: 132
Dołączył: 27 lis 2011, 09:46
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez brunecik510 » 7 mar 2013, 19:53 Re: wybor okolicy

Witam, mam pewne pytanie, za tydzień będę razem z dziewczyną wynajmował mieszkanie na dzielnicy Quinton. Czy mógłby mi ktoś napisać coś o tej dzielnicy ?

brunecik510
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 25 lut 2013, 16:58
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez AngelinaJ » 10 mar 2013, 21:48 Re: wybor okolicy

Mam pytanko na temat dzielnicy Phaesey park farm, czy ktos tam kiedys mieszkal i jakie ma opinie na temat szkol lub tez ogolnie czystosci i ludzi dookola :)
Avatar użytkownika
AngelinaJ
Rozeznany
 
 
Posty: 130
Wiek: 39
Dołączyła: 19 lis 2007, 15:39
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez onik3666 » 16 mar 2013, 17:52 Re: wybor okolicy

sznai napisał(a):Hej
mam pytanie odnośnie Aston. Jeśli ktoś mieszkał w tamtych okolicach bądź miał znajomych stamtąd to byłabym wdzięczna za opinie na temat tego regionu. Spotkałam się z opiniami, że jest tam niebezpiecznie. Pytanie tylko o jakie niebezpieczeństwa chodzi... włamania? pobicia? kradzieże?

Witaj,na Aston TO SAME ci***ak BIALY TO RZADKOSC

onik3666
Początkujący
 
 
Posty: 19
Dołączył: 1 lut 2013, 19:11
Reputacja: 7
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE