Council tax

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

KobietaPostNapisane przez Nadijka » 11 maja 2009, 15:04 Council tax

Witam, mam pytanie. Od konca lutego wynajmujemy dom. Zglaszalismy ze chcemy od tej daty placic council tax, bylismy tam z umowa itd. pani dala nam potwierdzenie z przyjela to do wiadomosci ipowiedziala, ze wysla nam rachunek poczta, jednak do dnia dzisiejszego nic nie otrzymalismy. Pytanie: Czy mamy sie o to upominac? Slyszalam ze skoro oni zaniedbali swoje obowiazki i mimo naszj informacji nie wyslali nam zadnego rachunku - to moga sie ubiegac jedynie o platnosci w miesiac wstecz. Czy moze mam po prostu isc do nich i powiedziec ze chce to zaplacic, bo jak mi skumuluja rachunki to sie nie wyplace ;)
pozdrawiam

Nadijka
Rozeznany
 
 
Posty: 148
Wiek: 40
Dołączyła: 11 maja 2009, 12:12
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marcin.p » 11 maja 2009, 15:27 Re: Council tax

hej

Naprawde przykro mi to mówic ale zakumuluje sie i zaplacisz calosc. Twoim obowiazkiem jest placic podatki, niewiedza nie jest wytlumaczeniem ....

Jesli local Council nie wysll ci rachunku to powinnas do nich zadzwonic lub wyslac maila

Radze zadzwonic i poprosic o rachunek pbo jak przyjdzie to przyjdzie duzy . Jezeli bedziesz sie upierac ze nie zaplacisz to sprawa trafi do firmy windykacyjnej i zedra z ciebie razem z kosztami. A koszty sadowe w uk nie sa niskie

Radze zadzwonic ASAP na 01213031113

Albo wyslac maila ( choc odpowiadaja zazwyczaj po 2 tydodniach, ale lepiej miec dowód na mailu ) na counciltaxeastwest@birmingham.gov.uk


pozdro powodzenia , za dobre porady nalezy sie zaproszenie na wiosennego grilla
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posty: 866
Wiek: 43
Dołączył: 15 maja 2006, 23:15
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Nadijka » 11 maja 2009, 15:36 Re: Council tax

OK, dzieki za profesjonalna informacje :)
Zadzwonie do nich jutro bo dzis juz pewnie nie odbiora :)
Albo wysle maila, bede miala dowod (tylko nie wiem na co mi dowod skoro tak czy inaczej bede musiala im zaplacic :( )
Tak czy inaczej dziekuje i pozdrawiam

Nadijka
Rozeznany
 
 
Posty: 148
Wiek: 40
Dołączyła: 11 maja 2009, 12:12
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marcin.p » 12 maja 2009, 07:06 Re: Council tax

a o wiosennym grilu nadijka zapomniala ....

jest jeszcze jeden trick ... Na umowie najmu mozesz zmienic date kiedy sie wprowadzilas i wyslac to do Coubncil tax.... Tam siedzi tyle niekompetentnych ludzi ze nikt tego nie zaczai
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posty: 866
Wiek: 43
Dołączył: 15 maja 2006, 23:15
Reputacja: 3
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez boniu » 12 maja 2009, 07:26 Re: Council tax

ja jak zkumplem braliśmy mieszkanie to poczekalismy do 1szego aby miec równy okres rozliczeniowy, wplacilismy czynż za miesiąc,tax i potem liczniki spisalismy i luz był,rachunki przyszly po 3 miesiacach jakos. a do taxu jeszcze dostaliśmy jakąś rozpiskę na cały rok ile co miesiac płacić

boniu
Raczkujący
 
 
Posty: 96
Wiek: 34
Dołączył: 2 maja 2009, 16:22
Lokalizacja: Prabuty-Riesenburg
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Nadijka » 12 maja 2009, 10:47 Re: Council tax

Z ta zmiana daty to ni bardzo, bo oni juz nasza umowe kopiowali, wypelnialismy pismo od kiedy sie wprowadzilismy i kto itd... wiec nie chce sobie niepotrzebnie klopotow robic. Pozatym to ja raczej sie nie nadaje do takich przekretow, nawet autobusem na gape nie jezdze :)
O grillu wiosennym nie zapomnialam :) :wink:

[ Dodano: Wto Maj 12, 2009 14:05 ]
Marcinie p. Dzwonilam pod wskazany numer - jest to numer do bham council centre, gdzie ja nie podlagam mieszkajac na west bromwich :) numer do sandwell council jakby ktos kiedys potrzebowal to 0121 692200, niestety tam nie uzyskalam pomocy, odeslali mnie pod numer 0845 351 0015, pod ktory bezskutecznie probuje sie dodzwonic :(
Pozostaje mi wiec napisanie emaila do nich :)

Nadijka
Rozeznany
 
 
Posty: 148
Wiek: 40
Dołączyła: 11 maja 2009, 12:12
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez marcin.p » 12 maja 2009, 21:46 Re: Council tax

nie zalamuj sie ... instytucje rzadowe w uk maja to do tego ze przesylaja cie od jednego numeru telefonu do innego ... a jak masz juz wlasciwy to wisisz na holdzie godzinami....

Sam to mam wielokrotnie ... Wyslij maila i niech oni sie martwia ....

pozdro i zycze pogody grilowej na weekend :)


ja bede testowal szparagi w bekonie z grila :)
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posty: 866
Wiek: 43
Dołączył: 15 maja 2006, 23:15
Reputacja: 3
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do MIESZKANIE