Pomóżcie wybrać szkołę

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

KobietaPostNapisane przez nowi » 20 sie 2012, 12:42 Pomóżcie wybrać szkołę

Witam :) ,
Mieszkam w West Bromwich i potrzebuję opinii na tamat szkół dla mojej 5cio letniej córki.
W Consilu dali mi do wyboru 3 szkoły: Guns Village, Lodgie Primary i Lyng Primary. Może ktoś z Was zna, którąś z tych szkół. Proszę o pomoc i jakiekolwiek informacje na ten temat.

nowi
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 20 sie 2012, 12:02
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mkw » 20 sie 2012, 15:06 Re: Pomóżcie wybrać szkołę

Jesli moge udzielic pewnej rady. Niestety nie mieszkam na west bromie i nie mam pojecia o tych szkolach ale na twoim miejscu: po pierwsze odwiedzilabym te szkoly i zobaczyla jak wygladaja jacy nauczyciele itp; po drugie sprawdzila na stronie kazdej szkoly ofsed lub poprosila przy zwiedzaniu szkoly o wyniki,osiagniecia danej szkoly (zalezy na czym tobie zalezy) plus kilka dodatkowych rzeczy jak np dystans od miejsca zamieszkania .Byc moze zasugerowalabym sie opiniami innych.Nie wiem czy wiele pomoglo ale zycze powodzenia ja mialam ten problem 2 lata temu. Korzystalam z rozeznania jak wyzej. Pozdrawiam

mkw
Początkujący
 
 
Posty: 47
Wiek: 43
Dołączyła: 6 maja 2011, 11:49
Reputacja: 10
Neutralny

PostNapisane przez Guest » 20 sie 2012, 17:32 Re: Pomóżcie wybrać szkołę

Prawda rsporty OSFTED sa bardzo pomocne.

Guest
 
 

Dziękuję na pewno sprawdzę. Nie ukrywam, że odległość od domu do szkoły też biorę pod uwagę. Mam nadzieję, że dobrze wybiorę. Może jeszcze znajdzie się ktoś kto ma już dziecko, w którejś z tych szkół. Dziękuję za podpowiedzi.

nowi
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 20 sie 2012, 12:02
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ona79 » 21 sie 2012, 16:01 Re: Pomóżcie wybrać szkołę

nowi,niestety muszę Cię zmartwić,za 2 tyg.zaczyna się rok szkolny,więc zapisy do szkół skończyły się w zeszłym roku.Tylko w tych 3 szkołach,były jeszcze miejsca,co świadczy o tym,że raczej nie cieszą się zbyt dobrą opinią.Być może się mylę.Kiedy przyjechała do mnie koleżanka z córką,w czasie roku szkolnego,pytałam o miejsce dla tej dziewczynki w szkole mojego dziecka,powiedzieli tylko,że mogą ją zapisać na listę rezerwową i jeżeli,któreś dziecko odejdzie to wtedy ją przyjmą.Zresztą od razu mi powiedziano,że raczej nie ma szans,żeby któryś rodzic sam zrezygnował.Koleżanka nie miała więc innego wyjścia,zapisała dziecko,tam gdzie było miejsce.Niestety 90% dzieci w szkole to byli hindusi i czarni.Koleżanka wróciła już do Polski,jej córka chodziła do tej szkoły tylko kilka miesięcy.Niestety nie wiem nic na temat szkół,które podałaś.

ona79
Raczkujący
 
 
Posty: 93
Dołączyła: 22 gru 2011, 21:41
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez nowi » 22 sie 2012, 13:06 Re: Pomóżcie wybrać szkołę

Wiem, że w dobrych szkołach miejsca są już dawno osadzone, ale niestety przyjechaliśmy tu dopiero 2 tyg. temu i postanowiliśmy zostać. Po lekturze ofsed wybrałam Lodge Prymary, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Dam znać co i jak, jak już córka będzie do niej chodziła. Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi.

nowi
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 20 sie 2012, 12:02
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Nadijka » 23 sie 2012, 10:41 Re: Pomóżcie wybrać szkołę

nowi Ja wlasnie Lodge Primary School bym odradzila. Wedlug mnie ma chyba najnizszy poziom nauczania w West Bromwich (nie sprawdzalam wszystkich). Wyniki w j. ang i matematyce sa duuuuzzzooo ponizej sredniej krajowej, chociaz poprawiaja sie, sporo dzieci z tej wlasnie szkoly mieszka w domach socjalnych, mieszanka narodowosci z wyrazna mniejszoscia bialych dzieci (wedlug ostatniego raportu ofsed z Listopada 2011 przewaga dzieci z Pakistanu i Bangladeszu). Jesli chodzi o mnie to ta wlasnie szkole wykreslilabym z listy jako pierwsza.

Nadijka
Rozeznany
 
 
Posty: 148
Wiek: 40
Dołączyła: 11 maja 2009, 12:12
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Czarna123 » 23 sie 2012, 13:36 Re: Pomóżcie wybrać szkołę

a jak sprawdza sie ten raport OFSED?? bo jestem zielona w tyj kwesti:( a chcialabym sprawdzic czy dobra szkole wybralam dla synka...prosze o wskazowki.z gory dzieki

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posty: 191
Dołączyła: 31 maja 2012, 17:52
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Nadijka » 23 sie 2012, 21:02 Re: Pomóżcie wybrać szkołę

Lodge Primary School
http://www.ofsted.gov.uk/inspection-rep ... ELS/103969
Guns Village Primary School
http://www.ofsted.gov.uk/inspection-rep ... ELS/131178
Lyng Primary School
http://www.ofsted.gov.uk/inspection-rep ... LS/103968/

Dodatkowo polecam rowniez:
http://www.sandwell.gov.uk/info/200086/ ... ry_schools

Tam znajdziesz informacje o wszystkich szkolach.
Pozdrawiam

P.S. Jakby cos w trakcie roku szkolnego rowniez mozna probowac zmienic szkole dziecku pobierajac ze szkoly "Transfer Application" jednak musisz wziac pod uwage rowniez dobro dziecka, czeste zmiany nie wplywaja dobrze dla nikogo.

Nadijka
Rozeznany
 
 
Posty: 148
Wiek: 40
Dołączyła: 11 maja 2009, 12:12
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Czarna123 » 24 sie 2012, 10:46 Re: Pomóżcie wybrać szkołę

kurde weszlam na ta strone i niewiem jak tam odczytac opinie o tej szkole ;/ hmmm niech mi ktos wytlumaczy jak to sie robi :)

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posty: 191
Dołączyła: 31 maja 2012, 17:52
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez nowi » 24 sie 2012, 14:33 Re: Pomóżcie wybrać szkołę

Niestety nie mam zbyt dużego wyboru co do szkoły :cry: Już sama nie wiem co mam zrobić, może ktoś mi pomoże??? Ofsted też nie za wiele mi dał, chyba nie potrafię go rozszyfrować.
Jest jeszcze kilka dni na zmianę szkoły, więc liczę na Waszą pomoc. Nie jetem uprzedzona co do innych narodowości, ale też nie chciałabym, aby moje dziecko było w szkole gdzie jest mniej białych.

nowi
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 20 sie 2012, 12:02
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez natgh » 19 gru 2012, 17:43 Re: Pomóżcie wybrać szkołę

Mam nadzieje, ze dobrze wybralyscie szkoly dla swoich dzieci.
Jesli chcecie miec wiekszosc bialych dzieci w szkole, to musicie swoim dzieciom zafundowac prywatne szkoly badz szkoly katolickie, a i w takich znajdziecie rozne narodowosci. Nie mniej jednak West Bromich to jedna z biedniejszych, rasistowskich dzielnic, wiec 'biale' dzieci beda pewnie 'gorsze' od innych narodowosci, dajmy przyklad np.hinduskim. Te dzieci maja od malego wpajane ze nauka to jest najwazniejsza, i bez wyksztalcenia niczego nie osiagna. sa zdyscyplinowane i raczej dobrze wychowane. Nie badzmy rasistami, przyjezdzajac do UK musimy byc tolerancyjni i otwarci na innych. Natomiast jesli chcecie rzeczywiscie szkoly w ktorych ucza sie same biale dzieci to pewnie trzeba bedzie popatrzec na top szkoly... uwazam ze przede wszystkim licza sie osiagniecia, wyniki danej szkoly. Zycze powodzenia.

natgh
Początkujący
 
 
Posty: 11
Dołączyła: 13 gru 2012, 17:10
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 16 sty 2013, 14:36 Re: Pomóżcie wybrać szkołę

nowiCzy mogłabyś napisać jaką szkołę wybrałaś z tych 3 i jak jest ?
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY

cron