SzKola dla szesciolatki czy nie za pozno

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

MężczyznaPostNapisane przez Radek_2010 » 27 wrz 2012, 09:16 SzKola dla szesciolatki czy nie za pozno

czesc :p wam szukam informacji na temat szkoly dla szesiolaki , corka przyleciala do uk [ nie planowanie] tydzien temu i chcialbym ja zapisac do szkoly... jeszcze w tym roku ,moze moge liczyc na wyjatek ? ze mi sie uda to ? z jakiej szkoly powinienem szukac ? primary ? lub innej ? z jaki kosztami moge sie spotkacw chwili rozpoczecia edukacjii tu w Uk ... z gory dziekuje za wypowiedzi i pozdrawiam . :)
Avatar użytkownika
Radek_2010
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Dołączył: 7 sty 2010, 22:04
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Czarna123 » 27 wrz 2012, 09:38 Re: SzKola dla szesciolatki czy nie za pozno

koszta to wsumie tylko mundurek-wszytskie ciuszki potrzebne do szkoly mozna kupic w Asdzie badz tesco i sa duzo tansze niz te co proponuje szkola...ale napewno bedziesz musial kupic sweterek z logiem szkoly to to jest wymagajace,chyba ze wolisz wszystko kupic ze sklepiku szkolnego:) 6 lata kwalifikuje sie do primary school :) musisz poszukac kolo miejsca zamieszkanioa wlasnie ta szkole i zlozyc papiery i mysle ze mozwe w styczniu znajdzie sie miejsce badz przy wielkim szczesciu juz teraz :) pozdrawiam :)

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posty: 191
Dołączyła: 31 maja 2012, 17:52
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 27 wrz 2012, 09:45 Re: SzKola dla szesciolatki czy nie za pozno

mja szkola nie wymaga loga mundurek kupilam w asdzie 2 pary spodni 2 sweterki 2-3 koszulki buty cąłosc okolo 25 funtów

jezeli chcesz zapisac córke do szkoły mozesz sie spotkac z odmowa badz wpisaniem ja naliste oczekujacych bo szkola juz sie zaczela a na poczatku roku składało sie formularze o przyjecie udaj sie zatem do najblizszego councilu niech ci pomoga zadzwonia i zapytaja gdzie ewentualnie w twojej okolicy mogliby ja jeszcze przyjac jesli nie musisz cierpliwie oczekiwac na miejsce


co dalej? mozesz wybrac lunch robiony w domu w torbie do szkoly bardz obiady ceny od 1,85 -2,50 za obiad chyba ze kwalifikujesz sie na darmowe posilki
moj synek je domowe nie lubi angielskich ;)

aha tenisówki na wf i strój wszystko powiedza w szkole jakie kolory wzory itp itd ;) ksiazki takze dostaniesz w szkole takze chyba tylko piórnik do kupienia
tak jak pisala czarna mała kwalifikuje sie do primary ale spiesz sie szkoly maja gotowe listy wiec idz juz dzis..moja kolezanka miala podobnie czekala 1,5 miesiaca na miejsce w szkole
no i moze byc tak ze dostaniesz szkole oddalona nawet o 5 mil od domu i radze nei wybrzydzac;) zawsze za rok mozna ja przeniesc byle tylko wystartowac pozdrawiam i jak mas zjakies pytania zapraszam na pw

Dodano: -- 27 wrz 2012, o 09:47 --

sorka za literowki spieszylam sie ;)
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Radek_2010 » 27 wrz 2012, 10:01 Re: SzKola dla szesciolatki czy nie za pozno

dzieki za informacje.... milego dzionka zycze :-) :P
Avatar użytkownika
Radek_2010
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Dołączył: 7 sty 2010, 22:04
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 27 wrz 2012, 13:17 Re: SzKola dla szesciolatki czy nie za pozno

Radek_2010, jest jeszcze jedna opcja. niech siostra pojdzie do swojej przychodni i poprosi o jak najszybsze spotkanie ze school nurse. ta juz, jako ze jezdzi do lokalnych szkol, moze pomoc poszukac szkoly, popytac gdzie sa miejsca. w zaleznosci od daty ur, dziecko pojdzie albo do year1 albo 2. dodatkow bedzie w stanie udzielic odpowiedzi na wszystkie nurtujace pytanie, zobaczy jakie szczepienia byly itd, itd...
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 28 wrz 2012, 12:30 Re: SzKola dla szesciolatki czy nie za pozno

agg, on pisze o corce i co ma pielegniarka do szukania szkoly?
idz do paru najblizszych skol i porozmawiaj z dyrektorami, byc moz e odrazu wezma dziecko do szkoly.
jesli bedzie problem, wybierz sie do wydzialu edukacji i tam powinni pomoc.
jak ktos napisal to bedzie 1 lub 2 klasa. o mundurku i obiadach tez juz powiedziane.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 28 wrz 2012, 16:43 Re: SzKola dla szesciolatki czy nie za pozno

Czarna123 napisał(a):koszta to wsumie tylko mundurek-wszytskie ciuszki potrzebne do szkoly mozna kupic w Asdzie badz tesco i sa duzo tansze niz te co proponuje szkola...ale napewno bedziesz musial kupic sweterek z logiem szkoly to to jest wymagajace,chyba ze wolisz wszystko kupic ze sklepiku szkolnego:) 6 lata kwalifikuje sie do primary school :) musisz poszukac kolo miejsca zamieszkanioa wlasnie ta szkole i zlozyc papiery i mysle ze mozwe w styczniu znajdzie sie miejsce badz przy wielkim szczesciu juz teraz :) pozdrawiam :)


Mundurek z logo szkoly nie jest koniecznoscia, wszystko mozna kupic w Asdzie. Jedynie kolory sa z gory narzucone przez szkole.

A jesli idzie o sam fakt ksztalcenia dziecka to corka Radka podlega juz OBOWIAZKOWI edukacji wiec oni jako rodzice musza teraz zrobic wszystko i stanac na uszach by dziecko poszlo do szkoly JAK NAJSZYBCIEJ a nie siedziec i czekac bo jesli ktokolwiek sie dopatrzy (czy beneficiarnia czy nawet przychodnia zdrowia do ktorej musza dziecko zapisac, health visitor) to wpakuje im sie na glowe masa urzedow z Social Service na czele i w najlepszym wypadku skonczy sie na sporej karze pienieznej a w najgorszym zabiora im dzieciaka a ich wsadza do wiezienia bo nie wiem czy wszyscy wiedza ale tutaj attendance czyli frekwencja jest najwazniejsza i oni maja zajoba na tym punkcie i za nieobecnosci dziecka w szkole rodzicom grozi areszt
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 28 wrz 2012, 20:14 Re: SzKola dla szesciolatki czy nie za pozno

tak..jesli chodzi o obecności w szkole to faktycznie...maja zajoba i chodza te hieny wesza i sprawdzaja czy aby napewno dziecko bylo chore a nie pojechało na wyspy hula gula;) ale nie ma co straszyc kolesia niech poprostu zrobi tak jak pisałysmy ;)
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 28 wrz 2012, 21:30 Re: SzKola dla szesciolatki czy nie za pozno

Ivoneczka23, wydaje mi sie ze to nie straszenie tylko informowanie o mozliwych konsekwencjach :roll: Ktos wyzej napisal zglos sie do szkoly i siedz czekaj, moze w styczniu sie uda. A tu nie ma dnia do stracenia, kazdy dzien jest na wage zlota. I juz nawet nie ze wzgledu na te konsekwencje prawne ale przede wszystkim na to ze dziecko bedzie w tyle jesli chodzi o wiedze :roll: Jej rowiesnicy ucza sie codziennie czegos nowego a ona siedzi w domu i marnuje czas. Za rok dzieci w jej wieku beda w nastepnej klasie a ona jesli nie pojdzie natychmiast do szkoly prawdopodobnie nie :roll:
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez agg » 28 wrz 2012, 21:33 Re: SzKola dla szesciolatki czy nie za pozno

kik1976 napisał(a):agg, on pisze o corce i co ma pielegniarka do szukania szkoly?

wiem, ze o corce. a napisalam cos innego?
school nurses nie zajmuja sie tylko zdrowiem fizycznym dziecka, ale tez czuwaja nad "caloscia" zwiazana z wychowaniem, zdrowiem i bezpieczenstwem dziecka. health visitors zajmuja sie dziecmi do momentu ich pojscia do szkoly, pozniej wszelkie sprawy zalatwa sie ze school nurse - nie mylic z practice nurse.
school nurses wspolpracuja ze szkolami, ktore patronuja i zajmuja sie zdrowiem dzieci w tych szkolach, wiec jesli dziecko z "obrebu terytorialnego" potrzebuje pomocy, chociazby w znalezieniu szkoly, to sa w stanie pomoc albo chociazby skierowac we wlasciwe miejsce gdzie ta pomoc mozna uzyskac.

mysle, ze warto o tym wiedziec. szczegolnie jesli sie jest nowym, a potrzeba to zalatwic w miare szybko.

Dodano: -- 28 wrz 2012, o 21:36 --

ewela119 napisał(a):Mundurek z logo szkoly nie jest koniecznoscia, wszystko mozna kupic w Asdzie. Jedynie kolory sa z gory narzucone przez szkole.

to juz od szkoly zalezy.
u Mlodej w szkole obowiazkowy jest sweter z logo, krawat, teczka i worek na PE.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Radek_2010 » 29 wrz 2012, 02:19 Re: SzKola dla szesciolatki czy nie za pozno

witam i dzieki za wypowiedzi ...jestesmy qtrakcie szukania szkoku: )

Dodano: -- 29 wrz 2012, o 02:21 --

szkoly....:)

Dodano: -- 29 wrz 2012, o 02:41 --

mam nadzieje ze ze skutkiem ....
Avatar użytkownika
Radek_2010
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Dołączył: 7 sty 2010, 22:04
Reputacja: 6
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 29 wrz 2012, 16:43 Re: SzKola dla szesciolatki czy nie za pozno

Radek_2010, szkoda ze nie mieszkasz w Cov, dalabym Ci namiar na babeczke ktora sie tym zajmuje. U nas w City Council pracuja 2 Polki do ktorych sie dzwoni, one pracuja wlasnie w wydziale edukacji i zajmuja sie umieszczaniem dzieci w szkolach. U mnie to wygladalo tak ze chcialam poslac mloda do pre-school, zadzwonilam, za kilka dni przyjechaly mi do domu z calym spisem okolicznych szkol. Zobaczyly tylko paszport i zaczely dzwonic po szkolach uprzednio pytajac mnie czy mam jakies preferencje co do typu szkoly, np katolicka itp. Juz w drugiej szkole do ktorej zadzwonily okazalo sie ze jest miejsce mimo ze ja sama bylam tam kilka dni wczeniej i miejsca nie bylo, uznajmy ze ktos zrezygnowal :roll: Pani powiedziala mi co mam ze soba wziac, gdzie i na ktora godzine isc, zapytala czy z jezykiem sobie poradze czy chce tlumacza. Tak to wygladalo. Podejrzewam ze w Bham tez musi byc ktos taki w Councilu
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Olka1971 » 29 wrz 2012, 20:28 Re: SzKola dla szesciolatki czy nie za pozno

Radek_2010 napisał(a):witam i dzieki za wypowiedzi ...jestesmy qtrakcie szukania szkoku: )

Dodano: -- 29 wrz 2012, o 02:21 --

szkoly....:)

Dodano: -- 29 wrz 2012, o 02:41 --

mam nadzieje ze ze skutkiem ....


Trzymam kciuki... Moja córka, 6 l, idzie do szkoły w poniedziałek. Przyjechałyśmy 12 lipca, szukałyśmy szkoły przez council, dostarczyłam tam listę preferowanych szkół. W szkole 1. wyboru jeszcze kilka dni temu była na 11. pozycji na liście oczekujących, w innej - na 4. I z dnia na dzień dostałam info, że jest miejsce w szkole katolickiej, a po dostarczeniu świadectwa chrztu będzie miała pierwszeństwo, tym bardziej, że mieszkamy w obrębie parafii, związanej z tą szkołą (Our Lady of Fatima). W szkole byliśmy w piątek, rozmawialiśmy z dyrektorką, mała dostała od niej praktycznie kompletny mundurek, worek i kurtkę szkolną, poznała klasę, swoją Panią i już nie może doczekać się poniedziałku:) Życzę powodzenia i oby też tak dobrze wszystko się skończyło... Choć nerwów było mnóstwo...

Olka1971
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 29 wrz 2012, 20:16
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 30 wrz 2012, 14:54 Re: SzKola dla szesciolatki czy nie za pozno

Olka1971, czy to jest ta szkola na Harborne? cora idzie do Y1?
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Radek_2010 » 1 paź 2012, 14:26 Re: SzKola dla szesciolatki czy nie za pozno

napiszemy jak cos znajdziemy.. : )

Dodano: -- 17 paź 2012, o 16:22 --

witam ponownie wszystkich :|) wiec po wizycie w shool Addmissions i otrzymaniu listu dostalismy przydzial do szkoly w dzielnicy sheldon http://www.mapledene.bham.sch.uk/

Mapledene Primary School,
Mapledene Road, Sheldon,
Birmingham, B26 3XE


rodzi sie pytania o opinie o tej szkole , moze wasze pociechy uczeszczaja lub uczesczaly i jestescie wstanie cos powiedziec na ten temat z gory dziekuje i pozdrawiam
Avatar użytkownika
Radek_2010
Rozeznany
 
 
Posty: 109
Dołączył: 7 sty 2010, 22:04
Reputacja: 6
Neutralny

Następna strona

Powrót do SZKOŁY