Problem z GCSE

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

MężczyznaPostNapisane przez maciek109 » 5 kwi 2013, 21:26 Problem z GCSE

Witam mam 16 lat no w Sierpniu 17. Jestem w U.K od ponad pół roku może jakieś 8 miesięcy i uczę się na ESOL entry 3. MAm problem bo boję się strasznie co z GCSE jak ja to w ogóle zdam ? Uczę się tylko angielskiego a w GCSE jest i przecież geog. fizyka, chemia matma i inne a ja z tym ni w du*e ni w oko. Nie umiem tego pytam się nauczycieli oni mówią że sobie jakoś poradze. ALE JAK ?! Czy może mi ktoś pomóc co dalej ? Co po tym ESOL ?! Jak ja zdam ten GCSE ? Jak się tego naucze ?! wciągu 5 misięcy ?! Proszę o pomoc!



MOJE GG:45245018

maciek109
Rozeznany
 
 
Posty: 132
Wiek: 28
Dołączył: 5 kwi 2013, 21:17
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 6 kwi 2013, 08:59 Re: Problem z GCSE

skad ty wzieles informacje ze w gcse jest geografia itd.

robisz esol i zdajesz sam angielski gcse ewentualnie matematyke jezeli robisz i to . nie ma gcse z przedmiotow ktorych sie nie uczysz.
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 6 kwi 2013, 10:41 Re: Problem z GCSE

maciek109 napisał(a):(...)a ja z tym ni w du*e ni w oko. (...)

Heheh jak widzę nawet przysłowia/powiedzenia ewoluują. Za moich czasów to było Ni w kij ni w oko...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Betty » 6 kwi 2013, 13:42 Re: Problem z GCSE

upss Nie rozumiem Macku, czy to znaczy ze Ty nie chodziles tutaj do zadnej szkoly Secondary?Jak to mozliwe?
Z pewnoscia powinienes zdawac angielski i matematyke, a pozostale przedmioty moga byc dla Ciebie faktycznie zbyt trudne noi jak masz zdac testy skoro ich nie robiles tutaj, nie rozumiem.
Twoj poziom Esol3 nie jest zbyt wysoki wydaje mi sie ze uczniowie szkoly Secondary sa na jakims Level1-Level2 w ostatnim 11 year (czyli najwyzszym)w zaleznosci od poziomu to teoria, ale zakladajac ze od kilku lat ucza sie angielskiego na takim poziomie powinni juz byc a moze i na wyzszym bo nasze dzieci sa bardzo zdolne!:) Zatem powinienes chyba bardziej szczegolowo sie dowiedziec o te GCSE, kiedy masz termin noi czemu Ty nie robisz matematyki?Ktora czesto jest wymagana przy przyjeciu do Collegu czy do pracy ot chocby w sklepie czy telemarketingu?
Niektorzy uczniowie robia po kilka przedmiotów na koniec Secondary im wiecej tym lepiej.
Jasne ze nie bedzie Ci latwo, skoro dopiero przyjechales, ale...to jest tak jakby naszego polskiego ucznia ktory od kilku lat uczy sie w angielskiej szkole wyslano do Polski i kazano mu zaliczac teraz historie, geografie, fizyke itd no nie byloby mu latwo, bo ta edukacja tutaj jednak sie rozni od polskiej ale przy malym wsparciu ,,korkami;;dalby rade.
Betty

Betty
Rozeznany
 
 
Posty: 108
Dołączyła: 10 maja 2007, 08:04
Lokalizacja: pól godziny od centrum
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Monaruss » 6 kwi 2013, 13:54 Re: Problem z GCSE

Witam GCSE robisz z angielskiego,matematyki a reszte to juz na tobie z czego bedziesz chcial bo to jest ci tylko potrzebne do wyzszej edukacji,w zaleznosci co chcesz potem studiowac. Na college czy university idziesz weglug wybranego przez ciebie wydzialu a tam masz wyznaczone ile GCSE musim miec a z czego albo equivalent GSCE a to jest Btec z tego przedmiotu - ale nie dotyczy to angielskiego i matematyki.Prawdopodobnie beda chcieli zebys po tym roku jak zrobisz entry 3 poszedl na level1 a dopiero potem mozesz zaczac jakis kierunek -no chyba ze bedziesz tak dobry a teraz zrobisz GCSE minimalnie na D na college a na university musisz miec od C do A. Mysle ze dla ciebie teraz byloby nalepiej jak bys poszedl na kursy GSCE (dla osob do 19 lat) a tam zobaczysz na co masz sie przygotowac.Zycze powodzenia

Monaruss
Początkujący
 
 
Posty: 37
Dołączyła: 8 mar 2013, 08:18
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 6 kwi 2013, 15:31 Re: Problem z GCSE

Do uniwerku nie liczy sie gcse :)
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Monaruss » 6 kwi 2013, 16:51 Re: Problem z GCSE

Malenkagdz. Zalezy gdzie chcesz studiowac a co - wtedy jest lepiej jak masz Angielski matematyke

Monaruss
Początkujący
 
 
Posty: 37
Dołączyła: 8 mar 2013, 08:18
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 6 kwi 2013, 19:16 Re: Problem z GCSE

Ja mam oba I mimo to nikt nie patrzyl na moje wyniki z gcse a tylko na tzw oceny za kurs jaki robie

Dodano: -- 6 kwi 2013, o 19:19 --

I do collegu nie trzeba miec minimum 'D' by dostac sie na kurs
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez maciek109 » 9 kwi 2013, 17:12 Re: Problem z GCSE

Dzieki wszystkim za podpowiedzi a mi kolezanka powiedziala ze bede zdawal z tej geo, fizyka takie tam. Ale naprawde dzieki wam za te podpowiedzi !

maciek109
Rozeznany
 
 
Posty: 132
Wiek: 28
Dołączył: 5 kwi 2013, 21:17
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY