STUDIA W UK po studiach w PL - kredyt studencki

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

KobietaPostNapisane przez Wisniowa » 26 gru 2013, 13:31 STUDIA W UK po studiach w PL - kredyt studencki

czy studentka
Witam od jakiegos czasu zastanawiam sie nad studiami w Uk. Wynika to z faktu, ze chce sie rozwijac i doskonalic jezyk, a i owszem miec wyzsze kwalifikacje.
Problem jest tego typu ze majac juz zalozona rodzine nie chcialabym egoistycznie wydawac naszych pieniedzy na kolejne studia .. jedne skonczylam w pl. Wiem, ze w UK mozna sie starac o kredyt ale ``podobno jesli ma sie skonczoine studia w pl taki kredyt juz nie przysluguje,
lub
przysluguje jesli studia byly oplacone przez studenta (studia zaoczne, prywaten) ja posiadam zaoczne.
Informacje nie sa w 100% potwierdzone to bardzie info gdziesz prze3czytanie.
stad moje pytanie czy ktos ma jakies doswiadczenia jak w temacie??
Bylabym serdecznia wdzieczna.. Nie wiem jak sie do tego zabrac.. Chociaz pewnie najlepiuej pojechac i zapytac :/

Wisniowa
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Wiek: 111
Dołączyła: 4 paź 2010, 07:16
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 26 gru 2013, 14:04 Re: STUDIA W UK po studiach w PL - kredyt studencki

wszystko zależy od Twoich obecnych dochodów>istnieje maxymalny próg zarobków, po przekroczeniu którego jakiekolwiek dotacje i granty nie przysługują- niestety nie pamietam ile wynosi ta suma na ten rok gdyż mnie to nie dotyczy- studiuję już 4-ty rok part time na Birmingham city University.Wejdź na UCAS i tam poszukasz na temat student grants
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

Ten prog sie zmienil Bo ceny za rok studiow poszly w gore , ja np za rok mam 8,650.. Ale jak wyzej wejdz na ucas albo jezeli masz fb to Oni maja swoja strone tez i jezeli wyslalabys wiadomosc to napewno otrzymasz odpowiedz
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 26 gru 2013, 18:59 Re: STUDIA W UK po studiach w PL - kredyt studencki

A ja płacę jeszcze po staremu tzn. przed tą megapodwyżką cen czesnego i za około 75 kredytów na rok wychodzi mi około 2175 funtów stąd jestem w stanie afford bez żadnych pożyczek i kredytów.A na roku wśród part- timowców jestem białym krukiem jako ten, kto nie jest sponsorowany przez pracodawcę i płaci sam za siebie.Wszyscy moi znajomi ( a pracują w takich firmach jak Jaguar Land Rover, F1 Caterham, Prodrive, JCB,Royce Rolls, MIRA, LTI London Taxi i inne) i wszystkim im pracodawcy płacą za studia.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez ktosienka » 26 gru 2013, 19:32 Re: STUDIA W UK po studiach w PL - kredyt studencki

Rozumiem, ze chcesz zaczac nowe studia tutaj na poziomie undergraduade.
Jesli zrobilas w Polsce studia licencjackie/ inzynierskie trwajace 3 lata SFE pozyczy Ci tylko pieniadze na 1 rok czesnego.

Niezaleznie od tego mozesz starac sie o kredyt na koszty zycia, (max ok £5k na rok- moze byc czesciowo w formie bezzwrotnego grantu, zaleznie od Waszych zarobkow), opieki nad dziecmi. Ten kredyt mozesz dostac na caly okres studiow, nawet jesli studiowalas juz wczesniej.

Jesli zrobilas w Polsce studia magisterskie i poinformujesz o tym SFE prawdopodobnie nie otrzymasz kredytu na pokrycie kosztow czesnego.

Oni maja taka zasade, ze zgadzaja sie kredytowac czesne dla osob studiujacych do 4 lat studia licencjackie/ undergarduade. Niestety fakt, ze sama finasowalas studia w Polsce nie bedzie mial dla nich znaczenia.

Jesli masz polski licencjat (magisterke) i chcesz robic tutaj magisterium (dokorat) powinnas bez problemow otrzytmac kredyt na sfinasowanie czesnego.

Jesli masz wiecej pytan, zapraszam na priv.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posty: 498
Dołączyła: 22 paź 2006, 13:06
Reputacja: 65
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Wisniowa » 28 gru 2013, 12:12 Re: STUDIA W UK po studiach w PL - kredyt studencki

Czy ktos jeszcze posiada jakies cenne info, uwagi, rady i wskazowki :) A moze jakies inne propozycje :) na obnizenie lub pokrycie czesnego w mojej sytuacji.

Dodano: -- 28 gru 2013, o 12:16 --

Aha.. jak to jeszcze jest ze studentami po 26 roku zycia podobno oni nie musza posiadac matury?

Wisniowa
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Wiek: 111
Dołączyła: 4 paź 2010, 07:16
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 28 gru 2013, 19:55 Re: STUDIA W UK po studiach w PL - kredyt studencki

Wiek aplikanta nie ma najmniejszego znaczenia lecz tylko i wyłącznie wykształcenie.W przypadku niesatysfakcjonujących wyników egzaminu maturalnego uczelnia może złożyć tzw. conditional offer czyli proszą o spełnienie dodatkowych warunków poprzez zrobienie np. foundation year albo zdać jakiś egzamin z jakiegoś modułu (przedmiotu) np. matematyki.Jeżeli Twój egzamin maturalny jest dla danej uczelni i danego kierunku satysfakcjonujący to dostajesz się bez dodatkowych warunków.
Aha! I musisz zdać egzamin językowy IELTS akademicki jako proof tego, że dasz sobie jako obcokrajowiec radę w sensie językowym.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Alzak » 28 gru 2013, 20:18 Re: Re: STUDIA W UK po studiach w PL - kredyt studencki

krisbrumm napisał(a):Aha! I musisz zdać egzamin językowy IELTS akademicki jako proof tego, że dasz sobie jako obcokrajowiec radę w sensie językowym.



Zdawanie egzaminu z jezyka nie zawsze jest wymagane.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posty: 620
Dołączył: 11 lip 2010, 06:48
Reputacja: 55
Poczciwy

jezeli nie ukonczylo sie zadnego kursu w uk to z reguly wymagaja
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 29 gru 2013, 01:19 Re: STUDIA W UK po studiach w PL - kredyt studencki

w sprawie tego egzaminu IELTS to na podstawie własnych obserwacji mogę powiedzieć iż im wyższy prestiż universytetu i im bardziej wymagający większej komunikacji kierunek, tym wymogi w sprawie IELTS wyższe.Na sztuki piękne w takim wolverhampton university czy innym Coventry University pewnie nie wymagają egzaminu IELTS
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

wlasnie ze wymagaja w wolverhampton :roll:
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Wisniowa » 29 gru 2013, 11:29 Re: STUDIA W UK po studiach w PL - kredyt studencki

Witam, wlasnie probuje przejsc przez system na gov i wyslac aplikacje. Nie wiem czemu wyswietla mi tylko Maintenance Loan - 2324,00 a Tuition Fee Loan - 00,00 :/ Nie wiem co robie zle..

Dodano: -- 29 gru 2013, o 11:53 --

Jeszcze jedno pytanie o nostryfikacje. Jak to jest jesli wysylam papiery powiedzmy z liceum to rozumiem ze porownuja tylko liceum, a jak to jest jesli wysylam 3 rozne papiery powiedzmy liceum, studia i podyplomowka i maqm 3 rozne zawody? jest na to jedna oplata czy za kazdy jakby ``zawod`` place osobno po 50 f ?? Dziekuje za odp z gory.

Wisniowa
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Wiek: 111
Dołączyła: 4 paź 2010, 07:16
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 29 gru 2013, 12:40 Re: STUDIA W UK po studiach w PL - kredyt studencki

W takim przypadku warto jest dostarczyć swoje najwyższe kwalifikacje czyli tytuł uzyskany po studiach.Jest taka państwowa instytucja o nazwie NARIC która to zajmuje się znajdowanie brytyjskich equivalentów (odpowiedników) do zagranicznych dyplomów, tytułów i świadectw.Dokument NARIC jest w pełni honorowany przez jakiekolwiek brytyjskie uczelnie, pracodawców i instytucje.

Przykładem może być powiedzmy tytuł technik mechanik oraz Świadectwo dojrzałości zdobyte w polskim technikum mechanicznym, gdzie w UK te dwa świadectwa uzyskiwane są w zupełnie dwóch oddzielnych szkołach na różnym poziomie edukacyjnym.
NARIC bierze to pod uwagę zaznaczając te różnice w stosownym komentarzu i podaje ekwiwalent kwalifikacji dla Świadectwa dojrzałości i tytułu zawodowego.

malenkagdz napisał(a):wlasnie ze wymagaja w wolverhampton :roll:

To dziwne bowiem koleżanka w zeszłym roku skończyła English Language and Linguistics
Na Wolverhampton University i nie musiała zdawać egzaminu IELTS.
Ponadto jej poziom znajomości jęz. angielskiego w mojej ocenie pozostawia wiele do życzenia a w trakcie jej 3- letnich studiów wielokrotnie prosiła mnie o pomoc w sformułowaniu prostych fraz ( i bynajmniej nie dodaję sobie w ten sposób splendoru i daleki jestem od przechwalania się językiem).Wogóle całe te jej studia to była jakaś farsa.Zero skomplikowanych analiz, zero assignmentów tylko jakieś śmieszne prezentacje które miałem dosłownie w College'u.
Horses for courses nie dziwi mnie więc że nie trzeba zdawać IELTS-a skoro poziom jest taki jaki jest...
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Wisniowa » 29 gru 2013, 12:58 Re: STUDIA W UK po studiach w PL - kredyt studencki

Problem jest taki ze studia w PL sa bardziej biznesowe, a tu w UK chcialabym zaczac cos w kierunkach medycznych.. stad moje pyatnie co sie lepiej oplaca nostryfikowac - czy moze oni uwzgledniaja wszystko z osobna w poszczegolnych akapitach :/

Na medyczne kierunki potzrebne sa oceny z biologii, chemii itd.itp... a na dyplomach i w suplemencie nie mialam takich przedmiotow. Mialam to w liceum i dlatego nie wiem co robic :/

A moze jednak fakt ze przyjeli mnie na studia w PL tu w UK bedzie wystarczajacy i dyplomy po ekonomii beda rownie wazne?

Wisniowa
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Wiek: 111
Dołączyła: 4 paź 2010, 07:16
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 29 gru 2013, 14:10 Re: STUDIA W UK po studiach w PL - kredyt studencki

To można zrobic w ten sposób, ze na wybranym przez siebie uniwesytecie, wybrać sobie można konkretny kurs - w Pani przypadku są to studia medyczne.Zadzwonić do student office i zapytać, czy Pani kwalifikacje na poziomie degree level w kierunkach business mogą się liczyć do kandydowania na studia medyczne, czy też nie i wówczas należy startowac jako absolwent ogólniaka legitymujący się średnim wykształceniem startujący od pierwszego roku na Undegraduate level w medycynie
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY

cron