16 lat, przeprowadzka. Co ze szkołą?

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

KobietaPostNapisane przez crapulousme » 4 sty 2014, 15:11 16 lat, przeprowadzka. Co ze szkołą?

cześć :) w tym roku kończę 16 lat, a na początku wakacji przeprowadzam się w okolice Birmingham. Muszę więc zapisać się do jakiegoś college'u. Wiem, że jest jeszcze 6th form, ale mój kolega, który mieszka w UK twierdzi, że w college'u jest łatwiej. Ja osobiście nie mam pojęcia, jak to wygląda, więc dobrze byłoby się dowiedzieć :) Pozostaje jeszcze kwestia tego, że na stronach college'ów jest napisane, że muszę zdać GCSE. Czy w tym wypadku można to GCSE zastąpić egzaminem gimnazjalnym zdanym tu - w Polsce? Oczywiście wszystkie dokumenty zostałyby przetłumaczone. Językiem posługuję się w stopniu średniozaawansowanym. Mimo to początki w innym otoczeniu, w tej całej zupełnie dla mnie kosmicznej sytuacji, gdzie jestem zmuszona do porozumienia się z ludźmi wyłącznie w obcym języku, byłyby dla mnie z pewnością trudne. Już nie wspomnę o szkole. Przedmioty, na które bym się zdecydowała, to prawdopodobnie coś z bankowością, matmą. Może chodzicie do jakiegoś college'u, który Wam odpowiada i możecie go polecić?
Proszę o szybką odpowiedź ;)

crapulousme
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączyła: 4 sty 2014, 14:29
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 5 sty 2014, 00:39 Re: 16 lat, przeprowadzka. Co ze szkołą?

Tutaj dla nich wyniki egzaminow gimazjalnych sa bezuzyteczne sama mam je przetlumaczone i tylko pieniadze na tym stracilam
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 33
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez paulina688 » 5 sty 2014, 23:14 Re: 16 lat, przeprowadzka. Co ze szkołą?

Proponuje na poczatek zapisac sie na ESOL, nauka jezyka w collegu, pomorze ci sie oswoic z tutejszym schematem nauczania, przez ten czas zastanowisz sie do jekiego collegu chcesz uczeszczac i czym bedziesz sie kierowala na studia. Moj maz (wtedy jeszcze chlopak) 5 lat temu zostal przyjety do collegu po skonczeniu jednego kierunku ( ESOL- english) na sith form. Mimo dobrych stopni i 11 przedmiotom na polskim swiadectwie, nauczyciel nie byl zainteresowany.
PS. Dostal sie do University College Birmingham na Level 3 in Professional Cookery, co nie wymagalo jakis specjalnych kwalifikacji, a gotowanie to jego pasja ; )

paulina688
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 18 kwi 2011, 21:54
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 6 sty 2014, 10:11 Re: 16 lat, przeprowadzka. Co ze szkołą?

Po co jej esol jak napisala ze jezyk ma srednio zaawansowany , robiac kurs normalny moze tez chodzic na angielski
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 33
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 12 sty 2014, 16:18 Re: 16 lat, przeprowadzka. Co ze szkołą?

Swietne rady.....szkoda ze nieco nieprzydatne ;-(. Majac 16 lat nadal masz obowiazek uczeszczania do szkoly ( a nie na kursy esol) ale polskie egzaminy jak powyzej ktos napisal nie sa wazne.
Najlepszym rozwiazaniem bedzie powrot do szkoly rok lub 2 nizej niz Twoj wiek ( tak bylo z naszym mlodym - dyrekcja cofnela go o rok nizej zeby przygotowac go do egzaminow). Jesli Twoj angielski jest na takim poziomie ze w szkole stwierdza ze dasz rade nadgonic braki to wyladujesz na roku 11 ( egzaminy gcse), i potem nie bedziesz miala zadnych problemow z dostaniem sie do collegu.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 13 sty 2014, 01:10 Re: 16 lat, przeprowadzka. Co ze szkołą?

no tak zapomnialam ze jest napisane ze konczy w tym roku 16lat teraz tez zalezy w jakim miesiacu ma urodziny bo faktycznie moga cofnac o rok choc to wszystko zalezy od jezyka i od danej szkoly
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 33
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez maciek109 » 5 lut 2014, 23:56 Re: 16 lat, przeprowadzka. Co ze szkołą?

Ej co wy tu gadacie glupty ja przyjechal tutaj 2 lata temu tylko tu przyjeechal zapisalem sie na esol po skonczeniu tego jestem w college'u i z mila checia ci zaproponuje najblizszy dla ciebie college bo sie orientuje,

maciek109
Rozeznany
 
 
Posty: 132
Wiek: 28
Dołączył: 5 kwi 2013, 21:17
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 6 lut 2014, 02:37 Re: 16 lat, przeprowadzka. Co ze szkołą?

maciek109 napisał(a):Ej co wy tu gadacie glupty ja przyjechal tutaj 2 lata temu tylko tu przyjeechal zapisalem sie na esol po skonczeniu tego jestem w college'u i z mila checia ci zaproponuje najblizszy dla ciebie college bo sie orientuje,




majac 15 lat nie powinni cie zapisac na zaden esol wiec ciekawi mnie gdzie ty chodziles bo w wieku 16 lat ludzie koncza mundurki i po drugie college jest od 16 roku zycia


ja przyjechal :roll:
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 33
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez maciek109 » 6 lut 2014, 08:13 Re: 16 lat, przeprowadzka. Co ze szkołą?

Przepraszam rok i 8 miesiecy temu lepiej ?

maciek109
Rozeznany
 
 
Posty: 132
Wiek: 28
Dołączył: 5 kwi 2013, 21:17
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY