Początek szkoły

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

KobietaPostNapisane przez Plumbum » 28 mar 2014, 07:26 Początek szkoły

Hej, zakładam nowy wątek, bo we wcześniejszych postach nie znalazłam info.
Kiedy w UK zaczyna się rok szkolny? Mój synek urodził się w listopadzie 2006, w PL chodzi teraz do I klasy. Z mężem będziemy w UK od kwietnia. Słyszałam, że zapisy do szkół zaczynają się w styczniu. Jeśli będziemy młodego chcieli zapisać na nowy rok w UK, to czy jest jeszcze szansa?
I jak to wygląda z komunią? W Pl mamy w II klasie. Zastanawiam się, czy go do Pl na komunię nie przywieźć (z księdzem jestem wstępnie dogadana), bo wtedy w gronie rodzinnym przeżyłby ten dzień.
Proszę o info. Pozdrawiam

Plumbum
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączyła: 19 mar 2014, 11:35
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez CZARNA2710 » 28 mar 2014, 07:52 Re: Początek szkoły

Mój synek urodził się w 2008r i teraz chodzi do pierwszej klasy , zawsze się znajdzie szkoła gdzie przyjmą dziecko nawet w czasie roku szkolnego tylko nie zawsze będzie to najbliższa szkoła , co do komunii to dzieci idą w tym samym wieku co w PL w końcu mamy Polskie kościoły

CZARNA2710
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączyła: 18 kwi 2012, 08:52
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez fafal » 28 mar 2014, 18:52 Re: Początek szkoły

moja corka jest z listopada 2007 i jest w pierwszej klasie razem z nia uczeszczaja dzieci z drugiej polowy 2007 i z pierwszej polowy 2008 roku
w pl podzial jest od stycznia do grudnia ...
tutaj (????) od wrzesnia do sierpnia (moge sie mylic.... nie jestem 100 % pewna)

w naszej szkole dzieci komunie sw przyjmuja w 3-ciej klasie bierzmowanie w 6-tej
ew mozna w polskim kosciele

termin do stycznia jest dla dzieciaczkow ktore ida do reception class/ zerowka

zeby znalezc szkole dla waszego dzieciaczka skontaktujcie sie telefonicznie z council'em wydzial edukacji a oni powinni znalezc wolne miejsce (nie koniecznie w najblizszej szkole....)

fafal
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 17 kwi 2010, 23:27
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez fafal » 28 mar 2014, 19:02 Re: Początek szkoły

wakacje zaczynaja sie 21.07 do 01.09

przydatny link
http://www.birmingham.gov.uk/termdates#2013

fafal
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Dołączył: 17 kwi 2010, 23:27
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 29 mar 2014, 09:34 Re: Początek szkoły

Plumbum, Na dzień dzisiejszy twoje dziecko powinno tutaj iść do drugiej klasy. Co do Komuni , to jeżeli zapiszesz do szkoły katolickiej ,to wtedy dzieci w 3ciej klasie przystępują do niej. Natomiast jeśli do zwykłej państwowej szkoły ,to takiego czegoś nie ma i musisz we własnym zakresie organizować , są jakieś szkółki sobotnie organizowane przez księży lub jak jak planujesz -wyjazd do Polski .
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Plumbum » 30 mar 2014, 08:19 Re: Początek szkoły

Dziękuję wszystkim za informację. Od wtorku zaczynam działać :-)

Plumbum
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączyła: 19 mar 2014, 11:35
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Gina83 » 26 sie 2014, 09:21 Re: Początek szkoły

Hej. A co powinni zrobić rodzice dziecka, którego nie przyjęto do szkoły?
Informacje, jakie udało mi się zdobyć przy składaniu podania, to takie, że szkoła powiadamia council, że się staramy o przyjęcie i czy jest wolne miejsce. Co robić w sytuacji, kiedy tego miejsca nie ma to już nie powiedzieli. zaczynam się martwić...

Gina83
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączyła: 30 lip 2014, 09:28
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez maxmarutti » 26 sie 2014, 20:51 Re: Początek szkoły

Gina83 napisał(a):Hej. A co powinni zrobić rodzice dziecka, którego nie przyjęto do szkoły?
Informacje, jakie udało mi się zdobyć przy składaniu podania, to takie, że szkoła powiadamia council, że się staramy o przyjęcie i czy jest wolne miejsce. Co robić w sytuacji, kiedy tego miejsca nie ma to już nie powiedzieli. zaczynam się martwić...


Witam , jeśli w danej szkole ,do której chcecie wasze dziecko posłac nie będzie miejsca zostaniecie poinformowani listownie lub też telefonicznie [ raczej listownie ] . Jeśli taka sytuacja [ bark miejsca ] będzie miała miejsce , to zostanie Wam zaproponowana inna szkoła , ktora jest zlokalizowana jak najbliżej waszego miejsca zamieszkania . Jesli chcecie dowiedzieć się wszystkiego osobiscie , proponuję odwiedzić Birmingham LEA - Birmingham City Council Council House Extension
Margaret Street B3 3BU numer telefonu 0121 303 2590 . Jest to wydział edukacji dla miasta Birmingham.

maxmarutti
Początkujący
 
 
Posty: 18
Wiek: 45
Dołączyła: 8 paź 2007, 19:57
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Gina83 » 27 sie 2014, 08:33 Re: Początek szkoły

bardzo dziękuję za informację :)

Gina83
Początkujący
 
 
Posty: 22
Dołączyła: 30 lip 2014, 09:28
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY