Brasshouse w Birmingham

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

KobietaPostNapisane przez lilryc » 15 wrz 2014, 20:19 Brasshouse w Birmingham

Witam, szukam informacji na temat nauki esol w Brasshouse? Od jakiego poziomu są kursy, czy jest możliwość zorganizowania opieki dla dzieci, ile kosztuje taki kurs, w jakich godzinach i ile razy w tygodniu i czy jest możliwość dofinansowania ? Jakie macie opinie na temat nauczania, czy warte to jest tych pieniędzy i czy faktycznie można się języka dobrze nauczyć?

lilryc
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączyła: 4 gru 2010, 17:31
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez lesny69 » 15 wrz 2014, 20:26 Re: Brasshouse w Birmingham

Moja dziewczyna, chodziła tam rok. Z tego co pamiętam nie mają kursów, że tak powiem od zera. Na początku zdajesz test który zakwalifikuje Cię na dany poziom. Co do opieki nad dziećmi to nie pomogę. Cena zależy od tego jaki kurs wybierzesz i czy pobierasz jakieś zasiłki. Co do samej nauki - jest to jedna z lepszych szkół jednak zależy na jakiego nauczyciela trafisz. Moja zrezygnowała po roku i zdecydowała się na prywatnego nauczyciela - anglika. Różnica była kolosalna. Owszem wychodzi to drożej ale efekty są o wiele lepsze.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
lesny69
Rozeznany
 
 
Posty: 125
Wiek: 35
Dołączył: 27 sie 2012, 06:47
Lokalizacja: Quinton
Reputacja: 43
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 16 wrz 2014, 05:41 Re: Brasshouse w Birmingham

tutaj znajdziesz większość odpowiedzi na swoje pytania - http://brasshouse.birmingham.gov.uk/
Co do nauczania - z mojego doświadczenia plus informacje z otoczenia jest to jedna z najlepszych szkół językowych. Ja miałem nauczyciela anglika z pięknym brytyjskim akcentem, nie żadne podróby :P
Jak chcesz się nauczyć, to się nauczysz. Jak liczysz, że sama obecność na zajęciach wystarczy, to nawet super-hiper szkoła czy nauczyciel nie pomoże.
Jedynym minusem (jak dla mnie) był brak zajęć weekendowych. Nie wiem jak jest teraz.

Ja tam polecam.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Manitou » 17 wrz 2014, 17:22 Re: Brasshouse w Birmingham

Zgadzam się z Adamem (mogę chyba po imieniu ;)? ). Ja chodzę od tego semestru i jestem bardzo zadowolony. Mam nauczycielkę od czytania i pisania oraz nauczyciela od słuchania i mówienia(biali tubylcy... :) ). Obydwoje spełniają moje oczekiwania a właściwie, to jestem bardzo miło zaskoczony. Wcześniej chodziłem na ESOL z pół roku(w innym miejscu) ale to była porażka. ESOL jest dostępny teraz tylko dla bezrobotnych z skierowaniem z Urzędu Pracy.
Nie trać czasu na ESOL. Rano masz kursy ale one są codziennie a co za tym idzie cena jest też wysoka.
Ja chodzę na popołudniowe kursy praktyczne/ćwiczenia? ,6 h/tyg. Start 13.45 i 1,5h dziennie. Cena zależy od ilości godzin . Mnie wyszło za rok 908 funtów. Jeśli płacisz za każdy semestr oddzielnie jest ok.100 F drożej.Klasy są małe.Zrobiło się nas 12 -13 osób i już w przyszłym tygodniu nas dzielą. Czyli będzie po 6 osób na klasę.To przecież super sprawa :). Zrobili w tym roku bardzo dużo opcji i poziomów ,musisz tylko poszperać na stronie ,którą dał Adam. Co do dzieci to nie widziałem i nie słyszałem więc chyba nie ma takiej możliwości. Jakby były ,to pewnie w promieniu kilometra dałoby się to usłyszeć ;D
Najlepiej ,to tam pojedź i idź do pierwszego pokoju po prawej przy wejściu głównym. Umówią Cię na test i Tobą pokierują. To chyba tyle. pa. :)
Avatar użytkownika
Manitou
Rozeznany
 
 
Posty: 299
Dołączył: 19 maja 2007, 15:00
Lokalizacja: Wyspa Dr.Moroue
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez lilryc » 19 wrz 2014, 21:17 Re: Brasshouse w Birmingham

dziękuję za informacje chyba się po prostu tam przejadę , ale ciekawa byłam opinii nauczania, pozdrawiam i miłej nauki ;)

lilryc
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączyła: 4 gru 2010, 17:31
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez martizzoo88 » 20 wrz 2014, 12:32 Re: Brasshouse w Birmingham

osobiście polecam po prostu college - na "pełny etat" wychodzi 3 dni w tyg. od 9 do 15, przynajmniej tak bylo jak ja chodziłam przez 2 lata. Koszt był od 300-400 funtów za rok-NIE pobierałam żadnych benefitów więc musiałam całość płacić, rozłożyłam na 4 raty, bez dodatkowych opłat za egzaminy. Miałam szczęście trafić na super czysto angielską nauczycielkę i z poziomu "Mam na imię...." w 2 lata zdałam L2, nie posiadając zdolności językowych! W grupie miałam ok 10 osób. Brassa nie wybrałam bo był mi dużo za drogi.

martizzoo88
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączyła: 28 lis 2013, 16:23
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 20 wrz 2014, 13:08 Re: Brasshouse w Birmingham

Wiesz, jak ktoś pracuje, to nie da rady przez 2 lata uczęszczać na "pełen etat". A skoro koleżanka sie pyta o możliwość opieki nad dziećmi to dośpiewaj sobie resztę.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez martizzoo88 » 20 wrz 2014, 13:38 Re: Brasshouse w Birmingham

wiesz, tez pracowałam 4 dni w tyg i 3 dni chodziłam do szkoły, wiec cały tydzień non stop- w zależności od pracy można się dogadać o dni i godziny. Plus college pomaga zorganizować opiekę nad dziećmi jak się chodzi na pełny etat

martizzoo88
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączyła: 28 lis 2013, 16:23
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 21 wrz 2014, 11:24 Re: Brasshouse w Birmingham

Słowa-klucz
martizzoo88 napisał(a): w zależności od pracy


Niektórym zakład pracy pokrywa koszty nauki w Brasshouse.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Manitou » 21 wrz 2014, 12:18 Re: Brasshouse w Birmingham

martizzoo88 napisał(a):osobiście polecam po prostu college

Czyli który ?????
Avatar użytkownika
Manitou
Rozeznany
 
 
Posty: 299
Dołączył: 19 maja 2007, 15:00
Lokalizacja: Wyspa Dr.Moroue
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez martizzoo88 » 21 wrz 2014, 12:29 Re: Brasshouse w Birmingham

Chodziłam do Birmingham Metropolitan College, w samym centrum i jestem bardzo zadowolona:)

martizzoo88
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączyła: 28 lis 2013, 16:23
Reputacja: 4
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Manitou » 21 wrz 2014, 13:42 Re: Brasshouse w Birmingham

Nie wiem kiedy tam uczęszczałś,ale byłem teraz na ich stronie i mają tylko kursy Pre-entry ESOL , 3 razy w tygodniu w popołudniowych godzinach,trwający 12 tygodni. Chyba ,że coś źle szukam.
Avatar użytkownika
Manitou
Rozeznany
 
 
Posty: 299
Dołączył: 19 maja 2007, 15:00
Lokalizacja: Wyspa Dr.Moroue
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez martizzoo88 » 21 wrz 2014, 14:40 Re: Brasshouse w Birmingham

4 i 3 lata temu,wiem ze teraz robią ESOL na Erdingtonie. Jak ja się zapisywałam to właśnie nie było na popołudnia tylko na rano i trwało to cały rok. Lepiej się przejdź i zapytaj, bo nieraz ze względu na np. za małą liczbę osób zmieniają godziny i nie uaktualniają od razu na necie

martizzoo88
Początkujący
 
 
Posty: 12
Dołączyła: 28 lis 2013, 16:23
Reputacja: 4
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY