University College Birmingham

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

KobietaPostNapisane przez alicee_14 » 23 wrz 2015, 16:51 University College Birmingham

Hejka :) Wiem, że pewnie takich postów było już trochę, jednak chcę się dowiedzieć od was czegoś na temat UCB. Zaczęłam myśleć nad tym poważnie i potrzebuję opinii studentów albo kogoś kto wie cokolwiek o tej uczelni. Dodam, że mieszkam w Polsce i w tym roku piszę maturę. Z góry dzięki na informacje ;)
Avatar użytkownika
alicee_14
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 23 wrz 2015, 16:33
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez maciek109 » 22 lis 2015, 16:54 Re: University College Birmingham

Ciężko będzie Ci się dostać ze względu na to że nie posiadasz GCSE i A levels gdzie jest to bardzo istotne żeby się dostać na Uni w Anglii. Ogólnie Uni fajne dużo wymagają no i polecam ogólnie ;)

maciek109
Rozeznany
 
 
Posty: 132
Wiek: 28
Dołączył: 5 kwi 2013, 21:17
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez alicee_14 » 22 lis 2015, 17:51 Re: University College Birmingham

maciek109, Z tego co wiem nie potrzebuje A levels, jedynie sa wymogi co do matury :) Ty jestes studentem, pracujesz w Anglii ? :)
Avatar użytkownika
alicee_14
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 23 wrz 2015, 16:33
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 22 lis 2015, 18:15 Re: University College Birmingham

Niestety nie zgodzę się z przedmówcą.
W UK studenci którzy nie posiadają brytyjskiego GCSE i A-levels mają również szansę o ubieganie się na studia jeżeli mają ekwiwalent polskiego poziomu edukacyjnego.
W większości Uniwersytetów wymaga się aby nie-brytyjskie certyfikaty i świadectwa zostały ocenione przez organizację rządową o nazwie NARIC (http://www.naric.co.uk/naric/) , co pozwoli znaleźć odpowiednik w brytyjskim systemie edukacyjnym a jeżeli ten odpowiednik wypada lub przewyższa poziomem wymagania progowe uniwersytetu to kandydaci mają prawo się starać o przyjęcie.
Odrębną sprawą jest tu również inny istotny wymóg w odniesieniu do nie-angielsko języcznych aplikantów a mianowicie zdanie egzaminu językowego na poziomie akademickim o nazwie IELTS.Wynik tego egzaminu (który poniekąd nie jest typu: zdał pan/pani lub nie, lecz podaje w skali od 1 do 9 w zakresie którego posługujesz się językiem angielskim). Każdy Uniwersytet i kazdy kierunek ma inne wymagania co do minimalnej ilości punktów IELTS które honorują i tak np. na studia informatyczne wymagają od kandydatów np. wynik z IELTS 6.0 lub wyżej ale już od kandydatów na prawo jest to np. 7.5 (bo jakby wyglądał prawnik który popełnia błędy gramatyczne i ma ograniczony zasób słów?).
Na Automotive albo Mechanical Engineering, w 2010 roku kiedy to ubiegałem się na BCU było to wówczas 6.5 które osiągnąłem.
Na studia dostałem się legitymując się wyłącznie polską maturą i świadectwem Technikum z tytułem zawodowym zdobytym w tejże szkole średniej.
Chin up, napisz do student services maila o aktualne wymagania odnośnie international students (EU students), a pewnie Ci odpiszą co jest wymagane.Wymagania zmieniają się czasami z roku na rok.
Pozdrawiam. K.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 22 lis 2015, 21:41 Re: University College Birmingham

na zaden uniwerek nie jest wymagany gcse i A-levels nie kazdy ma , robiac kurs niekoniecznie bedzie sie mialo A-levels a BTEC National Diploma

wiec Maciek jak nie masz pojecia o czym piszesz to nie wprowadzaj dziewczyny w blad
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 23 lis 2015, 15:06 Re: University College Birmingham

Zacznijcie od wyjaśnienia sobie GCSE i A-Levels.

GCSE - odpowiednik naszego egzaminu gimnazjalnego
A-Levels - to tutejsza matura.

Tak, wiem, że nie ma co porównywac egzaminów GCSE i naszych gimbazowych, ale oba sa w podobnym wieku uczniów i oba sa po zakończeniu danego poziomu szkoły.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez alicee_14 » 24 lis 2015, 19:47 Re: University College Birmingham

Ja wiem jakie są wymogi nie o to pytałam :) Chciałam dowiedzieć się czegoś konkretnie o University College Birmi :)
Avatar użytkownika
alicee_14
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 23 wrz 2015, 16:33
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez krisbrumm » 26 lis 2015, 02:54 Re: University College Birmingham

Możesz mieć problemy z powodu niskiej popularności.O ile mi wiadomo do większość Polonii akademickiej skoncentrowana jest wokół Aston University, Birmingham city University i University of Birmingham.Czasami spotkasz kogoś z uczelni typu Wolverhampton Uni czy Coventry Uni ale są oni w mniejszości. University College jest dosyć mało popularny tak więc szansa na odzew na tutejszym forum jest jeszcze mniejsza.
A jeżeli mogę zapytać - ale od razu zastrzegam, że pytam przez ciekawość- dlaczego akurat University College ? Domyślam się, ze mają specyficzny kierunek który Cię interesuje, mam rację?
Pozdrawiam, K.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
Avatar użytkownika
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 362
Wiek: 45
Dołączył: 27 wrz 2010, 22:34
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 75
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY