Kursy HNC

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

MężczyznaPostNapisane przez konradnet87 » 5 sty 2016, 11:14 Kursy HNC

Witam wszystkich forumowiczów,

gdzię mogę znaleźć pełną listę kursów HNC i wszystkich szczegółów z tym związanych?
Mieszkam w Birmingham ale poboczne miasta też wchodzą w grę :)

pozdrawiam!

konradnet87
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 5 sty 2016, 11:10
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Dariusz83 » 9 sty 2016, 19:56 Re: Kursy HNC

Witaj kolego. Pytanie o pelna liste kursów HNC to tak jakbys sie zapytal ile rodzajow studio jest w polsce. Nie zapominaj ze HNC traktowany jest na rowno z pierwszym rokiem studiow. I uwierz mi juz dzisiaj nie jest to prosty latwy i przyjemny kurs. Masa pracy wlasnej. Co tydzien takie krotkie powiedzmy sprawozdanie na okolo 40 stron A4 w jezyku angielskim oczywiscie. Jak sie interesujesz kursami musisz wiedziec jaki temat Cie interesuje, jezeli np. jest to mechanika to szukasz HNC polaczonego z zagadnieniami mechanicznymi. I HNC organizuje chyba kazdy college bo HND z tym moze juz byc problem wszystko zalezy od liczby chetnych. Pozdrawiam

Dariusz83
Rozeznany
 
 
Posty: 264
Dołączył: 16 mar 2012, 19:56
Reputacja: 26
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 10 sty 2016, 00:07 Re: Kursy HNC

hnd i hnc to wiekszosc collegow ma , hnd jest tez traktowany jako pierwszy rok studiow bo zdajac hnd mozesz isc na drugi rok studiow juz na uniwerku . u mnie na hnc nikt nie pisal zadnego sprawozdania co tydzien szczegolnie na te "okolo 40 stron A4" co college to inne wymagania
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Dariusz83 » 10 sty 2016, 11:29 Re: Kursy HNC

Malenkagdz moze miec troche racji ale wydaje mi sie bardziej sensownym wytlumaczeniem zaleznosci obszernosci sprawozdan od kierunku HNC w moim przypadku jest to kierunek mechaniczny i elektroniczny w tym samym czasie. Co do HND mozna znalezc univerek gdzie bedziesz miec rok top-up i uzyskasz tytul inzyniera i np. w ofercie na univerku coventry masz taka opcje.

Dariusz83
Rozeznany
 
 
Posty: 264
Dołączył: 16 mar 2012, 19:56
Reputacja: 26
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez VA » 11 sty 2016, 19:16 Re: Kursy HNC

Dariusz83 napisał(a):I uwierz mi juz dzisiaj nie jest to prosty latwy i przyjemny kurs. Masa pracy wlasnej. Co tydzien takie krotkie powiedzmy sprawozdanie na okolo 40 stron A4 w jezyku angielskim oczywiscie.

:shock: 40 stron na tydzień - to by było nie lada osiągnięcie :grin:
Całe HNC to 8 modułów, każdy to 3-4 pisemne referaty (assignments), każdy z nich po kilka pytań. Wystarczy odpowiedzieć poprawnie na wszystko o co pytają to się zaliczy. Nie ma wyznaczonej długości, więc jeżeli ktoś ma na to ochotę, to może pisać po 40 stron na tydzień :mrgreen: Ja max. pisałem po 25 stron na assignment i prawie zawsze otrzymywałem najwyższe wyniki.

konradnet87 napisał(a):gdzię mogę znaleźć pełną listę kursów HNC i wszystkich szczegółów z tym związanych?
Mieszkam w Birmingham ale poboczne miasta też wchodzą w grę :)

Taką listę ciężko znaleźć, ale jak wiesz jaki chcesz wybrać kierunek to będzie łatwiej. Tutaj znajdziesz specyfikację kursów. Patrz bezpośrednio na strony college'ów na obecne oferty. Solihull College (tam zrobiłem moje HNC) jest jednym z najwyżej notowanych w kraju i również nie należy do najdroższych. W Brum jest oczywiście Metropolitan College, chociaż dla mnie nic ciekawego nie mieli.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez Dariusz83 » 11 sty 2016, 23:09 Re: Kursy HNC

Szczerze w 25 stronach w sprawozdaniu jak narazie sie nie zmieściłem. Dodajmy ze musisz uzbierać nie tylko punkty jak i pewne nazwijmy to "wytyczne" bez których tez mozesz nie zaliczyć roku. Ale ogólnie VA naszkicował ogólny plan jak to wyglada. Zależnie od collegu mozesz tez trafić na wersje dla ambitnych i wybrać wiecej unitow niz tylko 8. Niekiedy warto spróbować. A reasumując zwady wyglada na to ze co college to obyczaj. Wiec najlepiej pojeździć i sie popytać samemu.

Dariusz83
Rozeznany
 
 
Posty: 264
Dołączył: 16 mar 2012, 19:56
Reputacja: 26
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez VA » 14 sty 2016, 21:58 Re: Kursy HNC

Dariusz83 napisał(a):A reasumując zwady wyglada na to ze co college to obyczaj.

No, nie dokładnie. College decyduje jak się nazywa kurs i decyduje jakie są moduły potrzebne do tego kursu. Kilka modułów jest obowiązkowych (matma, eng. science, project...) niezależnie od rodzaju kursu. Do ukończenia kursu wymagana jest odpowiednia ilość punktów z czego wynikia, że trzeba zrobić co najmniej 8 modułów na HNC i kolejne 8 na HND. Więcej modułów nie daje wyższych/lepszych kwalifikacji.
Nauczyciele układają assignmenty, ale muszą się trzymać wytycznych programowych zadanych przez EDEXCEL/Pearson. Aby zaliczyć moduł należy odpowiedzieć na wszystkie zadane pytania prawidłowo, ale nigdy nie ma wytycznych odnośnie długości. Na lepszą ocenę niż PASS trzeba dodać coś więcej niż odpowiedzi. Na każdą ocenę są wytyczne w assignmencie i tego trzeba się trzymać.
VA
Avatar użytkownika
VA
Zaangażowany
 
 
Posty: 1148
Dołączył: 26 sie 2006, 12:49
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 112
SzanowanySzanowany


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY