SZKOLY ???!!!!! A GDZIE INFO O TAKICH DLA DZIECI????

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...
ok, wszystkie posty w tym dziale dotycza doszkalania dla doroslych. mamy 3 dzieci ktore maja od wtorku pojsc do szkoly. nie moglismy ich zapisac do szkol, poniewaz nikogo tam nie bylo (wakacje). mozemy sie dopiero dowiedziec czy sa miejsca w poniedzialek, pojutrze. mamy w okolicy tez szkoly katolickie, czy sa jakies roznice? moze ktos cwiczyl temat szkol dla dzieci w zeszlym roku szkolnym? wszystkie informacje beda mile widziane

KA i PE
 
 

od poniedzialku czynne sa szkoly, idzcie do najblizszej szkoly i jesli beda miejsca to zapiszecie. informacje mozna uzyskac w wydziale oswiaty councilu birmingham, miesci sie niedaleko victoria sq. to naprawde proste. pracuje tam osoba mowiaca po polsku.powodzenia.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

ok. dzieki. mieszkamy w jurysdykcji dudley council. ok, a jesli niedaleko mamy szkole katolicka? czy tak samo idziemy i zapisujemy???

KA i PE
 
 

tak. co prawda nie podlegaja scisle pod council, ale warunki sa mniejwiecej takie same.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

a. spytajcie sie czy sa dodatkowe lekcje wyrownawcze z angielskiego, czasami szkoly maja cos takiego. godz czy dwie w tyg. mojej znajomej corka chodzi do katlickiej i ma jed godz dodatkowo.poza tym szkoly rozna sie od polskich, w panstwowejnp. kupujecie tylko mundurek i tyle, mozecie jeszcze wykupic obiady dziecku, to ok 8-10 funtow, a dla dziecka to duzo, bo bedzie mial kontakt z dziecmi.ksiazki i itp zapewnia szkola. powodzenia. moja idzie w srode do szkoly.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

dzieki . nasze chyba beda miec jeszcze przez jakis czas wakacje i mamy nadzieje ze juz niedlugo . odezwij sie jak mozesz na gg albo na maila . moze sie spotkamy ??

KA i PE
 
 

kik1976, gdzie uzyskac info o szkolach katolickich i czy to prawda ze jesli wysle sie dziecko do przedszkola katol. to latwiej jest mu sie pozniej dostac do szkoly katol.?

beciaxx1
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 4 sty 2007, 21:47
Reputacja: 0
Neutralny

tak sie ostatnio zastanawialam bo moj synek ma 16 mies i nie wiem jak to jest tutaj z tymi nursery schools kiedy dokladnie poslac dziecko bo tu jakos inaczej licza rok szkolny prawda gdzie musialabym sie zapytac do jakiej inst. isc mam nadzieje ze ma ktos dla mnie jakies info z gory
dzieki.....

beciaxx1
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 4 sty 2007, 21:47
Reputacja: 0
Neutralny

co do szkol to mam przyra wiadomosc.. bezplatne szkoly jezyka angielskiego skoncza sie prawdopodonie juz w te wakacje...
Nie bedzie juz bezplatnej nauki jezyka.
"Szansa spotkania interesujących ludzi mniej zależy od tego, gdzie się bywa, a bardziej od tego, kim się jest"
Najnowsza moja muzyczna produkcja !!!
http://leebham.wrzuta.pl/film/a9iLJU4XS ... video_edit
Avatar użytkownika
Lee
Stały Bywalec
 
 
Posty: 510
Wiek: 43
Dołączył: 2 maja 2006, 21:44
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 3
Neutralny

lee co do szkol angielskiego to ja wiem, ze od nowego roku szkolnego (czyli jakos we wrzesniu) ESOL bedzie platny - niestety. tylumacza to niespodziewanym zainteresowaniem;p i poprostu skonczyla im sie kasa.
Avatar użytkownika
tomi09pl
Rozeznany
 
 
Posty: 147
Wiek: 36
Dołączył: 11 paź 2006, 14:53
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

o katolickich tez mozesz dowiedziec sie w councilu, jednak dokladne informacje uzyskasz w danej szole,bo one rzadza sie po swojemu.takie male dziecko to raczej wzieli by do day nursery, a nie do szkoly. do odpdzialow przy szkole biora dzieci od 3 lat. pozatym dla takich maluchow przedszkole jet platne. zobacz te na necie na stronie coucilu, poszukaj daj nursery, maja podane nawet ceny. troche kasy bys wydala. ja ostatnio przegladalam dla swojego i akurat w poblizu nie mam, wiec poczeka jeszcze. pozatym tu jest podzial na dzieci wiosenne i jesienne, a ni erocznikami jak w polsce. moj skonczyl 3 lata w pazdzierniku i bedzie czekal do wrzesnia na miejsce w oddziale nursery przy szkole. wiem jednak, ze sa przy niektorych szkolach, czy przeszolach oddzaily pre-school bezplatne dla dzieci powyzej 3 lat. musisz poprostu rozejrzec sie w okolicznych przedszkolach i szkolach lub council. jednak twoj maluch bedzie mial narazie platne.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

Jak to jest z początkiem roku szkolnego dla starszych dzieci ( 9 i 12 lat)? Też jest on zależny od daty ich urodzin , czy to jest brane pod uwagę tylko przy rozpoczęciu szkolnej edukacji małego dziecka. Pytam bo dużo czytam ale nie znalazłam akurat tej informacji, a przy dobrych wiatrach znajdziemy sie w Bham w wakacje i nie wiem, czy we wrześniu wystartują córki do szkoły. Na pewno wcześniej musze je zapisać, czy są jakieś konkretne terminy zapisów?
Cieszę się ,że poruszyłyście temat szkoły dla dzieci, bo od dawna śledzę to forum i nie ma to jak informacje od doświadczonych rodziców!!!!! Dzięki wielkie!!! :roza:

edit
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 2 cze 2006, 20:14
Reputacja: 0
Neutralny

tez zalezy od daty urodzin. lepiej zapisz je juz teraz jak mozesz, zwlaszcza jesli chcesz zeby chodzily do katolickiej, bo pozniej okaze sie ze nie ma miejsc. musisz przejsc sie do councilu bo nie wiem czy twoja 12 -latka nie pojdzie przypadkiem do secondary school, a tam bywa ciezko z miejscami. na obrzezach birmingham jest latwiej o szkole, ale i tak zacznij od councilu - wydzialu oswiaty.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

Dzięki za odpowiedż, co do tego czy katolicka to sama jeszcze nie wiem,bo nie orientuję się jeszcze dokładnie, która byłaby lepsza, czy bezpieczniejsza........naczytałam się troche o przemocy w tamtejszych szkołach a ile w tym prawdy?

edit
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 2 cze 2006, 20:14
Reputacja: 0
Neutralny

niestety prawdy w tym duzo. dzieci w secondary szkol to sa doprawdy czasami jak mali bandyci. kazdy kto jechal autobusem w godzinach kiedy oni koncza szkole wie o czym mowie. z autobusu robia swoje podworko, skacza po siedzeniach, obrazaja pasazerow, wyzywaja....jak malpy. mojej kolezanki corka byla w szkole przesladowana za to ze jest z mieszanych rodzicow-tata polakiem a mama angielka. pod tym wzgledem szkoly katolickie sa lepsze. do takiej chodzi teraz corka moich znajomych.
Zycie jest za krotkie zeby sie za siebie ogladac

emcia04
Rozeznany
 
 
Posty: 207
Wiek: 40
Dołączyła: 17 sty 2007, 10:56
Lokalizacja: Chelmsley Wood
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY