Początki 4-latka w szkole i język angielski!!!

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

KobietaPostNapisane przez monia81 » 19 sty 2009, 17:37 Początki 4-latka w szkole i język angielski!!!

Witam, mój synek właśnie zaczął uczęszczać do nursery class, na 2,5 godz. dziennie, nie umie jeszcze mówić po angielsku i dlatego piszę, ponieważ chciałabym abyście się podzielili swoimi doświadczeniami, jak Wasze dzieci sobie radzą z językiem angielskim, ja sama nie radzę sobie jeszcze tak dobrze z tym językiem a już mam mu czytać książeczki po angielsku, on przecież jeszcze nic nie rozumie, oczywiście tłumaczę mu wszystko, ale on mi opowie książeczkę po polsku, a jak go w klasie zapytają :)
Może to głupie co piszę ale, przeraża mnie to wszystko, cieszę się bardzo że chodzi do szkoły a zarazem boję się jak sobie poradzi.
Czekam na Wasze odpowiedzi, pozdrawiam Wszystkich!!!

monia81
Początkujący
 
 
Posty: 29
Wiek: 42
Dołączyła: 19 wrz 2007, 12:32
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez gosiulek » 19 sty 2009, 18:38 Re: Początki 4-latka w szkole i język angielski!!!

mysle ze nie ma co sie martwic...ja tez maialam taki problem i zamartwialam sie. Syn 2 lata temu rozpoczol edukacje w nursery nie znajac kompletnie jezyka, ale fakt ze w szkole, do ktorego przynalezalo przedszkole uczyla nauczycielka mowiaca po polsku i na poczatku pomagala synowi ,pod koniec roku syn dzielnie sobie radzil.Teraz chodzi do Year 1 i mowi spokojnie calymi zdaniami, komunikuje sie z rowiesnikami w klasie jak i z nauczycielami, nie odbiega pod katem zdolnosci od innych dzieci.Teraz 3-letnia corka rozpoczelo od pazdziernika edukacje w nursery nie ma tam dzieci ani nauczycieli z Polski ale widze ze nauczyciele wkladaja wiele staran aby jak najwiecej sie uczyla aby ich rozumiala Poczatki byly rozne teraz biega juz z checia i z angielskim radzi sobie coraz lepiej....
Tak wiec sadze ze i w Twoim wypadku bedzie podobnie...GLOWA DO GORY!!! I pomagac i wspierac jak tylko sie da :wink:

gosiulek
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączyła: 6 maja 2008, 12:28
Lokalizacja: bIRMINGHAM-BYDGOSZCZ
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez karjo » 19 sty 2009, 22:15 Re: Początki 4-latka w szkole i język angielski!!!


karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez monia81 » 20 sty 2009, 10:52 Re: Początki 4-latka w szkole i język angielski!!!

Dziękuję Wam za odpowiedzi, Tobie gosiulek za podniesienie na duchu :) a Tobie karjo za linka, jest tam tez inny link z naprawdę fajnym artykułem. Nie ma co panikować tylko wspierać z całych sił. Dzięki i pozdrawiam!!!

monia81
Początkujący
 
 
Posty: 29
Wiek: 42
Dołączyła: 19 wrz 2007, 12:32
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY