Catholic Primary School na Handsworth lub Handsworth Wood

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...
Witajcie! Przyjeżdżam na stałe do Birmingham dopiero w czerwcu. Ale mam do Was pytanko o szkołę dla mojej córki (w lipcu kończy 10 lat). Myślałam o katolickiej, ale pewnie macie większą wiedzę ode mnie i napewno coś mi poradzicie. No i oczywiście kiedy trzeba dziecko zapisywać, bo słyszałam, że to trzeba dużo wcześniej. Pomóżcie.... Każde info mnie interesuje..... Pozdrowionka i wielkie dzięki :))

beata_kor
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 16 lut 2009, 11:32
Reputacja: 0
Neutralny

Z Twojego postu wynika,że będziesz mieszkała na Handswort lub Handswort Wood dlatego mogę Ci polecić szkołę,która mieści się całkiem niedaleko-CHRIST THE KING-i jest tam pani vice dyrektor p.Jadwiga Richmond-polka z pochodzenia. Do tej szkoły możesz dojechać z Handswort na Perry Bar busem 11 i stąd 33 pod samą szkołę,która się mieści przy Warren Farm Road. Mój syn chodził tam 2 lata i naprawdę polecam tą szkołę,tym bardziej,że nie będziesz miała do niej daleko. Pozdrawiam.

marfefka26
Rozeznany
 
 
Posty: 160
Wiek: 42
Dołączyła: 26 lut 2007, 09:46
Reputacja: 0
Neutralny

Dzięki bardzo za szybką odpowiedż.
A kiedy trzeba tam dziecko zapisywać może się orientujesz??
Czy muszę zrobić to wczesniej??
Muszę poszperać moze mają jakąś stronkę www.
Dzięki jeszcze raz i pozdrowionka :)

beata_kor
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 16 lut 2009, 11:32
Reputacja: 0
Neutralny

Tu masz ranking szkol w Bham, poszukaj w swojej okolicy, ewentualnie przeprowadz sie w okolice dobrej szkoly, http://news.bbc.co.uk/1/shared/bsp/hi/e ... va_330.stm
Mozesz juz sie wybrac, obejrzec kilka szkol, jak wygladaja, jakie wrazenie robia dzieci i rodzice na poczatku lub koniec dnia, czy w czasie dlugiej przerwy, porozmawiac, badz umowic sie z dyrektorem na rozmowe.
Wtedy nabierzesz lepszego pojecia, jak dana szkola wyglada.
Co do zapisow, pewnie beda chcieli odczekac, az przyjedzie dziecko, dopiero wtedy skladasz papiery, w szkole katolickiej moze juz uda sie zabukowac miejsce (ale wcale nie musi byc lepsza od publicznej, czasem wrecz przeciwnie ;) ).
Ogolne informacje:
http://www.direct.gov.uk/en/EducationAn ... /index.htm

karjo
Rozeznany
 
 
Posty: 269
Dołączyła: 27 lut 2008, 11:23
Reputacja: 17
Neutralny

Do polecanej przeze mnie szkoły nie było problemu z zapisaniem dziecka (pomimo,że syn był jeszcze w Polsce już wiedzieliśmy do jakiej szkoły będzie chodził). Wiem z doświadczenia i informacji innych rodziców,że do szkół katolickich polskie dzieci są przyjmowane b. chętnie. Oczywiście inna szkoła wcale nie musi być gorsza,ale osobiście uważam,że dobrze wybrałam posyłając syna do katolickiej-obecnie uczęszcza do college"u,również szkoła katolicka.

marfefka26
Rozeznany
 
 
Posty: 160
Wiek: 42
Dołączyła: 26 lut 2007, 09:46
Reputacja: 0
Neutralny

ST .AUGUSTINES CATOLIC PRIMARY NA HANSWORTH moja corka tam chodzi i polecam :wink: 01215545069
pozdrawiam i polecam
wbrew nadziei osmielam sie miec nadzieje..
Avatar użytkownika
ilonek
Raczkujący
 
 
Posty: 77
Wiek: 48
Dołączyła: 25 sie 2008, 18:41
Reputacja: 2
Neutralny

dzięki bardzo za każdą informację.
A mam pytanie do Ilony, czy nie wiesz może czy ktoś w tej szkole z nauczycielów mówi w języku polskim, bo kurcze u mnie narazie krucho z angielskim i pewnie jak nie ma nikogo to będę musiała iść zobaczyć ze znajomą, żeby zrozumieć wszystko a nie tylko piąte przez dziesiąte :) he he

[ Dodano: Czw Lut 19, 2009 14:09 ]
marfefka26, bardzo dziękuję... pewnie w najbliższym czasie się tam przejadę i zobaczę :))

beata_kor
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 16 lut 2009, 11:32
Reputacja: 0
Neutralny

St Augustine's Catholic Primary School,jest dwa razy w tygodniu (poniedziałek i wtorek) pani która zajmuje się dziećmi pochodzenia polskiego i rodzicami którzy nie znają języka,
Avatar użytkownika
miki31
Początkujący
 
 
Posty: 18
Wiek: 45
Dołączyła: 10 paź 2007, 18:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 1
Neutralny

Dzięki bardzo. Już moja córcia właśnie chodzi do tej szkoły i jak narazie jest zadowolona. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

beata_kor
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączyła: 16 lut 2009, 11:32
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY