Dofinansowanie przedszkola

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 30 sty 2010, 18:45 Dofinansowanie przedszkola

Wiem ze tematy przedszkoli byly walkowane nie raz, ale wszystkie sa juz dosc stare w zwiazku z czym byc moze nieaktualne. Z reszta nasza sytuacja troche sie rozni od tych ktore byly opisywane. Otoz mala skonczyla we wrzesniu 3 latka, do tej pory bylam z nia w domu ale teraz chce podjac prace, mala bedzie musiala spedzac w przedszkolu ok 8godz dziennie. Nie mamy Child benefit ani Child Tax Credit poniewaz moj patrner na ktorego skladalismy aplikacje nie ma Home Office, przyznali jedynie Working Tax Credit w wysokosci 50f tyg. Moje pytanie dotyczy tego czy w tej sytuacji mozemy liczyc na to dofinansowanie? Bez niego moja praca nie mialaby sensu bo co zarobie pojdzie na czesne :roll: Czy w dalszym ciagu mozna uzyskac doplate do opiekunki rejestrowanej jesli by nie bylo miejsc w przedszkolu?

Dodam ze sytuacja jest pilna bo taka ze musze gdzies dziecko umiescic na juz, z gory slicznie dziekuje za odpowiedzi :smile:
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez karina78 » 30 sty 2010, 19:44 Re: Dofinansowanie przedszkola

Cześć,właśnie przeczytałam Twoją wiadomość i bardzo zdziwił mnie fakt że nie otrzymujesz child benefitu??? Zaszła chyba pomyłka,bo child benefit należy się każdemu dziecku które przebywa na terenie Wielkiej Brytanii.Ja też nie mam home office a otrzymuje ten zasiłek na dwoje dzieci.Jedyną rzeczą jaką potrzebujesz,żeby otrzymać zasiłek to NIN.

karina78
Początkujący
 
 
Posty: 32
Wiek: 45
Dołączyła: 16 lip 2009, 20:19
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 30 sty 2010, 22:28 Re: Dofinansowanie przedszkola

katarzyna, a twoj partner ma home office albo jest self employed?
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 30 sty 2010, 23:18 Re: Dofinansowanie przedszkola

Mam NIN ale tez nie mam Home Office, jak to wszystko teraz ugryzc, zeby mala mogla chodzic do tego przedszkola a ja do pracy i zebysmy dostali dofinansowanie? Jak widac to ze nie otrzymujemy CHB jest mozliwe, dostalismy decyzje odmowna no i dalismy sobie spokoj ale teraz bardzo mi zalezy zeby isc do pracy...
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 31 sty 2010, 08:54 Re: Dofinansowanie przedszkola

najprostrza rzecz, niech twoj partner zrobi ho, a potem jak juz pojdziesz do pracy ty zrob. troche to wszystko potrwa, ale chyba warto. pozatym zawsze byl potrzebny ho do wszelkich benefitow u przynajmniej jednego z partnerow., jesli nie jest se.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 31 sty 2010, 10:23 Re: Dofinansowanie przedszkola

ewela119 napisał(a):Mam NIN ale tez nie mam Home Office, jak to wszystko teraz ugryzc, zeby mala mogla chodzic do tego przedszkola a ja do pracy i zebysmy dostali dofinansowanie? Jak widac to ze nie otrzymujemy CHB jest mozliwe, dostalismy decyzje odmowna no i dalismy sobie spokoj ale teraz bardzo mi zalezy zeby isc do pracy...

Nie dostaniesz żadnych dofinansowań na dziecko bez Child Benefitu. Zawsze pytają o numer referencyjny chb bo dla nich jet to potwierdzeniem istnienia dziecka i że jest Twoje. Dlatego rozpatrywanie wniosku o chb tyle trwa, że wszystko dokładnie sprawdzają - ale tylko raz, potem wystarczy podanie numeru i wiadomo, że procedura sprawdzająca została dokonana i nie trzeba tego robić za każdym razem od nowa. Dalsze zasiłki i dopłaty dzięki temu załatwia się szybciej.

Już na początku grudnia w wątku "Child Benefit" Ci pisałam, że musisz złożyć wniosek na siebie. Ta odmowa na partnera to jakaś pomyłka - a może ma znaczenie to że on nie jest ojcem dziecka, może nie uznali Was za rodzinę, tego nie wiem; na pewno przecież nie było go na akcie urodzenia dziecka - bo chb przysługuje na KAŻDE dziecko. Ale teraz pewnie terminy odwołania już minęły.

Zresztą jeśli dziecko jest tylko Twoje to lepiej, żeby benefit był na Twoje nazwisko. Wiem, że to miłość aż po grób ale zbyt dużo widziałam sytuacji "Partner odszedł zabierając benefity na moje dzieci, nie mam z czego żyć i co mam robić?..."
Bez tego nic nie ruszysz, załatwianie chb trochę trwa a już straciłaś dwa miesiące... Zamiast coś robić biadolisz na forum...

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez magdunia22 » 31 sty 2010, 10:54 Re: Dofinansowanie przedszkola

Hej
Powiem ze to co opisujesz jest dziwne...Przedstawię ci sytuacje moja ..Ojciec dziecka miał benefity na dziecko oraz taxy,kiedy się z nim rozeszłam zadzwoniłam do HR i powiedziałam ze rozeszłam sie i chce nowa aplikacje zlozyc...Złożyłam przez telefon aplikacje o tax working oraz na dziecko benefity.Czekalam miesiąc,tez mnie prosili o Home office ale do taxow a nie benefitow dla dziecka.Powiedziałam im ze jestem w trakcie robienia po 2 tygodniach dostałam czeki oraz co tydzień benefity..Wiem,ze na każde dziecko przysługują benefity,nie zależnie czy pracujesz czy nie...Możliwe ze zle wypełniliście aplikacje.Ponieważ home office jest potrzebne do tax credit!! A NIN do child benefit oraz child tax benefity.
Na moje powinnas tam zadzwonić i zapytać co oni właściwie potrzebują żebyś dostała na dziecko benefity.Pozdrawiam i życzę powodzenia!!!
Grzeczne dziewczynki ida do nieba,niegrzeczne maja niebo na ziemi:):):)
a tak przy okazji,ile potrzeba slow by nas uslyszano w chwili ktorej milczymy

magdunia22
Rozeznany
 
 
Posty: 264
Wiek: 40
Dołączyła: 3 paź 2006, 11:45
Lokalizacja: ladywood
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez izap721 » 31 sty 2010, 17:16 Re: Dofinansowanie przedszkola

Z tego co się orientuję praca bez Home Office jest nielegalna,(niektórzy myślą,że skoro weszliśmy do unii to mogą pracować bez tego-niestety są w błędzie),dlatego proszą o ten nr.Poczytajcie o tym na stronce Home Office.
Pracownicy z ośmiu państw (A8) - Republika Czeska, Estonia, Węgry, Łotwa, Litwa, Polska, Słowacja i Słowenia, mają dostęp do brytyjskiego rynku pracy poprzez system rejestracji pracowników. Rząd Wielkiej Brytanii ma nadzieję, że przyczyni się to do rozwoju ekonomicznego Wielkiej Brytanii, rozszerzy zakres kwalifikacji pracowników w całej Wielkiej Brytanii.

Poprzez otworzenie rynku pracy dla pracowników z krajów A8, Wielka Brytania, w przeciwieństwie do innych krajów członkowski UE, gwarantuje, że osoby, które przyjadą do pracy będą pracować legalnie i będą chronieni przez prawo pracy Wielkiej Brytanii.

Obywatele krajów A8, którzy przebywają w Wielkiej Brytanii, a nie mogą znaleźć pracy, lub którzy nie będą pracować, nie będą miały dostępu do świadczeń takich jak: Income Support (zasiłek dla osób o niskich dochodach), Job Seeker Allowance (zasiłek dla osób o niskich dochodach aktywnie poszukujących pracy), State Pension Credit (wsparcie kredytowe dla osób z niską emeryturą państwową ), Housing Benefit (zasiłek mieszkaniowy) i Council Tax Benefit (zasiłek na podatek lokalny). Ograniczone zostaną również świadczenia na dzieci.
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 31 sty 2010, 17:40 Re: Dofinansowanie przedszkola

izap721 napisał(a):Z tego co się orientuję praca bez Home Office jest nielegalna,(niektórzy myślą,że skoro weszliśmy do unii to mogą pracować bez tego-niestety są w błędzie),dlatego proszą o ten nr.

Tak ogólnie to oczywiście masz rację, ale jeśli odpowiadasz na moją wiadomość - ja pisałam o numerze referencyjnym przyznanego Child Benefit a nie numerze WRS (popularnie nazywanego Home Office).
Do chb są uprawnieni także rodzice niepracujący, więc WRS (rejestracja osoby pracującej) nie jest do jego przyznania niezbędny.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez izap721 » 31 sty 2010, 17:50 Re: Dofinansowanie przedszkola

Wspomniałam o tym,ponieważ moja znajoma też składała wniosek o Child Benefit i również jej odmówili ponieważ nie była zarejestrowana w WRS.Dlatego radzę to zrobić przynajmniej jednemu z rodziców i zobaczysz,że zostaną przyznane wszystkie benefity.Jeśli nie,nie pozostaje nic innego jak płacenie za przedszkole.A jeśli masz Child Tax Credit zwracają Ci chyba 85% jak dobrze pamiętam.powodzenia
Avatar użytkownika
izap721
Rozeznany
 
 
Posty: 149
Dołączyła: 22 cze 2009, 09:31
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 31 sty 2010, 18:12 Re: Dofinansowanie przedszkola

Galadriela napisał(a):Do chb są uprawnieni także rodzice niepracujący



To z jakiej racji oni to przyznaja? Tak na ladne oczy? Bo ja bylam przekonana i wszyscy mi mowili ze jednak musze pracowac i placic jakies podatki zeby moc starac sie o cokolwiek, dlatego skladalismy aplikacje na mojego partnera, a on nie ma WRS bo nikt nigdy od niego tego nie wymagal ani kiedy pracowal przez agencje ani kiedy przyjmowano go na kontrakt wiec sadzil ze nie jest to konieczne...
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 31 sty 2010, 18:36 Re: Dofinansowanie przedszkola

ewela119 napisał(a):To z jakiej racji oni to przyznaja? Tak na ladne oczy?

Jest to zasiłek na dziecko. Na jego potrzeby. Bez względu na to, czy rodzic pracuje.
Przysługuje także samotnym mamom siedzącym z dzieckiem w domu, a co więcej czas pobierania chb liczy im się do stażu emerytalnego.
Już w grudniu podałam Ci linki, nie chce mi się tego znów przepisywać.
Nie wiem, kto i jakich głupot Ci naopowiadał i naprawdę nie wiem, jak Ci jaśniej napisać...

Oczywiście po wielokrotnych oszustwach imigrantów już nie wystarczy wysłać aktu urodzenia dzecka i już, jak było wcześniej - teraz sprawdzanie w Polsce potrafi trwać i pół roku.
Ale jeśli rodzic jest w UK, ma NIN, dziecko jest z nim w UK i nie jest na niego pobierany zasiłek rodzinny w Polsce - nie mają powodów odmówić.

Rzeczywiście moralniej jest najpierw coś włożyć do systemu w postaci podatków, zanim się wyciągnie rękę po benefity, ale - podkreślam - ten jeden zasiłek jest na dziecko i jego potrzeby. Nikt tutaj nie kara dzieci za to, że rodzic nie pracuje, zwłaszcza, że mnóstwo kobiet po urodzeniu dziecka spędza jakiś czas w domu i się nim opiekuje. Nie mogłoby to ich dziecka przecież pozbawiać pomocy państwa.

W innym wątku się ścięłyśmy o sformułowanie "mam alimenty i zasiłek rodzinny i jak mam się z tego utrzymać", dlatego tyle razy podkreślam - CHB jest na potrzeby dziecka, nie na utrzymanie mamusi. Jeśli nie pracuje (nawet dlatego, że się opiekuje dzieckiem) musi sobie znaleźć jakieś źródełko utrzymania. Zresztą z tych 20 funtów niespecjalnie jest się czym gościć - natomiast ma w założeniu wystarczyć na podstawowe potrzeby dziecka.

[ Dodano: Nie Sty 31, 2010 19:46 ]
izap721 napisał(a):Wspomniałam o tym,ponieważ moja znajoma też składała wniosek o Child Benefit i również jej odmówili ponieważ nie była zarejestrowana w WRS.

Nie pracowała a kazali jej przedstawić rejestrację WRS?
I odmówili chb bo nie miała WRS (bo nie pracowała)?
No to byłby pierwszy przypadek o którym słyszę.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 31 sty 2010, 20:13 Re: Dofinansowanie przedszkola

No wlasnie tak mi mowilo pare osob takich ktore benefity otrzymuja wiec sadzilam ze sa zorientowani i poniewaz sytuacja nasza materialna nie byla najgorsza moglismy sobie pozwolic na odpuszczenie sobie tego, teraz sie zmienilo troche no i przydalyby sie benefity bo jest ciezej, sam CHB to juz by byla czesc na oplacenie przedszkola, tylko teraz zaluje ze odpuscilam wtedy bo dziecko do przedszkola musze oddac juz bo praca ta ktora mam na oku wiadomo nie poczeka i pewnie wiekszosc wyplaty bedzie szla na przedszkole poki ta cala procedura nie zostanie zalatwiona :roll:

Dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi i anielska cierpliwosc :grin:
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Galadriela » 31 sty 2010, 22:56 Re: Dofinansowanie przedszkola

ewela119 napisał(a):Dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi i anielska cierpliwosc :grin:

Powodzenia i daj znać czy się udało :-)

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posty: 307
Dołączyła: 1 cze 2008, 18:00
Reputacja: 9
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kamyk » 1 lut 2010, 10:03 Re: Dofinansowanie przedszkola

Na dzien dzisiejszy sytuacja odnosnie zasilków zmieniła sie. Zaczeły sie duze kontrole z uwagi na zbyt duze naciąganie panstwa przez polskich obywateli na straty finansowe w zasilkach. Kilka dni temu wiele osob stracilo te zasilki. Dlategoo teraz jest o wiele trudniej otzymac dofinansowanie.
Uwazam ze nie powinnas sie nad niczym zastamnawiac tylko jak najszybciej wyslac wnosek z dokumentami o przyznanie domkumentu z Home Office - WHM, nastepnie nie zwlekaj i wyslij papiery. Jak do Ciebie zadzwonia to powiedz tak jak juz wczesniej bylo wspomniane ze czekasz na ten dokument.
Nie ignorujcie tego bo tak naprawde Home Office jest bardzo przydatny nawet jezeli chodzi o emeryture w rzyszlości.

Kamyk
Początkujący
 
 
Posty: 20
Dołączyła: 17 lip 2006, 17:45
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY