Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

KobietaPostNapisane przez 21milka » 13 maja 2012, 10:52 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

My przyjechaliśmy 6 lat temu w wakacje. z 2 córkami 3 i 4,5 lat. Mąz mieszkał tu juz 2 lata i kilka mies przed naszym przylotem odwiedził najbliższą szkołe..kazali mu przyjść we wrzesniu z dziecmi i paszportami...No i nie było kolorowo. Okazało sie to bzdura, bo chcieli dziecko zapisac na przyszły rok do Reception, mimo ze należało jej sie miejsce juz od wrzesnia. Sami dali nam namiary na inne szkoły i nr tel do Councilu. Mąż zadzwonił, wybraliśmy 3 szkoły najbliżej domu i mimo ze nie było miejsc, córka zaczeła szkołe 25 wrzesnia, a młodsza tydzień później to darmowe przyszkolne przedszkole... Pamietam ze w styczniu zadzwonili do nas ze szkoły, którą wybraliśmy jako 2...troche im czasu zajęło...
Rok później przenieśliśmy córki do szkoły katolickiej i z tym nie było absolutnie problemu.
Z tym, ze zrobiliśmy to z kilku miesiecznym wyprzedzeniem.

3 lata później załatwiliśmy miejsce w ów katolickiej szkole dla dzieci mojego brata, które przylatywały we wrzesniu. I mimo, ze podjeli decyzje o przyjeździe dopiero w lipcu, Dyrektor znalazł miejsce dla jego córek. 0 stresów.

Teraz moze byc trudniej, bo nie wiem jak ugryźć temat Secondary School. Moje córcie mają juz wybrane Grammar School do których mają zamiar sie dostać po zdanym egzaminie 11+ i takie jakby im sie nie powiodło....ale to egzamin starsza bedzie pisała we wrzesniu, wiec z tym tematem jestesmy na bierząco...
Zastanawia mnie inna sprawa...znajomy chce ściągnąć żone i dzieciaczki w te wakacje i syn niestety ma juz 11 lat i bedzie musiał zaczac Secondary....i co z nim zrobić?
Tez sie dzwoni do Councilu i w ten sposób zapisuje? Wiadomo ze nie ma co marzyć o Grammar School, ale czy do Bishop albo St Thomas Aquinas ma szanse? Proszę o podpowiedzi, bo absolutnie nei wiem jak ugryźć ten temat....

21milka
Raczkujący
 
 
Posty: 58
Dołączyła: 22 maja 2007, 11:06
Lokalizacja: Selly Oak
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 13 maja 2012, 21:09 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

21milka, moze najlepiej zadzwonic do wydz edukacj w councilu albo bezposrednio do szkoly? :idea:
nikt nie da Ci bardziej wiarygodnych info niz powyzsi ;)
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez 21milka » 14 maja 2012, 07:29 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Masz racje, tak tez zrobię. Zadzwonie bezpośrednio do Councilu, bo nie ma co tego odkładać....

21milka
Raczkujący
 
 
Posty: 58
Dołączyła: 22 maja 2007, 11:06
Lokalizacja: Selly Oak
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Betty » 15 maja 2012, 21:58 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Milka to teraz egzamin do Gramma School jest we wrzesniu???Moje dziecko pisalo jakos w marcu...
a moze chodzi Ci o prywatna Secondary (takie tez tu sa).
Betty

Betty
Rozeznany
 
 
Posty: 108
Dołączyła: 10 maja 2007, 08:04
Lokalizacja: pól godziny od centrum
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Ka_eR » 26 maja 2012, 14:38 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Witam

Szukam kontaktu z rodzicami dzieci chodzących do szkoły St. Paul Catholic Church na Erdingtonie chciałbym zapisać tam Córkę proszę o opinie o szkole

Ka_eR
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączył: 22 maja 2012, 09:34
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez papaj1977 » 2 paź 2012, 15:58 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

ja mam taki problem,jestem w lichfield a żona z dzieckiem 13 lat w polsce i nie wiem jak i gdzie szukać szkoły dla dziecka ,jak to wogóle wygląda, czy nie zapóźno dla dziecka na taką zmianę ,jak i gdzie zacząć szukanie i informacjii

Dodano: -- 2 paź 2012, 20:01 --

przepraszam źle się wyraziłem ,oczywiście to dziecko ma 13 lat i chcę żeby się przeprowadziły do mnie

papaj1977
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączył: 2 paź 2012, 14:59
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kik1976 » 3 paź 2012, 05:48 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

papaj, lichfield nei jest duze, zacznij od wizyty w councilu, bo to dla twojej corki bedzie secondary. zapisy byly w zeszlym roku, wiec pozostaje tylko wizyta w u nich. tam powinni wszystko ci objasnic.
Avatar użytkownika
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posty: 970
Dołączyła: 2 wrz 2006, 07:43
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez edilin » 5 paź 2012, 09:24 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

School Admissions Margaret Street niedaleko muzeum tam pierwsze kroki

edilin
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączyła: 1 sty 2012, 09:30
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez AniaL » 5 paź 2012, 21:06 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

witam wybieramy się z mężem do erdington do rodziny, tzn mąż leci pierwszy sam "przecierać szlaki" :) ale zamierzamy do niego dołączyć ja z 3 dzieci z czego dwoje w wieku szkolnym. i mam pytanie czy jeśli byśmy chcieli to zrobić jeszcze w tym roku to czy uda się mężowi jeszcze załatwić szkoły dzieciom. Starszy syn 12 lat, młodszy 9lat. z tego co czytałam to by były już dwie inne szkoły :( nie podstawówka jak u nas. czy jest możliwość jeszcze zapisania się w szkole? może ktoś miał taki przypadek, proszę o podpwiedź jak to załatwić.

AniaL
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 18 wrz 2012, 19:57
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Iryska » 6 paź 2012, 20:22 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

AniaL powinno się udać.
My przyjechaliśmy do UK pod koniec sierpnia.Pierwsze kroki skierowaliśmy do Council ale też i do szkoły jaka nas interesowała.Szczęście,że właśnie w tej szkole zwolniły się miejsca i tam też nasze dzieci zostały zapisane,jeszcze tylko Council nam potwierdził,że dzieci tam właśnie mają chodzić.
Poszły do szkoły 13 września.
U was może zdarzyć się tak,że dzieci pójdą do jakiekolwiek szkoły gdzie jest miejsce (może ona nie mieć najlepszej opinii),ale zawsze można przenieść później dziecko do lepszej.
Spróbuj tutaj
http://www.birmingham.gov.uk/cs/Satelli ... rmode=live

zaznaczę,że my nie z Birmingham,tak więc nie pokieruję Cię szczegółowo.
Avatar użytkownika
Iryska
Początkujący
 
 
Posty: 14
Wiek: 42
Dołączyła: 12 lip 2012, 18:06
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez AniaL » 7 paź 2012, 09:10 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Dziekuję

AniaL
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 18 wrz 2012, 19:57
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Plumbum » 4 cze 2014, 13:39 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

hej
chcialam zapisać dziecko on line do szkoły, jednak wymagają ode mnie User ID. Jestem zarejestrowana, ale czegos takiego nie dostałam

Plumbum
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączyła: 19 mar 2014, 11:35
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez madbrain » 4 cze 2014, 17:25 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Jesli sie rejestrowalas to dostalas na maila potwierdzenie.
Jako UserId podaje sie to co podalas jako UserName. Czyli wpisujesz jako UserId to co masz w Username z maila i haslo jakie podalas przy rejestracji.
''Prawda leży po stronie najbardziej wypasionej'' :D

madbrain
Raczkujący
 
 
Posty: 96
Wiek: 42
Dołączył: 13 maja 2011, 08:45
Lokalizacja: Bartley Green
Reputacja: 12
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Plumbum » 5 cze 2014, 15:31 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

I tak robię i niestety nie mogę wypełnić aplikacji :(

Plumbum
Początkujący
 
 
Posty: 40
Dołączyła: 19 mar 2014, 11:35
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez madbrain » 5 cze 2014, 17:36 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Ale to teraz nie mozesz wypelnic zadnej nowej aplikacji. Twoje konto daje ci dostep do starych aplikacji a nowe beda dostepne jakos od pazdziernika i oczywiscie beda dotyczyly przyjec w 2015. Na 2014 to trzeba uderzac juz bezposrednio do danej szkoly czy maja miejsca. Bo Portal Birmingham to sluzy tylko przy losowaniu 'admissions' i jest 'aktywny' od pazdziernika do polowy stycznia czy jakos tak.
''Prawda leży po stronie najbardziej wypasionej'' :D

madbrain
Raczkujący
 
 
Posty: 96
Wiek: 42
Dołączył: 13 maja 2011, 08:45
Lokalizacja: Bartley Green
Reputacja: 12
Neutralny

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY