Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

MężczyznaPostNapisane przez tklosowski » 3 gru 2011, 23:28 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Niestety wiekszosc rodzicow przynajmniej na poczatku ,stara sie utrzymywac kontakty z "polskoscia".Sorry,ale zdecydujcie sie na cos!!!Bierzecie dzieci ze soba,ok ale nie robcie z nich kalek.Albo QWA wracacie do Polski i ksztalcicie dzieci ALBO zostajecie w UK i"cisniecie" pociechy do nauki w szkole!!!NO PRZYKRO MI!!! Sentymenty(polskie) albo Wasze dzieci mowia,pisza i mysla po angielsku!!!Moja cora studiuje,ale ma problemy przez "polskie" nazwisko!!!!Szuka pracy na part time,no i qqqqrwa hit sezonu:sprzatanie toalet!!!Cora tlomaczy:wilinghswoth high school(trzy wyroznienia glowne+10 innych[dziecko ambitne],3-cie miejsce w szkole),ale ONI SA "sorry",nazwisko "sounds like polish" wiec ...Niestety nasze i rodakow zachowanie ma wplyw na przyszlossc naszych dzieci,dlatego PRZEKLINAM WAS za wasze chamstwo i wstyd mi ze MUSZE sie tlumaczyc.Czasem mowie ze jestem z czech albo z wegier,jakos lepiej to odbiraja anglicy.

tklosowski
Przyczajony
 
 
Posty: 10
Dołączył: 4 paź 2011, 16:57
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez shy0731 » 5 gru 2011, 08:28 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Witam!We w lipcu chce sciagnac dzieci do Uk,z tego co tu czytam to widze ze duze problemy sa z przyjeciami wiec chce zapisac je juz teraz. Czy moglby mi ktos powiedziec jak to wyglada jezeli dziecko w Pl chodzilo do zerowki??Slyszalam,ze dziecko idzie do takiej klasy jaka odpowiada jego wieku i nie patrza na to do ktorej chodzilo w Pl..czyli jezeli dziecko ma 5 lat(obecnie czyli we wrzesniu bedzie mialo 6) i chodzi w tej chwili do zerowki w pl..a drugie 6(we wrzesniu bedzie mialo 7) i takze chodzi tu do zerowki..to mam zlozyc podanie o przyjecie ich do klasy 1 czy mlodsza do 2 a starsza do 3??Dobra szkola dla moich dzieci jest dla mnie najwazniejsza,wiec bardzo bym byla wdzieczna za nazwy sprawdzonych dobrych/bezpiecznych szkol w Birmingham..
Z gory dziekuje za odpowiedzi..
Pozdrawiam

shy0731
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 9 lis 2011, 12:31
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez dorotajab » 5 gru 2011, 11:02 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

tklosowski napisał(a):.Niestety nasze i rodakow zachowanie ma wplyw na przyszlossc naszych dzieci,dlatego PRZEKLINAM WAS za wasze chamstwo i wstyd mi ze MUSZE sie tlumaczyc.Czasem mowie ze jestem z czech albo z wegier,jakos lepiej to odbiraja anglicy.


to nich corka zmieni nazwisko- skoro tak sie wstydziesz Polakow. podobno mozna to zrobic za grosze

ja tez skonczylam tu studia, bez wyroznien i wcale nie mam angielskiego na niesamowitym poziomie..mam tez nazwisko konczace sie na -ska i jakos dalam rade znalezc pracodawce ktoremu to nie przeszkadza.

wiec moze corka nie miala jeszce szczescia...albo czasy sa zle...albo jest jeszce inny problem...
ciotka dorotka klotka :D
Avatar użytkownika
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posty: 1110
Wiek: 41
Dołączyła: 11 paź 2006, 15:09
Lokalizacja: Great Barr
Reputacja: 143
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez oliwka_26 » 5 gru 2011, 15:57 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

dorotajab,


HEHE zgadza sie.

Cos mi sie nie chce wierzyc, ze przez nazwisko Twoja cora ma takie problemy ??? Jesli studiowala w Uk to rozumiem, ze jej angielski jest na bardzo dobrym poziomie, wiec co ma nazwisko do jej umiejetnosci i wyksztalcenia. Wiele Polakow mimo, ze nie konczylo tutaj studiow ma super posady.
I co Ty wogole wygadujesz? kogo Ty pouczasz. Ludzie maja na tyle rozumu ze sami podajma decyzje, gdzie chca mieszkac i jak wychowywac swoje dzieciaczki.
Ty sie polskosci wstydzisz? Wiesz, moze najpierw naucz sie poprawna polszczyzna pisac zanim zaczniesz obrazac POLSKOSC!!!

oliwka_26
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Dołączyła: 20 gru 2006, 22:09
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez szagnes77 » 26 sty 2012, 09:38 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Witam.
Czy ktos z Was wie moze, czy w szkole mozna poprosic o tlumacza? Musze zapisac corke do szkoly podstawowej, a sama sie nie dogadam.
Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam.

szagnes77
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączyła: 2 sty 2012, 17:18
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Anastazja » 27 sty 2012, 07:44 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Wiesz nie wiem jak jest teraz,ale jak ja zapisywalam core do szkoly to nawet o tlumacza nie prosilam,a szkola na drugi dzien sama mi go zalatwila i tlumacz byl z moja corka na lekcjach przez pierwsze dni,ale to bylo ponad 7 lat temu i corka byla pierwsza Polka w tej szkole.Teraz nie wiem jak to wyglada,ale idz i zapytaj :) Albo poprostu idz do szkoly z kims kto zna angielski.Pozdrawiam
Andzia
Obrazek
Avatar użytkownika
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posty: 820
Dołączyła: 1 sty 2007, 15:59
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 27
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez szagnes77 » 27 sty 2012, 19:39 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

dziekuje za odpowiedz.
pozdrawiam.

szagnes77
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączyła: 2 sty 2012, 17:18
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez danonek » 29 sty 2012, 20:40 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

hej mam pytanko. mieszkam w walsall od listopada od tego czasu próbuje załatwic szkole dla syna w pazdzierniku 5 lat skonczyl. serco ciągle mi odsyla ze a to miejsc nie ma w katolickich podali propozycje innej ja zakceptowalam teraz mi pisza ze nie ma miejsc . dali mu miejsce w szkole polaczonej z kosciolem anglikanskim co sądziscie o tym zeby puscic katolika do takiej szkoly sa roznice w wierze ewentualnie jak by ktos mi mogl pomoc jak rozwiazac ten problem albo gdzie sie zwrocic o pomoc . z gory dzieki

danonek
Raczkujący
 
 
Posty: 83
Dołączyła: 12 lis 2011, 22:13
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez asiunia1726 » 31 sty 2012, 00:35 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

danonek sprobuj to zalatwic przez CAB,przed swietami przyjechal do mnie brat (13l),3 tyg temu poszlismy do CAB z tamtad gosciu zadzwonil do serco powiedzial do jakiej szkoly bysmy chcieli,sprawdzili czy sa miejsca,przyslali aplikacje i po tygodniu dostalismy odpowiedz,teraz tylko musimy isc do szkoly porozmawiac z nauczycielem i moze zaczynac:) Sa tu moze rodzice 13-latkow z walsall?jakies opinie na temat szkoly na alumwell??Pozdrawiam

asiunia1726
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączyła: 26 lip 2008, 10:36
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez dorota2c » 8 lut 2012, 08:14 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Polecam szkole St Thomas Aquinas Catholic School (secondary) Kings Norton Birmingham.
Dyscyplina, nacisk na uczeszczanie, oceniona przez OFSTED na outstanding (celujacy). Maja polska EAL Teacher.

dorota2c
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 8 lut 2012, 08:02
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez dorota2c » 8 lut 2012, 08:47 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

If you think you can't - you're right!
If you think you can -you're right!
Moglabym podac wiele przykladow, gdzie Polacy dostali prace mimo ze byli angielscy kandydaci. Na przyklad ja. Moja kolezanka tez- we wrzesniu 2011 raz a teraz drugi raz. Szybko awansowala. Ma tylko polski dyplom, robi bledy gramatyczne i ma srednie slownictwo- takie FCE na C. Ale wierzy ze moze, no i widac ze moze. I wszystkim mowi ze jest z Polski.

dorota2c
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 8 lut 2012, 08:02
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Albiorix » 8 lut 2012, 21:02 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Chyba przez pomyłkę napisałaś nie w tym temacie co trzeba.
Avatar użytkownika
Albiorix
Stały Bywalec
 
 
Posty: 336
Wiek: 44
Dołączył: 6 gru 2011, 12:43
Lokalizacja: Bordesley Village
Reputacja: 68
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez dorota2c » 11 lut 2012, 22:06 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

To bylo odnosnie wczesniejszego wpisu, w ktorym mowa byla ze polskosc przeszkadza w karierze. Nie wszytkim przeszkadza. Ale zgadzam sie ze to forum jest o szkolach! Wracajmy do tematu.

dorota2c
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączyła: 8 lut 2012, 08:02
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez adek » 19 kwi 2012, 21:50 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

Witam

W najbliższym czasie przeprowadzam się z rodziną do Birmingham proszę o informację do której szkoły waszym zdaniem ( bądź z waszego doświadczenia) najlepiej zapisać 8 letnią córkę. Najlepiej aby szkoła znajdowała się na Erdingtonie bądź w najbliższej okolicy.
Zależy mi również na numerze telefonu do któregoś z nauczycieli Polskiej Sobotniej szkoły w Birmingham

z góry dziękuje za pomoc

adek
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 18 kwi 2012, 18:41
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 19 kwi 2012, 23:26 Re: Szkoła dla dziecka jesteśmy nowi

ja polazłam 18 wrzesnia do szkoły z dzieckiem..powiedzialam ze przysłali mnie z councilu(taaaaaaaaaaaaaa);)) zapisali mnie od reki ;)
hehe
ale wiem z emoja kolezanka czekała z dzieciaczkami 3 miesiace na wolne miejsce ale sie doczekała
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY