Prześladowania w szkole

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

KobietaPostNapisane przez umisiak » 8 wrz 2011, 12:23 Prześladowania w szkole

Syn znajomej jest prześladowany w szkole (secondary). Rówieśnicy bija go, wyzywają, wymuszają. Jak temu zaradzić? Co może na to szkoła?

Czy ktoś z Was ma z Was takie doświadczenia na przykładzie własnych dzieci lub dzieci znajomych? Jak rozwiązać ten problem?

Będę wdzięczna za informację.

umisiak
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Wiek: 39
Dołączyła: 17 gru 2010, 18:51
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez komar77 » 8 wrz 2011, 12:40 Re: Prześladowania w szkole

Czy to znaczy,że szkoła nie reaguje?!Dyrekcja powinna od razu podjąć jakieś działania.Moja koleżanka miała podobny problem w zeszłym roku tyle,że rzecz dotyczyła dziewczynki,która była prześladowana przez koleżanki z klasy.Mama poszła do dyrektora narobiła szumu i natychmiast tą sprawą się zajęto,koleżanki były zawieszone chyba na kilka dni i teraz jest spokój.Jestem ciekawa patrząc na Twój profil czy aby nie chodzi o tę samą szkołę.Mój syn ma za rok zacząć tam naukę i zaczynam się poważnie zastanawiać czy nie przenieść go do innej secondary,bo o tej szkole na Acocks sława dotarła już bardzo daleko.
Avatar użytkownika
komar77
Raczkujący
 
 
Posty: 76
Wiek: 46
Dołączyła: 25 mar 2009, 14:24
Lokalizacja: Tyseley/Torun
Reputacja: 2
Neutralny

KobietaPostNapisane przez adamirus » 8 wrz 2011, 13:04 Re: Prześladowania w szkole

my mięliśmy pare lat temu też taką sytuacje w secondary school ....
( nie na Acocks choć jesteśmy stąd ;) )
mój "pasierb" był straszony wyzywany ,zmuszony do przynoszenia pieniedzy i dodatkowych kanapek :roll: dla 3innych chłopaków ( o zgrozo jeden polak w tym uczestniczył :roll: )
młody się na szczęście szybko przyznał,to znaczy widać po nim było że coś się dzieje i drążyliśmy temat.
M odrazu skierował się do dyrekcji szkoły. łobuzeria została zawieszona na cały tydzień . potem jakaś obserwacja sytuacji była ....
i dali mu spokój .
w kazdym razie takich spraw NIE WOLNO przemilczeć.bo będzie jeszcze gorzej .....
ObrazekObrazekObrazek

adamirus
Stały Bywalec
 
 
Posty: 591
Wiek: 42
Dołączyła: 8 sie 2006, 20:54
Lokalizacja: B-ham/Acocks Green
Reputacja: 21
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez umisiak » 8 wrz 2011, 13:11 Re: Prześladowania w szkole

No jest to szkoła na acocksie niestety. Dyrektor póki co matce powiedział, żeby zgłaszać do niego jakiekolwiek niepokojące sytuacje, phii.... dla mnie sama informacja o problemie powinna wzbudzić nieco wieksze zainteresowanie dyrekcji.
Myślę, że trzeba zrobić tam nieco więcej szumu... :twisted:

umisiak
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Wiek: 39
Dołączyła: 17 gru 2010, 18:51
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez milka2 » 8 wrz 2011, 13:18 Re: Prześladowania w szkole

My mieliśmy na samym początku problem z córką,dokuczała jej grupa POLSKICH dziewcząt,na szczęście tylko słownie,i straszenie pobiciem.Z czasem córka zaprzyjaźniła się z anglikami i do tej pory z nimi trzyma,jest bardzo lubiana,a polskie dziewczyny pozostały w swoim ścisłym gronie,nie mają przyjaciół,znajomych poza polakami,myślę że z krzywdą dla siebie,bo w końcu mieszkają tu nie w pl.-dzieci nie myślą.

Umisiak,może warto byłoby aby rodzice tego chłopca oprócz reakcji u dyrektora szkoły,zaprosili do domu kilku kolegów syna,może zaprzyjaźniliby się i...w grupie raźniej,czułby wsparcie kolegów.
Przykro kiedy dzieci dzieciom robią takie świństwa.
Ostatnio edytowano 21 paź 2011, 18:29 przez milka2, łącznie edytowano 1 raz

milka2
Raczkujący
 
 
Posty: 58
Dołączyła: 27 sie 2011, 11:05
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez agg » 8 wrz 2011, 17:43 Re: Prześladowania w szkole

umisiak, lepiej pisz co to za szkola! zeby sie jej wystrzegac :twisted:

swoja droga, jak tak mozna??? jak mozna przesladowac, gnebic swojego rowniesnika? :(
i kto? polskie dzieciaki :shock:
"patologia" i tyle :roll:
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez andzia24 » 8 wrz 2011, 20:57 Re: Prześladowania w szkole

to straszne ze polskie dzieci gnebia polskie dziecia u mojego syna w szkole tez jest duzo Polakow ale dyrekcja rozdzielila ich po roznych klasach na przerwach tez nie pozwalaja sie im grupowac co ulatwia integracje i nauke jezyka

andzia24
Raczkujący
 
 
Posty: 68
Dołączyła: 11 sty 2011, 22:44
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 8 wrz 2011, 21:24 Re: Prześladowania w szkole

andzia24, mądrze postąpiła dyrekcja. Ja nie zapomnę jak jeździłam autobusami do pracy w godzinach gdzie dzieci kończyły szkołę i co te polskie dzieci wygadywały w autobusach i jak sie zachowywały to normalnie nic tylko się zapaść pod ziemię...
:)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez umisiak » 9 wrz 2011, 22:19 Re: Prześladowania w szkole

Dzieci akurat nie polskie, ale podobno polskie robia to samo, jak sobie znajdą jakąś ofiarę.
Młody mówił, że np. wsadzają głowę do kibla... no jak w więzieniu normalnie!

Na razie stanęło na tym, że ma być zorganizowane spotkanie z rodzicami tych dzieciaków. Jaki będzie finał, nie wiem. Ale biorąc pod uwagę, że matka jednego z tych dzieciaków, przed bramą szkoły była w stanie wyzywać moją znajomą (że niby w obronie swojego dziecka) to myslę, sobie, że przy takim zachowaniu rodzica, dziecko nie może być dobre.

agg Archbishop Ilsley Catholic Technology College...

A tak ogólnie- zachowanie młodzieży tutaj jest tragiczne. Kiedy jestem z dzieckiem na placu zabaw, i ci z secondary koncza zajecia, przyłażą na plac zabaw (aby jakoś spędzić czas) i zachowują się jak małpy w gaju. Dziewczyny, którym ledwo cycki urosły wyglądaja starzej niż ja, a chłopcy... takiego materiału na męża nikomu nie życzę.

umisiak
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Wiek: 39
Dołączyła: 17 gru 2010, 18:51
Reputacja: 17
Neutralny

KobietaPostNapisane przez andzia24 » 9 wrz 2011, 22:37 Re: Prześladowania w szkole

rada dla kolezanki zabierz z tamtad dziecko do NORMALNEJ szkoly bo to nie jest normalna szkola jesli dyrekcja nie potrafi nic z tym zrobic! jesli to najblizsza szkola i zalezy ci na niej idz do dyrekcji sama lub z tlumaczem i powiedz co myslisz bo to nic z tego nie bedzie jesli do syna doczepily sie dzieci z tzw. slamsu bo inaczej nie mozna nazwac rodziny ktora zamiast ukarac dziecko to krzyczy na matke poszkodowanego

andzia24
Raczkujący
 
 
Posty: 68
Dołączyła: 11 sty 2011, 22:44
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 10 wrz 2011, 15:55 Re: Prześladowania w szkole

Można dyrekcji napomknąć, że telewizja BBC, a także polskie media byłyby bardzo zainteresowana problemem prześladowania dzieci na tle narodowościowym. Szybciutko powinno się poprawić.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez eric27 » 11 wrz 2011, 18:49 Re: Prześladowania w szkole

andzia24 napisał(a):to straszne ze polskie dzieci gnebia polskie dziecia



W Polsce też w szkołach zdarzają się podobne rzeczy i chociaż szkołę skończyłem ponad 10 lat temu to pamiętam,że "za moich czasów" też w szkolach byli gnębieni i gnębiciele.Najlepiej zaprzyjaźnić się z kilkoma normalnymi ludźmi i trzymać się razem,jak to się mówi w kupie siła ;)

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posty: 434
Dołączył: 14 wrz 2008, 12:54
Reputacja: 18
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zwierzakfm » 12 wrz 2011, 09:39 Re: Prześladowania w szkole

umisiak, to jakas beznadziejna szkola, dyrektor nie panuje nad sytuacja. u mojej zony w szkole za cos takiego dyrektor juz nie raz wyrzucal dzieci na zbity pysk, a dodatkowo rodzice mieli do czynienia z policja. a jezeli rodzice dodatkowo wyzywaja innych rodzicow przy swiadkach to zrobic to co robia tutaj wszyscy anglicy: za znieslawienie pojsc do sadu. zaraz taka pyskata matka bedzie spiepszala do Polski, bo nie wyplaci sie z zasadzonego odszkodowania.
Avatar użytkownika
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posty: 333
Dołączył: 13 paź 2007, 23:44
Lokalizacja: Worcester
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez andzia24 » 13 wrz 2011, 21:27 Re: Prześladowania w szkole

eric27, mialam na mysli to ze mieszkamy w innym panstwie niz Polska i ze dzieci Polskie powinny sie nawzajem szanowac bo sa mniejszoscia w Angielskich szkolach :)

andzia24
Raczkujący
 
 
Posty: 68
Dołączyła: 11 sty 2011, 22:44
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez umisiak » 13 wrz 2011, 22:27 Re: Prześladowania w szkole

andzia24 bolesna prawda jest taka, że dorosły polak polaka nie szanuje (nie wszyscy, żeby nie było! :wink: ), zatem nie ma co oczekiwać, by dzieci postępowały inaczej

we wspomnianej sprawie jutro ma sie odbyć spotkanie z rodzicami i policją na czele... a mimo to dzis na ulicy sama byłam świadkiem, kiedy gówniarze (bo jak ich nazwać inaczej) w eskorcie swojej matki i obstawy rodzeństwa na ulicy wyzywali syna tej znajomej... a matka (angielka) dokładała swoje, bo podobno jest podburzona faktem, że ktos składa skarge na jej syna

niepojęte!
eric27 napisał(a):W Polsce też w szkołach zdarzają się podobne rzeczy i chociaż szkołę skończyłem ponad 10 lat temu to pamiętam,że "za moich czasów" też w szkolach byli gnębieni i gnębiciele.Najlepiej zaprzyjaźnić się z kilkoma normalnymi ludźmi i trzymać się razem,jak to się mówi w kupie siła ;)
no masz rację, było jest i będzie, ale kiedy chlopak lat 12 codziennie rano idzie z płaczem do szkoly, bo sie zwyczajnie boi, to chyba cos zrobic trzeba... pewnie z czasem się zaprzyjaźni, ale na przyjaźń po tygodniu nauki w obcej szkole z obcym językiem (młody z anielskim na etapie podstawowym) myśle, trzeba trochę poczekać

Luiza napisał(a):Można dyrekcji napomknąć, że telewizja BBC, a także polskie media byłyby bardzo zainteresowana problemem prześladowania dzieci na tle narodowościowym. Szybciutko powinno się poprawić.
dobra rada na poźniej, jesli sobie z problemem w szkole nie poradzą :)

umisiak
Rozeznany
 
 
Posty: 196
Wiek: 39
Dołączyła: 17 gru 2010, 18:51
Reputacja: 17
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY