Czy przyjma mnie na studia w Polsce po A-levels?

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...
sporo zalezy co chcesz studiowac, bo jesli sztuke, zarzadzanie, jakies kierunki ze srendij polki to lepiej tutaj, wieksze mozliwosci praktyki, pracy i rozwoju, jesli natomiast biotechnologie, nauki scisle, medycyne - wyzszy poziom jest w PL, do tego stopnia ze czesc studentow podczas sesji pobiera amfe zeby dac rade wszystko wkuc. Zanim podejmiesz tak wazna decyzje dobrze sprawdz. A jak rok stracisz na zlej decyzji to swiat sie nie zawali :)

Powodzenia w wyborze :)
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez sudder » 15 sty 2012, 19:32 Re: Czy przyjma mnie na studia w Polsce po A-levels?

Witam!
Temat już trochę przedawniony, ale muszę napisać Someonelikeyou, że bardzo mądrze mówisz, gdyż ciężko w Anglii znaleźć inteligentną młodzież! ;) Niestety jest to prawda co piszesz, bardzo ciężko jest się zaaklimatyzować dzieciom w obcym kraju, z nieznanym językiem - jak to dobrze ujęłaś "książkowym angielskim" i w otoczeniu ludzi, o których kolorach skóry nawet nie wiedzieli wcześniej ;) Ja sam przeprowadziłem się do Anglii 7 miesięcy temu, to stosunkowo nie dawno, w porównaniu do Ciebie i było mi oczywiście łatwiej, ze względu na to, że mam już 18 lat i łatwiej jest mi sobie wytłumaczyć pewne rzeczy, jednak nie ukrywam, że była to dla mnie niezła lekcja wytrzymałościowa. Na szczęście nie mam tyle stresów związanych z aklimatyzacją, ponieważ nie chodzę na razie do żadnego College'u, lecz pracuję i kończę liceum przez internet ;)

Osobiście chciałbym Ci doradzić, żebyś zrobiła to co czujesz, że Cię uszczęśliwi!
Nie warto w życiu robić tego na co nie masz ochoty. Oczywiście Edukacja jest ważna, ale zdobyć ją możesz wszędzie. Czy w Anglii, czy w Polsce. Na Twoim miejscu szykował bym się do Polski, ponieważ z tego co wyczytałem jesteś mądrą, inteligentną młodą dziewczyną, która może osiągnąć wiele ;)

Powodzenia w podejmowaniu decyzji ! :)

sudder
Początkujący
 
 
Posty: 24
Wiek: 30
Dołączył: 24 cze 2011, 22:44
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Albiorix » 15 sty 2012, 20:01 Re: Czy przyjma mnie na studia w Polsce po A-levels?

Moje rodzeństwo studiuje w Aberdeen i bardzo sobie chwali. Ale to drugi koniec Wyspy.
Avatar użytkownika
Albiorix
Stały Bywalec
 
 
Posty: 336
Wiek: 44
Dołączył: 6 gru 2011, 12:43
Lokalizacja: Bordesley Village
Reputacja: 68
Poczciwy

dzieki thesignerka :) ja mam zamiar studiowac ekonomie. No przynajmniej jak narazie tak uwazam.
sudder; masz zamiar wrocic kiedys do Polski?
Wiesz, ja bardzo chce wrocic do Polski poniewaz nie lubie tutaj byc. Nie chodzi i znajomych czy szkole tylko po prostu wole byc ze znajomymi w Polsce, bo tam zdecydowanie lepiej sie czuje. I dziekuje! Bo calkowicie masz racje ze nie warto robic czegos na co nie ma sie ochoty. I nie schlebiaj mi tak! Tylko chodzi o to, ze z tego co sie dowiaduje to wcale pracy w Polsce nie ma..

someonelikeyou
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 31 paź 2011, 16:07
Reputacja: 0
Neutralny

Bezrobocie w Polsce jest około 10%, mniej więcej takie samo jak w całej Europie oprócz Grecji i innych kwiatków.
Avatar użytkownika
Albiorix
Stały Bywalec
 
 
Posty: 336
Wiek: 44
Dołączył: 6 gru 2011, 12:43
Lokalizacja: Bordesley Village
Reputacja: 68
Poczciwy

Statystykę to wiesz gdzie sobie można wsadzić.... Wszystko zależy od regionu...
A podejścia do statystyki (jak ją czytać) nauczył mnie mój wykładowca na uczelni:

Pani X puszcza się 4 razy w tygodniu.
Pani Y jest wierna mężowi.
Statystycznie - każda jest k...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez sudder » 8 lut 2012, 21:39 Re: Czy przyjma mnie na studia w Polsce po A-levels?

Someonelikeyou, do Polski sam nie wiem, czy kiedyś wrócę, czy nie. Może wybiorę jeszcze inny kraj jako swój cel do życia :) Jedno jest pewne, zrobię studia w Anglii, bo skoro już tu jestem, a przecież jak masz zrobione studia na Angielskim universytecie, to jest coś wielkiego (nie wiem niby dlaczego), to potem dopiero się okaże, może wtedy też bardziej dojrzeje do podjęcia poważnej decyzji co ze sobą robić :D

sudder
Początkujący
 
 
Posty: 24
Wiek: 30
Dołączył: 24 cze 2011, 22:44
Reputacja: 0
Neutralny

temat przedawniony wiem ale zeby dostac sie na polska uczelnie po collegu czy 6th form musisz miec zdane International Baccalaureate w skrocie IB . pytalam czy po A-levels by mnie przyjeli na studia w polsce to uslyszalam ze nie ze musze miec International Baccalaureate zdane
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

Najlepiej zadzwonic na uczelnie na ktora sie wybierasz i zapytac zeby byc pewnym ze nie musisz jakichs dodatkowych testow pisac itp.
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
Avatar użytkownika
relentless
Rozeznany
 
 
Posty: 205
Wiek: 41
Dołączył: 16 kwi 2011, 12:18
Lokalizacja: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputacja: 44
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez lucychix » 30 kwi 2015, 14:58 Re: Czy przyjma mnie na studia w Polsce po A-levels?

Ja szczerze nie rozumiem co to teraz ta matura (lekko miwiac to strasznie latwe) i rozumiem dlaczego uczelnie robia sobie wlasne egzaminy wstepne. Poza tym jak umiesz to co masz sie bac egzaminu. W PL ucza mase kziazkowych bzdur, aby bylebelfer mial zajecie a tego co trzeba to i nie. Generalnie odradzam studiowanie w PL a polecam w Londynie.

lucychix
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 29 kwi 2015, 21:33
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZKOŁY