Izotek - dermatolog

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

KobietaPostNapisane przez KaasiaH. » 25 sty 2012, 13:37 Izotek - dermatolog

Czy lekarze dermatolodzy mają w Uk uprawnienia do przepisywania laków hormonalnych, bo w Pl już nie? Chodzi mi o izotek lub jego odpowiedniki Roaccutane lub Aknenormin, które mimo że nie są lekami antykoncepcyjnymi w Pl może je przepisać tylko ginekolog. Jak ewentualnie dostać się do dermatologa? Trzeba mieć skierowanie od GP?
Avatar użytkownika
KaasiaH.
Początkujący
 
 
Posty: 28
Wiek: 37
Dołączyła: 2 sty 2012, 12:58
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 25 sty 2012, 19:28 Re: Izotek - dermatolog

Jestes pewna ze chcesz brac izotek? ja bralam i bardzo zle na trym wyszlam, organizm z hormonami do dzisiaj mi fisiuje i to tak ze lecze sie dosc powaznie. Cera sie jeszcze pogoroszyla bo doszla kompletna destabilizacja hormonow.
Bralam go 3 miesiace, 4 lata temu i do dzisiaj czuje skutki :/ Musialam odstawic bo comiesieczne proby watrobowe (OBOWIAZKOWE!! przy tych lekach) pokazaly totalnie zniszczenia na watrobie.

Zanim sie zdecydujesz poczytaj na forum gazeta opinie. Naprawde goraco polecam. Zeby nei bylo ze jestem czarnowidzem, mojej jednej znajomej pomogl Aknenormin, a drugiej zrypal wszystko tak samo jak mi.

Pozdrawiam
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez KaasiaH. » 25 sty 2012, 21:26 Re: Izotek - dermatolog

Nie działają na mnie żadne antybiotyki, są najwyraźniej za słabe. O izoteku powiedziała mi moja dermatolog, jest on dość inwazyjny, ale działa. Myśle że reakacja organizmu to bardzo indywidualna sprawa, o opinii na temat tego leku z tego co czytałam jest mnóstwo, lepsze i gorsze. Ale myśle że warto spróbować. Brałaś go w PL czy już w Uk??
Avatar użytkownika
KaasiaH.
Początkujący
 
 
Posty: 28
Wiek: 37
Dołączyła: 2 sty 2012, 12:58
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 25 sty 2012, 22:07 Re: Izotek - dermatolog

Hejka bralam go w PL, ale zasada jest prosta, jesli powodem zmian na skorze sa problemy hormonalne, to izotek nie wyleczy przyczyny, dodatkowo skopiesz sobie cere tym ze na swiezo oblazla skore wyjda ci nowe porcje i zostawia glebokie blizny.

On dziala po prostu mega zluszczajaco, i tylko tyle. A zluszczac mozesz bez takiego ryzyka na wiele sposobow, osobiscie polecam kwasy owocowe + mikrodermabrazja, kremy z kwasami np triacneal AVENE - rewelka, kosztuje cos okolo 13 funto i styka na 3 mce, i troche chyba samokaceptacji, jeden ma raka drugi ma blizny, trzeci cukrzyce, wiec chyba nie ma co narzekac na te zmiany az tak bardzo :)

Ja ze zmianami nie walcze bo wiem ze przyczna jest w hormonach, wiec walcze z bliznami raz na jakis czas, wlasnie u kosmetyczki. Odpowiednia dieta i wyeliminowanie stresu. Zalezy co przyczynia sie Tobie do pogorszenia stanu, po tym juz mozna skumac czy Izotek ci pomoze, ale to jest lek sterydowy, wiec najgorszy z mozliwych, z zalozenia pomoze na jedno, a skopie 20 innych rzeczy. Jedyne co moge zalecic to obserwuj sie dokladnie po lekach, juz po miechu bedziesz widziala czy masz jakiekolwiek grubszeskutki uboczne (puchniecie, bole stawow, ogromna suchosc w ustach, ataki agresji i deprechy), jesli tak, szybko odstawiaj bo sie zalatwsz, w potem 10 lat na oczyszczenie organizmu -z reszt to jest aurat w ulotce. Ze do 10 lat po odstawieniu mozna odczuwac skutki uboczne!

ja odczuwam czesc juz 4 rok :]

Pozdrawiam

Dodano: -- 25 sty 2012, o 22:11 --

Przy jakims uzredzie byla tez stronka z ostrzezeniamai dot lekow ktore nie znalazly sie na ulotkach, z tego co wiem to mozna bylo mase ciekawaych rzeczy tam wyczytac o tych lekach, ale troche za pozno wpadla mi ta stronka w rece..

bylo tez np o Alli i Meridii bo wiem ze masa panien na to poleciala... okazalo sie ze lakzre odnotowali mase przypadkkow ostrych stanow zapalnych zdaje sie trzustki albo sledziony po tych preparatach oraz powazne problemu sercowe, ryzyko wylewow. Na ulotkach tego nei bylo, jedyne co to potem wycofali z uzytku Meridie chyba a Alli dalej wciskajam smutnym kobitkom. Jednej pomoze, innej zaszkodzi. :)


Jak znajde te stronke to podrzuce
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez KaasiaH. » 25 sty 2012, 22:37 Re: Izotek - dermatolog

Dzieki ze rady :) Widzę że jesteś obeznana w temacie :) Jak narazie jeszcze się nie zdecydowałam, powiedzmy że zbieram opinie. Kilkustronicową ulotkę dotyczącą izoteku przeczytałam i faktycznie jeśli chodzi o skutki uboczne jest ich spooooro! Jak narazie czekają mnie badania hormonalne a potem konsultacja z lekarzem, no i wtedy zobaczymy co mi powie.
Jesli chodzi o mikrodermabrazje i inne sposoby na mechaniczne zluszczanie to u mnie odpada. Do takich rzeczy trzeba miec w miare unormowana cere, bez wiekszych wypryskow czy ran. Moja niestety do takich nie nalezy :|
Co do samoakceptacji to nie mam z tym problemu, w koncu malo kto ma idealna cere, ale zwykly niegdys tradzik zamienil mi sie lancuch wulkanow i wcale nie jest mi do smiechu.
Mam nadzieje ze uda mi sie cos zaradzic na ta moja buzke!!!!
Avatar użytkownika
KaasiaH.
Początkujący
 
 
Posty: 28
Wiek: 37
Dołączyła: 2 sty 2012, 12:58
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 25 sty 2012, 22:42 Re: Izotek - dermatolog

Trzymam kciuki, skora to jest ostatni etap wywalania czegos przez organzim, lepiej faktycznie zdiagnozowac przyczyne, ale dobrego dermatologa to ze swieca szukac.
Ja z tej calej ddesperacji przejde sie do chinki po ziola, znajoma pije i jej pomagaja faktycznie, ale tygodniowo ta przyjemnosc 40 funa :(

Dwa chinka chince nie rowna i zawsze mozna trafic na ziola z toxynami :D
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez Holyfat » 2 lut 2012, 11:28 Re: Izotek - dermatolog

Witam

W wieku 19 lat,mialem wypadek sportowy na silowni , (gralem w lidze juniorow w koszykowke), nic mi sie fizycznego nie stalo ale odbilo mi sie to na psychice w formie nerwicy lekowej oraz nerwowego pocenia calego ciala.
Pozniej wystapila lekka depresja, problemy decyzyjne itd.
Bylo to rok przed matura ( Konczylem Technikum Mechaniczne ), po tym zdarzeniu mialem problemy z koncentracja ale mature zdalem do tego doszlo oblanie prawka, z tego w zgledu ze nie moglem przestac myslec o tym zdarzeniu tym " wypadku " i oblalem prawko zachwialo to moim poczuciem wlasnej wartosci,wiara w we wlasne sily etc, jako osoba bardzo poukladana, nie pijaca,nie palaca, nie zarzywajaca narkotykow, wysportowana ( gralem na pozycji silnego skrzydlowego,mam 191cm wzrostu w sezonie ligowym moja waga wynosila 105 -108kg, jestem naturalnie predysponowany do uprawiania kulturystyki, takie opinie slyszalem od kilku osob, bez chwalenia sie ...) .
Wracajac do tematu, po tym wszystkim jak wczesniej mowilem, mialem problemy decyzyjne, oraz silna nerwice z poceniem sie, szcegolnie w miejscach gdzie jest duzo ludzi.
Przed wypadkiem, wiazalem swoja przyszlosc ze sportem, (AWF)lub wojskiem , na komisji wojskowej dostalem przydzial do "Jednostki Desantowo- Szturmowej , lub Marynarki Wojennej Wojska Polskiego"
Niestety to wszystko co mi sie wydazylo bardzo sie odbilo na moim emocjonalnym zdrowiu te pocenie sie, problemy decyzyjne etc, w koncu wyjechalem do Wielkiej Brytanii , gdzie mam rodzine,ale to niczego nie zmienilo, mialem bardzo silne poczucie winy ze nie poszedlem na studia, sam nie wiedzac dlaczego , moja wiara w siebie samego ulegla duzemu pogorszeniu , i pojawil sie stres i bardzo silny tradzik .
Poszedlem do lekarza rodzinnego otrzymalem antybiotyk ( Tetracykline + zewnecznie Aknemycin plyn w z dozownikiem do smarowania skory ).
Kuraqcja trwala 1.5 roku ze slabym skutkiem,lekarz mowil ze przyczyna tego sa bakterie etc , w co ja bardzo watpilem, czulem ze to jest problem wynikajacy ze dlugotrwalego stresu, jako 22 latek moj tradzik byl bardzo okropny wizualnie, co jeszcze dolalo wody do ognia, bo jako mlody mezczyzna z takim problem dziala to bardzo niekorzystnie na samoocene, sami zreszta wiecie.
Podczas wakacyjnej wizyty w Polsce , przebywalem na mazurach, przegladalem jakies tam pisma kobiece i natrafilem na artykul , pewnej kobiety, ktora miala podobny problem jako juz 30 letnia kobieta, tam byla rozmowa, a raczej wtywiad z lekarzem, ktory leczyl tradzik min, lekiem o nazwie Roaccutane ( izotretonina lub Izotek|) wiec czym predzej umowilem sie na wizyte z Dermatologiem i poprosilem o przepisanie mi tego " specyfiku " ze wzgledu,ze wyleczyl tamta kobiete z okropnego tradziku.
Lekarz Dermatolog sprwdzila moja wage i dobrala dawke ,ze wzgledu na to ze jestem dosc dobrze zbudowany, wazylem wtedy ok 115kg , ale nie pamietam dawki jaka wtedy otrzymalem, zapisala mi leki na 3 miesiace ( pamietam ze zaplacilem wtedy okolo 3 tys zlotych)
Wrocilem do Anglii i zaczalem je stosowac, pamietam ze wtedy bardzo mi schodzila skora z twarzy , bardzo sie luszczyla, oraz bolaly mnie sciegna achillesa,ale w trakcie kuracji , wystapily dziwne objawy z nastrojem.
Oczywiscie , nie konsultowalem tego ze swoim lekarzem rodzinnym w Anglii,ze bylem u Dermatologa i zakupilem ten lek, a to wielki blad ,jak sie pozniej okaze....................

Jestem juz kilka lat po tym,jak stosowalem ten lek i zaluje i ODRADZAM wszystkim osobom, ktore zamierzaja to stosowac ( Roaccutane , Izotek ,Izotek jest polskim odpowiednikiem Roaccutane, kiedy dla firmy Roche skonczyl sie patent Polska firma wyszla na rynek z tym samym lekiem , ta sama substancja aktywna o nazwie Izotek.

Do czego zmierzam ...... Chce OSTRZEC wszystkich,ktorzy zamierzaja leczyc tym swoj tradzik i ODRADZAM !!!!
Jezeli lekarz, lub ty sam/sama chcesz to stosowac to prosze NIE ROB TEGO!!! . Lekarz ,ktory ci to zapisze nie jest lekarzem , takie jest moje zdanie.
Dlaczego to mowie, dlatego ze ten lek jest bardzo niebezpieczny dla twojego zdrowia.
Ja po zakonczeniu kuracji tym "swinstwem" do tej pory mam problemy ze zdrowiem, po zakonczeniu brania tego ,mialem ostre zapalenie trzustki, wysoki cholesterol, mysli samobojcze ( trwaja do dnia dzisiejszego , bralem 2 lata leki na depresje ) , powazne problemy z libido, kobiety po stosowaniu tego przez jakis czas po skonczeniu , nie moga zachodzic w ciaze!!!

Nie chce sie juz rozpisywac , bo juz i tak duzo napisalem, ale jescze raz podziele sie tym co teraz wiem, wasz tradzik ma jakas przyczyne u mnie byl przewlekly stres.

Ja wiem jak to jest jak sie ma ostry tradzik i jest sie mloda osoba i chce sie go pozbyc szybko tak jak ja tego chcialem..... ale naprawde nie warto brac tego typu lekow, jezeli mial bym wybor to nie obralbym tej sciezki.....

CO WIEM TERAZ:

1. Tradzik, ma rozne przyczyny ( nadmiar androgenow,glownie dotyczy to mlodziezy, drozdzyca, problemy trawienne, dlugotrwaly i przewlekly stres ) Polecam Medycyne Chinska,gdzie mozna sie sie dowiedziec szczegolowo ,dlaczego powstaje tradzik i ze mozna to bezpiecznie leczyc , stosujac ziola ,a nie pakowac w mlode organizmy chemiczna trucizne, ktora niszczy ludziom zdrowie.
Dlaczego mowie o Medycynie Chinskiej , dlatego ze bylem u lekarza chinskiego z Chin mieszkam w Anglii i wszystko mi zostalo wytlumaczone, w moim przypadku dowiedzialem sie watroba,a co sie tyczy wszystkie wmocje ,ktore czlowiek w sobie dusi itd wszystko obciaza ten organ, u mnie byl to szok po wypadku i wszystko narastalo,kumulowalo sie we mnie w moim ciele, co odbilo sie w postaci tradziku , uczucie goraca .. nie chce sie rozpisywac , prosze doczytac w necie .

2. Powiedzialem o tym swojemu lekarzowi ,ze stosowalem ( Roaccutan/Izotek )
Odpowiedzial , mi ze w Anglii ten lek jest tylko podawany w warunkach szpitalnych !!!!, ze wzgledu na jego toksycznosc, i powiklania, pacjent musi przebywac w szpitalu 24/h , gdzie jest dokladnie monitorowany, lekarz rodzinny oraz Dermatolog w gabinecie nie moze ci tego zapisac do stosowania w domu , co jeszcz , osoba ktora jest leczona tym specyfikiem ,musi podpisac zgode na pismie!!!, tak jak podczas zgody na wykonanie zabiegu lub operacji w szpitalu, Niech teraz kazdy zada sobie pytanie o sens poddawania sie leczeniu tym lekiem?

3. Firma ( Roche ) , ktora pierwsza wypusciala na rynek ROACCUTANE ,polski odpowiednik IZOTEK ,ma teraz wiele ,wiele pozwow do sadu o zrunowanie zdrowia osobom leczonym tem lekiem.
Jeden z Senatorow w USA , ktorego syn leczyl sie tym lekiem popelnil samobojstwo,dokladnie tak jak powiedzial mi moj lekarz w UK ,ze ludzie ktorzy to stosuja moga popelnic samobojstwo ,nie dlatego ze takim sie wiedzie czy cos w tym stylu ale dlatego ze ten lek uszkadza niektore obszary mozgu t.j plat czolowy i platy skroniowe, zostalo to sttwierdzo w badaniach klinicznych rezonansu magnetycznego osob stossujacych ten lek
Niektore kraje wycofaly z obrotu ten lek !!!!

Moja wlasne refleksje:
- Sorry za szczerosc ,ale ja nie wierze juz zadnym lekarzom ,chociaz nie wiem jakie dyplomy by mieli itd ,mysle ze jako osoba zyjaca w cywilizowanym swiecie i pewnie wiekszosc ludzi ufa sie lekarzom bo postep medycyna itd moim zdaniem jakiekolwiek leczenie czy to tradziku czy nadcisnienia czy czegokolwiek gdzie osoba nie musi przebywac w szpitalu tylko zazywa ,leki w domu ,bo lekarz kazal bo to bo tamto,moim zdaniem taka forma leczenia ma tylko dzialanie objawowe i tak te wszystkie specyfiki sa konstruowane zeby minimalizowac objawy lub je calkowicie eliminowac dopuki doputy pacjent zarzywa lekarstwa,mysle ze to wszystko jest wielka sciema i wielkim interesem dla firm ktore ze soba rywalizuja o pacjeta i wymyslaja to nowe leki lub ich odpowiedniki na rozne dolegliwosci i promuja w gabinetach ulotkach .moim zdaniem to wszystko chodzi o zysk ,dla lekarzy i firm farmaceutycznych.
Wielkie sorry ,ale ja juz nie wierze w medycyne akademicka ,moze (prof Bartoszewski lat 90+),znany polityk mial racje w jednym z wywiadow powiedzial ze omija lekarzy i apteki szerokim lukiem i mysle ze ma racje ,oraz sasiadka mojego juz niezyjacego dziadka ,zagporzala katoliczka uczesczajaca do kosciola co niedziele zawsze pelna energii i wigoru a ma juz 96 lat , i z opowiadan mojej mamy i dziadkow nigdy nie byla u lekarza, mysle ze ze my mlodzi wyksztalceni nowoczesni europejczycy zapominamy o wielkiej nauce i madrosci plynacej z rad dziadkow co do leczenia holistycznego bac ludowego ,na rzecz nowoczesnej farmacji ,lekarzy rozmaitych to specjalnosci oraz chemicznych "trucizn" ktore sa takie dobre i drogie i pozyteczne dla naszego zdrowia wedlug profesorow wynajdujacych je ,potentujacych i puszczajacych w obieg w wiekszosci za slona zaplate mysle ze to jest wielki blad,ze uciekamy od naszych korzeni ,od natury naturalnych metod leczenia . A oto cytat z Biblii, nie jestem az tak zagorzalym katolikiem ale postanowilem to wkleic ( " Pan stworzył z ziemi lekarstwa,
a człowiek mądry nie będzie nimi gardził." Madrosc Syracha werset 38, 4 ).

3. Do tej pory,mimo ze juz kilka lat temu zakonczylem swoja przygode z tym lekiem ,cierpie skutki uboczne jego stosowania:
- Depresje z myslami samobojczymi wlacznie
- Problemy z libido ,skape erekcje,brak wzwodu,duzy spadek aktywnosci seksualnej
- problemy z cholesterolem
-problemy z pamiecia i koncentracja
- problemy ze stawami


Jezeli jako mlodzi ludzie 20-30 latkowie,chcecie miec problemy lozkowe/emocjonalno-psychiczne/kognitywne to Stosujcie Izotek/Roaccutane i wierzcie swojemu lekarzowi "szarlatanowi" ktory jest "psem" na uslugach koncernow farmaceutycznych , produkujacych "trucizny" ,ktore sie potocznie nazywa lekami.................... WYBOR NALEZY DO WAS.........


Pozdrawiam

Seba

P.s troche sie rozpisalem ...

Holyfat
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 2 lut 2012, 11:26
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 16 cze 2012, 12:07 Re: Izotek - dermatolog

mi tez IZOTEK zrujnowal gospodarke hormonalna, niestety to paskudztwo wychodzi z organizmu okolo 8-10 lat, wiec wszystko moze sie pojawiac. Ten lek dziala jak mocne sterydy wiec nalezy sie spodziewac skutkow ubocznych jak po sterydach (dlugotrwalych) - bole miesni i stawow, kontuzje, zatrzymywanie sie wody w organizmie, puchniecie (ja to mam caly czas mimo ze bralam lek 3-4 late temu), rozjechane emocje i nastroj,pogorszenie sie kondycji skory (trwale),zwiekszona podatnosc na mikrouszkodzenia i blizny. Zachwiana dlugotrwale gospodarka hormonalna, tycie.

Ogolnie ja z problemami z cera (od stresu) radze sobie regularna eksfoliacja u kosmetyczki i ostatnio dobra kosmetyczka z Polski podala mi namiar na masc, tania bo chyba 6-9 zl, ktora pieknie wygaja wszelkie problemy i nazwie TORMENTIOL. Do tego ofkors lecze hormony bo inaczej nie ma to sensu.

a masci antybiotykowe i sterydowe sobie nie radzily...
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ZDROWIE