STOMATOLOG

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

MężczyznaPostNapisane przez kinkazu » 3 cze 2008, 14:38 Re: STOMATOLOG

Katik napisał(a):rejestracja po angielsku to nie problem, poprostu narzeczonego czeka skąplikowane tłumaczenie odnośnie jednego zęba, i myślałam, że pójdziemy na łatwiznę z wizytą u dr Popiel :) a tak trzeba będzie się namęczyć by po angielsku wyjaśniać, że ząb rozwiercony, po czyszczeniu kanałowym, że boli, zbiera się ropa ITD :roll: :roll: :roll: :roll:


Pani Popiel na poczatek powie Ci ze ona nie pracuje w rejestracji, potem Ci powie ze tam nie lecza kanalowo, potem ze moze Ci go wyrwac, albo umowic z prywatnym dentysta ale ebdzie to kosztowalo 300 funtow. Nie wiem dlaczego klamala ( NHS robi kanalowo za 44 funtow) i byla lekko mowiac nieprzyjemna. Taka historia z dzisiaj, nie polecam. Zadzwonilem do Coventry i wszytsko da sie zrobic. Pozdrawiam

kinkazu
Przyczajony
 
 
Posty: 8
Dołączył: 3 cze 2008, 14:12
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez jack26erdington » 26 paź 2009, 20:42 OOO Dentysta

Witam serdecznie wszystkich :wink: Czy moze ktos zna dobrego dentyste :roll:

jack26erdington
Przyczajony
 
 
Posty: 6
Wiek: 44
Dołączył: 23 lut 2007, 21:14
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 26 paź 2009, 20:54 Re: STOMATOLOG

tak. W centrum Cradley heath. Nie pamietam jak sie nazywa ta klinika, ale znajduje sie doslownie przy przystanu autobusowym w centrum CH.
Ja chodze tam od 2 lat i nie narzekam. Znieczulanie daja bez problemu, dwa razy wstawili mi zlotego zeba na karte NHS. A co najwazniejsze nigdy nie czulam jak mi wierca w zebie :)

[ Dodano: Pon Paź 26, 2009 21:03 ]
to chyba ta klinika dentystyczna

Dental Surgery, 148 High St, Cradley Heath, WEST MIDLANDS, B64 5HJ
01384 411522

[ Dodano: Pon Paź 26, 2009 21:04 ]
to chyba ta klinika dentystyczna

Dental Surgery, 148 High St, Cradley Heath, WEST MIDLANDS, B64 5HJ
01384 411522
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez myszka_823 » 27 paź 2009, 12:38 Re: STOMATOLOG

A ile kosztuje taka wizyta u dentysty bo mam pare zabkow do wyleczenia i nie orjetuje sie ile by to kosztowało a jak to mozna na karte NHS była bym wdzieczna za odpowiedz z góry dziekuje .
Avatar użytkownika
myszka_823
Raczkujący
 
 
Posty: 70
Wiek: 41
Dołączyła: 23 mar 2009, 10:12
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 27 paź 2009, 13:18 Re: STOMATOLOG

nie chce cie sklamac ale jezeli dostajesz jakies benefity chyba workin tax credyt to przysylaja ci karte NHS Tax Credit Exemption Certificate i na nia mozna leczyc za darmo zeby. Za darmo co pol roku jak sie nie myle przynajmniej tam gdzie ja sie lecze. Mozesz wpisac w google NHS Tax Credit Exemption Certificate to moze cos ci wyjasni.

[ Dodano: Wto Paź 27, 2009 13:20 ]
Wizyta nprywatnie za sam przeglad okolo 15 funtow. A potem zalezy co trzeba robic.

[ Dodano: Wto Paź 27, 2009 13:20 ]
Wizyta nprywatnie za sam przeglad okolo 15 funtow. A potem zalezy co trzeba robic.
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez myszka_823 » 27 paź 2009, 13:25 Re: STOMATOLOG

witam ja nie biore workin tax credyt tylko moj partner i jeszcze dodatek na dziecko i nie wiem czy przysyłaja jakas karte bo nic takiego nie mamy a mozesz mi podac dokładnie gdzie jest ten dentysta .
Avatar użytkownika
myszka_823
Raczkujący
 
 
Posty: 70
Wiek: 41
Dołączyła: 23 mar 2009, 10:12
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 27 paź 2009, 16:35 Re: STOMATOLOG

pisalam na gorze wraz z numerem telefonu. Ja tez nie biore tylko moj partner workin tax credyt. A tak pozatym pisalam ze nie wiem dokladnie jak dostac ta karte moze na necie tzeba poszukac bo ja ja poprostu dostalam i wszytsko mam za darmo dentyste no i leki. W ciazy nie jestem a dzieci moje to juz rok skaczyly.
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewa3kotbirmin » 28 paź 2009, 08:12 Re: STOMATOLOG

Witam ja jeżdze do dentysty na ul Coventry nr2236 do dr Janusza polaka który sie tu urodził jest super bardzo miły i tez robi zeby na karte .Jesli macie working tax i dziecko to napewno taką karte przysłało wam reveniu .Tą karte dostają tylko rodziny z dziecmi jesli nie masz dzieci to niestety nie dostaniesz karty i za wizyte u doktora trzeba zapłacic

ewa3kotbirmin
Początkujący
 
 
Posty: 19
Dołączyła: 7 sty 2009, 12:20
Reputacja: 1
Neutralny

KobietaPostNapisane przez myszka_823 » 28 paź 2009, 12:05 Re: STOMATOLOG

ewa3kotbirmin witam mamy dziecko i pobieramy zasiłki ale nie przypominamy sobie zebysmy dostali taka karte ale zadzwonimy do nich i sie upewnimy a moze masz dokładny adres do tego dr Janusza była bym wdzieczna pozdrawiam i dziekuje za informacie .
Avatar użytkownika
myszka_823
Raczkujący
 
 
Posty: 70
Wiek: 41
Dołączyła: 23 mar 2009, 10:12
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez studio57 » 2 lis 2009, 00:30 KIlka informacji

zatem tak: sprawa z dentystą jest tutaj w anglii dosyć prosta: Jeśli posiadasz Tax Credit Exemption Certyficate (czyli masz rodzine z dochodami poniżej ok 15 000 na rok/ na rodzinę) cała obsługa dentystyczna jest bezpłatne. Jesli tego nie masz, to:

Korzystając z NHS są cztery ceny usług dentystycznych
1 - 16.50 -przegląd, polerowanie i tym podobne zabiegi
2 - 49.00 - plombowanie, wyrywanie, leczenie kanałowe
3 - 199.00 - protezy, mikroprotezy i tego typu sprawy
Czwarty band wynosi tak jak pierwszy 16.50 i nazywa się PILNE - tutaj to opłata za jakiekolwiek działania gdy boli ząb ( w praktyce jest to ekstrakcja - wyrwanie)

WAZNE jest to, że płacimy daną kwotę za całe leczenie, tzn, jesli przychodzimy na kontrolę i wszystko jest ok, to płacimy 16,50, jesli mamy do plombowania 3 zęby to płacimy 49 i nie ważne ile razy będziemy musieli pojawić się w gabinecie (zapłaciliśmy za całe leczenie)

Czasem lepiej powedzieć że BOLI i wtedy wchodzimy na URGENT więc można zaoszczędzić na rwaniu :D tyle, że każda klinika, czy przychodnia ma tylko miejsce na kilka przypadków urgent dziennie i czasem moze byc bardzo trudne znalezienie dentysty NHS na już. Warto chodzić na co półroczne check in'y i mieć problem z głowy

Pozdrawiam serdecznie
uuuuuuu uuuu uuu uuuuu uuu uuuuuu don't worry , be happy.
Avatar użytkownika
studio57
Początkujący
 
 
Posty: 34
Wiek: 46
Dołączył: 1 lis 2009, 23:42
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez joanna1 » 14 lis 2009, 21:45 dentysta

Witam,wiem że temat dentystów był tu maglowany wielokrotnie,ale ja mam pytanie o konkretnego dentystę.Właśnie umówiłam dziecko na wizytę do dr. Popiel,czy możecie mi napisać opinię o tym dentyście? tzn.konkretnie chodzi mi o to jakie ma podejście do dzieci,czy jest osobą miłą,przystępną,czy oprócz strachu możemy też obawiać się złego potraktowania? (mam niestety przykre doświadczenia stąd to pytanie).

joanna1
Początkujący
 
 
Posty: 14
Dołączyła: 10 paź 2009, 20:07
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez yoki » 27 gru 2009, 17:54 Re: STOMATOLOG

i ja sie musze do tematu niestety dopisac :-|
Czy ktos ma moze pozytywne doswiadczenia z opieki dentystycznej przy wyrywaniu osemki i moze polecic jakiegos dentyste-chirurga?
Bylabym bardzo wdzieczna za namiary.

yoki
Stały Bywalec
 
 
Posty: 325
Dołączyła: 28 cze 2008, 09:39
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez 21milka » 13 maja 2010, 12:51 Re: STOMATOLOG

joanna1 kolezanka była kilka razy u dr. Popiel, nie bardzo sobie ją chwali.
Po pierwsze kiepski dojad, wiec w autobusie kuuupe czasu spedzała, po 2 wizyta trwała kilka minut, po 3 babka owszem ma polskie korzenie, ale szkoły robiła w UK, wiec jest tak samo "doświadczona" jak angielscy/ hinduscy dentyści, o czym informuje na wstępie. A i ponoc terminy ma niezłe, bo tygodniami trzeba czekać.
Jednym słowem, ja bym nie poszła.
Na szczęście mamy świetnego, angielskiego dentystę, u które go pracuje nasz polska koleżanka, koleś ma gabinet niczym nasze polskie prywatne kliniki, ba nawet ośmiesze sie powiedzieć ze lepszy. Co prawda płacić trzeba, ale ze względu na polskie znajomości nie płacimy prawie nic. Ostatnio za przegląd 2 dzieci nie wziął nic. Profesjonalista w każdym calu!!

21milka
Raczkujący
 
 
Posty: 58
Dołączyła: 22 maja 2007, 11:06
Lokalizacja: Selly Oak
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mike » 13 cze 2010, 00:55 Re: STOMATOLOG

yoki napisał(a):i ja sie musze do tematu niestety dopisac :-|
Czy ktos ma moze pozytywne doswiadczenia z opieki dentystycznej przy wyrywaniu osemki i moze polecic jakiegos dentyste-chirurga?
Bylabym bardzo wdzieczna za namiary.


Mam ten sam problem, czy ktos moze polecic jakies dobre miejsce gdzie mozna wyrwac osemke
Ofrece tu sonrisa
No cuesta dinero
Intentalo!
Avatar użytkownika
Mike
Zadomowiony
 
 
Posty: 782
Dołączył: 22 cze 2006, 10:14
Lokalizacja: znienacka
Reputacja: 13
Neutralny

KobietaPostNapisane przez adamirus » 13 cze 2010, 06:16 Re: STOMATOLOG

yoki napisał(a):Czy ktos ma moze pozytywne doswiadczenia z opieki dentystycznej przy wyrywaniu osemki i moze polecic jakiegos dentyste-chirurga?
Bylabym bardzo wdzieczna za namiary.


ja nie miałam żadnego problemu po wyrwaniu ósemki przez ZWYKŁEGO stomatologa- zaznaczam że to była kobieta :)
żadnego bólu wtrakcie ani po
szybko i sprawnie jej poszło ;-)

NORMALNA przychodnia dentystyczna,Acocks Green

Village Dental Surgery ;-) na Station Road

chodzę do nich regularnie i jestem zadowolona

adamirus
Stały Bywalec
 
 
Posty: 591
Wiek: 42
Dołączyła: 8 sie 2006, 20:54
Lokalizacja: B-ham/Acocks Green
Reputacja: 21
Pokojowy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ZDROWIE