PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

KobietaPostNapisane przez cody » 11 lip 2012, 15:34 PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

Witam serdecznie!
Chcialabym zaczerpnac info na temat podwiazania jajnikow.Tzn. jak to sie krok po kroku odbywa i od czego nalezy zaczac?, czy wiek i liczba dzieci maja znaczenie? Czy idac do kliniki mozna sie bez problemu zapisac na taki zabieg czy raczej nie? No i jak wyglada zycie po ....
Zaznaczam ze raczej nie mam przeslanek medycznych do tego typu zabiegu.
Z gory dziekuje za odpowiedz :grin:

cody
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączyła: 11 lip 2012, 15:25
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez gumigu » 12 lip 2012, 06:21 Re: PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

W Polsce tego typu zabieg jest zabroniony i chyba karalny od 1-10 lat wiezienia. W USA tego typu zabieg traktowany jest jak antykoncepcja. W UK nie wiem jak to wyglada.
Ponizej masz linka do forum o tego typu sprawach,moze Tobie to cos pomoze:
http://dziecko-info.rodzice.pl/archive/ ... 41294.html

Pozdrawiam
Jak NIE jak TAK!

gumigu
Początkujący
 
 
Posty: 39
Dołączył: 11 lip 2012, 18:54
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez cody » 12 lip 2012, 08:22 Re: PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

Witam
dziekuje za linka, na taki zabieg zamierzam wybrac sie wlasnie w UK i interesuje mnie czy ktos juz cos takiego tutaj przechodzil

cody
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączyła: 11 lip 2012, 15:25
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 13 lip 2012, 10:43 Re: PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

moge zapytac..po co ci to? jesli jako antykoncepcja to polecam inne mniej inwazyjne metody....
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 13 lip 2012, 14:42 Re: PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

cody, moje 2 kolezanki mialy ten zabieg wykonany, ale tylko z powodow medycznych(dlugie intensywne krwawienia miesiaczkowe) obie sa w wieku kolo 45-50 lat...zycie po zabiegu wyglada normlanie, po prostu szybciej wchodzi sie w faze pokwitania, kobieta szybciej sie starzeje itd.... nie wiem czy tylko z powodow antykoncepcyjnych ktos wykona ci ten zabieg,....kiedy na rynku tyle darmowych srodkow od tabletek,przez zastrzyki hormonalne, spirale i implanty podskorne...
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez cody » 13 lip 2012, 16:09 Re: PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

Witam! Tak tarktuje to jako srodek antykoncepcyjny
nie moge brac srodkow hormonalnych, Przetestowałam wiekszosc tabletek anty, mialam plastry i inplanta, poprostu po hormonach strasznie zle sie czuje, boli mnie zolodek, glowa a w dodatku w trakcie uzywania impantu mialam okres przez 3 miesiace ;(
Kalendarzyk i spirala odpadaja. Jedynie zostaja prezerwatywy.
Jestem po 30-tce, mam dwoje dzieci i juz wiecej nie planuje.

cody
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączyła: 11 lip 2012, 15:25
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Marosu » 13 lip 2012, 20:11 Re: PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

Co prawda to troche nie na temat, ale moj szwagier niedawno przeszedl 'sterylizacje'.
Nasze siostrzenice, jego dwie coreczki, sa chore na CF (mukowiscydoze) i panicznie bal sie, ze bedzie mial nastepne chore dziecko.

Wiem, ze zajelo mu chyba z 2 lata samo przekonanie lekarzy, ze jest zdolny do podjecia takiej decyzji. Musial chodzic przez jakis czas do psychologa, byl badany przez psychiatre itp.

To nie jest tutaj nielegalne, ale lekarze mowia czesto nie.

A probowalas implantow? Wszczepiony w ramie na 3 lata?
Avatar użytkownika
Marosu
Raczkujący
 
 
Posty: 59
Dołączyła: 24 maja 2012, 20:29
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez andzia24 » 14 lip 2012, 01:48 Re: PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

pisala ze probowala a swoja droga to implanty to gowno niw dajcie sie wrobic bo znajome to mialy i ja tez i albo sie tyje albo zle czuje(krwawienia,problemy z zoladkiem)z tego co sie dowiedzialam to nakupili tego w brud i wciskaja kobieta czasem na hama a co do podwiazania jajnikow to wiem ze dziewczyny odemnie z pracy to przeszly i nie widze u nich wiekrzych zmian a jedna z nich to polozna wiec sie dopytam i dam ci znac

andzia24
Raczkujący
 
 
Posty: 68
Dołączyła: 11 sty 2011, 22:44
Lokalizacja: walsall
Reputacja: 5
Neutralny

KobietaPostNapisane przez cody » 14 lip 2012, 07:15 Re: PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

andzia24 napisał(a):pisala ze probowala a swoja droga to implanty to gowno niw dajcie sie wrobic bo znajome to mialy i ja tez i albo sie tyje albo zle czuje(krwawienia,problemy z zoladkiem)z tego co sie dowiedzialam to nakupili tego w brud i wciskaja kobieta czasem na hama a co do podwiazania jajnikow to wiem ze dziewczyny odemnie z pracy to przeszly i nie widze u nich wiekrzych zmian a jedna z nich to polozna wiec sie dopytam i dam ci znac



na temat impantow slyszalamrozne opinie, a w moim przypadku mialam go tylko 8 miesiecy poniewaz mialam 2 miesiace okres , tydzien przerwy i znowu okres albo plamienia i tak w kolko, glowa mnie bolala czesto,miewalam hustawki nastrojow i go usunelam
Bede czekala na odpowiedz
Z gory dziekuje

Dodano: -- 14 lip 2012, 08:26 --

Marosu napisał(a):Co prawda to troche nie na temat, ale moj szwagier niedawno przeszedl 'sterylizacje'.
Nasze siostrzenice, jego dwie coreczki, sa chore na CF (mukowiscydoze) i panicznie bal sie, ze bedzie mial nastepne chore dziecko.

To przykre ze az tyle mu to zajeło ale dobrze ze sie udalo,ale
wazektomie to i mozna w pl zrobic bez problemow oczywiscie za oplata

cody
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączyła: 11 lip 2012, 15:25
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez atam » 14 lip 2012, 16:53 Re: PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

Tutejszy NHS oferuje trwałe metody regulujące płodność: podwiązanie jajników (female sterilisation) i podwiązanie nasieniowodów (male sterilisation) i w przeciwieństwie do Polski w Wielkiej Brytanii są to zabiegi w pełni legalne. Więc nie jest prawdą, że w Polsce nie grożą za to żadne konsekwencje. Jako że metody te są całkowicie permanentne proponuje się je parom, które mają już potomstwo, i które więcej dzieci już nie planują. Na pewno lekarz podczas wizyty ma obowiązek poinformowania pacjenta o innych, mniej inwazyjnych metodach, ale nie może odmówić pacjentowi, jeśli podejmie on właśnie taką decyzję.
Jeśli chodzi o skutki uboczne to na pewno jest to ciąża pozamaciczna, ale ryzyko jej jest minimalne, poniżej jednego procenta. Nie wpływa ten zabieg na zaburzenia miesiączkowania. Niektóre kobiety odczuwają także częstsze infekcje pęcherza moczowego po zabiegu. Krąży wiele bezpodstawnych mitów na temat skutków ubocznych. Kobiety obawiają się utraty swej „kobiecości” po zabiegu, zmniejszenia libido, przybrania masy ciała. Żadne obserwacje i badania nie potwierdziły tych teorii, wręcz przeciwnie, aż 80% kobiet deklaruje poprawę kontaktów z partnerem.
Dodatkowe informacje znajdziesz na: http://www.nhs.uk/. Myślę, że podczas rozmowy telefonicznej zostaniesz poinformowana o szczegółach wizyty, a być może i o tym, jak długo czeka się na zabieg.
To chyba optymistyczne wiadomości :)

atam
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 28 wrz 2011, 16:19
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez atam » 14 lip 2012, 17:00 Re: PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

A tak wracając do legalności....Wykonywanie wazektomii jako metody antykoncepcji w Polsce nie jest legalne. Zabrania tego Art. 156 par.1 k.k., który mówi, że kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci: pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia podlega karze pozbawienia wolności od roku od 10 lat. Można oczywiście wykonać zabieg jeśli jest to uzasadnione innymi wskazaniami medycznymi, nie może ich jednak stanowić sama chęć ubezpłodnienia.
W Polsce istnieją prywatne ośrodki zdrowia, które w swych cennikach zawierają również wazektomię (koszt – około 2 tys. zł). Decydując się na taką operację, należy przede wszystkim mieć na uwadze fakt, że zwyczajnie złamiemy prawo – zarówno my, jak i lekarze. Pamiętajmy również, że w takiej sytuacji pacjent nie ma możliwości ubiegania się o ewentualne stosowne odszkodowanie w razie źle wykonanego zabiegu.

atam
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 28 wrz 2011, 16:19
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ivoneczka23 » 14 lip 2012, 17:01 Re: PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

http://www.nhs.uk/conditions/Female-ste ... ction.aspx

tu masz linka w którym si edowiesz ze spokojnie mozna wykonac ten zabieg na NHS jako forme antykoncepcji;)
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posty: 583
Wiek: 40
Dołączyła: 17 lip 2009, 17:42
Reputacja: 40
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez cody » 15 lip 2012, 16:12 Re: PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

Dzieki bardzo za wszystkie informacjie, nic innego nie zostaje mi jak isc do kliniki planowania rodziny na spotkanie z lekarzem lub polozna i uzyskanie dalszych informacji

cody
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączyła: 11 lip 2012, 15:25
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 21 lip 2012, 14:40 Re: PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

Rozwaz tylko jeszcze to co moze nastapic, szybsza menopauza i co sie z tym wiaze zle samopoczucie, tycie, porost wlosow i inne problemy wynikajace z zachwiania hormonow. Ktorych leczenie moze byc potem malo mozliwe. A jestes mloda i jak sadze wolalabys sie jednak czuc dobrze :)

Pozdrawiam
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez atam » 22 lip 2012, 21:48 Re: PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

O matko... a kto Ci droga Thesingerko, naopowiadal takich glupot o skutkach ubocznych?! jakie zachwianie hormonow? tycie? szybsza menopauza? niby skad? dla osoby, która nie planuje wiecej dzieci podwiazanie jajnikow zwiazane jest z brakiem hamulcow przed seksem z obawy przed nieporzadana ciaza! seks jest cudny, bo nie skutkuje niechcianymi konsekwencjami! i to jest piekne! jesli kobieta nie moze liczyc, z roznych powodow, na wazektomie swojego partnera, a inne sposoby zapobiegania ciazy nie sa przez nia tolerowane, dlaczego nie mialaby poddac sie opisywanemu zabiegowi! a skutki uboczne to mit! wielka bzdura!

atam
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Dołączyła: 28 wrz 2011, 16:19
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ZDROWIE