PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 23 lip 2012, 13:31 Re: PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

Kwestia poszukania opinii, poszukaj na forach opinie babek ktore sa pare lat po zabiegu, wiele z nich skarzy sie na powazne skutki uboczne. Nie mowe ze u kazdego wystapia, ale to zabieg ingerencyjny i warto przemyslec. Zwlaszcza jesli jest ryzyko przyspieszenia menopauzy lub endometriozy - pierwsze miewa z zalozenia mase skutkow nieprzyjemnych dla kobiety, drugie jest powazna choroba w trakcie ktorej z chirurgiem jestes za pan brat do konca zycia.

Podobnie jest z pigulkami, teoretycznie lista skutkow jest mala, a na zywo wiele babeczek ma caly zestaw roznych badziewnych objawow. Mi np zaden lekarz nigdy nie powiedzial ze pigulki powoduja masowo praktycznie problemy z prolaktyna, zwlaszcza po odstawieniu, lub odstawieniach :)
Dopiero endokrynilog mi powiedzial ze dzieki pigulkom mamy plage zaburzen hormonalnych (po odstawiniu) ktore wp olaczeniu ze stresem itp powoduja powazne zaburzenia ktore trezba leczyc latami.

Tak wiec warto chyba solidnie rozwazyc sprawe, w jedna i druga strone.
Nie moje jajniki wiec decyzja tez nie moja, ale polecam fora medyczne.
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 23 lip 2012, 16:50 Re: PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

no to sie wtrace.....jako osobnik na wskros ateistyczny i zwiazany z zawodami poniekad medycznymi, plus jako osoba oczekujaca wlasnie na zabieg ;-), okreslenia w stylu "poszukaj sobie opinii na forum" to jakas kompletna malomiasteczkowa bzdura. ludzie na forach pisza idiotyzmy kompletnie nie poparte zadnymi medycznymi faktami, na dodatek nigdy nie wiadomo czy osoba ktora sie wypowiada posiada jakiekolwiek doswiadczenie czy tylko zawodowo nabija sobie posty korzystajac z wiedzy typu " slyszalem/lam ze..."
Wszystko w naszym zyciu ma skutki uboczne - rozpoczynajac od naszej diety a konczac na medycynie. Kazdy przypadek jest indywidualny. ludzie wyciagaja jakies mityczne powiklania ktore moga wystapic w 1 przypadku na kilka tysiecy i sa tym strasznie podnieceni. skoro to w/g niektorych takie niebezpieczne to poszukajcie sobie danych jakie jest prawdopodobienstwo ze jutro zginiecie w wypadku samochodowym.....idac pieszo.i przestaniecie wychodzic z domu.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 28 lip 2012, 11:20 Re: PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

Anirad w takim razie twoja opinia tez nie ma zadnego sensu - bazujac na tym co piszesz. Troche ekstremalizujesz co po prostu uwielbiam. Tresci netowe nie sa albo czarne albo biale.
Jednakze wszelkie opinie maja sens, jesli potrafi sie szukac, i oddzielac informacje od szumu. Jesli wiesz czego szukasz - znajdziesz.

Ja np bralam rozne dziwne leki i mialam po nich mase skutkow ubocznych o ktorych lekarz nie wspomnial, ulotka tez nie, dzieki dyskusjom na forach zwiazanych z tematem, dowiedzialam sie ze nie ja jedna mam taki problem, i moglam posledzic jakis miesiac na ile te objawy sie poglebiaja i na ile sie zgadzaja z tym co pisali ludzie.

Potem znajomy lekarz, ktory 8 lat byl przedstawicielem koncernu farmaceutycznego mi polecil stronke ministerstwa gdzie sa podane leki i ich skutki uboczne nie opisane w ulotce - to byly bardzo dlugie listy z powaznymi skutkami o ktorych nie dowiedzialbys sie u lekarza ani w prasie. Czesc z tych lekow potem wstrzymano. JA swoje odstawilam po 3 mcach i skutki lecze do dzisiaj, po 6 latach jeszcze sa, co by bybylo gdybym je brala mimo wszystko rok jak planowano?

Tak wiec internet jest do wymiany informacji bardzo potrzebny, Trzeba umiec szukac, konsultowac to z ludzmi ktorzy maja bezposredni kontakt z zabiegiem czy lekiem.

Z twojego postu anirad wynika ze odrzucasz wszelkie tresci internetowych opini jako z zalozenia badziewne, w takim razie pozostaje sie zastanowic nad twoja obecnoscia na forum :)

Kolezance zycze milych poszukiwan rzeczowych informacji, najlepiej nie na forach o mydle i powidle, tylko na forach medycznych gdzie sa ludzie po zabiegu, gdzie od czasu do czasu wypowaidaja sie lekarze. Ja dzieki takim informacjom dalam rade tu sie leczyc bez lekarza przez ponad rok, pojechalam do pl do dobrego endokrynologa na ktorego namiar tez dostalam z netu!!
I potwierdzil diagnoze w zasadzie.
Wiadomo ze sa ludzie ktorzy szukajac tematu bolu glowy na necie po 4h stwierdza ze maja raka i juz umieraja. No ale prosze, nie zakladajmy ze wszyscy sa debilami... to nie znaczy ze net i fora sa zle w szukaniu informacji. :twisted:
Czasem mozna tez wyszukac dokumentacje medyczne danego tematu z sympozjow, najczesciej wPDF, ale do tego szukania polecam google.ru - zdecydowanie lepiej wyszukuje :)
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 28 lip 2012, 20:06 Re: PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

Thesingerka, jak Ty czytasz informacje w necie z takim samym zrozumieniem jak mojego posta to wcale sie nie dziwie ze wierzysz w "miasteczkowe legendy" i jeszcze opowiadasz je innym.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 28 lip 2012, 23:07 Re: PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

Nie narzekam ogolnie na swoje zrozumienie informacji z netu, ale twojego posta najwyrazniej nie rozumiem faktycznie. Moze wyjasnisz? czy tez uniesiesz sie ze skoro nie rozumiem to moj problem? :D
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 29 lip 2012, 08:24 Re: PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

Thesignerka napisał(a):Nie narzekam ogolnie na swoje zrozumienie informacji z netu


A slyszalas kiedys o warkiacie ktory twierdzi ze ma swira albo o alkoholiku ktory powie ze pije? ;-P

Thesignerka napisał(a):Rozwaz tylko jeszcze to co moze nastapic, szybsza menopauza i co sie z tym wiaze zle samopoczucie, tycie, porost wlosow i inne problemy wynikajace z zachwiania hormonow.

A ta wspaniala informacje tez z wlasnych doswiadczen? Bo kazdy lekarz Ci powie ze ten zabieg nie ma wplywu na zachwianie poziomu hormonow bo i niby dlaczego mialby miec? nic nie jest z organizmu usuwane...(tak na marginesie robilem takie zabiegi u zwiarzat i zyly potem dlugo i szczesliwie)

A skoro trzeba Ci pewne rzeczy okreslac jasniej - to fakt ze np tobie cokolwiek bylo po stosowaniu konkretnych lekow nie swiadczy o tym ze kolejnemu milionowi osob tez to sie zdarzy.Mnie np paracetamol usypia....Dlatego uwazam ze opinie ludzi na takie tematy jak leki i leczenie nie maja zadnego znaczenia bo sa to przypadki indywidualne.Zawsze.

A bardzo czesto niektore powiklania po zabiegach sa nie skutkiem samego zabiegu lecz OBJAWEM innych chorob lub nieprawidlowosci enzymatyczno hormonalnych ktore do tej pory byly tlumione.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Thesignerka » 29 lip 2012, 10:05 Re: PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

hehe slyszalam o alkoholikach ktorzy przyznali sie ze pija, ba nawet pracowalam jakis czas z takimi ludzmi :)

super ze wyjasniles, w duzej mierze sie z Toba zgadzam oczywiscie ze opinie nie zastapia lekarza czy obserwacji samego siebie i ze rozne problemy bywaja bardzo indywidualne , ale nie zgadzam sie z tym ze opinie sa calkowicie nieprzydatne. Chocby z tego wzgledu, ktory opisales, rozne zabiegi i leczenia moga uruchowmic rozne inne mechanizmy.
I fajnie by bylo gdyby tego nei zignorowac, nie bagatelizowac, w czym pewne opinie moge pomoc.


Tak jak pisalam, oddzielanie informacji rzeczowej od szumu informacyjnego - to podstawa. Przyklad:

  • Gdyby kolezanka pokierowala sie moja opinia na temat samego podwiazania - skorzystalaby z szumu, bo ja nigdy nie robilam tego zabiegu na sobie - jasne wiec ze nie jestem informacja z pierwszej reki.

    Jesli jednak poszuka co jej radze opini na konkretnych forach, konkretnych ludzi, oddzieli szum od istotnych informacji - bedzie miala czysta informacje lepiej lub mniej zweryfikowana i wiarygodna - zakladam ze kolezanka jest brainy i jest w stanie to zrobic jak wiekszosc doroslych ludzi.



Gdybym ja chciala sobie podwiazac z jakis wzgledow jajniki, przetrzepalabym wszystko co mozliwe i dlugo sie zastanawiala.
Zaluje ze tego nei zrobilam zanim zaczelam byc faszerowana sterydami pare lat temu. Bo okazalo sie ze na necie wlasnie bylo masa ostrzezen od ludzi, ze leczenie wcale nie jest takie slodziutkie jak opisuje ulotka czy lekarze :) Znam troche lekarzy i wierz mi , mowia ci to za co im placa przedstawiciele firm farmaceutycznych zeby, gdy tylko jest minimum wskazania - wciskac im dany lek :)

Pozdrawiam
'czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach'
Avatar użytkownika
Thesignerka
Rozeznany
 
 
Posty: 232
Dołączyła: 19 lut 2011, 12:39
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez cody » 30 lip 2012, 14:52 Re: PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

[quote="anirad"]no to sie wtrace.....jako osobnik na wskros ateistyczny i zwiazany z zawodami poniekad medycznymi, plus jako osoba oczekujaca wlasnie na zabieg ;-),

piszesz ze oczekujesz na zabieg, mozesz mi powiedziec jak tutaj w UK odbywa sie cala procedura ?

Dodano: -- 30 lip 2012, 15:57 --

Zgadzam sie z wami w zupełności kazdy organizm inaczej toleruje ingerencje lekow i roznych zabiegow, w sumie nic nie da sie przewidziec....ja szukam wlasnie kogos kto to przechodzil i moze sie ze mna podzielisc informacjami .... a co do innych forow to oczywiscie przegladam i wiecie co wypowiada sie tam wiekszosc kobiet ktore wlasnie zaluja wykonanego zabiegu ze wzgledu na chec posiadania dzieci, nie ma nic o skutkach ubocznych.
A ja wiem ze juz nie chce wiecej dzieci i dlatego poszukauje najlepszej dla mnie skutecznej antykoncepcji

cody
Przyczajony
 
 
Posty: 9
Dołączyła: 11 lip 2012, 15:25
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 30 lip 2012, 18:11 Re: PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

cody, ja po prostu poszedlem do swojego lekarza i powiedzialem ze prosze o skierowanie do kliniki na wazektomie. oczywiscie musialem wysluchac wywodu na temat innych sposobow zapobiegania ciazy stosowanych przez partnerke bo jak doktorek sam nam powiedzial to jego obowiazek i lekarz w klinice zada pytanie czy GP nam wszystko opisal itp. I to tyle. potem juz tylko czekasz na list z kliniki w ktorej robia zabiegi.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez megkris » 9 wrz 2012, 16:23 Re: PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

cody napisał(a):Witam! Tak tarktuje to jako srodek antykoncepcyjny
nie moge brac srodkow hormonalnych, Przetestowałam wiekszosc tabletek anty, mialam plastry i inplanta, poprostu po hormonach strasznie zle sie czuje, boli mnie zolodek, glowa a w dodatku w trakcie uzywania impantu mialam okres przez 3 miesiace ;(
Kalendarzyk i spirala odpadaja. Jedynie zostaja prezerwatywy.
Jestem po 30-tce, mam dwoje dzieci i juz wiecej nie planuje.


Dodano: -- 9 wrz 2012, o 16:23 --

cody napisał(a):Witam! Tak tarktuje to jako srodek antykoncepcyjny
nie moge brac srodkow hormonalnych, Przetestowałam wiekszosc tabletek anty, mialam plastry i inplanta, poprostu po hormonach strasznie zle sie czuje, boli mnie zolodek, glowa a w dodatku w trakcie uzywania impantu mialam okres przez 3 miesiace ;(
Kalendarzyk i spirala odpadaja. Jedynie zostaja prezerwatywy.
Jestem po 30-tce, mam dwoje dzieci i juz wiecej nie planuje.

megkris
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 31 maja 2010, 13:45
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 12 wrz 2012, 18:38 Re: PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

anirad, zebys tylko kiedys tego nei zalowal..bo mze za 5,10,15 lat zmienisz zdanie i co wtedy.....bez przyczyn medycznych kojarzy mi sie to z kastrowaniem kota...a neich se pouzywa.....

anirad napisał(a):Thesignerka napisał(a):
Rozwaz tylko jeszcze to co moze nastapic, szybsza menopauza i co sie z tym wiaze zle samopoczucie, tycie, porost wlosow i inne problemy wynikajace z zachwiania hormonow.

A ta wspaniala informacje tez z wlasnych doswiadczen? Bo kazdy lekarz Ci powie ze ten zabieg nie ma wplywu na zachwianie poziomu hormonow
moje kolezanki z pracy-angielki mialy robiony ten zabieg z przyczyn medycznych, i lekarz ostrzegala ja o skutkach ubocznych, ktore odczuwaja w tej chwili jako wczesniejsza menopauze..
nie wiem jak to dziala w przypadku facetow nie slyszalam o zadnym facecie zwlaszcza mlodym ,ktory by sie katstrowal na wlasne zyczenie tak dla sportu...

Dodano: -- 12 wrz 2012, o 18:47 --

Jakie są skutki uboczne podwiązania jajowodów?
Wątpliwości
Bardzo ważnym skutkiem ubocznym tej metody jest wbrew pozorom jej nieodwracalność. Aż 25% - 40% kobiet żałuje swojej decyzji, mimo, iż wcześniej uważały ją za dobrze przemyślaną. Zmiana sytuacji życiowej - partnera, utrata dziecka, sprawiają, że kobieta w pewnym momencie pragnie mieć kolejne dziecko. Są na świecie ośrodki specjalizujące się w przywracaniu drożności jajowodów, jednak są to bardzo trudne, drogie zabiegi, niedające żadnej pewności powodzenia. Dlatego tak wielkie znaczenie ma dokładne poinformowanie kobiety o wszystkich możliwych skutkach, oraz przedstawienie innych dostępnych metod antykoncepcji.

Ciąża pozamaciczna
Wystąpienie ciąży pozamacicznej (najczęściej jajowodowej) jest najbardziej niebezpiecznym powikłaniem. Ryzyko szacuje się na ok. poniżej 1%. Występuje statystycznie częściej u młodszych kobiet poddanych zabiegowi, a także u tych, które miały zabieg wykonany metodą elektrokoagulacji jajowodów.

Zaburzenia miesiączkowania
Kilka lat temu istniało podejrzenie, że salpingektomia może powodować zaburzenia miesiączkowania (nieregularne i bolesne miesiączki, krwawienia międzymiesiączkowe, brak miesiączki) określane mianem „zespół po salpingektomii”.
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez anirad » 12 wrz 2012, 20:30 Re: PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

bogini8 - kastracja to zupelnie inny zabieg - proponuje troche poczytac ;-)))))
(a kotów i kotek sam wykastrowalem dziesiatki...;-))) )
a podejscie do meskiej antykoncepcji wiekszosci polskiego narodu jest infantylne i zasciankowe.
co w tym dziwnego ze ktos na 100 procent nie ma ochoty sie rozmnazac albo ze chce zeby jego partnerka nie musiala brac hormonow itp?
dorosnijcie ludzie. nawet koperek wloski moze miec powazne skutki uboczne.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
Avatar użytkownika
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posty: 483
Wiek: 51
Dołączył: 14 paź 2006, 18:39
Lokalizacja: Ha'il Saudi Arabia
Reputacja: 76
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 13 wrz 2012, 14:26 Re: PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

anirad napisał(a):co w tym dziwnego ze ktos na 100 procent nie ma ochoty sie rozmnazac albo ze chce zeby jego partnerka nie musiala brac hormonow itp?
masz 23 lata..jestes mlodziutki..cale zycie przed toba..teraz to jest 100% , a moze za 5,10,20 lat zachce ci sie miec dzieci, albo twojej partnerce/zonie/dziewczynie i co wtedy..tego nie wiesz..nie przewidzisz tego co bedzie dla ciebie wazne i istotne w zyciu za lat 15... bardzo duzy procent osob po tych zabiegach po ulywie lat zaluej swoich decyzji...moim zdaniem taka ingerencja w cialo bez wskazan medycznych to przegiecie...tym bardziej ze metod antykoncepcji jest full....
anirad napisał(a):a podejscie do meskiej antykoncepcji wiekszosci polskiego narodu jest infantylne i zasciankowe.
moim zdaniem ten zabieg to nie jest metoda antykoncepcji...tylko wykastrowanie sie na zyczenie...
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 13 wrz 2012, 15:57 Re: PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

bogini8, 23 to anirad, ma punktow reputacji. Lat ma jak mozna zobaczyc odrobine wyzej 39 :) I skoro ma ochote sie sterylizowac to co Ci do tego? Jak zwykle masz najwiecej do powiedzenia w temacie ktory Ciebie absolutnie nie dotyczy :roll: Moze niech kazdy zajmie sie soba i swoim zyciem zamiast umoralniac innych :roll: Jak zwykle probujesz wpierac innym swoje poglady jako jedynie sluszne :roll:


bogini8 napisał(a):bez przyczyn medycznych kojarzy mi sie to z kastrowaniem kota...a neich se pouzywa.....


Uzywac to Ty zacznij w koncu glowy do myslenia :roll: Wiesz po co sie sterylizuje zwierzeta? Przede wszystkim po to by wykluczyc ryzyko wystapienia roznych chorob jak np ropomacicze czy rak sutka ktore w wiekszosci przypadkow sa chorobami smiertelnymi a u sterylizowanych kotek/suczek nie wystepuja w ogole. Poza tym zwierzeta sobie nie musza "pouzywac" :roll: Sa tylko zwierzetami ktore odbywaja stosunki plciowe nie dla przyjemnosci a dla rozmnozenia. Nie slyszalas nigdy z jakimi problemami sie borykaja "przeladowane" schorniska? Zastanow sie prosze zanim cos pieprzniesz jak kompletna blondynka :roll:
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 14 wrz 2012, 09:12 Re: PODWIĄZANIE JAJNIKÓW(female sterilisation)

bogini8 napisał(a): bardzo duzy procent osob po tych zabiegach po ulywie lat zaluej swoich decyzji...
Bardzo dużo osób również żałuje niechcianych ciąż , brania latami tabletek anty, lub innych środków które nie są bezpieczne ... A ile niechcianych dzieci żałuje , że przyszło na świat , popełnia samobójstwa , popada w alkoholizm, narkomanie ,nie umie się znaleść... Z DWOJGA ZŁEGO LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ....

Dodano: -- 14 wrz 2012, o 10:18 --

Ps.
bogini8 napisał(a): lekarz ostrzegala ja o skutkach ubocznych, ktore odczuwaja w tej chwili jako wczesniejsza menopauze..
Twoje koleżanki z pracy mają 45-50 lat więc to raczej nie jest wcześniejsza menopauza tylko normalny wiek .Moja mama przeszła menopause w wieku 38 lat to isę nazywa wczesna menopauza ...

Dodano: -- 14 wrz 2012, o 12:28 --

bogini8 napisał(a):moim zdaniem ten zabieg to nie jest metoda antykoncepcji...tylko wykastrowanie sie na zyczenie...
Dobrze,że doczytałam do końca bo po prostu spadłam z krzesła ze śmiechu , wreszcie piątek :) :) :) Gratuluję wiedzy bogini8, i tu widać , że to twoja opinia a nie wygooglowane cytaty :)
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ZDROWIE