Który lekarz wystawi L4 w Anglii.

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

MężczyznaPostNapisane przez sawitar » 31 sty 2013, 00:19 Który lekarz wystawi L4 w Anglii.

Witam.

Mam taki problem. Moja żona jest w 2 miesiącu ciąży. Przyjechała mnie odwiedzić ponieważ jest na L4. Nie widzę powodu aby teraz wracała. Wolałbym aby została ze mną jeszcze kilka miesięcy (a potem wrócimy razem). Czy ktoś z szanownych forumowiczów nie zna lekarza który mógłby wystawić polskie L4?

Pozdrawiam.

sawitar
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 14 sty 2007, 22:39
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Mordorzg » 31 sty 2013, 07:25 Re: Który lekarz wystawi L4 w Anglii.

Zadzwoń do lekarzy w Coventry może oni pomogą. Gdzieś na stronie jest ich reklama.
"Prius quam exaudias, ne iudices"-nie sądź zanim nie wysłuchasz.

Mordorzg
Raczkujący
 
 
Posty: 82
Wiek: 48
Dołączył: 28 sie 2006, 10:06
Lokalizacja: Rowley Regis, Birmingham
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez tomtor » 31 sty 2013, 12:21 Re: Który lekarz wystawi L4 w Anglii.

Mordorzg napisał(a):Zadzwoń do lekarzy w Coventry może oni pomogą. Gdzieś na stronie jest ich reklama.

A nie ma przypadkiem w L4 ze musi lezec?

tomtor
Raczkujący
 
 
Posty: 58
Dołączył: 10 sty 2008, 02:06
Reputacja: 3
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mam37 » 31 sty 2013, 13:07 Re: Który lekarz wystawi L4 w Anglii.

tomtor, ma ma masz racje
watpie by kto kolwiek ystawił ci tu zwolnienie po za tym na l4 nie powinna podróżować
jeśli już chcesz coś załatwić lepiej byś załatwiał to w pl nie masz tam rodzicow? niech pójdą prywatnie do ginekologa zony i na pewno jej wystawi
Ja bynajmiej tak bym zrobiła:))

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez bogini8 » 31 sty 2013, 15:56 Re: Który lekarz wystawi L4 w Anglii.

sawitar napisał(a):Mam taki problem. Moja żona jest w 2 miesiącu ciąży. Przyjechała mnie odwiedzić ponieważ jest na L4.
to chyba nie powinna podrozowac skoro ma zagrozona ciaze, no chyba , ze zwolnienie zalatwila sobie o tak bez powodu zeby nie pracowac;) ale jesli moja ciaza bylaby zagrozona, nie ryzykowalabym lotu samolotem..
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
Avatar użytkownika
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2785
Wiek: 38
Dołączyła: 21 lis 2007, 23:55
Lokalizacja: Solihull
Reputacja: 100
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez mam37 » 31 sty 2013, 16:00 Re: Który lekarz wystawi L4 w Anglii.

bogini8, myślę że to bylo załatwione by nie pracować i przyjechać do angli żadna kobieta nie naraziła by siebie i dziecka na utratę zdrowia tak myślę :)

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez agg » 31 sty 2013, 16:28 Re: Który lekarz wystawi L4 w Anglii.

sawitar, na moj "babski" rozum nikt tu jej takiego zaswiadczenia nie wystawi. czy lekarz zarejestrowany w GMC ma prawo wystawiac polskie L4 i ZUS je uzna... NIE. chyba, ze rownoczesnie ma dzialalnosc w Pl z NIP i regonem czy cos w ten desen.
jedyna opcja to chyba lekarz w pl. no ale jak mozna komus wystawic chorobowe, jak tej osoby sie na oczy nie widzialo?
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez kamil1988 » 31 sty 2013, 16:55 Re: Który lekarz wystawi L4 w Anglii.

bogini8 napisał(a):
sawitar napisał(a):Mam taki problem. Moja żona jest w 2 miesiącu ciąży. Przyjechała mnie odwiedzić ponieważ jest na L4.
to chyba nie powinna podrozowac skoro ma zagrozona ciaze, no chyba , ze zwolnienie zalatwila sobie o tak bez powodu zeby nie pracowac;) ale jesli moja ciaza bylaby zagrozona, nie ryzykowalabym lotu samolotem..


ja nie widzę nigdzie, żeby założyciel postu napisał, że ciąża jest zagrożona, czy kobieta w ciaży idzie na zwolnienie lekarskie tylko z powodu zagrożenia ciązy?

kamil1988
Początkujący
 
 
Posty: 32
Dołączył: 27 wrz 2012, 12:00
Reputacja: 8
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 31 sty 2013, 17:14 Re: Który lekarz wystawi L4 w Anglii.

Druki zwolnienia, tak jak recepty, są drukami NFZu, a ten tutaj nie ma żadnych praw.
No i żaden lekarz nie ma tutaj uprawnień NFZu na ten rok.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 31 sty 2013, 17:52 Re: Który lekarz wystawi L4 w Anglii.

kamil1988 napisał(a):
bogini8 napisał(a):
sawitar napisał(a):Mam taki problem. Moja żona jest w 2 miesiącu ciąży. Przyjechała mnie odwiedzić ponieważ jest na L4.
to chyba nie powinna podrozowac skoro ma zagrozona ciaze, no chyba , ze zwolnienie zalatwila sobie o tak bez powodu zeby nie pracowac;) ale jesli moja ciaza bylaby zagrozona, nie ryzykowalabym lotu samolotem..


ja nie widzę nigdzie, żeby założyciel postu napisał, że ciąża jest zagrożona, czy kobieta w ciaży idzie na zwolnienie lekarskie tylko z powodu zagrożenia ciązy?



Tak, w Polsce jak i kazdym innym kraju kobieta w ciazy idzie na L4 tylko w razie jakis nieprawidlowosci, jesli z nia i dzieckiem wszystko jest w porzadku powinna pracowac. Sama ciaza nie jest podstawa do tego by siedziec na 100% platnym zwolnieniu
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez kamil1988 » 31 sty 2013, 19:28 Re: Który lekarz wystawi L4 w Anglii.

czyli jeżeli z powodu przeziębienia dostałaby od lekarza L4 to jest to zagrożenie ciąży?

kamil1988
Początkujący
 
 
Posty: 32
Dołączył: 27 wrz 2012, 12:00
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez mam37 » 31 sty 2013, 19:48 Re: Który lekarz wystawi L4 w Anglii.

kamil1988, czyli jeżeli z powodu przeziębienia dostałaby od lekarza L4 to jest to zagrożenie ciąży?

Kochana ja byłam w ciąży w Pl 2 krotnie i nigdy nikt mi nie dal L4 z powodu katarku czy kaszelku

nie wiem moze dziś kobiety sa delikatniejsze nie wiem
ale jak dostala L4 w związku z przeziębieniem to myśle ze te nie powinna przylecieć do angli a leżeć w łużeczku
co do agg kochana w polsce mozna wszystko nawet nikogo nie widząc to takie czary mary hheh
ps , swoją drogą mi jej l4 nie przeszkadza każdy kombinuje jak moze skoro jej daja to niech bierze ale na forach bym się tym nie chwaliła

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posty: 493
Dołączyła: 23 sie 2012, 10:54
Reputacja: 45
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 31 sty 2013, 19:49 Re: Który lekarz wystawi L4 w Anglii.

Ludzie, badzmy powazni, L4 to zwolnienie chorobowe, zawsze, bez wzgledu na to z jakiej przyczyny wystawiane jest ludziom chorym. A ludzie chorzy siedza w domu a nie jezdza na wczasy (wyjatkiem od tego sa turnusy w sanatorium). To naprawde tal trudne do ogarniecia?
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez sawitar » 31 sty 2013, 19:54 Re: Który lekarz wystawi L4 w Anglii.

Ciąża nie jest zagrożona. A zwolnienie wystawione jest ze względu na charakter pracy jaki wykonuje.

No cóż widzę ze zostaje comiesięczna wizyta w ojczyźnie.

sawitar
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączył: 14 sty 2007, 22:39
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez kamil1988 » 31 sty 2013, 19:58 Re: Który lekarz wystawi L4 w Anglii.

moja siostra będąc w ciąży dostała zwolnienie nie z powodu zagrożenia ciąży a z powodu "męczących wymiotów" więc nie wiem, może w różnych miastach jest inaczej, poza tym nie wydaje mi się że jest to miejsce do osądzania innych, chłopak się zapytał konkretnie, ale wiadomo, swoje zdanie trzeba napisać..żal

kamil1988
Początkujący
 
 
Posty: 32
Dołączył: 27 wrz 2012, 12:00
Reputacja: 8
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ZDROWIE