Zwolnienie lekarskie z polski

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

MężczyznaPostNapisane przez maniek2140 » 1 paź 2013, 05:53 Zwolnienie lekarskie z polski

Witam mam takie pytanie przykładowo jadę na urlop do polski Choruje i mam zwolnienie od polskiego lekarza czy zakład pracy w UK musi je zaakceptować dzięki za wszelkie info dodam ze moja poprźednia firma akceptowała ale jak to wyglada prawnie wiem tyle ze jesteśmy w ue i możemy leczyć sie gdzie chcemy

maniek2140
Raczkujący
 
 
Posty: 54
Dołączył: 12 sty 2007, 22:08
Reputacja: -7
Wyśmiewca

KobietaPostNapisane przez agg » 1 paź 2013, 12:54 Re: Zwolnienie lekarskie z polski

maniek2140, chyba musisz pracodawcy spytac... do tygodnia wogole nie potrzebujesz. zalezy czy pracodawca placi z wlasnej kieszeni czy jest to SSP. mysle, ze znaczenie tez ma dlugosc zwolnienia. chyba nikt na forum Ci wprost nie odpowie na to pytanie.
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez ann11281 » 2 paź 2013, 17:48 Re: Zwolnienie lekarskie z polski

jesli byles na urlopie, to jakie ma znaczenie,to ze byles akurat chory?
bo chyba nie rozumiem do konca
czy chodzi o to,ze miales juz wracac do pracy, a nadal jestes chory?
czy o refundacje lekow?
Avatar użytkownika
ann11281
Rozeznany
 
 
Posty: 270
Dołączyła: 14 lis 2007, 16:12
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 10
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez maniek2140 » 2 paź 2013, 19:10 Re: Zwolnienie lekarskie z polski

Pytanie jest proste!to jest tylko podany przykład główne pytanie czy zakłady pracy pracodawca musi chonorowac zwolnienie lekarskie z pl gdyby taka sytuacja nastąpiła nie chodzi mi w pytaniu czy ma płacić chorobowe czy ssp tylko czy ma obowiązek takie zwolnienie przyjąć i tyle czy jest gdzieś to określone jakoś prawnie to jest moje pytanie

maniek2140
Raczkujący
 
 
Posty: 54
Dołączył: 12 sty 2007, 22:08
Reputacja: -7
Wyśmiewca

MężczyznaPostNapisane przez jarocin » 3 paź 2013, 04:43 Re: Zwolnienie lekarskie z polski

ann11281 napisał(a):jesli byles na urlopie, to jakie ma znaczenie,to ze byleś akurat chory?

oczywiście że ma, jeśli dasz zwolnienie od lekarza to to masz płacone sick pay a urlop możesz wykorzystać w innym terminie. Tak bynajmniej jest w mojej firmie ale sądzę że we wszystkich.

maniek2140, jeśli dasz im zwolnienie przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego to powinni je zaakceptować.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posty: 174
Dołączył: 11 lip 2012, 07:05
Reputacja: 22
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez maniek2140 » 3 paź 2013, 05:47 Re: Zwolnienie lekarskie z polski

I o to mi właśnie chodziło nie chodzi mi o to czy mam płacone bo mam ,! Tylko o to ze poprosi chce sobie piciagnac po urlopie trochę dłozsze zwolnienie np 3 miesiące a jak to w pl zwolnienie można sobie za kasę załatwić na co chcesz a chce sobie posiedzieć w pl bo mam tyle płatnego chorobowego pozdrawiam

maniek2140
Raczkujący
 
 
Posty: 54
Dołączył: 12 sty 2007, 22:08
Reputacja: -7
Wyśmiewca

KobietaPostNapisane przez agg » 3 paź 2013, 20:09 Re: Zwolnienie lekarskie z polski

maniek2140, nie probuj byc za cwany w kombinowaniu...
przy dluzszych zwolnieniach pracodawca kieruje Cie do occupational health (lekarz pracy) i tam juz moze Twoj bajer nie przejsc ;)

jestes pewien, ze jak podrzucisz pracodawcy swistek z Polski, ze jestes "chory" to tak Ci uwierzy na slowo, zaakceptuje zwolnienie I bez mrugniecia okiem bedzie placil?
powiem szczerze, ze chyba zaden z moich dotychczasowych pracodawcow by na to nie poszedl I parskalby smiechem (slusznie)...
Obrazek
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
Avatar użytkownika
agg
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2154
Wiek: 41
Dołączyła: 13 lut 2007, 18:32
Lokalizacja: Gdansk/Birmingham
Reputacja: 146
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez P-C » 4 paź 2013, 20:46 Re: Zwolnienie lekarskie z polski

Zwolnienie lekarskie z Polski, przetłumaczone, każdy pracodawca ma obowiązek uznać.
Przy dłuższym zwolnieniu ma prawo skierować na badania.
Pracodawca sam nie może podejmować decyzji, czy zwolnienie lekarskie ma wartość czy nie.
Ponad wątły umysł Twój bądź...
Avatar użytkownika
P-C
Stały Bywalec
 
 
Posty: 377
Wiek: 52
Dołączył: 5 cze 2011, 16:18
Lokalizacja: Chelmsley Wood
Reputacja: 61
Poczciwy


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ZDROWIE