Pekajaca skora rak

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

KobietaPostNapisane przez Saksa » 10 lut 2014, 16:05 Pekajaca skora rak

Witam
Co roku w okresie poznej jesieni-zimy mam straszny problem ze skora rak:( skora najpierw robi sie zaczerwieniona a po paru doslownie dniach peka, pojawiaja sie czerwone pekniete linie ktore okropnie szczypia:( I tak non stop do wiosny a na wiosne problem znika kompletnie. Jestem u lekarza co roku ale w ich opinii zawracam tylko glowe kaza nawilzac a ja nawilzam ale to nic komletnie nie pomaga:(wszelkie kremy do rak dostepne w sklepach nie pomagaja a kremy nivea wrecz pogarszaja sprawe, e45 tez nie dziala jedyne co mi w miare pomaga to hydrocortisone cream ale ten mozna stosowac tylko 7 dni. Prosze czy ktos z Was moze polecic mi jaks konkretna masc lub czy ktos z Was wie jakie sa skutki stosowania hydrocortisone dluzej niz sie powinno? Zywa masakara z tymi moimi dlonmi:(

Saksa
Początkujący
 
 
Posty: 25
Dołączyła: 13 lis 2013, 13:57
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Przemek78 » 10 lut 2014, 19:05 Re: Pekajaca skora rak

spróbuj wazeliny u mnie działa.
Avatar użytkownika
Przemek78
Rozeznany
 
 
Posty: 139
Wiek: 46
Dołączył: 13 maja 2007, 17:01
Lokalizacja: Oldbury
Reputacja: 21
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Gaba76 » 10 lut 2014, 19:51 Re: Pekajaca skora rak

też mam problem ze skórą rąk i w takich przypadkach jak opisujesz używam maści linomag
a na co dzień tego kremu http://www.ebay.co.uk/itm/2-X-Creighton ... 540410ed93 z tym że ja go kupuję w home bargains'ie za 99p - mi bardzo pomaga o ile używam go regularnie po każdym myciu rąk :)
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
Avatar użytkownika
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posty: 339
Wiek: 47
Dołączyła: 1 wrz 2011, 21:33
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 49
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Ela Eriska » 11 lut 2014, 09:42 Re: Pekajaca skora rak

Ja też zmagam się z tym problemem już od lat.
Poza częstym smarowaniem głeboko nawilzajacymi kremami np neutrogena bądz emolienty(u mnie e45 daje rade) bardzo wazna jest ochrona skóry rąk.am Wszystkie czynnosci domowe wykonuję w rękawiczkach,zetknięcie się rąk z płynem do mycia naczyn czy innym detergentem powoduje u mnie pęknięcia przy paznokciach i na kostkach dłoni.

Kiedy kremy nie pomagają robię sobie maseczkę z maści Bepanthen.Na noc smaruję grubą warstwą ręce i wkładałam w bawełniane rękawiczki.I tak trzymam całą noc.
Saksa, Polecam Ci ten sposób,spróbuj mam nadzieje że Ci pomoże,bo mi takie maseczki naprawdę przynoszą ulgę.
Gaba76, napewno zakupię sobie ten krem tak dla sprawdzenia,nie jest drogi w porównaniu z neutrogeną (kupuje w bootsie,z niebieską nakrętką 3,80)
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 47
Dołączyła: 13 maja 2011, 16:05
Reputacja: 31
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Saksa » 11 lut 2014, 14:44 Re: Pekajaca skora rak

Ela Eriska Bepanthen powinnam miec ta masc w domu kurcze nie wpadlam na to aby jej sprobowac a faktycznie brzmi interesujaco z tymi rekawiczkami. Dobrze a wiec plan mam taki: na noc uzyje masci grubiej I wloze rekawiczki a na dzien zakupie ten krem ktory poleca Gaba76 a wazeline tez sprobuje moze na zmiane z bepanthenem? Za pare dni napisze czy cos pomoga. Doslownie nie moge wlozyc rak pod ciepla wode bo strasznie te wszystkie pekniecia szczypia:( mam nadzieje ze teraz bedzie lepiej

Saksa
Początkujący
 
 
Posty: 25
Dołączyła: 13 lis 2013, 13:57
Reputacja: 16
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 11 lut 2014, 21:55 Re: Pekajaca skora rak

nie wiem, czy Wam pomoże na Wasze dolegliwości, ale moja Mama miała problemy ze skórkami przy paznokciach. Suche, wciąż pękały itd. Nic Jej nie pomagało, ani masci ani antybiotyki. Wyleczyła sobie ręce tym (proszę się nie śmiać): http://www.sklep-grene.pl/product_info. ... 71bb1ad1f1 Pierwszy link jaki znalazłem. Może gdzieś sprzedają w mniejszych paczkach, a nie 12, jak tutaj.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Goosia » 11 lut 2014, 23:50 Re: Pekajaca skora rak

AdamBoltryk napisał(a):nie wiem, czy Wam pomoże na Wasze dolegliwości, ale moja Mama miała problemy ze skórkami przy paznokciach. Suche, wciąż pękały itd. Nic Jej nie pomagało, ani masci ani antybiotyki. Wyleczyła sobie ręce tym (proszę się nie śmiać): <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/272810?osCsid=c64be719e40f8acdd1751871bb1ad1f1" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.sklep-grene.pl/product_info. ... 71bb1ad1f1</a><!-- m --> Pierwszy link jaki znalazłem. Może gdzieś sprzedają w mniejszych paczkach, a nie 12, jak tutaj.

Pozdrawiam
Widze nasze mamy maja takie same sposoby. Chcialam o tym samym napisac ale jakos wstyd bylo :lol: a krem rewelacja zakupiony u lokalnego weterynarza mi pomogl na suche stopy :D
Don't say 'up', before you have jumped

Goosia
Raczkujący
 
 
Posty: 57
Dołączyła: 11 gru 2010, 13:00
Lokalizacja: west bromwich
Reputacja: 4
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Saksa » 12 lut 2014, 15:31 Re: Pekajaca skora rak

Osobiscie jestem w stanie wyprobowac wszystko:) oby tylko pomoglo. Zabieram sie za poszukiwania kremu:)

Dodano: -- 13 lut 2014, 16:42 --

Bepanthen stosuje na noc, dopiero dwie noce ale widac lekka poprawe rece sa dalej suche okropnie ale uczucie szczypania przechodzi. krem ktory poleca AdamBoltryk znalazlam (mam nadzieje) odpowiednik angielski ktory kosztuje na ebayu od £5 za 250 ml. Przyznam szczerze ze zaczelam szukac na forach angielskich informacji na temat tego konkretnego kremu ktory znalazlam na ebayu I musze przyznac ze bardzo duzo osob go poleca na rece I suche stopy, nigdy w zyciu bym nie wpadla na to aby w takim asortymencie szukac pomocy a tu jednak:) w weekend zamowie, postosuje I dam Wam znac czy pomaga. Dziekuje wszystkim za porady

Saksa
Początkujący
 
 
Posty: 25
Dołączyła: 13 lis 2013, 13:57
Reputacja: 16
Neutralny

KobietaPostNapisane przez gosiulek » 15 lut 2014, 20:38 Re: Pekajaca skora rak

Witam!Ja mialam podobne problemy kilka lat temu,i wierze ze jest to ciagly i strasznie bolacy problem.Tez szukalam roznych specyfikow i sposobow walki z pekajaca skora na palcach.Dopiero po przeprowadzce z domu gdzie byl problem z grzybem do domku gdzie jest sucho i nie ma problemow z wilgocia i grzybem, wszystkie dolegliwosci minely doslownie z dnia na dzien.Nigdy nie pomyslalabym ze to moze byc powodem.

gosiulek
Początkujący
 
 
Posty: 48
Dołączyła: 6 maja 2008, 12:28
Lokalizacja: bIRMINGHAM-BYDGOSZCZ
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Luiza » 16 lut 2014, 14:38 Re: Pekajaca skora rak

AdamBoltryk napisał(a):nie wiem, czy Wam pomoże na Wasze dolegliwości, ale moja Mama miała problemy ze skórkami przy paznokciach. Suche, wciąż pękały itd. Nic Jej nie pomagało, ani masci ani antybiotyki. Wyleczyła sobie ręce tym (proszę się nie śmiać): http://www.sklep-grene.pl/product_info. ... 71bb1ad1f1 Pierwszy link jaki znalazłem. Może gdzieś sprzedają w mniejszych paczkach, a nie 12, jak tutaj.

I jaki piękny skład!
Trzeba się w to koniecznie zaopatrzyć.
Jak na razie mam tylko końska maść rozgrzewającą na problemy ze stawami :D


Z ja mogę polecic 2 sposoby.
1. kilka kropel gliceryny + 1 kropelka octu jabłkowego. I tym nacierać ręce na noc. Po kilku dniach kuracji skóra wraca do normy.
2. to krem dostępny w tutejszych aptekach lub na ebay.
http://www.sterlingpharmacy.com/23787-3 ... t-500g.jpg
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
Avatar użytkownika
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posty: 1911
Wiek: 42
Dołączyła: 14 mar 2008, 23:27
Reputacja: 71
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez Elka96 » 16 lut 2014, 18:18 Re: Pekajaca skora rak

Znam ten bol.
Dokladnie te same objawy. Przyczyna byla alergia i kremy moglam kupowac na kilogramy. Nic nie pomagalo. Uczulac moze wszystko wiec najlepiej zrobic testy.
Dopiero leki odczulajace i unikanie tego, co mnie uczula przynioslo efekty i skora przestala pekac. Zero ranek, pekniec, zaczerwienien. Wystarczy, ze mazne raz dziennie czyms nawilzajacym i po problemie. Moze tez powinnas poszukac tutaj przyczyny. Pozdrawiam.

Elka96
Rozeznany
 
 
Posty: 117
Dołączyła: 9 mar 2012, 21:11
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Saksa » 7 mar 2014, 15:13 Re: Pekajaca skora rak

Podleczylam rece olejkiem arganowym. wcieralam w rece na noc grubiej I w dzien od czasu do czasu, szybko sie wchlania wiec nie byl bardzo klopotliwy, polecam

Saksa
Początkujący
 
 
Posty: 25
Dołączyła: 13 lis 2013, 13:57
Reputacja: 16
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Ela Eriska » 8 mar 2014, 22:00 Re: Pekajaca skora rak

Saksa, Zaciekawiłaś mnie tym olejkiem arganowym,posiada naprawde niezwykłe własciwości lecznicze i kosmetyczne,możesz podzielić się gdzie zakupiłaś ten olejek?
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posty: 255
Wiek: 47
Dołączyła: 13 maja 2011, 16:05
Reputacja: 31
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Saksa » 10 mar 2014, 15:56 Re: Pekajaca skora rak

Ela Eriska kupilam na ebayu od dwoch roznych sprzedawcow ale tylko dla tego ze chcialam sprawdzic czy rzeczywiscie bedzie taki sam. Obydwaj sprzedawcy przyslali tak samo wygladajacy, pachnacy I w konsystencji ten sam olejek. Olejek jest rewalacyjny zamowilam go z mysla o wlosach a podleczylam nim dlonie :) Nakladalam go 7 letniej corce na noc na cale wlosy przez dwa tygodnie co 3 dzien I widac golym okiem roznice. Wklejam link z ebaya nie chce byc posadzona o reklame ale nie mam nic wspolnego z tym sprzedawca jest to poprostu product ktory sama kupilam jako przecietny kupujacy :) http://www.ebay.co.uk/itm/ARGAN-OIL-100 ... 1c3d921181.

Saksa
Początkujący
 
 
Posty: 25
Dołączyła: 13 lis 2013, 13:57
Reputacja: 16
Neutralny

KobietaPostNapisane przez malaroksi » 25 mar 2014, 13:36 Re: Pekajaca skora rak

Saksa, Zainteresowałaś mnie tym olejkiem , wyczytałam dużo na jego temat i postanowiłam wypróbować na sobie , twarz , paznokcie, włosy , ciało, mój pozbył się łupieżu a dzieci mają mięciutkie włoski :) dziś zamówiłam 100ml w szklanej butelce bo wcześniej zamówiłam 50ml w plastikowej i potem wyczytałam , że by olejek zachował swoje właściwości powinien być przechowywany w szklanej , tak więc doczekać się nie umiem kiedy przyjdzie ten z większymi właściwościami :D a w zasadzie te 50ml to nam poszło w tydzień :shock: ale już czuję , że warto... Dzięki
Avatar użytkownika
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2759
Wiek: 44
Dołączyła: 6 lip 2008, 13:53
Lokalizacja: West Bromwich
Reputacja: 170
SzanowanySzanowany

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ZDROWIE