Laserowa korekcja wzroku

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

MężczyznaPostNapisane przez AdamBoltryk » 5 mar 2016, 13:16 Re: Laserowa korekcja wzroku

Według mnie o komplikacjach mówią statystyki. Lekarze je tylko cytują.
Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

MężczyznaPostNapisane przez zaratrusta » 5 mar 2016, 16:46 Re: Laserowa korekcja wzroku

witam

Faktycznie przed zabiegiem podpisuje się oświadczenie że zostało się poinformowanym o potencjalnych powikłaniach i....... lista jest długa i można się przestraszyć :wink:
ale jak to mówią strach ma wielkie oczy :mrgreen:

Od pierwszego zabiegu minęło już przeszło ćwierć wieku i wygląda na to że technologia mocno się rozwinęła. Nie chcę negować statystyk ale rozsądek podpowiada aby opierać się na wynikach z ostatnich kilku lat ;)
A jak to wygląda dziś? Nie przesadzę jeśli powiem że tak zorganizowanej "produkcji" :D nie powstydził by się nawet Land Rover
Jednemu zakrapiają oczy .i podają środki przeciwbólowe, drugi już jest pod laserem następny odpoczywa po zabiegu (kilka minut bo musi zwolnić miejsce następnemu) :grin: kolejnego lekarka już zwalnia do domu i na koniec jeszcze kolejnemu pielęgniarka tłumaczy kiedy j jak zakrapiać oczy i tak na okrągło przeszło 1000 zabiegów miesięcznie w jednym małym centrum okulistycznym. (nie jedynym zresztą)
Gdybym nie zobaczył to bym chyba nie uwierzył zwłaszcza że cena spora jak na polskie warunki.
A więc gdyby tych powikłań było choćby 1% to by było setki osób z problemami o których częściej słyszelibyśmy w prasie, telewizji. ;) tak mi się przynajmniej wydaje. Uprzedzam statystyk nie sprawdzałem i proszę się na mnie nie powoływać w tej materii :wink:

Moje zdanie jest takie: jeśli zastanawiasz się nad takim zabiegiem to warto wydać te 200 zł na wstępne badania i mieć dokładne informacje od lekarza który zajmuje się takimi rzeczami na co dzień.
pozdrawiam
Avatar użytkownika
zaratrusta
Rozeznany
 
 
Posty: 127
Dołączył: 24 mar 2008, 19:53
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez altara » 9 mar 2016, 12:51 Re: Laserowa korekcja wzroku

mialam i nie polecam; w jednym oku pozabiegowy astygmatyzm, problem z prowadzeniem samochodu po zmroku, suchosc oczu co sie daje we znaki przy szklach kontaktowych...; wada wrocila z astygmatyzmem gratis:)

altara
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Dołączyła: 9 mar 2016, 12:44
Reputacja: 0
Neutralny

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ZDROWIE