Laserowa korekcja wzroku

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

KobietaPostNapisane przez StepByStep » 24 sty 2015, 21:32 Laserowa korekcja wzroku

Jestem ślepa jak krecik i zaczynam się zastanawiać nad laserową korekcją wzroku. Chciałabym, aby zabieg został przeprowadzony w UK- tutaj mieszkam i w razie komplikacji nie chciałabym martwić o latanie do Polski na konsultacje.
Od wielu lat (ponad 12) noszę szkła kontaktowe. Od jakiegoś czasu naprzemiennie z okularami, których nienawidzę. Moja wada to -6.25 i -6.00, więc Ci z Was którzy noszą okulary mogą sobie wyobrazić jakie to 'denka' (nawet po dopłatach za super-cienkie szkła przy takiej wadzie nie będą one cienkie). Przez długi czas okulary nosiłam jedynie wieczorami w domu czy w weekendy. Niestety należę do pechowców- już 3 razy przytrafiły mi się dość poważne wypadki, po których musiałam używać antybiotyków i zaakceptować fakt, że za każdym razem musiałam się pożegnać z soczewkami na parę miesięcy.
Mam nadzieję, że znajdzie się tu jakaś życzliwa dusza, która przeszła operację i podzieli się doświadczeniami w tym temacie :)
nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radze :)
Avatar użytkownika
StepByStep
Rozeznany
 
 
Posty: 159
Wiek: 37
Dołączyła: 6 sty 2008, 14:18
Reputacja: 20
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Jarosh » 25 sty 2015, 14:18 Re: Laserowa korekcja wzroku

Odpuść sobie laserową korekcję oczu... :)

http://www.lasikdisaster.com/ <-- tutaj są opisane wszystkie komplikacje po korekcjii laserowej.

Polecam wszczepienie SOCZEWEK FAKIJNYCH! Rewolucyjna metoda i o wiele bezpieczniejsza od korekcjii laserowej.

Soczewki fakijne są to soczewki sztuczne często porównywane do soczewek kontaktowych, które zamiast być umieszczane na oku wszczepiane są do wnętrza oka na stałe. Są wszczepiane do komory przedniej oka i fiksowane na tęczówce.

Zabieg wygląda mniej więcej tak:
https://www.youtube.com/watch?v=kJWgwAhUPaw

Elastyczna soczewka powinna służyć pacjentowi przez 40-50 lat, natomiast jeśli wymaga tego stan pacjenta, może zostać w każdej chwili w łatwy sposób usunięta.

Po raz pierwszy w Polsce wszczepiono soczewki fakijne do korekcji dużych krótkowzroczności. Zaimplantowano trzy soczewki AcrySof® CACHET™ „Phakic” firmy Alcon w Centrum Mikrochirurgii Oka „Laser” w Warszawie. Zabiegi przeprowadził prof. Jerzy Szaflik i jego zespół.



Osobiscie moge polecic DWIE kliniki:

1.) prof. dr hab. n. med. Jerzy Szaflik

Grzybowska 6/10
Warszawa, 00-131, mazowieckie
222734700
www.okolaser.com.pl.


2.) Uniwersyteckie Centrum Okulistyki i Onkologii
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
ul. Ceglana 35
40-514 Katowice

CENTRALA (informacja) tel. +48 32 35 81 200

Jarosh
Początkujący
 
 
Posty: 33
Wiek: 41
Dołączył: 21 maja 2008, 14:14
Lokalizacja: Birmingham
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 26 sty 2015, 08:33

Mój dziadek kiedyś miał leczona zaćme starą metodą zanim wymyslili zabieg laserowy. Polegala ona na wszczepieniu nowej soczewki podobnie jak wyżej, minęło wiele lat od zabiegu, dziadek ma się dobrze ale praktycznie nie widzi.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez malenkagdz » 26 sty 2015, 19:45 Re: Laserowa korekcja wzroku

operacje sama chce sobie zrobic ale jak uslyszalam ze za jedno oko 2tys i za drugie 3,500 to poszukalam w pl i z przejazdem ok 900 funtow za jedno i drugie oko . znam wielu co chwala sobie laserowe korekty , pani u okulisty powiedziala ze jezeli bylabym w wieku 40 lat to odradzala by mi zabieg ale ze mam tyle lat co mam to jak najbardziej
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posty: 1178
Wiek: 32
Dołączyła: 8 lis 2008, 15:32
Lokalizacja: Perry Barr
Reputacja: 47
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez swider27 » 26 sty 2015, 20:36 Re: Laserowa korekcja wzroku

Ja miałam laserowa korekcję wzroku 16 lat temu i każdemu zawsze będę polecała ten zabieg.

swider27
Przyczajony
 
 
Posty: 1
Dołączył: 23 paź 2013, 16:44
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez StepByStep » 26 sty 2015, 21:17 Re: Laserowa korekcja wzroku

malenkagdz, zdaję sobie sprawę z tego, że tutaj jest bardzo drogo. :shock: Tyle się jednak naczytałam o różnych komplikacjach i tak mnie to wystraszyło, że chciałabym byc pewna tego, że opieka jest na miejscu. Nie chcę martwić się kupowaniem biletów lotniczych na ostatnią chwilę, bo mam wrażenie, że coś jest 'nie tak' i lataniem do Polski na kontrolę. W razie jakichkolwiek wątpliwości czy pytań chciałabym mieć możliwość spotkania się ze specjalistą :)
nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radze :)
Avatar użytkownika
StepByStep
Rozeznany
 
 
Posty: 159
Wiek: 37
Dołączyła: 6 sty 2008, 14:18
Reputacja: 20
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 26 sty 2015, 22:17

Na szczęście nie musze przechodzic tego zabiegu...jeszcze, ale mój kolega z pracy miał robioną laserowke jakies pół roku temu i jest zadowolony. Przez kilka tygodni po zabiegu narzekał tylko trochę na suchość oczu.
Wydaje mi sie ze laser jest dużo mniej inwazyjna metoda niż ta pokazana wyżej bo laser robi tylko mikro zagłębienia w soczewce.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez StepByStep » 27 sty 2015, 04:41 Re: Laserowa korekcja wzroku

Thomas, kolega jechał do Polski czy robił operację tu na miejscu?
nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radze :)
Avatar użytkownika
StepByStep
Rozeznany
 
 
Posty: 159
Wiek: 37
Dołączyła: 6 sty 2008, 14:18
Reputacja: 20
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Thomas » 27 sty 2015, 09:07

Kolega robil zabieg w Polsce gdzieś w Gdańsku skąd pochodzi. Jak chcesz to sie podpytam gdzie i jak.
...
Avatar użytkownika
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posty: 1369
Wiek: 41
Dołączył: 2 wrz 2006, 19:42
Lokalizacja: Hill Top, W brom
Reputacja: 67
Poczciwy

KobietaPostNapisane przez StepByStep » 28 sty 2015, 18:24 Re: Laserowa korekcja wzroku

Thomas, co prawda zależy mi na operacji w Anglii, ale każda opinia jest dla mnie ważna. Jeśli byłbyś tak dobry i podpytał- kiedy kolega robił operacje, jakie były koszta, wizyty kontolne po zabiegu, plusy i minusy- będę bardzo wdzięczna :D
nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radze :)
Avatar użytkownika
StepByStep
Rozeznany
 
 
Posty: 159
Wiek: 37
Dołączyła: 6 sty 2008, 14:18
Reputacja: 20
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez bmors82 » 17 lip 2015, 13:00 Re: Laserowa korekcja wzroku

Właśnie się zastanawiam czy taniej będzie zrobić to w Polsce, czy jednak na wyspach. No i żeby mi oczu nie wypalili przypadkiem, więc przydałby się ktoś z doświadczeniem.
Avatar użytkownika
bmors82
Przyczajony
 
 
Posty: 4
Wiek: 42
Dołączył: 17 lip 2015, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Reputacja: 0
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez zaratrusta » 27 lut 2016, 18:11 Re: Laserowa korekcja wzroku

Witam,
Wiem, temat z przed kilku miesięcy ale chciałem zapytać
I jak StepByStep, byłaś? Jeśli tak to czy jesteś zadowolona z zabiegu, odbyło się bez komplikacji? i jak szybko po zabiegu wróciłaś do "normalnego" życia.
Ja mam w poniedziałek badania które maja zadecydować czy mogę wykonać taki zabieg i z lekka zaczynam się bać :? tym bardziej że po ewentualnym zakwalifikowaniu mnie na zabieg od razu kładę oba oczka pod nóż znaczy laser.
pozdrawiam
Avatar użytkownika
zaratrusta
Rozeznany
 
 
Posty: 127
Dołączył: 24 mar 2008, 19:53
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 7
Neutralny

KobietaPostNapisane przez StepByStep » 27 lut 2016, 19:24 Re: Laserowa korekcja wzroku

zaratrusta, nie zdecydowałam się na zabieg... Tyle się nasłuchałam o komplikacjach od znajomego, który pracował w zakładzie optycznym, że zwątpiłam w sens operacji. Moje dwie koleżanki, które przeszły zabieg w dalszym ciągu mrużą oczy, bo wada mimo że niewielka to pozostała. Daj znać jak było na badaniach :D może mnie przekonasz? ;)
nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radze :)
Avatar użytkownika
StepByStep
Rozeznany
 
 
Posty: 159
Wiek: 37
Dołączyła: 6 sty 2008, 14:18
Reputacja: 20
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez zaratrusta » 27 lut 2016, 20:09 Re: Laserowa korekcja wzroku

StepByStep, dzięki za odpowiedź, szkoda że się nie zdecydowałaś mogłabyś się teraz podzielić doświadczeniem :D ;)
Jak wrócę to dam znać co i jak chociaż każdy przypadek jest inny i bez wstępnych badań to nawet lekarz kręci i mówi że muszą zrobić badania aby móc udzielić więcej informacji.
pozdrawiam
Avatar użytkownika
zaratrusta
Rozeznany
 
 
Posty: 127
Dołączył: 24 mar 2008, 19:53
Lokalizacja: Wednesbury
Reputacja: 7
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Kowal123 » 5 mar 2016, 12:01 Re: Laserowa korekcja wzroku

ja tam miałem zabieg najtańsza i najgorsza metoda (trans-prk) 2 dni ubolewania i jest super ;d
znajoma miała droższa metoda (femtolasik) i w lewym oku nie była do końca skorygowana wada, ale poprawiali jej i jest super ;d

według mnie to o komplikacjach mówią tylko starzy zacofani okuliści, którzy nie chcą stracić klienta ;d

Kowal123
Początkujący
 
 
Posty: 16
Dołączył: 10 lis 2014, 20:28
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ZDROWIE

cron