Badania Alergiczne

O zdrowiu, waszych doświadczeniach ze służba zdrowia w UK, pomoc w znalezieniu lekarzy...

MężczyznaPostNapisane przez tomaszg1982 » 8 sty 2010, 14:32 Badania Alergiczne

Witam wie ktoś może gdzie w Birmingham mogę znaleźć alergologa bo chciałbym zrobić badania alergiczne, prosze o dokładny adres i telefon

tomaszg1982
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 17 wrz 2009, 09:57
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kitty » 8 sty 2010, 23:29 Re: Badania Alergiczne

Wydaje mi sie,ze wystarczy isc do GP a on Ci da skierowanie do szpitala lub do samego gabinetu alergologicznego.
Avatar użytkownika
Kitty
Zadomowiony
 
 
Posty: 803
Dołączyła: 7 sty 2010, 16:01
Reputacja: 19
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez tomaszg1982 » 9 sty 2010, 12:34 Re: Badania Alergiczne

a co to jest GP jestem tu nowy i sie nie orjentuje :razz:

tomaszg1982
Przyczajony
 
 
Posty: 3
Dołączył: 17 wrz 2009, 09:57
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 9 sty 2010, 12:42 Re: Badania Alergiczne

Odpowiednik polskiego lekarza rodzinnego. Zapisujesz sie do przychodni i idziesz do tego doktorka pozniej z kazda dolegliwoscia i albo on Cie leczy albo kieruje Cie gdzie trzeba
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Agadz27 » 10 sty 2010, 17:15 Re: Badania Alergiczne

Jak wczesnie mozna zrobic badania alergiczne dziecku?
Avatar użytkownika
Agadz27
Rozeznany
 
 
Posty: 134
Wiek: 46
Dołączyła: 27 cze 2007, 14:29
Lokalizacja: Ustroń/Bearwood
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 10 sty 2010, 17:38 Re: Badania Alergiczne

Testy skorne robi sie w wieku 3 lat najwczesniej, wtedy gdy dziecko jest w stanie utrzymac nieruchomo reke aby nie rozmazac tych probek i zniesc bez szarpaniny delikatne naklowanie skory. Testy z krwi mozna zrobic w kazdym wieku ale lekarze niechetnie je zalecaja poniewaz sa drogie i ponoc malowiarygodne, poniewaz dziecko bardzo szybko rosnie i to co uczula je w tej chwili za miesiac moze juz go nie uczulac. Dlatego jak juz mowilam dopiero w wieku 3 lat lub pozniej wykonuje sie testy alergiczne
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez Agadz27 » 11 sty 2010, 06:44 Re: Badania Alergiczne

Dziekuje. To jeszcze jakies dwa lata musimy poczekac:(
Avatar użytkownika
Agadz27
Rozeznany
 
 
Posty: 134
Wiek: 46
Dołączyła: 27 cze 2007, 14:29
Lokalizacja: Ustroń/Bearwood
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez ewela119 » 11 sty 2010, 09:34 Re: Badania Alergiczne

Tak jak pisalam wczesniej mozna zrobic testy z krwi. Warto by o takie zawalczyc jesli dziecko ma silna reakcje alergiczna zwlaszcza pokarmowa zeby chociaz mniej wiecej wiedziec czego unikac. Ciagle narazanie dziecka na kontakt z alergenem prowadzi do asmy ktora jest nieuleczalna!!! Wiec trzeba dziecku podawac leki jak najszybciej oczywiscie pod kontrola odpowiedniego lekarza
Avatar użytkownika
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2132
Wiek: 36
Dołączyła: 12 mar 2009, 17:58
Lokalizacja: Coventry
Reputacja: 109
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez marzencia2333 » 31 mar 2010, 10:04 Re: Badania Alergiczne

jak dostac skierowanie na badania alerigiczne u dziecka ktore ma 3 lata. Wczoraj bylam u GP i powiedziel, ze takich w tym kraju nie robia - to sa jego slowa. Czy wiecie jak mozna takie badania zrobic, gdzie sie udac itd.
Synek dostaje na calym ciele krosty wygladajace jak pokrzywka i sa swedzace. Lekarz dal nam tylko syrop do picia ktory nie dziala. Krosty znikja po jakims czasie i znowu wracaja.
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
Avatar użytkownika
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posty: 463
Wiek: 39
Dołączyła: 11 paź 2007, 17:55
Lokalizacja: Tipton
Reputacja: 8
Neutralny

KobietaPostNapisane przez Kitka » 31 mar 2010, 11:02 Re: Badania Alergiczne

Mój synio miał testy z krwi w wieku około roku. Niestety te testy są niemiarodajne, nic nie wykryły u małego. Jednak alergia na jajko była pewna.

marzencia2333 Zmień GP aż do skutku lub proś o skierowanie do alergologa, dermatologa lub pediatry :!: Nam skierowanie na testy dał pediatra do którego zostaliśmy skierowani od GP. Testy się w UK wykonuje, jak w każdym innym cywilizowanym kraju. Tylko tu jest trudniej na nie namówić lekarza, trzeba troche powalczyć i byc upierdliwym. Moim zdaniem stan skóry o jakim piszesz jest wskazaniem do takich badań a jak juz dziecko ma ponad 3 lata to nie ma na co czekać. Tak jak ewela119 napisała niebezpiecznia jest ciągła ekspozycja na alergen, pogarsza to tylko sytuację :!: Powodzenia.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
Avatar użytkownika
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posty: 702
Dołączyła: 6 gru 2006, 23:12
Lokalizacja: Birmingham/Sheldon
Reputacja: 41
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez kindzulinaa » 31 mar 2010, 11:29 Re: Badania Alergiczne

Dziewczyny,ja troche napisze z innej beczki,bo wkurza mnie to,ze lekarze nic sobie nie robia z tego jak mama cos zglasza jak cos sie dziecku dzieje.My jestesmy matkami,przebywamy caly czas ze swoimi pociechami,wiec wiemy kiedy im cos dolega i skoro cos sie utrzymuje przez dluzszy czas,to lekarze nie powinni tego bagatelizowac.Tu dla nich cos jest normalka,co dla nas jest juz sygnalem,ze cos jest nie tak.Marzencia,zrob tak jak dziewczyny Ci pisza,popros moze najpierw o skierowanie do pediatry,albo jak chodzisz na wazenie dzieci,to moze powiedz o swoich obawach health visiorce,a jak nie to jedz to szpitala dziecego w centrum.Kolezanka mi doradzala,ze jak cos sie dzieje to najlepiej odrazu tam jechac,bo sie zainteresuja problemem.Tak wlasnie u kolezanki lekarz rodzinny mowil,ze na malego buzce krostki to normalka,pozniej pojechala do szpitala to powiedzieli jej,ze dziecko ma sucha skore no i w koncu postanowila pojechac do tego dziecego szpitala i tam wlasnie jej powiedzieli,ze dziecko ma egzeme.Ja tez mam problem z krostkami u synka,a dodatkowo ostatnio ma zaparcia,ale ja za 2 tygodnie pojade do hv najpierw z kartka co jem i poczym niuniowi wyskakuja krostki i wtedy mam nadzieje,ze juz oni nas z tamtad pokieruja gdzie trzeba.Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Kitty » 31 mar 2010, 13:59 Re: Badania Alergiczne

marzencia2333 napisał(a): Wczoraj bylam u GP i powiedziel, ze takich w tym kraju nie robia - to sa jego slowa. Czy wiecie jak mozna takie badania zrobic, gdzie sie udac itd.
.

Oczywiscie,ze robia!!jakis czas temu bylam z synkiem w szpitalu i w poczekalni siedziala mama z 4ro letnim chlopcem, ktory czekal na "babelki" po badaniu alergologicznym!!
Tak jak pisala Kitka, musisz troche powalczyc i nalegac..Jezeli nie podoba Ci sie podejscie Twojego GP to zmien go na innego. Zadnych problemow z tym nie ma..mi tez sie zdarzylo zmienic lekarza i nawet ani slowa sprzeciwu od Pan recepcjonistek nie uslyszalam!

kindzulinaa, dobrze ,ze Cie widze, bo mam Ci cos do powiedzienia odnosnie wysypki Twojego synka. Ostatnio moj Babelek dostal okropnej wysypki, ktora sie szybko rozprzestrzeniala.Widac bylo,ze malego to swedzi, bo sie lapal za szyje i wogole byl strasznie marudy. Szybko pobieglam do naszego GP, bo myslalam,ze moze jakas reakcja alergiczna nastapila. Co sie okazalo synek ma infekcje pluc(a nawet goraczki nie bylo)!!Dostalismy lekarstwo i krem i juz jest lepiej. Do czego zmierzam...moze i w przypadku Twojego malenstwa nie chodzi o jakas alergie tylko wlasnie maly ma jakiegos wirusa?!
Avatar użytkownika
Kitty
Zadomowiony
 
 
Posty: 803
Dołączyła: 7 sty 2010, 16:01
Reputacja: 19
Neutralny

KobietaPostNapisane przez kindzulinaa » 31 mar 2010, 16:05 Re: Badania Alergiczne

Kitty,no ja nie wiem,bo u mojego synusia wyskakuje,jak cos zjem,ale nie wykluczam tez czegos innego,bo ja lekarzem nie jestem.Juz niejednokrotnie bylam u lekarzy,raz nawet w szpitalu i zaden z nich nie wpadl na to,zeby go osluchac i w ogole go ogladnac.W szpitalu tylko zmierzyli mu cisnienie w uszkach i pielegniarka sprawdzila puls i to wszystko,a lekarz spojzal katem oka na buzke i stwierdzil ze to sucha skora.Dodam,ze mojej kolezance(co wyzej w poscie pisalam o jej przypadku) w tym samym szpitalu tez to powiedzial lekarz,a okazalo sie ze to egzema.
A powiedz,czy oprocz wysypki jeszcze cos innego zauwazylas u swojego dzieciatka,czy moze mu "swistalo" jak oddychal?
Bo moj synus ma dodatkowo zablokowany nosek,nic mu nie leci,dopiero jak gruszke wsadze do noska bo mysle ze moze mu cos nia sciagne i wtedy zaczyna sie placz i momentalnie ma katarek,jakies to dziwne..No i ostatnio zaparcia ma bo np.zjadlam gotowana zielona fasolke albo bialy chleb i odrazu go zaczyna brzuszek bolec i placze dlugo,wiec sama nie wiem co moge zjesc zeby mu nie zaszkodzilo.

[ Dodano: Sro Mar 31, 2010 17:06 ]
Ps.Mam nadzieje,ze Twojemu dziecku zikna krostki i bedzie wszystko ok :-)
Avatar użytkownika
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posty: 877
Wiek: 37
Dołączyła: 28 cze 2007, 22:48
Reputacja: 22
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez Kitty » 31 mar 2010, 20:20 Re: Badania Alergiczne

kindzulinaa napisał(a):K
A powiedz,czy oprocz wysypki jeszcze cos innego zauwazylas u swojego dzieciatka,czy moze mu "swistalo" jak oddychal?
Bo moj synus ma dodatkowo zablokowany nosek,nic mu nie leci,dopiero jak gruszke wsadze do noska bo mysle ze moze mu cos nia sciagne i wtedy zaczyna sie placz i momentalnie ma katarek,jakies to dziwne..No i ostatnio zaparcia ma bo np.zjadlam gotowana zielona fasolke albo bialy chleb i odrazu go zaczyna brzuszek bolec i placze dlugo,wiec sama nie wiem co moge zjesc zeby mu nie zaszkodzilo.

[ Dodano: Sro Mar 31, 2010 17:06 ]
Ps.Mam nadzieje,ze Twojemu dziecku zikna krostki i bedzie wszystko ok :-)


Wlasnie kilka dni przed wyskoczeniem wysypki synek dostal katarku.Nie chcial mu schodzic tylko siedzial w nosku. sprawdzalam mu goraczke i nie mial, po czym lekarz tez sprawdzil i tez nic.
wysypka zaczela sie za uszkami, potem cala szyja, plecki i zaczela przenosic sie na prawa strone buzi. Na wizycie lekarz pytal mnie o prace jelit mojego malenstwa. Powiedzialam mu,ze zauwazylam, jakby maly mial wzdecia po czym kazal go rozebrac do pieluszki i sprawdzil dokladnie wysypke a potem malego osluchal. Tak to doszedl do wniosku,ze maly ma infekcje pluc. Cala wizyta zajela nam prawie 30min, ale wyszlismy z niej z kremem i antybiotykiem. Wysypka juz prawie cala zeszla, tylko za uszkami jeszcze toche jest i gdzie niegdzie na pleckach. Dzisiaj bylismy tez na wizycie kontrolnej i lekarz stwierdzil, ze w pluckach synka jest juz o wiele lepiej :-)
Moze powinnas poprosic o jakies dodatkowe badania swojego synka?Lub, zeby go przynajmniej lekarz osluchal, bo jakby nie bylo taka jest ich praca :roll:
Mimo wszystko mam nadzieje, ze nic powaznego sie z Twoim malenstwem nie dzieje i jedyne co, to poprostu nie lubi kilku produktow ktore mamusia je :wink:
Avatar użytkownika
Kitty
Zadomowiony
 
 
Posty: 803
Dołączyła: 7 sty 2010, 16:01
Reputacja: 19
Neutralny

KobietaPostNapisane przez anulka161511 » 19 maja 2011, 12:06 Re: Badania Alergiczne

witam wszystkich na forum. ja z takim zapytaniem czy zna ktos polskich lekarzy do dzieci , pediatry ,alergologa w west midlands bardzo by mi zalezalo iz odkod przyjechalam do uka u mojego 5-go dziecka pojawila sie jakas alergia zaden lekarz niewie naco leczo go syropami a problem sie powtarza zaden z angielskich lekarzy sam niewie na co bardzo prosze o pomoc gdyz i syn i ja sonnie juz z tym nie radze a zdrowie najblizszychh a najbardziej dziecka jest nawazniejsze jak co to prosze o odpowiedz na forum lub na gg !! pozdrawiam i zycze milego dnia

anulka161511
Przyczajony
 
 
Posty: 5
Dołączyła: 5 lis 2010, 12:34
Reputacja: 0
Neutralny

Następna strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do ZDROWIE