Jak założyć konto w banku nie mając pracy?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

KobietaPostNapisane przez pomassage » 9 sty 2012, 16:47 Jak założyć konto w banku nie mając pracy?

Witam

Orientuje się może ktoś jak założyć konto w banku i w jakim banku nie mając jeszcze pracy, byłam w LLoydsie powiedzieli że muszę mieć potwierdzenie, że pracuje lub coś w tym rodzaju, a konto bankowe potrzebuje żeby mieć potwierdzenie adresu zamieszkania w Anglii na spotkanie w sprawie NIN. Czy wystarczy zarejestrować się w jakiejś agencji pracy pomocy pliska bo spotkanie tuż tuż.

pomassage
Początkujący
 
 
Posty: 39
Wiek: 34
Dołączyła: 15 lut 2011, 23:12
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Albiorix » 9 sty 2012, 16:52 Re: Jak założyć konto w banku nie mając pracy?

W Barclays wystarczy wpłacić 40 funtów, z czego 20 można sobie wypłacić niedługo później a 20 leży na koncie jako dowód na to że nie jesteś kompletnie spłukana i stać Cię na zamrożenie 20 funtów :)
Avatar użytkownika
Albiorix
Stały Bywalec
 
 
Posty: 336
Wiek: 44
Dołączył: 6 gru 2011, 12:43
Lokalizacja: Bordesley Village
Reputacja: 68
Poczciwy

a przy otwieraniu konta nie pytają się o prace i inne detale tego typu? I jak wygląda ta płatność funtów odrazu im się płaci czy jak?

pomassage
Początkujący
 
 
Posty: 39
Wiek: 34
Dołączyła: 15 lut 2011, 23:12
Reputacja: 1
Neutralny

MężczyznaPostNapisane przez Albiorix » 9 sty 2012, 17:10 Re: Jak założyć konto w banku nie mając pracy?

Pytają o wszystko, aż po to jaki telewizor zamierzesz sobie kupić w 2015 ;) Po wywiadzie miła pani z Barclays wiedziała o mnie więcej niż moja własna matka.

Nie dam za to głowy ale wydaje mi się że brak pracy po prostu nie jest odpowiedzią dyskwalifikującą Cię do założenia konta. Powinno im wystarczyć że masz 40 funtów i będziesz mieć pracę niebawem.

Pieniądze wpłacasz w okienku w chwili zakładania konta w dziale. Musisz mieć adres zamieszkania na który oni mogą wysłać dokumenty anie nie musisz mieć jakichkolwiek papierów że tam mieszkasz. Po prostu około tydzień później musisz wrócić do banku z papierami które Ci przysłali. Kiedy dostaniesz karty i w pełni aktywujesz konto, możesz odzyskać 20 funtów z wpłaconych 40 po prostu w bankomacie.

W komplecie jest:

- konto oszczędnościowe na którym leży po wieki wieków 20 funtów - oprocentowanie jest beznadziejne
- konto bierzące
- karty debetowe dla obu
- przelewy do Polski do sumy 5000 funtów kosztują 25 funtów (drogo) ale mają w miare przyzwoite przeliczniki walut. Robienie przelewów jest dośc skomplikowaną procedurą załatwianą przez telefon. Można przelewać w ten sposób tylko na konto na to samo nazwisko.
- do definiowania odbiorców przelewów i w ogóle używania bankowości on-line jest potrzebny dodatkowo "pin-sentry", mała maszynka skanująca kartę debetową. Wysyłają za darmo ale trzeba kliknąć że się to chce.
Avatar użytkownika
Albiorix
Stały Bywalec
 
 
Posty: 336
Wiek: 44
Dołączył: 6 gru 2011, 12:43
Lokalizacja: Bordesley Village
Reputacja: 68
Poczciwy

MężczyznaPostNapisane przez hitmen » 9 sty 2012, 22:38 Re: Jak założyć konto w banku nie mając pracy?

w listopadzie byłem na spotkaniu w sprawie NIN i nie miałem potwierdzenia adresu i nic się nie stało, numer inszuransu dostałem a jeśli chodzi o bank to żeby dostać prace musiałem dac w agencji numer konta w banku a w banku powiedzieli ze musze udowodnic ze pracuje, w pracy wiec podałem numer konta kuzyna a dopiero pózniej poszedłem do banku i wyrobiłem konto po czym w pracy powiedziałem że zmieniłem numer konta.... może te info ci się przyda

hitmen
Początkujący
 
 
Posty: 13
Dołączył: 8 sty 2012, 08:22
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez pomassage » 10 sty 2012, 08:50 Re: Jak założyć konto w banku nie mając pracy?

tyle że tutaj jest sytuacja żę ty pewnie pracowałeś już gdzieś i dostałeś list z JobCenter w sprawie insurance number ja niestety mam taka sytuacje że nie pracuje a muszę założyć gdyż potrzebuję go aby zarejestrować sie do GP bo mi w szpitalu kazali a kilka razy już byłam noi chcą potwierdzenia że szukam pracy i mojego adresu noi taka dupa

pomassage
Początkujący
 
 
Posty: 39
Wiek: 34
Dołączyła: 15 lut 2011, 23:12
Reputacja: 1
Neutralny

zmień bank, jak pisał Albiorix, ja też mam konto w barclaysie, założyłem je 2go dnia po przyjeździe do UK. A więc - zero NINu, zero potwierdzenia adresu, zero pracy, zero dochodu... No i tylko musiałem wpłacić kasę na początek. A że miałem z PL na start to było OK.
Na początek dostałem kartę bankomatową - nie debetową. Taką tylko do wypłaty z bankomatu, a nie do płacenia w sklepach. Chipową/debetową dostałem po pół roku posiadania konta. Oczywiście trzeba o nią się ubiegać. Sama nie przyjdzie :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posty: 2527
Dołączył: 6 gru 2008, 12:19
Reputacja: 183
SzanowanySzanowany

KobietaPostNapisane przez bawa31 » 11 sty 2012, 14:40 Re: Jak założyć konto w banku nie mając pracy?

Cześć. W HSBC Bank istnieje takie coś jak konto paszportowe. Wystarczy ci paszport, dowód osobisty i potwierdzenie adresu i to może być każdy papierek z twoim imieniem i nazwiskiem oraz adresem gdzie mieszkasz. Założyłam to konto na trzeci dzień po przyjeździe, bez wymagań pracy czy NIN. Powodzenia
Gdy życie rzuca ci kłody pod nogi - otwórz tartak.

bawa31
Stały Bywalec
 
 
Posty: 376
Dołączyła: 1 wrz 2008, 13:14
Reputacja: 35
Pokojowy

MężczyznaPostNapisane przez Okrutnik » 11 sty 2012, 22:05 Re: Jak założyć konto w banku nie mając pracy?

w lloydsie takie utrudnienia ? ja nie mialem zadnych problemow a nie mialem nic ani home officeu jak byl jeszcze nie dawno wymagany , ani potwierdzenia adresu jedyne co mialem to dowod i jak mi sie pytali o prace to pytali sie jaka bede wykonywal jakie wplywy beda , zalozyli mi basica bez zadnych oplat ale z ograniczeniami, pod koniec tygodnia dostalem karte itp tyle ze to bylo 2lata temu nie wiem jak teraz jest . Po zmianie miejsca pracy jak zanotowali ze mam wieksze wplywy zaproponowali mi rozszerzenie karty na tych samych warunkach . pomassage a skad jestes w UK ?
LINIA FRONTU JEST NIEWIDOCZNA
PRZEBIEGA PRZEZ
SERCA
Avatar użytkownika
Okrutnik
Rozeznany
 
 
Posty: 242
Wiek: 37
Dołączył: 13 sie 2011, 21:58
Reputacja: 29
Pokojowy

KobietaPostNapisane przez 19marta92 » 13 sty 2012, 12:05 Re: Jak założyć konto w banku nie mając pracy?

Ja zakładając konto w Lloydsie nie miałam żadnych problemów, również nie miałam wtedy jeszcze pracy. Wystarczyło to, że miałam ID oraz że jestem zarejestrowana w agencji pracy szukając jej. Chcieli tylko dane tej agencji.
Myślę, że wiele zależy od pracownika banku po prostu. Także życzę powodzenia.
Avatar użytkownika
19marta92
Przyczajony
 
 
Posty: 7
Wiek: 31
Dołączyła: 8 cze 2011, 20:09
Reputacja: 0
Neutralny

KobietaPostNapisane przez shy0731 » 26 kwi 2012, 21:10 Re: Jak założyć konto w banku nie mając pracy?

zgadzam sie z 19marta92..tez zakladalam konto w Lloydsie i w danym momencie nie mialam pracy..pytali sie czy mam powiedzialam,ze nie,ale chce zlozyc podanie do agencji pracy a zeby to zrobic musze miec nr swojego konta bankowego..i bez problemu mi zalozyli

shy0731
Przyczajony
 
 
Posty: 2
Dołączyła: 9 lis 2011, 12:31
Reputacja: 0
Neutralny


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Ostatni post
Powrót do SZUKAM INFORMACJI